Jaapan - kevadine ringreis, sumo ja festivalid

Jaapan - kevadine ringreis, sumo ja festivalid

11.05.2025 - 21.05.2025
 
Eelbroneering
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kutsume Teid kevadisele eksootilisele puhkusele Jaapanis!
Jaapan on kaleidoskoobi sarnane segu rituaalidest ja ajaloost, kõrgtehnoloogiast ja värvikirevast kultuuripärandist, looduskaunitest aedadest, pühamutest ja tihedalt asustatud sätendavatest linnadest, inimeste meeli painavatest mineviku armidest ja tuleviku unistustest. Jaapani elegantsed formaalsused ja tormakad käitumismaneerid õhtustel koosviibimistel, steriilsed kaubanduskeskused ja maapiirkondade festivalid köidavad külastajate meeli.
 
Reis annab ülevaatliku pildi unikaalsest Jaapani kultuurist, riigist ja rahvast, ajaloost, traditsioonidest ning tänapäevast. Majutus on mugavates hotellides ning hinnas on ka palju sööke erinevates, nii traditsioonilistes kui ka kaasaegsetes söögikohtades ja restoranides, mis omakorda annab võimaluse vaadata sügavamale traditsioonilisse Jaapani gastronoomia maailma.

Reisiinfot Jaapani kohta leiate siit >
 

Riiki sisenemise tingimused 

 • Jaapanisse sisenemisel ei kehti enam reisipiirangud ning ei nõuta COVID digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.

Lisainfo: detailsem info Jaapani saatkonna veebilehel.

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL

Koguneme 11. mail kell 17:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Lend Tallinn-Istanbul kell 19:40-23:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aegu ka vahetult enne reisi!
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

2. päev LEND ISTANBUL-OSAKA
Jätkulend Istanbul-Osaka kell 02:00-19:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK86).
Yokoso ehk tere tulemast! Oleme saabunud Osakasse - kunstlikule saarele rajatud Jaapani tähtsuselt teise linna.
Sõidame keskusesse ja majutume hotellis, et end järgnevateks põnevateks ja sisukateks päevadeks välja puhata.
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
Majutus: majutume hotellis Monterey Grasmere Osaka**** või sarnases


3. päev OSAKA - TODAI-JI TEMPEL - KASUGA - KYOTO

Pärast hommikusööki teeme tutvust Osakaga.
Külastame ühte Jaapani kuulsamatest lossidest – Osaka lossi, mis mängis Jaapani ajaloos 16. sajandil väga olulist rolli. Seejärel naudime 360º vaadet Umeda Sky kõrghoone (173 m) katusel paiknevast  observatooriumist.
Suundume edasi Narasse. Külastame Todai-ji templit, mille Suure Buddha Saal on kuulsuse järgi suurim puust ehitis maailmas. Pärast jalutame läbi hirvepargi vaatama UNESCO maailmapärandisse kantud Kasuga pühamut, mis on Jaapani algupärase usundi shinto pühamu. Shintos ei usuta templi pühadusse – püha on see koht, kuhu tempel ehitatakse. Sellegipoolest on see tempel tuntud just selles asuvate kaunite  kivilaternate poolest, mida saab näha juba pargis.

Meie teekond viib meid edasi Kyotosse. Kyoto kaunid vaated, templid, pühamud ja paljude Jaapani traditsioonide elushoidmine moodustavad Jaapani südame. Kyotot võib kahtluseta nimetada ka Jaapani kultuuri pealinnaks.
Õhtusöök traditsioonilises Jaapani stiilis tofu restoranis. Saame aimu, kuidas jaapanlased oskavad sojaubadest tehtud tofust valmistada nii eelrooga, suppi, pearooga kui ka magustoitu.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: majutume kahel järgneval ööl hotellis Resol Trinity Kyoto**** või sarnases

4. päev PÄEV TÄIS KYOTO TUNTUIMAID VAATAMISVÄÄRSUSI
Veedame päeva tutvudes Kyotoga.

Külastame Ryōan-ji templit, mille juures asub üks kuulsamaid kiviaedu Jaapanis. Templi rajas 1450. aastal Ashikaga šogunaadi asetäitja, kuid aia vanus pole teada. Arvatakse, et see on tehtud 1400. aastate lõpus või 1500. aastate alguses. Kiviaia tähendus on teadmata, kuna seal on 15 kivi laotud salapärane mõistatusena. Aia tähenduse üle on mõtiskletud sajandeid.

