Jordaania - ringreis ja puhkus Surnumere ja Punase mere ääres

Jordaania - ringreis ja puhkus Surnumere ja Punase mere ääres

05.10.2022 - 12.10.2022
Giid Ervin Org
 Hind al 1599
Ooteleht
Kutsume Teid reisile kultuuriajaloo juurte juurde. Reis läbi Jordaania tutvustab meile selle piirkonna kultuurilugu mitmetahuliselt. Olles kunagi olnud ühenduslüli varajaste Egiptuse ja Mesopotaamia kõrgkultuuride vahel, mõjutasid Lähis-Ida kultuuri hiljem nii Kreeka ja Rooma kultuur kui ka bütsants ning siit läks läbi ristisõdijate tee. Reisi jooksul on võimalus supelda Surnumeres ja Punases meres.
Sellel teekonnal on suurepäraselt ühendatud puhkus põnevate vaatamisväärsustega! Jordaania on sõbralik maa, kus turiste koheldakse alati väga hästi.

Lugege Jordaania kohta lähemalsiit >

Reisitingimused 8. septembri seisuga:
* Jordaaniasse sisenemiseks ei nõuta vaktsiinipassi;
* palume meile edastada oma passikoopia;
* kõik reisijad peavad vormistama tervisedeklaratsiooni. Ankeedi saate reisikausta vahel;
* kõik reisijad peavad täitma enne reisi ankeedi ja kaasa võtma QR koodi. Ankeet on siin 
https://www.gateway2jordan.gov.jo/form/, seda saab näita alates nädal enne reisi;
* kõik reisijad peavad esitama tervisekindlustuse.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-AMMAN
Kogunemine kell 10:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 12:40-16:15 ja lend Istanbul-Amman kell 20:55-23:10 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK1422 ja TK812, Ammanis maandume Queen Alia International Airport). Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi!
Saabume Jordaania pealinna Ammani ja majutume kahel järgneval ööl hotellis Sulaf Luxury Hotel****.

2. päev AMMAN - JERASH
Hommikusöök hotellis. Olles oma asutamise aegadel rajatud seitsmele künkale on Amman ühtlasi antiikne, ent samas moodne metropol. Külastame Ammani kõrgeima künka otsa rajatud vana tsitadelli. Siit avaneb suurepärane vaade Ammani vanalinnale. 
Külastame Jerashi, mis on tänapäeval üks paremini säilinud kreeka-romaani linnasid. Olles tänapäeval tuntud ka idamaade Pompei nime all, on ta Dekapolise kõige paremini säilinud linn. Dekapolis ehk kümnelinnamaa oli kümnest rooma riigi linnast koosnev konföderatsioon. Vana-Rooma nimega Gerasa (Jerash) oli aastasadu liiva alla mattunud ning viimase 70 aasta jooksul jällegi päevavalgele toodud. Gerasa toob meieni pea täiuslikult säilinud antiikse linna oma teatri, sammastega allee, templite ja kirikutega. Sõidame tagasi Ammani. Õhtusöök hotellis.

3. päev KERAK - WADI RUM KÕRBESAFARI
Hommikusöök hotellis. Seejärel lahkume Ammanist ja võtame suuna Lõuna–Jordaania poole. Teel külastame Keraki hästi säilinud ristirüütlite kindlust.
Sõidame Wadi Rumi kõrbesse.  Majutus ja õhtusöök mugavustega Wadi Rum Dream Camp telkides. Kogemus, mis ei unune kunagi.

4. päev WADI RUM SAFARI - AQABA
Hommikusöök hotellis. Sõidame beduiinide maastikuautodega selles huvitavas kõrbemaastikus. Sõidame Al Khazili mäe juurde, näeme piktogramme, mis annavad tunnistust iidsest inimtegevusest siinses piirkonnas.
Päeva teises pooles suundume aga juba Punase mere äärde. Majutume Aqabas hotellis City Tower Hotel****.

5. päev AQABA
Hommikusöök hotellis. Puhkepäev Aqabas. Hilisel pärastlõunal suundume Petrasse. Majutus ja õhtusöök Petras hotellis Petra Panorama Hotel****.

6. päev PETRA - SURNUMERI
Soovijatega naudime varahommikust päikesetõusu Petras. Seejärel hommikusöök hotellis.
Ekskursioon Petras. Läbi kitsa kuristiku El Siqi siseneme kuulsasse kaljulinna Petrasse. Seda araabia nabatealaste poolt 2000 a tagasi rajatud maailmaimet ei kutsuta põhjuseta roosaks linnaks. Petra avaneb meie ees justkui oleks see siia võlutud. Roosakast liivakivist hauafassaadid, 4000 inimesele mõeldud teater ja  templivaremed on meie ees hingematvas kõrbemaastikus. Samuti võlvitud väravad ja sammaskäigud ning kaljuseintesse tahutud veetrassid. Suur kõrberahvas nabatealased olid tuntud oma oskuse poolest erinevate veetehnoloogiate rakendamisel. Iidsete nabatealaste leiutatud viis, kuidas lähedalolevast ojast vett koguda ja säilitada, pani aluse selle kõrbelinna rikkusele. Kaljulinn Petra on valitud 7 uue maailmaime hulka.
Sõidame Surnumere äärde, mis asub ligikaudu 408 m allpool merepinda. Järve soolasisalduseks on 25%, olles seega maailma kõrgeima soolasisaldusega veekogu. Muistsed inimesed kutsusid seda Soolamereks. Kohalikud kutsuvad seda tänase päevani nii.
Majutus ja õhtusöök Surnumere ääres hotellis Dead Sea Spa Hotel****.

