Jaapan - kevadine ringreis, Koya mägi ja Takayama

Jaapan - kevadine ringreis, Koya mägi ja Takayama

30.03.2025 - 10.04.2025
 
Eelbroneering
Kutsume Teid kevadisele eksootilisele puhkusele Jaapanis!
Jaapan on kaleidoskoobi sarnane segu rituaalidest ja ajaloost, kõrgtehnoloogiast ja värvikirevast kultuuripärandist, looduskaunitest aedadest, pühamutest ja tihedalt asustatud sätendavatest linnadest, inimeste meeli painavatest mineviku armidest ja tuleviku unistustest. Jaapani elegantsed formaalsused ja tormakad käitumismaneerid õhtustel koosviibimistel, steriilsed kaubanduskeskused ja maapiirkondade festivalid köidavad külastajate meeli.
 
Reis annab ülevaatliku pildi unikaalsest Jaapani kultuurist, riigist ja rahvast, ajaloost, traditsioonidest ning tänapäevast. Majutus on mugavates hotellides ning hinnas on ka palju sööke erinevates, nii traditsioonilistes kui ka kaasaegsetes söögikohtades ja restoranides, mis omakorda annab võimaluse vaadata sügavamale traditsioonilisse Jaapani gastronoomia maailma.

Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Reisiinfot Jaapani kohta leiate siit >

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!

1. päev LEND TALLINN-HELSINGI-OSAKA

Koguneme kell 09:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Lend Tallinn-Helsingi kell 14:55-15:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber AY1020).
Jätkulend Helsingi-Osaka kell 17:45-12:35 (kohalikud kellaajad, lennunumber AY067). 
Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aegu ka vahetult enne reisi!
Söögikorrad: toitlustus Finnairi lennul Helsingi-Osaka hinnas

2. päev SAABUMINE OSAKASSE - PÜHA KOYA MÄGI

Yokoso ehk tere tulemast! Oleme saabunud Osaka Kansai lennujaama mis on rajatud kunstlikule saarele.
Meie teekond jätkub 1000 m kõrgusele Koya mäele. Koya-san on shinto-budismi püha mägi, kus kunagi on olnud suisa kuni kolm tuhat erinevat templit, kuid erinevatel põhjustel on alles jäänud umbes sada. Siiski – arvestades territooriumi suurust on vaatepilt ja siinne olustik hämmastav. Majutume Koyasani mäel ühes templitest ning õhtustame templi taimetoidu menüü järgi.
Söögikorrad: toitlustus Finnairi lennul Helsingi-Osaka hinnas, õhtusöök
Majutus: templimajutus Daien-in ja Ximen-in või sarnases

3. päev TODAI-JI TEMPEL - KASUGA - KYOTO

Varahommikul on võimalik osa võtta templi igahommikustest rituaalidest.
Külastame Okonoini hiiglaslikku surnuaeda, kus leiame seedrimetsa all ohtralt skulpturaalseid hauasambaid ja matmispaiku, siin on ka kuulus tuhande laternaga Kukai mausoleum. Vaatame erinevaid templeid ja templiaedasid ning huvi pakub meile Kongobu-ji peatempel ning Daimoni linnaväravad.
Lahkume Koya mäelt ja suundume edasi Narasse. Külastame Todai-ji templit, mille Suure Buddha Saal on kuulsuse järgi suurim puust ehitis maailmas. Pärast jalutame läbi hirvepargi vaatama UNESCO maailmapärandisse kantud Kasuga pühamut, mis on Jaapani algupärase usundi shinto pühamu. Shintos ei usuta templi pühadusse – püha on see koht, kuhu tempel ehitatakse. Sellegipoolest on see tempel tuntud just selles asuvate kaunite  kivilaternate poolest, mida saab näha juba pargis.
Meie teekond viib meid edasi Kyotosse. Kyoto kaunid vaated, templid, pühamud ja paljude Jaapani traditsioonide elushoidmine moodustavad Jaapani südame. Kyotot võib kahtluseta nimetada ka Jaapani kultuuri pealinnaks.
Õhtusöök traditsioonilises Jaapani stiilis tofu restoranis. Saame aimu, kuidas jaapanlased oskavad sojaubadest tehtud tofust valmistada nii eelrooga, suppi, pearooga kui ka magustoitu.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: majutume kolmel järgneval ööl hotellis Resol Trinity Kyoto**** või sarnases

