Kambodža - Laos - Vietnam

Kambodža - Laos - Vietnam

19.03.2024 - 03.04.2024
Giid Raivo Haab
 Hind al 3599
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kolm eksootilist ja kauget maad ühe reisi jooksul!

Vietnam on imeline segu vanast kultuurist, looduse vapustavast ilust ja inimeste sõbralikkusest. Vietnamis on värvid värvilisemad, maastikud selgemad ja maitsed ning lõhnad aasiapäraselt teravad.
Laos on Kagu-Aasia rikkumata pärl. Elanud aastaid  eraldatuses, on see maa säilitanud oma iidse kultuuri rikkumatuna muu maailma mõjutustest. Siin elavad maailma kõige rahumeelsemad inimesed. Näha vanades kloostrites liikumas tuhandeid munkasid ja tunnetada palvete monotoonset rütmi on Kagu-Aasia üks suuremaid elamusi.
Kambodža – maa, mille ajalugu on täis inspiratsiooni ja kurbust. Maa, kus sajandite jooksul on ehitatud rohkem Buddhale pühendatud templeid kui üheski teises riigis, kus inimesed ikka veel võpatavad kuuldes nime Pol Poth ja kus mõistatuslik ja salapärane khmeeri kuningate linn Angkor jutustab lugu armastusest ja austusest maailma vastu.

Lugege Kambodža kohta lähemalt siit >
Lugege Laose kohta lähemalt siit >
Lugege Vietnami kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Vietnamisse, Kambodžasse ja Laosesse sisenemiseks ei ole reisipiiranguid ja ei nõuta covid vaktsineerimist tõendavaid sertifikaate.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Kogunemine kell 17:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 18:40-23:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424). Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise aegasid vahetult enne reisi!

2. päev LEND ISTANBUL-HO CHI MINH
Jätkulend Istanbul-Ho Chi Minh kell 03:05-17:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK162).
Saabume Ho Chi Minh citysse ehk endise iseseisva Lõuna-Vietnami Vabariigi ajaloolisesse pealinna Saigoni. Ho Chi Minh on Vietnami kõige suurem linn ja ööpäevaringselt oma metropoliitset rütmi tiksuv kaasaegse elu tuiksoon.
Sõidame kesklinna ja majutume kahel järgneval ööl hotellis Sunrise Central Hotel*** või sarnases.

3. päev HO CHI MINH CITY LINNAEKSKURSIOON - CU CHI SÕJATUNNELID
Hommikusöök. Tänase päeva veedame siin, Lõuna-Vietnami 'pealinnas'.
Teeme jalutuskäigu linnas ja tutvume Saigoni kuulsaimate vaatamisväärsustega. Vaatame Vietnami taasühinemise paleed, ooperimaja, Notre Dame katedraali. Võimalus külastada Ben Thanh turgu.
Lühikese väljasõidu kaugusel keskusest pakuvad meile huvi Cu Chi sõjatunnelid.

4. päev PUHKUS MUI NÉ RANNAS
Hommikusöök hotellis. Lahkume Saigonist ning mugav bussisõit (kestusega umbes 4,5t) viib meid Lõuna-Hiina mere äärde Mũi Né kuurortisse.
Majutus kahel järgneval ööl suurepärases mereäärses resorthotellis Pandanus Resort**** või sarnases. Päeva saab veeta juba rannas mõnuledes.
 
5. päev PUHKUS MUI NÉ RANNAS
Hommikusöök hotellis. Puhkus Mui Né rannas.

6. päev PUHKUS MUI NÉ RANNAS, ÕHTUL SÕIDAME TAGASI HO CHI MINH CITYSSE
Hommikusöök hotellis. Tänase päeva esimese poole veedame veel rannas puhates.
Seejärel võtame ette tagasisõidu Ho Chi Minh Citysse ning õhtuks jõuame kohale. Majutume taas kesklinnas hotellis Sunrise Central Hotel*** või sarnases.