Seejärel külastame Kinkaku-ji templit, mida tuntakse eelkõige Kuldse Paviljoni nimega. Kuldse Paviljoni suursugusus annab tunnistust impeeriumi hiilgusest.
Külastame Nishiki turgu, mida nimetatakse Kyoto köögiks. Saame hea ülevaate tüüpilistest Kyoto toidukaupadest ning siin pakutakse ka palju traditsioonilisi tarbekaupu ning põnevaid Jaapani kultuurile omaseid esemeid.

Külastame üht linna tuntumat vaatamisväärsust - budistlikku templit Kiyomizut ehk Puhta Vee templit, mis on nime saanud sealt läbi jooksva joa järgi.
Edasi jalutame Kyoto ühte tuntuimasse geišade kvartalisse – Gioni. Gion tähendab tüüpilise Jaapani nooruki jaoks kõike, mis elus on head – veini, naisi ja karaoket.
Õhtul suundume soovijatega traditsioonilisele shabu-shabu hotpot õhtusöögile.
Lihtsamalt öeldes on see salapärase nimega toit populaarne jaapani hot pot roog - lauale asetatud suures avatud potis küpsetame ise paberõhukesi, toorelt serveeritud, pehme liha viile ja värskeid köögivilju. Selline söömise viis sai alguse Osakast 1950. aastatel, kuid on sellest ajast alates levinud üle kogu Jaapani ja teistessegi riikidesse.
Reisiseltskonna soovil kutsutakse õhtusöögile ka kaunis maiko või geiša (söök ja maiko lisatasu eest).
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Resol Trinity Kyoto****


5. päev KYOTO AOI MATSURI FESTIVAL, SHINKANSEN HAKONESSE
Uudistame meeliköitvat Fushimi Inari-taisha pühamut. Usutakse, et läbi siinse, justkui lõputu, torii’de tunneli jalutades, võib tunnetada sisenemist vaimsesse valgusse.
Täna toimub üks Kyoto kolmest kuulsaimast festivalist - Aoi Matsuri. Festivali peamiseks vaatamisväärsuseks on suur paraad Kyotos, mille käigus kulgeb üle viiesaja Heiani perioodi aristokraatlikus stiilis riietatud osaleja keiserlikust paleest Kamo jõe ääres paiknevatesse pühamutesse. Aoi Matsuri sai alguse 7. sajandil, kuigi selle täpne päritolu ei ole kindel. Tõenäoliselt toimusid looduskatastroofid, mille põhjustajaiks arvati olevat pühamute jumalused. Pärast seda, kui keiser jumalatele annetusi tegi, katastroofid vaibusid ja traditsioon saigi alguse. Aasta saiot saadavad mehed hobuse seljas, hiiglaslikud lillekimbud, ehitud härjavankrid ja suur seltskond kimonos naisi. Traditsiooniliselt oli saio keiserliku perekonna noor naisliige, kes oli teenistuses Kamo pühamute ülempreestrinnana. Festivalide ajal viivad saiod pühapaikades läbi rituaale.
Aeg suunduda Kyoto raudteejaama. See futuristlik hoone ehitati Kyoto pealinna asutamise 1200. aastapäeval. Raudteejaam avati avalikkusele 1997. a ja on täiuslikus kontrastis meie kuvandiga Kyotost kui kõige traditsioonilisemast Jaapani linnast. Hoone futuristliku disaini kujundas Jaapani arhitekt Hara Hiroshi. See püüab anda edasi ajaloolist Kyotot kaasaegse esteetika kaudu. Jaama suur terastaladest katusega peasaal, mida nimetatakse matrixiks, on mõeldud kajastama nii jaama struktuuri kui ka Kyoto tänavavõrgustikku. Hara kavandas ka Osakas asuva Umeda Sky Building hoone.
Jätkame oma reisi sõites kiirrongiga Mishimasse. Shinkansen sõidab kuni 300 km/h ja see sõit on kahtlemata omaette elamus! Rongi kaasa ostame aga kõikidele  jaapanlastele nii tüüpilise bento karbi koos lõunasöögiga.
Kohale jõudes suundume ome ryokan stiilis hotelli. Soovijatel võimalus nautida kuumaveeallikaid ehk onseni hotellis. Päeva lõpetab ühine traditsiooniline Jaapani õhtusöök.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: jaapani stiilis toad, hotell  Yugawara Spa Resort või sarnases

6. päev FUJI MÄGI KAMAKURA - TOKYO
Sõidame jaapanlaste jaoks niivõrd tähtsasse paika - Fuji mäe jalamile. Seekord ei ole meil võimalust võtta ette rännak mäe tippu, ent sõidame bussiga Fuji mäe viiendasse jaama ja seal teeme mõnusa jalutuskäigu, hea õnne korral naudime vaadet mäele. Fuji mägi on püha paik ja proovime meiegi tunnetada selle paiga väge.
Lahkume Jaapani iidsesse shogunite pealinna Kamakurasse. Kamakuras külastame Suure Buddha templit, mis kuulub puhta maa koolkonna järgijatele ning on kuulus võimsa pronksist Buddha kuju poolest.
Sõidame tagasi Tokyosse. Check-in hotelli ja seejärel suundume ühisele õhtusöögile.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: majutume kolmel järgneval ööl hotellis Edmont Ikebukuro**** või sarnases
 

