Jaapan - sügisene ringreis ja Koya mägi

Jaapan - sügisene ringreis ja Koya mägi

04.11.19 - 12.11.19
Giid Martti Kalda
 Hind al 3084
Broneeri
2 vaba kohta
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kutsume Teid  eksootilisele puhkusele sügisvärvides Jaapanisse!

Jaapan on kaleidoskoobi sarnane segu rituaalidest ja ajaloost, kõrgtehnoloogiast ja värvikirevast kultuuripärandist, looduskaunitest aedadest, pühamutest ja tihedalt asustatud sätendavatest linnadest, inimeste meeli painavatest mineviku armidest ja tuleviku unistustest. Jaapani elegantsed formaalsused ja tormakad käitumismaneerid õhtustel koosviibimistel, steriilsed kaubanduskeskused ja maapiirkondade festivalid köidavad külastajate meeli.
 
Reis annab ülevaatliku pildi unikaalsest Jaapani kultuurist, riigist ja rahvast, ajaloost, traditsioonidest ning tänapäevast. Majutus on mugavates hotellides ning hinnas on ka palju sööke erinevates, nii traditsioonilistes kui ka kaasaegsetes söögikohtades ja restoranides, mis omakorda annab võimaluse vaadata sügavamale traditsioonilisse Jaapani gastronoomia maailma.

Lugege Jaapani kohta lähemalt siit Jaapan >
Lugege lisainfot meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–HELSINGI–OSAKA
Koguneme kell 12:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Helsingi kell 14:45-15:25 ja lend Helsingi-Osaka kell 17:35-10:00 (lennunumbrid AY1020 ja AY077). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aegu ka vahetult enne reisi!
 
2. päev SAABUMINE OSAKASSE, OSAKA VAATAMISVÄÄRSUSED - SÕIT KOYA MÄELE
Yokoso ehk tere tulemast! Saabume Jaapani tähtsuselt teise linna – kunstlikule saarele rajatud Osakasse. Külastame ühte Jaapani kuulsamatest lossidest – Osaka lossi, mis mängis Jaapani ajaloos 16. sajandil väga olulist rolli. Sööme jaapanipärast Osaka lõunat. 
Naudime 360º vaadet Umeda Sky  kõrghoone (173 m) katusel paiknevast observatooriumist.
Meie teekond jätkub 1000 m kõrgusele Koya mäele. Koya-san on shinto-budismi püha mägi, kus kunagi on olnud suisa kuni kolm tuhat erinevat templit, kuid erinevatel põhjustel on alles jäänud umbes sada. Siiski – arvestades territooriumi suurust on vaatepilt ja siinne olustik hämmastav. Majutume ühes templitest Rengejo-in või sarnases Koyasani mäel ning õhtustame templi taimetoidu menüü järgi.

3. päev KOYA MÄGI - TODAI-JI TEMPEL - KASUGA - KYOTO
Varahommikul on võimalik osa võtta templi igahommikustest rituaalidest. Hommikusöök templis.
Külastame Okonoini hiiglaslikku surnuaeda, kus leiame seedrimetsa all ohtralt skulpturaalseid hauasambaid ja matmispaiku, siin on ka kuulus tuhande laternaga Kukai mausoleum. Vaatame erinevaid templeid ja templiaedasid ning huvi pakub meile Kongobu-ji peatempel ning Daimoni linnaväravad.
Alustame sõitu Kyoto suunas. Külastame Todai-ji templit, mille Suure Buddha Saal on kuulsuse järgi suurim puust ehitis maailmas. Pärast jalutame läbi hirvepargi vaatama UNESCO maailmapärandisse kantud Kasuga pühamut, mis on Jaapani algupärase usundi shinto pühamu. Shintos ei usuta templi pühadusse – püha on see koht, kuhu tempel ehitatakse. Sellegipoolest on see tempel tuntud just selles asuvate kaunite pronks- ja kivilaternate poolest, mida saab näha juba pargis.
Jätkame teekonda Kyotosse, mille kaunid vaated, templid, pühamud ja paljude Jaapani traditsioonide elushoidmine moodustavad Jaapani südame. Kyotot võib kahtluseta nimetada ka Jaapani kultuuri pealinnaks. 
Majutus kahel järgneval ööl hotellis Hotel Resol Trinity Kyoto Oike Fuyacho**** või sarnases. Õhtusöök traditsioonilises Jaapani stiilis tofu restoranis. Saame aimu, kuidas jaapanlased oskavad sojaubadest tehtud tofust valmistada nii eelrooga, suppi, pearooga kui ka magustoitu.