7. päev LEND HO CHI MINH-PHNOM PENH, PHNOM PENH EKSKURSIOON
Hommikusöök hotellis. Suundume lennujaama ja lendame Kambodžasse.
Lend Ho Chi Minh-Phnom Penh (lennuaeg täpsustamisel).
Tere tulemast Kambodžasse! Kambodža pealinn Phnom Penh asub kahe jõe - Mekongi ja Tonle Sapi - ühinemiskohas. See linn on täis aasiapärast sagimist: tuk-tukid, rikšad, tänavakaubanduse melu. Linnamaastike dominandiks on kaasaegsed hooned. Linnaekskursioon: rahvusmuuseum, Hõbedane pagood ja Wat Phnomi mägi koos templiga. Wat Phnom on linna kõrgeim tempel, ta on ehitatud kunstlikule mäele ning on ümbruskonna keskpunktiks erinevate pidustuste aegu.
Soovijatega külastame võimalusel Tuol Slengi vanglamuuseumi. Punaste khmeride valitsuse aegne vangla annab ülevaate Kambodža rahva hiljutisest verisest minevikust.
Majutus Phnom Penhis hotellis Onra Hotel**** või sarnases.

8. päev SÕIT PHNOM PENHIST SIEM REAPI, ANGKORI SISSEJUHATAV EKSKURSIOON
Varane hommikusöök hotellis, seejärel võtame ette teekonna edasi Siem Reapi.
Majutume kahel järgneval ööl Siem Reapis hotellis Angkor Holiday Hotel**** või sarnases. Check-in hotelli ning seejärel suundume Angkori templite alale.
Angkor oli rikka ja arenenud kultuuri keskuseks 9.-13. sajandil. Sajandite jooksul unustuste hõlma vajunud muistne linn avastati taas džungli sügavustest alles 19. sajandil. Näeme lopsakast džungliloodusest ümbritsetud tohutuid kivimonumente, majesteetlikke sammaskäike ja väravaid. Alustame tutvumist selle maailmakuulsa khmeri kuningate pealinnaga.
Õhtul on võimalik veeta vaba aega Siem Reapi linnasüdames, kus on külastajatele mitmeid kohvikuid, restorane, meelelahutust. Soovijatele pakume võimalusel õhtusööki koos tantsuliste etteastetega (lisatasu eest).

9. päev UNIKAALNE ANGKOR
Hommikusöök hotellis. Terve päev Angkori varemete vahel.
Vaatame Angkori peatemplit, Angkor Thomi lõunaväravat, Bayon Baphouni, Elevantide ja pidalitõbise kuninga terrassi. See muistne linn on ühtlasi maailma suurimaid pühamuid, mille tohutud mõõtmed ja ideaalsed proportsioonid on hämmastavad. Angkorist valitsesid khmeeri kuningad tohutut territooriumi Vietnamist Bengali laheni. Varemetelinnas on säilinud rohkem kui 100 templit, mis annavad tunnistust kunagise linna hiilgusest. Siin kogeme hinduismi ja budismi maailma harmooniat ja täiuslikkust. Takeo, Thommanon ja Chau Say Tevoda, Prasat Kravan, Ida Mebon, Pre Rup ja Angkori suur ring.

10. päev TONLE SAPI JÄRV, LEND SIEM REAP-LUANG PRABANG, LUANG PRABANGI EKSKURSIOON
Hommikusöök hotellis. Hommikul sõidame metsadest ja põllumaadest ümbritsetud Tonle Sapi järvele ning vaatame kohalike kalurite elu.
Suundume edasi juba lennujaama ja lahkume Kambodžast. Lend Siem Reap-Luang Prabang (lennuaeg täpsustamisel).
Luang Prabang on Laose iidne pealinn. UNESCO maailmapärandisse kuuluv linn on Laose vaimne keskus, mis võlub prantsuse koloniaalarhitektuuri, theravada budismi templite ja erilise maagilise atmosfääriga. Luang Prabang üllatab värviderikkusega. Lõhnavad küpsetised, lopsakad puud, oranžid mungarüüd ja kuldsetes ning punastes watides tütarlapsed. Värskelt röstitud kohvi lõhn, kärarikkad turud, vürtsikad toidud. Mägedest ümbritsetud 700 m kõrgusel merepinnast ja kahe jõe (Nam Khani ja Mekongi) ühinemiskohal asuv Luang Prabang on populaarsemaid turistide sihtpunkte Laoses.
Tutvumist linnaga alustame uhke Sri Lanka stiilis That Makmo stuupa külastamisega. Seejärel jalutame lähedalasuvasse Vat Ahami templisse, mis on linna peamise kaitsejumaluse pühamu.
Õhtuks saab Luang Prabangi peatänavast elav ööturg, kuhu tulevad Laoses elavad erinevad vähemusrahvad müüma oma kaupa.
Majutus kahel järgneval ööl Luang Prabangis hotellis Villa Chidtara või sarnases.