7. päev TOKYO
Alustame tutvumist Tokyo vaatamisväärsustega.
Meiji pühamu (Meiji Jingu) on šintoistlik pühamu - see on üks kuulsamaid ja tähtsamaid šintoistlikke pühamuid riigis, mis on pühendatud keiser Meijile ja keisrinna Shokenile. Pühamu ehitati nende vaimu austamiseks ja sümboliseerimaks uue ajastu algust Jaapani ajaloos. Pühamu ehitati aastatel 1915–1926, vahetult pärast keiser Meiji surma 1912. aastal ja keisrinna Shokeni surma 1914. aastal. Peavärav ehk torii on üks Jaapani suurimaid puidust torii väravaid.
Siit edasi suundume kaasaegsesse Harajuku linnaosa, mis on tuntud oma elava ja ainulaadse tänavamoe stiilide ja subkultuuride poolest. Harajuku moekultuuri iseloomustab erinevate mõjutuste segu, sealhulgas traditsioonilised Jaapani stiilid, gooti mood, punk, kawaii (armas) esteetika ja palju muud. Harajuku noored väljendavad end sageli oma riiete, soengute ja aksessuaaride kaudu, luues eklektilise ja mõnikord ebatavalise välimuse. Takeshita tänav on Harajuku üks kuulsamaid tänavaid ning seda ääristavad arvukad moebutiigid, kohvikud ja kauplused.
Seejärel suundume piirkonda, mis on tuntud Shibuya ristmikuna - see on enim tuntud selle uskumatu nn segaduse poolest, mis toimub iga kord, kui foorid lähevad punaseks, peatades kõik sõidukid igast suunast ja võimaldades tohutul jalakäijate lainel mõneks hetkeks ristmik 'üle ujutada'.
Uudistame Ginza tänava piirkonnas - siin on ohtralt sisseostuvõimalusi, tehnikapoode, meelelahtutust. Vaba aeg Ginzas.
Seejärel suundume rikkalikule õhtusöögile Tokyo lahe kruiisilaeval. Meile avanevad vaated on suurepärased - maanteesillad, kõrghoonete siluetid ning uhke valgusmäng hoonete fassaadidel.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Edmont Ikebukuro****
 

8. päev TOKYO - SANJA FESTIVAL
Jätkame tutvumist Tokyo vaatamisväärsustega ja teeme peatuse fotode tegemiseks keiserliku palee väravate juures.

Külastame värvikirevat endise Tsukiji kalaturu piirkonda. Turg ise on tänaseks üle viidud kaasaegsesse kompleksi, ent värskeid kalatooteid ja mereande pakkuvaid söögikohti ja tänavalette ning meeleolukat saginat loodame siit siiski leida. Hiigelkäibe ja mahuga (üle 2000 tonni päevas) kalaturg ise on suunatud eelkõige hulgiostjatele ja Tokyo eliitrestoranide kokkuostjatele, kes kauplevad ja teevad pakkumisi, et saada just tänase hommiku värskeim ja parim kaup.
Suundume Asakusa piirkonda. Vaatame Tokyo vanimale tendai koolkonnale kuuluvat Asakusa Senso-ji templit, mille juurde viib Nakamise-Dori - ajalooline ja ühtlasi Jaapani üks vanimaid kaubatänavaid. Naudime ka meie seda ajaloolist atmosfääri ja saame võimaluse reisimeeneid osta. Meil avaneb võimalus jälgida ja osaleda Sanja festivalil. Sanja Matsuri on üks Tokyo suurimaid festivale. See meelitab Asakusa piirkonda väga palju rahvast.
Seejärel külastame Tokyo rahvusmuuseumi Ueno pargi kõrval ja teeme jalutuskäigu pargis ning Ueno ostupiirkonnas.
Õhtul vaatame ringi Tokyo linnaosas, mida nimetatakse Akihabara elektrilinnaks. Seda linnaosa tuntakse maailma suurima ostukeskusena, kus müüakse kõikvõimalikke uusi ja kasutatud elektroonilisi kaupu jne. 
Peale mõnusat ja tegusat päeva lõõgastume ühisel õhtusöögil.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Edmont Ikebukuro****


9. päev TOKYO
Naudime vaateid metropolile Tokyo Tower kõrghoone vaateplatvormilt.