4. päev PÄEV TÄIS KYOTO TUNTUIMAID VAATAMISVÄÄRSUSI
Veedame päeva tutvudes Kyotoga. Külastame Ryōan-ji templit, mille juures asub üks kuulsamaid kiviaedu Jaapanis. Templi rajas 1450. aastal Ashikaga šogunaadi asetäitja, kuid aia vanus pole teada. Arvatakse, et see on tehtud 1400. aastate lõpus või 1500. aastate alguses. Kiviaia tähendus on teadmata, kuna seal on 15 kivi laotud salapärane mõistatusena. Aia tähenduse üle on mõtiskletud sajandeid.
Seejärel külastame Kinkaku-ji templit, mida tuntakse eelkõige Kuldse Paviljoni nimega. Kuldse Paviljoni suursugusus annab tunnistust impeeriumi hiilgusest.
Võimalusel jalutame ka Kyoto Keiserliku Palee aedades ja osaleme Kodaiji templis traditsioonilisel teetseremoonial.
Külastame Nishiki turgu, mida nimetatakse Kyoto köögiks. Saame hea ülevaate tüüpilistest Kyoto toidukaupadest ning siin pakutakse ka palju traditsioonilisi tarbekaupu ning põnevaid Jaapani kultuurile omaseid esemeid.​
Edasi jalutame Kyoto ühte tuntuimasse geišade kvartalisse – Gioni. Gion tähendab tüüpilise Jaapani nooruki jaoks kõike, mis elus on head – veini, naisi ja karaoket.
Ühine õhtusöök kohalikus restoranis.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Resol Trinity Kyoto****

5. päev PÄEV TÄIS KYOTO TUNTUIMAID VAATAMISVÄÄRSUSI
Uudistame meeliköitvat Fushimi Inari-taisha pühamut. Usutakse, et läbi siinse, justkui lõputu, torii’de tunneli jalutades, võib tunnetada sisenemist vaimsesse valgusse.
Sanjunsangendo tempel, mis on kuulus oma 1001 halastusjumalanna kuju poolest. Tempel asutati 1164. aastal ja ehitati uuesti üles sajand hiljem pärast seda, kui algne struktuur hävis tulekahjus. 120 meetri pikkune templisaal on Jaapani pikim puitehitis. Peasaali keskel istub suur puidust kuju 1000-käelisest kannonist (Senju Kannon), mille mõlemal küljel on kümnes reas 500 inimsuurust 1000-käelise jumalanna kuju. Üheskoos loovad nad suurepärase vaatepildi.
Suundume Hõbedasesse Paviljoni Ginkaku-jis ja jalutame mööda Filosoofi Teed.
Seejärel külastame linna tuntumat vaatamisväärsust - budistlikku templit Kiyomizut ehk Puhta Vee templit, mis on nime saanud sealt läbi jooksva joa järgi.
Kyoto üks kaasaegseid vaatamisväärsusi on kahtluseta suur Kyoto raudteejaam. Teeme ka siin ühise tutvumisringi. See futuristlik hoone ehitati Kyoto pealinna asutamise 1200. aastapäeval. Raudteejaam avati avalikkusele 1997. a ja on täiuslikus kontrastis meie kuvandiga Kyotost kui kõige traditsioonilisemast Jaapani linnast. Hoone futuristliku disaini kujundas Jaapani arhitekt Hara Hiroshi. See püüab anda edasi ajaloolist Kyotot kaasaegse esteetika kaudu. Jaama suur terastaladest katusega peasaal, mida nimetatakse matrixiks, on mõeldud kajastama nii jaama struktuuri kui ka Kyoto tänavavõrgustikku.
Õhtul suundume soovijatega traditsioonilisele shabu-shabu hotpot õhtusöögile.
Lihtsamalt öeldes on see salapärase nimega toit populaarne jaapani hot pot roog - lauale asetatud suures avatud potis küpsetame ise paberõhukesi, toorelt serveeritud, pehme liha viile ja värskeid köögivilju. Selline söömise viis sai alguse Osakast 1950. aastatel, kuid on sellest ajast alates levinud üle kogu Jaapani ja teistessegi riikidesse.
Reisiseltskonna soovil kutsutakse õhtusöögile ka kaunis maiko või geiša (söök ja maiko lisatasu eest).
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Resol Trinity Kyoto****