11. päev LUANG PRABANG – LAO KÜLAD
Hommikusöök hotellis. Varahommikul võimalik näha munkade igapäevast leiva palumise ringkäiku.
Külastame 16. sajandil rajatud Wat Xieng Thongi kloostrit, mida peetakse kõige kaunimaks Luang Prabangis. See esindab ka klassikalist Luang Prabangi omapärast arhitektuuristiili – ehitise kihiline katus ulatub peaaegu maani. Siin asub ka kuninglik matusekabel, kus on muljetavaldav 12-meetrine matusevanker ja kõigi kuningliku pere liikmete urnid. Külastame endises kuningapalees asuvat muuseumi, kus on välja pandud kuninglikule perekonnale kuulunud esemed. Muuhulgas asub siin ka kuulus Pha Bang Buddha (Kuldne Buddha) koopia.
Võtame ette sõidu traditsioonilisel jõepaadil, et jõuda mööda Mekongi jõge ülesvoolu sõites kuulsatesse Pak Ou koobastesse. Koobaste nimed on Tham Ting ja Tam Phum ja siin asuvad tuhanded Buddha kujud.
Tagasiteel möödume riisiterassidest ja külastame traditsioonilisi Lao külasid, kus tegeldakse kohaliku riisiveini ja siidi tootmisega. Käime ka Ban Xan Khongi külas, et näha, kuidas valmistatakse traditsioonilist sa-paberit.
Soovijatel võib avaneda õhtul võimalus külastada kuningapalee teatris etendust kohalike tantsudega (lisatasu eest).

12. päev LUANG PRABANG, LEND LUANG PRABANG-HANOI
Hommikusöök hotellis. Aeg suunduda lennujaama. Lend Luang Prabang-Vientiane-Hanoi (lennuaeg täpsustamisel).
Sõidame kesklinna ning majutume järgneval ööl Hanoi kesklinnas suurepärase asukohaga hotellis Hanoi Mon Regency**** või sarnases.
Õhtul vaba aeg Hanois - soovijad saavad suunduda mõnda hubasesse söögikohta, teha jalutuskäik Hoan Kiemi järve äärde või suunduda pulbitsevale ööturule.

13. päev KRUIIS HA LONGI LAHEL

Hommikusöök hotellis. Sõidame Hanoist välja Ha Longi lahe kruiisile.
Punase jõe delta-ala tõeline loodusime Ha Longi laht on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Legendi järgi pidavat just siin end varjama Vietnami kaitsev draakon. Rahvasuu jutustab, et draakon laskus taevast aitamaks kohalikke ning sülitas kalliskive ja jadeiiti merre. Nii tekkis lahesopp, mis kaitseb sissetungijate vastu loodusliku kindlusena. Laev lahkub sadamast ning näeme Vietnami kauneimaid vaateid. Ha Longi lahes asub enam kui tuhat imelist lubjakivikaljut ja palju erineva suurusega saari. Kaldaid ääristavad korallriffid, soometsad, grotid ja koopad, salapärased tiigisopid, kujutlusvõimet ergutavad kaljumoodustised ning kaunid liivarannad. Lõuna kruiisilaeval.
Soovijatel on võimalus osa võtta külastusest Sung Sot koopasse, kus on põnevate kujudega stalaktiidid ja stalagmiidid. Samuti on soovijatel võimalk supelda või teha kerge kanuuretk.

Õhtusöök ja majutus traditsioonilisel laeval Syrena Cruises või sarnasel.