Seejärel pakuvad Hamarikyu aiad meile võimaluse mõnusaks lõõgastavaks jalutuskäiguks. Aia keskel on Shinori no Ike tiik, mis on täidetud Tokyo lahe mereveega ning sellest tulenevalt kõigub veetase koos tõusu ja mõõnaga.
Seejärel suundume Tokyo sumo areenile ja vaatame kevadist sumoturniiri.
Peale mõnusat ja tegusat päeva lõõgastume ühisel õhtusöögil Jaapani chanko menüü ehk sumomaadlejate menüü järgi.

Aeg suunduda lennujaama. Lend Haneda-Istanbul kell 21:55-05:10 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK199).

Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök, toitlustus TK lendudel hinnas

10. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Varahommikul jõuame Istanbuli. Jätkulend Istanbul-Tallinn kell 08:10-11:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421). Tere tulemast tagasi koju!
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

Reisi hind

Reisi hind täpsustamisel.

2024 kevadel oli reisi hind:
3999*/4209 €

*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Reisi hind sisaldab: 

 • lend liinilendudega Tallinn-Istanbul-Haneda-Istanbul-Tallinn, toitlustamine lennukis (Turkish Airlines liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • mugavustega bussi kasutamine, kiirrongi piletid;
 • majutus vastavalt programmile templis / hotellides***-**** (2-in. toad), hommikusöögid;
 • hinnas 2 lõuna- ja 5 õhtusööki vastavalt programmile;
 • giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel;
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 590 €;
 • tervisekindlustus (kuni 69 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • shabu-shabu õhtusöök koos maikoga 95 € (ainult ettetellimisel, lisatasu eest). Õhtul suundume soovijatega traditsioonilisele shabu-shabu hotpot õhtusöögile. Reisiseltskonna soovil kutsutakse õhtusöögile ka kaunis maiko või geisha. Õhtusöök koos maikoga on kindlasti nii kulinaarne kui kultuuriline elamus: menüü on Jaapani köögikunsti tipptase - pakutakse nii shabu-shabu rooga kui hõrgutavaid sashimisid, maiko valab külalistele saket ning õhtusööki saadab sulnis maiko tants. Peale meeleolukat õhtusööki võib avaneda võimalus maikoga vestelda.

Viisa ja reisidokumendid

Eesti kodanik ei vaja Jaapanisse reisimiseks viisat juhul, kui riigis viibitakse kuni 90 päeva. Riiki sisenemiseks on vajalik pass, mis kehtib vähemalt kolm kuud pärast reisilt naasmist. Lisaks tuleb täita maaletuleku kaart (Disembarkation card), mida tuleb kogu reisi vältel alal hoida. Palume meile reisi lõpliku tasumisega teada anda ka passinumber ja kehtivuse aeg.

Lisainfo

 • Reisi jooksul on meil võimalus kogeda jaapani stiilis majutust (1 öö ryokan hotellis), st. magatakse tatami mattidel.
 • Jaapanis kasutusel olev elektrisüsteem erineb Eestis kasutusel olevast. Kogu Jaapanis on kasutusel elekter tugevusega 100 volti, Jaapani idaosas on elektrisagedus 50 hz, lääneosas (sh Kyoto, Osaka) 60 hz. Kasutamiseks vajalik voolusageduse konverter-adapter.
 • Temperatuurid on keskmiselt 15-20 °C. Ööseks võib temperatuur langeda 10 °C kanti. Igaks juhuks on soovitav kaasa võtta ka vihmakindlad riided.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo.
Lennuinfo Turkish Airlinesi liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas 23kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid. 
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
11.05.2025 - 21.05.2025
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Maarika
Suur tänu väga toreda aastavahetuse reisi eest Filipiinidele. Teie tiim on väga tore. Jäime igati rahule
E
Eda Rebane
Tere, Germalo! Suur aitäh väga meeldejääva Päikeselise Malta reisi eest 20.-27.aprillil 2024, kus giidideks olid parimad giidid Ingrid ja Mae! Giid Ingrid lihtsalt paneb kuulama, kaasa mõtlema ning kaasa elama Malta ajaloole ja kaasajale. Eriti köitev on ta huumorimeel! Väga kiiduväärt oli ekskursioonide valik ja rahulik tempo. Eriti tahaks kiita templite külastusi ja paadisõitu sinisesse koopasse, mis oli omaette elamus, aga ka kõiki teisi ekskursioone. Suur tänu ka bussijuhile, kes alati naeratas! Grupp oli sõbralik ja tore. Maltast jääb väga hea mälestus! Parimad soovid edaspidiseks Eda Rebane