Kahe ilma veere pääl - Setomaa Seto kuningriigi päev

Kahe ilma veere pääl - Setomaa Seto kuningriigi päev

03.08.2024 - 04.08.2024
Giid Kaie Nurmeste
 Hind al 199
Broneeri
Tänapäeva Setomaa tähtsündmus, setode suurim kokkutulek ja võimas seto identiteedi demonstratsioon. Võib öelda, et kuningriigi päevale koguneb setosid ja seto sõpru kogu maailmast! Kõlab seto hümn, seto sõjavägi näitab oma jõudu ja tarmukust, sel päeval tuleb võõrastel osta viisa ja maksab seto oma raha! See on rõõmus ja värvikirev rahvapidu, kus valitakse parimad meistrid mitmest vallast, oskused panevad proovile pillimehed, tantsijad ja lauljad. Seto pärimuse järgi on setodel oma kuningas Peko, kes legendi järgi puhkab Petseri kloostri koopas ega saa ise kuningriiki valitseda. Seetõttu hoiab setosid ja kostab nende eest tema nimel ülembsootska, kes valitakse ülimalt demokraatlikul viisil: igaühel on voli oma meeliskandidaadi ette ritta võtta. Kelle rida kõige pikem, see on valitud!

Reisikava

1. päev SETO KUNINGRIIGI PÄEV 
Väljasõit Tallinnast Estonia teatri vastas asuvast parklast kell  7.30.
Väljasõit Tartust AHHAA-keskuse parklast kell 10.00 (palume meid teavitada broneerimisel, juhul kui alustate reisi Tartust). 
Sõit Setomaale. Seto Kuningriigi väljakuulutamise traditsioon sai alguse 1994. aastal ja sestsaadik kuulutavad setod igal aastal üheks päevaks välja oma sõltumatu kuningriigi. Kombe kohaselt kuulutatakse kuningriik välja erinevais Setomaa paikades ja sel aastal toimub see Setomaa kultuuripealinnas Obinatsas. Seto kuningriik kuulutatakse välja keskpäeval ja toredaid ettevõtmisi jätkub terveks pikaks päevaks. Vaata ajakava
Ööbima sõidame Setomaa pealinna Värskasse. Õhtul saavad soovijad veekeskuses lõõgastuda või jalutada värskelt lõhnava männimetsa all!
Majutume Värskas hotellis Värska Spa.

2. päev VÄRSKA – SAATSE – JUMALAMÄGI KOLOSSOVA KÜLAS – OBINITSA
Hommikusöök. Päeva alustuseks soovijaile meeleolukas laevaretk Värska lahel. 
Podmotsa küla ja tsässon. Eesti – Vene piiril asuv vana küla ja kalmistu asub tõenäoliselt muistse hiiemetsa kohal. Liivi sõja aegsed kiviristid ja Kolmainupühale pühitsetud tsässon. 
Värska on kujunenud Setumaa üheks tähtsamaks keskuseks. Siin toodetakse üle Eesimaa kuulsat Värska mineraalvett ja siin saab sanatooriumis ka tervist kosutada või veekeskuses lõõgastuda. Värska Setu talumuuseumis saab näha, kuidas elati siinkandis 80 aastat tagasi. Hubane talutare, aidad, laudad, suitsusaun, savikoda ja palju muud. 
Saatse külla Satserinna nulka jõudmiseks tuleb meil läbi sõita kurikuulsast „Saatse saapast“. Saatse Püha Paraskeva õigeusu kirik ja selle ümber paiknev vana kalmistu. Kirikus on säilinud polükroomne puunikerdus 18. sajandist. Kunstimälestisena on kaitse all  ikoon Paraskeva Pjatnitsa lugu. 
Kolossova küla serval kõrgendikul asuv Jumalamägi on üks setode põlistest pühapaikadest. Siia tuldi ikka abi paluma vinduvate vihmade ja pikaleveninud põua ajal.  See vana tava on jälle ellu äratatud ja tee kõrgendikule ei rohtu. Tulija toob miskit meelehead kaasa ja jätab selle Setomaalt pärit skulptori Renaldo Veeberi loodud Peko kuju juurde.  
Obinitsa on Setomaa kultuuripealinn. Vanad kääpad ja lauluema Hilana Taarka haud külakalmistul. Räägime leelost ja paasapäevast ja lauluemadest. Külastame Seto galeriid Hal’as Kunn. Räägime Setomaast ja kohalikust kultuurielust. Obinitsa vanad külamaastikud, muuseum ja tsässon. 
Obinitsast algab teekond läbi Seto- ja Eestimaa Tallinnasse. Tallinnasse jõuame orienteeruvalt kell 21.00.

Reisi hind

199 €* / 209 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele broneerides reisi otse Germalo Reisidest. Hindadele ei rakendu võimalikud lisasoodustused.

Hind sisaldab:
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi teenused;
 • majutus Värskas (2-in toas), 1 hommikusöök.
Lisakulud
Ühese majutuse lisamaks 30 €
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.​
Muuseumipääsmete hinnad:
 • Seto kuningriigi viisa 12 €
 • Laevaretk Värskas 20 € 
 • Galerii Hal’as Kunn 5 €
 • Pakutrüki töötuba galeriis Hal’as Kunn 10€ 
 • Lõunasöök  17 € (ettetellimisel, tasumisel kohapeal)
 • Reegi maja 5 €/ õpilane ja seenior 3 €
 • Värska talumuuseum 5 € / õpilane ja seenior 3 

Lisainfo

Reisitingimused
 • Lähireiside puhul rakenduvad tavapärased Germalo Reiside reisitingimused, v.a reisi eest tasumise ja reisi annulleerimise tingimused:
 • palume tasuda ettemaks 50% reisi maksumusest 2 päeva jooksul reisi broneerimisest;
 • 27 päeva enne reisi peab olema tasutud kogu reisimaksumus;
 • ​kuni 27 päeva enne reisi peetakse reisist loobumisel kinni büroo teenustasu 9 €;
 • tühistades reisi 26-15 päeva enne reisi on tühistamistasu 50% reisi hinnast;
 • tühistades reisi 14 või vähem päeva enne reisi on tühistamistasu 100% reisi hinnast.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
MEELDEJÄÄVAT REISI!
03.08.2024 - 04.08.2024
Giid Kaie Nurmeste
 Hind al 199
Broneeri
Giid
Kaie Nurmeste

Kaie Nurmeste on lõpetanud kunstiajaloolasena Tartu Ülikooli ajalooteaduskonna ning teinud aastaid muuseumitööd. Kuna Kaiet on alati võlunud erinevad kultuurid, nende omavahelised mõjud ja kokkupuutepunktid, siis paelus teda ka giiditöö...

Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

E
Ene ja Sanija
Lõpuks, peale pikka pausi, saime Tuneesiasse! Reis oli super ja giid aitas sellele palju kaasa. Suur tänu! Mae, oli järjekordselt väga meeldejääv reis koos Sinuga. Loodan,et kohtume veel.
A
Aivi ja Peeter
Oleme väga tänulikud ja rõõmsad imetoreda ning väga õnnestunud Montenegro reisi üle. Muidugi eriline tänu giid Ervin Org - tema asjatundliku ja kindlakäelise juhtimise ja rikkalikult jagatud ning huvitava informatsiooni eest! Meie kohalik giid Vladimir ja bussijuht olid ka imetoredad ja suured professionaalid. Majutus Palma hotellis oli kõrgetasemeline. Toit oli maitsev ja rikkalik. Teenindus väga meeldiv. Suur, suur tänu ja palju edu uute reiside organiseerimisel! Oleme ikka teiega!