4. päev PÄEV TÄIS KYOTO TUNTUIMAID VAATAMISVÄÄRSUSI
Hommikusöök. Veedame päeva tutvudes Kyotoga. Külastame Ryoan-ji templi  juures asuvat Jaapani kuulsaimat kiviaeda ja Kinkaku-ji templit, mida tuntakse eelkõige Kuldse Paviljoni nimega. Kuldse Paviljoni suursugusus annab tunnistust impeeriumi hiilgusest.
Tutvume Jaapani kultuurist tuntuima esemega – kimonoga. „Kimono” tähendas algselt igasugust riietust, kuid ajapikku on sellest välja kujunenud viide Jaapanile ainuomasele traditsioonilisele riietusesemele, mida kannavad nii naised, mehed kui ka lapsed. 
Külastame Nishiki turgu, mida nimetatakse Kyoto köögiks. Saame hea ülevaate tüüpilistest Kyoto toidukaupadest ning siin pakutakse ka palju traditsioonilisi tarbekaupu ning põnevaid Jaapani kultuurile omaseid esemeid. Ühine lõunasöök.
Edasi jalutame Kyoto ühte tuntuimasse geišade kvartalisse – Gioni. Gion tähendab tüüpilise Jaapani nooruki jaoks kõike, mis elus on head – veini, naisi ja karaoket. 
Õhtul suundume soovijatega traditsioonilisele shabu-shabu hotpot õhtusöögile. Reisiseltskonna soovil kutsutakse õhtusöögile ka kaunis maiko või geiša (söök ja maiko lisatasu eest).

5. päev KYOTO, SÕIT SHINKANSENIGA HAKONESSE
Hommikusöök. Külastame linna tuntumat vaatamisväärsust - budistlikku templit Kiyomizut ehk Puhta Vee templit, mis on nime saanud sealt läbi jooksva joa järgi. Suundume Hõbedasesse Paviljoni Ginkaku-jis ja jalutame mööda Filosoofi Teed. Uudistame meeliköitvat Fushimi Inari-taisha pühamut. Usutakse, et läbi siinse, justkui lõputu, torii’de tunneli jalutades, võib tunnetada sisenemist vaimsesse valgusse.
Pealelõunal jätkame oma reisi sõites kiirrongiga Hakonesse. Kiirrong ehk shinkansen sõidab kuni 300 km/h ja see sõit on kahtlemata omaette elamus! Et rongisõitu veelgi jaapanipärasemaks muuta, võivad soovijad osta teele kaasa tüüpilise bento-karbi lõunasöögi.
Majutume ryokan stiilis hotellis Prince Hotel Hakone Yunohana**** või sarnases. Soovijatel võimalus nautida kuumaveeallikaid ehk onseni hotellis. Õhtusöök hotellis tüüpilise Jaapani toiduga.

6. päev ASHI JÄRV JA OHWAKUDANI TÕSTUK - KAMAKURA - TOKYO
Hommikusöök. Suundume edasi Ashi järve piirkonda. Sõidame kruiisilaeval ning uudistame Ohwakudani köisraudteel suurepäraseid vaateid. Selge ilma korral avaneb siit suurepärane vaade Jaapani kõrgeimale Fuij mäele (3376 m).
Lahkume Jaapani iidsesse shogunite pealinna Kamakurasse. Kamakuras külastame Suure Buddha templit, mis kuulub puhta maa koolkonna järgijatele ning on kuulus võimsa pronksist Buddha kuju poolest.
Seejärel sõidame Tokyosse ning suundume Asakusa piirkonda. Vaatame Tokyo vanimale tendai koolkonnale kuuluvat Asakusa Senso-ji templit, mille juurde viib Nakamise-Dori - ajalooline ja ühtlasi Jaapani üks vanimaid kaubatänavaid. Naudime ka meie seda ajaloolist atmosfääri ja saame võimaluse reisimeeneid osta. Üheskoos suundume jaapanipärasele BBQ õhtusöögile Asakusa linnaosas. Majutus kahel järgneval ööl Tokyos hotellis Prince Hotel Shinagawa**** või sarnases.

7. päev TOKYO
Hommikusöök hotellis. Alustame oma päeva peatudes fotode tegemiseks keiserliku palee väravate juures. Seejärel külastame värvikirevat endise Tsukiji kalaturu piirkonda. Turg ise on tänaseks üle viidud kaasaegsesse kompleksi, ent värskeid kalatooteid ja mereande pakkuvaid söögikohti ja tänavalette ning meeleolukat saginat loodame siit siiski leida.  Hiigelkäibe ja mahuga (üle 2000 tonni päevas) kalaturg ise on suunatud eelkõige hulgiostjatele ja Tokyo eliitrestoranide kokkuostjatele, kes kauplevad ja teevad pakkumisi, et saada just tänase hommiku värskeim ja parim kaup.
Uudistame Ginza tänava piirkonnas - siin on ohtralt sisseostuvõimalusi, tehnikapoode, meelelahtutust. Vaba aeg Ginzas.
Võtame osa teetseremooniast sügisvärvides Happo-En aias (tõlkes ’kaheksa vaatega aed’). Aias kasvavad üle viiesaja aasta vanuseid mini bonsaid, siin on harmoonilised teemajakesed ja tiik kuldsete karpkaladega.
Jaapanlaste poolt nii armastatud spordiala sumoga teeme tutvust sumo muuseumis. Külastame ka Tokyo kuulsat Edo muuseumi.
Sööme õhtust Jaapani chanko menüü ehk sumomaadlejate menüü järgi.