7. päev KUNINGATE TEE: NEBO MÄGI - MADABA, ÕHTU JA ÕHTUSÖÖK AMMANIS
Hommikusöök hotellis. Vaba hommikupoolik Surnumere ääres kümblemiseks ja puhkuseks.
Hiline check out hotellist kl 13 ning lõunasöök. Seejärel sõidame Nebo mäele ning nagu kunagi Mooses, vaatame meiegi Nebo mäelt püha maa poole. Traditsiooni kohaselt ongi just siin Moosese hauapaik. Madabas külastame kreeka ortodoksi kirikut, kus näeme 6. sajandist pärit mosaiiki, millel on kujutatud väga detailitruult Jeruusalemma ja püha maa tähtsamad paigad kuni Niiluse deltani välja.
Õhtu veedame Ammanis, ühine õhtusöök. Hilisõhtul suundume juba lennujaama.

8. päev LEND AMMAN-ISTANBUL-TALLINN
Lend Amman-Istanbul kell 02:20-04:45 ja lend Istanbul-Tallinn kell 08:10-11:50 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK813 ja TK1421). Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

1599€* / 1684 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja uutele broneeringutele.

Hind sisaldab:
 • Lennupilet lendudele Tallinn-Istanbul-Amman-Istanbul-Tallinn;
 • lennujaamamaksud, käibemaks. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • toitlustus ja joogid lennukis;
 • majutus 2 ööd Ammanis hotellis**** (2-in. toad), 2 hommikusööki;
 • majutus  1 öö Wadi Rumis (kõrbetelgid, 2-in), 1 hommikusöök
 • majutus 1 öö Aqabas hotellis**** (2-in. toad), 1 hommikusöök;
 • majutus 1 öö Petras hotellis**** (2-in. toad), 1 hommikusöök;
 • majutus 1 öö Surnumere ääres hotellis**** (2-in. toad), hiline check out hotellist kl 13, 1 hommikusöök ja 1 lõunasöök;
 • õhtusöögid vastavalt programmile (6 õhtut);
 • eestikeelse giidi/reisisaatja teenused kogu reisi vältel;
 • Jordaania viisa vormistamine (VIISA VORMISTAMISEKS PALUME MEILE TEATADA PASSIANDMED HILJEMALT KOOS LÕPLIKU TASUMISEGA)
Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 320€;
 • Tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • QR koodide vormistamine 15 €.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide sissepääsud:
115 € (Petra, Kerak, Jerash, Amman, Madaba, Nebo, Wadi Rum) võimalik maksta Eestis koos reisiga või kohapeal sulas. (kohapeal tasutakse Petra 50 JOD, Keraki 2 JOD, Jerashis 11 JOD, Amman 3 JOD, Madaba 3JOD, Nebo 1 JOD, Wadi Rum 5 JOD).

Lisainfo

 • Soovitame kanda mugavat riietust ja jalanõusid. Olemaks solidaarne ja mitte riivamaks kohalike tundeid, soovitame naisterahvastel valida pikkade varrukatega pluusid ja pikkade säärtega püksid või pikem seelik. Soovitame kaasa võtta ka mõni soojem riietusese, kuna õhtuti võib olla üsna jahe. Kaasa võtta ujumisriided. 
 • Elekter on Jordaanias 220 volti.
 • Kuigi hotellides, suuremates restoranides ja poodides on võimalik tasuda krediitkaardiga, soovitame reisile kaasa võtta sularaha, mis kohapeal saab vahetada Jordaania dinaarideks.
 • Reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootraha. Jordaanias on kombeks anda teenindajatele ALATI jootraha (pakikandjatele hotellis, teenindajatele restoranis). Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile (~2-3 JOD päev). Jootrahaks palume arvestada 30 € reisi kohta (kogutakse kogusummana).
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo
Lennuinfo Turkish Airlinesi liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja reisidokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on pass. Palume meile hiljemalt kuu enne reisi teada anda passi number ja kehtivuse aeg. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi.
Süüria viisade ja templitega passiga võib piiri peal esineda probleeme. Jordaanias ei ole võimalik vormistada viisat halli passi omanikele.

Jordaaniasse ei ole võimalik viisat vormistada halli passi omanikele!
05.10.2022 - 12.10.2022
Giid Ervin Org
 Hind al 1599
Ooteleht
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

H
Heli
Tere, tubli Germalo ! Teie pöördumised kogu kriisiaja jooksul olid väga julgustavad ja innustavad.Eriti tore oli Mae Meruski Reisikiri Sitsiiliast. Olete Eesti väärikas pikaajaline reisifirma. Tänulik pikaajaline Germalo reisija
R
Ranno
Tere! Suur tänu vastutulelikkuse eest ning kindlasti kaalume Germalot ema reisile kunagi tulevikus, kui olukord on paranenud. Tänud ka proaktiivse suhtluse eest. Väga meeldiv kogemus on olnud Germaloga asju ajada.