6. päev SHINKANSEN KANAZAWASSE, KENROKUENI AED - SHIRAKAWA-GO - TAKAYAMA
Jätkame oma reisi sõites kiirrongiga Kanazawasse. JR LImited Express Thunderbird #5 Kyoto Tsuruga kell 08:09-09:03 ja rong Kagayaki #508 Tsuruga Kanazawa kell 09:21-10:25. Shinkansen sõidab kuni 300 km/h ja see sõit on kahtlemata omaette elamus! 
Külastame Kenrokueni aeda, mida peetakse üheks Jaapani kolmest "suurest aiast" koos Kairakueniga Mitos ja Korakueniga Okayamas. Nimi "Kenrokuen" tähendab tõlkes "kuue ülevuse aed", mis viitab kuuele atribuudile, mis täiuslikul aial peaksid Hiina kirjanduse järgi olema: avarus, vaikus, kunstlikkus, antiik, veeallikad ja panoraamid.
Aial on pikk ajalugu, mis ulatub Edo perioodi 17. sajandisse. Algselt lõi selle valitsev Maeda klann ning sellest ajast alates on see läbinud mitmesuguseid laiendusi. Aed on tuntud oma kaunilt haljastatud tiikide, ojade, teemajade, sildade, jalutusteede ning mitmesuguste hoolikalt kujundatud puude ja taimede poolest.
Edasisel teekonnal peatume Shirakawa-go's, mis on maaliline küla olles kuulus oma traditsiooniliste Gassho-zukuri stiilis majade poolest. Küla kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Mõiste "Gassho-zukuri" tähendab "ehitatud nagu käed palves" ja see viitab majade järskudele rookatustele, mis meenutavad palves koos hoitud käsi. Järsk rookatus on loodud taluma ka tugevaid lumesadusid, mida piirkonnas talvel esineb. Küla annab meile ülevaate Jaapani maaelu sajanditetagusest elust ning annab tunnistust nende inimeste leidlikkusest, kes kohandasid oma kodu piirkonna keerulise kliimaga.
Suundume Takayamasse. Takayama on tuntud oma hästi säilinud Edo-aegse tänavapildi ja traditsiooniliste puithoonete poolest. Linn asub mägises Hida piirkonnas, mis annab sellele ainulaadse ja maalilise miljöö.
Soovijatel võimalus nautida kuumaveeallikaid ehk onseni hotellis. Päeva lõpetab ühine traditsiooniline Jaapani õhtusöök.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: jaapani stiilis toad, hotell Okuhida Garden Hotel Yakedake**** või sarnases