8. päev TOKYO – NARITA
Hommikusöök. Külastame Ueno parki ja ostupiirkonda. Vaatame ringi Tokyo linnaosas, mida nimetatakse Akihabara elektrilinnaks. Seda linnaosa tuntakse maailma suurima ostukeskusena, kus müüakse kõikvõimalikke uusi ja kasutatud elektroonilisi kaupu jne.
Naudime vaateid metropolile Shinjyuku kõrghoone vaateplatvormilt ning naudime vaateid ka Tokyo Toweri vaateplatvormilt. Külastame Toyota Megaweb külastuskeskust, kus on uudistamiseks Toyota uusimad automudelid ning futuristlikud disainid.
Tokyoga hüvastijätuks suundume rikkalikule õhtusöögile Tokyo lahe kruiisilaeval. Meile avanevad vaated on suurepärased - maanteesillad, kõrghoonete siluetid ning uhke valgusmäng hoonete fassaadidel.  Suundume Naritasse, majutume Naritas hotellis Nikko Hotel Narita**** või sarnases.

9. päev LEND NARITA-HELSINGI-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Hotelli transfeerbussiga suundume lennujaama.
Lend Narita-Helsingi kell 11:55-15:10 ja lend Helsingi-Tallinn kell 16:25-17:00 (lennunumbrid AY074 ja AY1023).

Reisi hind

3084 €* / 3246 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab:
 • Lend liinilendudega Tallinn-Helsingi-Osaka ja Narita-Helsingi-Tallinn, toitlustamine lennukis (Finnairi liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Mugavustega bussi kasutamine
 • Majutus 1 öö Koya mäel templis, hommikusöök
 • Majutus 6 ööd vastavalt programmile hotellides**** (2-in. toad), hommikusöögid
 • Hinnas 2 lõuna- ja 5 õhtusööki vastavalt programmile
 • Giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel
 • Tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 395 €
 • Tervisekindlustus 9 päevaks al 16,52 € (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Shabu-shabu õhtusööki koos geišaga / maikoga - suundume soovijatega traditsioonilisele shabu-shabu hotpot õhtusöögile.
 • Reisiseltskonna soovil kutsutakse õhtusöögile ka kaunis geisha või geisha õpilane maiko (söök ja geisha lisatasu eest). Õhtusöök koos maikoga on kindlasti nii kulinaarne kui kultuuriline elamus: pakutakse nii shabu-shabu rooga kui hõrgutavaid sashimisid, maiko valab külalistele saket ning õhtusööki saadab sulnis maiko tants. Õhtusöögi vältel avaneb võimalus maikoga vestelda ja talle küsimusi esitada. Hind 95 €.

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanik ei vaja Jaapanisse reisimiseks viisat juhul, kui riigis viibitakse kuni 90 päeva. Riiki sisenemiseks on vajalik pass, mis kehtib vähemalt kolm kuud pärast reisilt naasmist. Lisaks tuleb täita maaletuleku kaart (Disembarkation card), mida tuleb kogu reisi vältel alal hoida. Palume meile reisi lõpliku tasumisega teada anda ka passinumber ja kehtivuse aeg.

Lisainfo

 • Reisi jooksul on meil võimalus kogeda jaapani stiilis majutust (1. öö templimajutus), st. magatakse tatami mattidel. Templimajutuses puudub tubades WC/dušš.
 • Jaapanis kasutusel olev elektrisüsteem erineb Eestis kasutusel olevast. Kogu Jaapanis on kasutusel elekter tugevusega 100 volti, Jaapani idaosas on elektrisagedus 50 hz, lääneosas (sh Kyoto, Osaka) 60 hz. Kasutamiseks vajalik voolusageduse konverter-adapter.
 • Temperatuurid on keskmiselt 15-20 C. Ööseks võib temperatuur langeda 10 C kanti. Igaks juhuks on soovitav kaasa võtta ka vihmakindlad riided.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.
Lennuinfo Finnairi liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat või vihmavari). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

04.11.19 - 12.11.19
Giid Martti Kalda
 Hind al 3084
Broneeri
2 vaba kohta
Giid
Martti Kalda
Martti Kalda on Aasia kultuuriloo magister. Martti on äärmiselt põhjalik oma reiside ettevalmistamisel ning tema väga laialdane teadmistepagas ning suur Aasia reisikogemus teevad Marttist väga nauditava giidi ja reisikaaslase...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Jaapan - sügisene ringreis ja Koya mägi

Vaata reisist pilte