14. päev HA LONG KRUIIS, HANOI VEENUKUTEATER
Hommikusöök laeval. Jätkub kruiis Ha Longi lahel. Kauneid loodusvaated, traditsioonilised veepealsed kalurikülad.
Pärast keskpäeva sõidame tagasi Hanoisse. Majutume järgneval ööl taas Hanoi kesklinnas suurepärase asukohaga hotellis Hanoi Mon Regency**** või sarnases.
Naudime traditsioonilist veenukuteatri etendust. Seejärel vaba aeg, et uudistada Hanoi kesklinna kitsastel tänavatel, kus kaubitsetakse nii siidi kui ehetega - iga tänav on spetsialiseerunud teatud kaupadele.


15. päev HANOI PÕHJALIK LINNAEKSKURSIOON, ÕHTUNE LEND HANOI-ISTANBUL

Soovijad saavad nautida kaunist varahommikut Hoan Kiemi järve ääres või mõnes linnapargis vaadates kuidas kohalikud tai chid harrastavad. Lisaks kogunevad siin ka seltskonnad, kes koos võimlevad ja tegemist on suisa justkui tänava aeroobikaga.
Hommikusöök hotellis. Jätkame tutvumist Hanoi linnaga.
Vietnami pealinn on huvitav segu ida ja lääne kultuuridest, kus on tunda sajanditepikkust Hiina valitsejate ja prantsuse koloniaalajastu mõju. Hanoi kohta öeldakse, et see on segu Pariisi elegantsist ja Aasia kärarikkast elurütmist. Pealinna staatust on Hanoi nautinud juba üle tuhande aasta. Sajandite jooksul on linna korduvalt vallutatud ja hävitatud, ent ikka on see nagu fööniks tuhast tõusnud, et särada veelgi kirkamalt. Tänapäeva Hanoi on tõusmas tõeliseks Kagu-Aasia metropoliks – 7,5 miljoni elanikuga linn lummab laiade bulvarite, rohkete järvede ja kaunite parkidega.
Külastame Konfutsiusele pühendatud Kirjanduse templit, kus tegutses Kagu-Aasia vanimaid ülikoole juba 1070. aastal. Näeme Ho Chi Minhi mausoleumi, presidendipaleed ja Ühe samba pagoodi. Külastame kohalikku etnoloogiamuuseumi, milles on väljapanek Vietnami 54 etnilise grupi kohta.
Hanoi kõige ilusamaks järveks peetud Hoan Kiem ning järvesaarel asuv imekaunis Ngoc Soni (Jadeiidi mäe) tempel, mis on pühendatud Tran Hung Daole - Vietnami rahvuskangelasele, kes võitis mongolite 300 000 pealist väge, kelle Hubilai-khaan oli Vietnami vallutama saatnud (tempel hetkel renoveerimisel).

Õhtune lend Hanoi-Istanbul kell 23:05-04:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK165).

16. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Saabume Istanbuli. Jätkulend Istanbul-Tallinn kell 08:10-11:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421). Tere tulemast tagasi Tallinnasse!

Reisi hind

3599*/3789 €
*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele

Hind sisaldab:

 • lennupiletid Turkish Airlines lendudel Tallinn-Istanbul-Ho Chi Minh ja Hanoi-Istanbul-Tallinn, toitlustamine lennukis;
 • kolm siselendu vastavalt programmile;
 • lennujaamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • mugavustega konditsioneeriga bussi kasutamine reisi vältel Vietnamis ja Kambodžas, väikebussid Laoses;
 • majutus 2+1 ööd Ho Chi Minhis hotellis*** (2-in. toad), 2 hommikusööki;
 • majutus 2 ööd Mui Né kuurortis hotellis**** (2-in. toad), 2 hommikusööki;
 • majutus 1 öö Phnom Penhis hotellis**** (2-in. toad), 1 hommikusöök;
 • majutus 2 ööd Siem Reapis hotellis**** (2-in. toad), 2 hommikusööki;
 • majutus 2 ööd Luang Prabangis hotellis (2-in. toad), 2 hommikusööki;
 • majutus 2 ööd Hanois hotellis****, 2 hommikusööki;
 • majutus 1 öö Ha Longi lahe traditsioonilisel kruiisilaeval (2-in. kajutid), 1 hommikusöök;
 • 2 lõunasööki ja 1 õhtusöök Ha Longi kruiisilaeval;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenused.
Lisakulud
 • Reisi hinnas ei sisaldu sissepääsupiletid tasulistele objektidele! Sissepääsude tasumiseks palume arvestada 165 USD sularahas! Tasu kogutakse reisi alguses reisijuhi poolt üldsummana ning tasutakse kohalikule partnerile. Palume arvestada tasumisel täpse summaga.
  + Vietnam: - veenukuteater, etnograafiamuuseum, Kirjanduse tempel, presidendipalee,  Halongi lahe koondpilet
  + Laos: - Pakou laev ja koobas
  + Kambodža: - Tonle Sap, Angkori kahe päeva pilet, Tuol Slengi vanglamuuseum, rahvusmuuseum
 • Jootraha andmise komme on laialt levinud. See moodustab osa teenindaja palgast ja seetõttu ootavad jootraha kõik teenindajad. Restoranides sisaldub jootraha tavaliselt juba arves, kuid meeldiva teeninduse eest oodatakse lauale ikka lisaks 5-10% arvest.
  Reisi hinnas ei sisaldu jootrahad kohalikele saatjatele ja bussijuhtidele. Palume arvestada jootrahadeks 2 USD päeva kohta bussijuhile ja 3 USD päeva kohta kohalikule giidile. Jootrahasid korjatakse ja tasutakse reisi ajal vastavalt iga reisietapi lõpus. Jootrahad on kohaliku teeninduskultuuri traditsiooniline osa ning selle eest ollakse väga tänulikud. Siiski ei ole jootrahade maksmine reisijale kohustuslik, vaid näitab rahulolu ja tänulikkust saadud reisikogemuse ning teeninduse suhtes.
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 550 €;
 • tervisekindlustus  , maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • soovijatele õhtusöök koos apsara tantsuetendusega Siem Reapis u 15 USD.

Viisa ja reisidokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on kehtiv pass. Pass, peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu. Passis peab olema kõigi viisade vormistamiseks vähemalt 4 vaba lehte.
Seoses Vietnami viisade eelvormistamisega, palume Germalo Reiside kontorisse saata oma passikoopia kaks kuud enne reisi. Viisad vormistatakse riikidesse sisenemisel riigipiiril.
 • Vietnami viisa hind koos vormistamisega 70 € (makstakse Eestis koos reisi lõpliku tasumisega)
 • Laose viisa vormistamine piiril. Hind 30+1 USD – võib muutuda (maksmine piiril).
 • Kambodža kuni 30 päevast ühekordse turismiviisat on võimalik taotleda Siem Reapi lennujaamas Kambodžas. Viisa hind 30 USD - võib muutuda (maksmine piiril).
Viisade vormistamiseks palume reisile kindlasti kaasa võtta 4 värvilist passifotot (4x6cm) ja lisaks mõned varufotod. Samuti palume teha reisidokumentidest koopiad.

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
 
Jätame endale õiguse teha reisikavas muudatusi!
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
19.03.2024 - 03.04.2024
Giid Raivo Haab
 Hind al 3599
Broneeri
Giid
Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Kambodža - Laos - Vietnam

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

R
Reet
Jaapani reis oli super, üks paremaid. Sujuv, hästi korraldatud ja täiega lahe. Hotellid olid head ja mõnusad. Meie reisigrupp oli ka tore, mõistlik ja sõbralik (seda ei juhtu alati). Reisimise huvi järjest suureneb. Soovin teile mõnusaid reise ja kõike head. Tore oleks veel kohtuda.
J
Janina
Külastasime Kreekat. Reis oli väga hästi korraldatud. Suured tänud Ervinile, ta on suurepärane, väga kompetentne giid. Tema ekskursioonid annavad imelise võimaluse antiikajaga rohkem tutvuda ja hea ettekujutuse kaasaegsest Kreekast saada. Reisi ajal valitses soe ja sõbralik õhkkond. Tänan suurepärase reisi eest!