7. päev TAKAYAMA - WASABI FARM - MATSUMOTO KINDLUS
Hommikul külastame Takayama hommikuturgu ja seejärel suundume keskusesse. 
Takayama vanalinn on kuulus kitsaste tänavate poolest, mis on ääristatud puidust kaupmeeste majade, sake õlletehaste ja käsitööpoodidega. Linn on koduks erinevatele pühamutele ja templitele, sealhulgas Takayama Jinya, ajalooline valitsushoone ja Hida Kokubunji tempel. Takayama on tuntud ka oma traditsioonilise käsitöö, sealhulgas puidutöötlemise, lakitud nõude ja tekstiili poolest.
Võtame suuna Matsumoto poole. Külastame majapidamist, mis tegeleb wasabi kasvatamisega. Wasabi pärineb Wasabia japonica taime juurest ja sellel on tugev terav maitse, mis võib olla üsna intensiivne, sarnane mädarõikaga. Taimi kasvatatakse eriti piirkondades, mis on tuntud oma puutumatute veeallikate ja wasabi kasvatamiseks sobiva kliima poolest. Üks selline piirkond on just Azumino piirkond Matsumoto lähedal Nagano prefektuuris. 
Pärast külastust suundume edasi Matsumoto kindluse juurde. See on üks Jaapani peamisi ajaloolisi losse ja on nimetatud Jaapani rahvuslikuks aardeks. Matsumoto loss on tuntud oma ainulaadse arhitektuurilise stiili, muljetavaldava puitkonstruktsiooni ja maalilise maastiku poolest Jaapani Alpide taustal. Matsumoto lossi nimetatakse mõnikord "Musta varese lossiks" selle tumeda välisvärvi tõttu, mis erineb paljude teiste Jaapani losside valgest või heledast välispinnast.
Söögikorrad: hommikusöök, buffet-õhtusöök hotellis
Majutus: majutume järgneval ööl hotellis Royal Hotel Yatsugatake**** või sarnases

8. päev KAWAGUCHIKO - FUJI MÄGI TOKYO
Jätkame teekonda. Jõuame Kawaguchiko järve äärde, mis on üks viiest järvest, mis asuvad Jaapani ikoonilise ja kõrgeima mäe Fuji mäe ümber. Ilusa ilma korral avanevad siit lummavad vaated Fuji mäele ja ümbritsevale loodusele.
Teel Fuji poole peatume veel Arakurayama Sengeni pargis, mille üks tähelepanuväärsemaid vaatamisväärsusi on Chureito pagood. Pagood on viiekorruseline, paikneb pargis mäe otsas, pakkudes maalilist esiplaani Fuji mäe suurepärasele taustale.
Edasi sõidamegi jaapanlaste jaoks niivõrd tähtsasse paika - Fuji mäe jalamile. Sõidame bussiga Fuji mäe viiendasse jaama ja seal teeme mõnusa jalutuskäigu, hea õnne korral naudime vaadet mäele. Fuji mägi on püha paik ja proovime meiegi tunnetada selle paiga väge.
Sõidame Tokyosse. Check-in hotelli ja seejärel suundume ühisele õhtusöögile.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: majutume kolmel järgneval ööl hotellis Edmont Metropolitan Ikebukuro**** või sarnases
 

9. päev TOKYO
Alustame tutvumist Tokyo vaatamisväärsustega.
Külastame värvikirevat endise Tsukiji kalaturu piirkonda. Turg ise on tänaseks üle viidud kaasaegsesse kompleksi, ent värskeid kalatooteid ja mereande pakkuvaid söögikohti ja tänavalette ning meeleolukat saginat loodame siit siiski leida. Hiigelkäibe ja mahuga (üle 2000 tonni päevas) kalaturg ise on suunatud eelkõige hulgiostjatele ja Tokyo eliitrestoranide kokkuostjatele, kes kauplevad ja teevad pakkumisi, et saada just tänase hommiku värskeim ja parim kaup.
Seejärel pakuvad Hamarikyu aiad meile võimaluse mõnusaks lõõgastavaks jalutuskäiguks. Aia keskel on Shinori no Ike tiik, mis on täidetud Tokyo lahe mereveega ning sellest tulenevalt kõigub veetase koos tõusu ja mõõnaga.

Uudistame Ginza tänava piirkonnas - siin on ohtralt sisseostuvõimalusi, tehnikapoode, meelelahtutust. Vaba aeg Ginzas.
Seejärel teeme jalutuskäigu Ueno pargis ning ostupiirkonnas.
Vaatame ringi Tokyo linnaosas, mida nimetatakse Akihabara elektrilinnaks. Seda linnaosa tuntakse maailma suurima ostukeskusena, kus müüakse kõikvõimalikke uusi ja kasutatud elektroonilisi kaupu jne.
Peale mõnusat ja tegusat päeva lõõgastume ühisel õhtusöögil.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Edmont Metropolitan Ikebukuro****

10. päev TOKYO
Alustame oma päeva peatudes fotode tegemiseks keiserliku palee väravate juures.
Naudime vaateid metropolile Shinjyuku kõrghoone vaateplatvormilt.
Meiji pühamu (Meiji Jingu) on šintoistlik pühamu - see on üks kuulsamaid ja tähtsamaid šintoistlikke pühamuid riigis, mis on pühendatud keiser Meijile ja keisrinna Shokenile. Pühamu ehitati nende vaimu austamiseks ja sümboliseerimaks uue ajastu algust Jaapani ajaloos. Pühamu ehitati aastatel 1915–1926, vahetult pärast keiser Meiji surma 1912. aastal ja keisrinna Shokeni surma 1914. aastal. Peavärav ehk torii on üks Jaapani suurimaid puidust torii väravaid.
Siit edasi suundume kaasaegsesse Harajuku linnaosa, mis on tuntud oma elava ja ainulaadse tänavamoe stiilide ja subkultuuride poolest. Harajuku moekultuuri iseloomustab erinevate mõjutuste segu, sealhulgas traditsioonilised Jaapani stiilid, gooti mood, punk, kawaii (armas) esteetika ja palju muud. Harajuku noored väljendavad end sageli oma riiete, soengute ja aksessuaaride kaudu, luues eklektilise ja mõnikord ebatavalise välimuse. Takeshita tänav on Harajuku üks kuulsamaid tänavaid ning seda ääristavad arvukad moebutiigid, kohvikud ja kauplused.
Seejärel suundume piirkonda, mis on tuntud Shibuya ristmikuna - see on enim tuntud selle uskumatu nn segaduse poolest, mis toimub iga kord, kui foorid lähevad punaseks, peatades kõik sõidukid igast suunast ja võimaldades tohutul jalakäijate lainel mõneks hetkeks ristmik 'üle ujutada'.
Seejärel aga sööme õhtust Jaapani chanko menüü ehk sumomaadlejate menüü järgi.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Edmont Metropolitan Ikebukuro****

11. päev TOKYO, ÕHTUNE LEND TOKYO-HELSINGI
Suundume Asakusa piirkonda. Vaatame Tokyo vanimale tendai koolkonnale kuuluvat Asakusa Senso-ji templit, mille juurde viib Nakamise-Dori - ajalooline ja ühtlasi Jaapani üks vanimaid kaubatänavaid. Naudime ka meie seda ajaloolist atmosfääri ja saame võimaluse reisimeeneid osta.
Seejärel suundume rikkalikule lõunasöögile Tokyo lahe kruiisilaeval. Meile avanevad vaated on suurepärased - maanteesillad, kõrghoonete siluetid ning uhke valgusmäng hoonete fassaadidel.
Naudime vaateid Tokyo Toweri vaateplatvormilt.
Aeg suunduda lennujaama. Lend Haneda-Helsingi kell 21:50-04:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber AY062).
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök, toitlustus Finnairi lennul Haneda-Helsingi hinnas

12. päev LEND HELSINGI-TALLINN
Varahommikul jõuame Helsingisse. Jätkulend Helsingi-Tallinn kell 06:00-06:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber AY1011). Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

Reisi hind täpsustamisel.

2024 a. oli reisi hind
4399 €* / 4630 €

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Reisi hind sisaldab: 

 • lend liinilendudega Tallinn-Helsingi-Osaka ja Haneda-Helsingi-Tallinn, toitlustamine lennukis (Finnairi liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • mugavustega bussi kasutamine, kiirrongi piletid;
 • majutus vastavalt programmile templis / hotellides**** (2-in. toad), hommikusöögid;
 • hinnas 1 lõuna- ja 8 õhtusööki vastavalt programmile;
 • giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel;
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 590 €;
 • tervisekindlustus (kuni 69 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • shabu-shabu õhtusöök koos maikoga 95 € (ainult ettetellimisel, lisatasu eest). Õhtul suundume soovijatega traditsioonilisele shabu-shabu hotpot õhtusöögile. Reisiseltskonna soovil kutsutakse õhtusöögile ka kaunis maiko või geisha. Õhtusöök koos maikoga on kindlasti nii kulinaarne kui kultuuriline elamus: menüü on Jaapani köögikunsti tipptase - pakutakse nii shabu-shabu rooga kui hõrgutavaid sashimisid, maiko valab külalistele saket ning õhtusööki saadab sulnis maiko tants. Peale meeleolukat õhtusööki võib avaneda võimalus maikoga vestelda.

Lisainfo

 • Reisi jooksul on meil võimalus kogeda jaapani stiilis majutust (1. öö templis ja 1 öö ryokan hotellis), st. magatakse tatami mattidel. Templimajutuses puudub tubades WC/dušš.
 • Jaapanis kasutusel olev elektrisüsteem erineb Eestis kasutusel olevast. Kogu Jaapanis on kasutusel elekter tugevusega 100 volti, Jaapani idaosas on elektrisagedus 50 hz, lääneosas (sh Kyoto, Osaka) 60 hz. Kasutamiseks vajalik voolusageduse konverter-adapter.
 • Temperatuurid on keskmiselt 15-20 °C. Ööseks võib temperatuur langeda 10 °C kanti. Igaks juhuks on soovitav kaasa võtta ka vihmakindlad riided.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanik ei vaja Jaapanisse reisimiseks viisat juhul, kui riigis viibitakse kuni 90 päeva. Riiki sisenemiseks on vajalik pass, mis kehtib vähemalt kolm kuud pärast reisilt naasmist. Lisaks tuleb täita maaletuleku kaart (Disembarkation card), mida tuleb kogu reisi vältel alal hoida. Palume meile reisi lõpliku tasumisega teada anda ka passinumber ja kehtivuse aeg.
Antud nõuded kehtivad ainult Eesti Vabariigi passile (Eesti kodakondsus). Kõigi teiste passidega seoses palume eraldi täpsustada reisitingimusi Germalo Reiside kontorist.
30.03.2025 - 10.04.2025
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

A
Aivi ja Viljar
Milline suurepärane reis 2021 aastavahetuseks Tenerifel. Meie giid Heigo Sahk valdas nii ajalugu kui vürtsikat nalja, samas teades kõike läbitud kohtadest. Me pole olnud pakettreiside tellijad aastaid, aga seekord ōigustas see end 200%. Reis ületas igati ootused ja see on ju alati parim.
J
Jelena
Tubli Germalo team, kiidusõnad Türgi suure ringreisi kalendrisse võtmise eest! Helen on võrratu giid! Kõigest oli huvitav kuulata – nii sellest, mis toimus mitu tuhat aastat enne Kristust, kui ka Heleni rikkalikest isiklikest Türgiga ja türklastega seotud kogemustest! Koos Mehmetiga moodustasid nad toreda tandemi. Sõbralikud, rõõmsad ja heatahtlikud asjatundjad: kõik sujus justkui iseenesest, kõik oli põnev ja kõigile (sõltumata vanusest) ka jõukohane. Saime hamba verele – ootame reisi Ida-Türki! Jelena ja Olga TÜRGI - SUUR RINGREIS 24.04 - 02.05.2023