Keenia - safari ja puhkus

Keenia - safari ja puhkus

28.02.2024 - 09.03.2024
Giid Ervin Org
 Hind al 3499
Broneeri
Ükski riik pole rohkem klassikalise Aafrika safari sünonüüm kui Keenia. Meie kaasasündinud uudishimu looduse ja maailma vastu annab meile hoogu ning selle reisiga soovime oma reisipagasisse uut elamust, mida saab pakkuda vaid Aafrika maastiku ilu ja elus loodus.

Masai Mara rahvuspargi Aafrikale nii iseloomulikud savannimaastikud ja võimalus kohata erinevaid antiloope, sebrasid ja teisigi siinseid pärisasukaid. Naivasha järve rahvuspargis otsime valgeid ninasarvikuid ja raskesti märgatavaid leoparde, paadisõidul Naivasha järvel tutvume jõehobude ja erksavärviliste flamingodega. Meie safariretk kulgeb veel läbi Amboseli ja Lääne−Tsavo rahvusparkide India ookeani rannikule, kus saame mõnusalt rannaliival oma safarimuljeid seedida.

Loe Keenia kohta täpsemalt siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-NAIROBI
Koguneme kell 10:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletis vasakul asuvas reisikorraldajate kassas, kus kõik reisijad saavad vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 12:55-17:20 ja lend Istanbul-Nairobi kell 20:55-03:30 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK1422 ja TK607). Palume kontrollida kogunemise ja lennu aega vahetult enne reisi.
 
2. päev SAABUMINE KEENIASSE - NAIROBI - MASAI MARA
Öösel kell 03:30 jõuame kohale Nairobi lennujaama. Sõidame lennujaamast linna ning majutume hotellis Pride Inn**** või sarnases.
Peale hommikusööki teeme kerge ringsõidu Nairobis ning alustame oma teekonda Masai Mara rahvuspargi suunas. Majutus ja õhtusöök kahel järgneval ööl rahvuspargis lodge tüüpi hotellis Sentrim Lodge või sarnases.

3. päev MASAI MARA RAHVUSPARK
Hommikusöök hotellis. Tänase päeva veedame safaril Masai Mara rahvuspargis. Tuules lainetavate rohumaade ja savannidega Masai Mara on sedasorti Aafrika, mida tavaliselt filmides näidatakse.
Masai Mara on Aafrika pildiraamat, mille lõputuid tasandikke pikivad lamedatipulised akaatsiad ning mis on koduks paljudele metsloomadele. See tohutu rohumaa kubiseb elust. Kuna siin on palju rohusööjaid, ei asu kiskjadki, nagu gepard, lõvi ja hüään, kunagi kaugel. Mara tähendab tõlkes täpiline, võib-olla ehk seetõttu, et miljonid loomakarjad tulevad siia rände ajal janu kustutama, on paik sellise nime saanud. Augusti keskpaigast oktoobri lõpuni toimub Masai Maras üks maa suurimaid vaatemänge - tuhandete gnuude, gasellide, topide ja sebrade iga-aastane ränne. Safaril pole loomulikult midagi tagatud, loodus tellituid vaatemänge ei paku, kuid loodame näha ja õppida oma loomavaatluse käigus palju. Vaatame ka, kuidas elavad tänapäeval masai hõimud. Õhtusöök lodges.

4. päev NAIVASHA JÄRVE RAHVUSPARK
Pärast hommikusööki jätkame teekonda Naivasha järve rahvusparki.
Olles kõrgeimal asukohal paiknev ja puhtaim Suure Rifti oru järvedest, asub Naivasha järv umbes 80 km kaugusel Nairobist põhjas. Järvekaldad on ääristatud viljakate ja õitsvate aiandustalude ning tuhandete kollakakooreliste akaatsiatega. Naivasha on koduks enam kui 340 linnuliigile, seal elab jõehobu ja kogu kalda ümbruses leidub tasandikele iseloomulikke loomi. Populaarseim lindude ja ulukite vaatlemine toimub paadiretkel. Longonoti mägi, väljasurnud vulkaan, asub järvest ida pool ja Hell's Gate'i rahvuspargist kagus. Majutus ja õhtusöök lodge tüüpi hotellis Naivasha Simba Lodge või sarnases.

5. päev AMBOSELI RAHVUSPARK
Hommikusöök. Tänane teekond viib meid edasi Amboseli rahvusparki.
Pea 400 km2 suur Amboseli rahvuspark asub Lõuna-Keenias Kajiado ringkonnas üsna Tansaania piiril. Lumise tipuga Kilimanjaro mägi jääb siit otse üle Tansaania piiri loodesse. Kuival aastaajal esineb siin palju metsloomi, mistõttu Amboseli on populaarne safari sihtkoht. 
Majutus ja lõunasöök kahel järgneval ööl Amboseli rahvuspargi lähedal lodge-hotellis Kibo Safari või sarnases.
Kerge puhkus hotellis peale mida suundume edasi juba pärastlõunasele safarile. Õhtusöök hotellis.

6. päev AMBOSELI RAHVUSPARK
Varane hommikusöök hotellis. Tänase päeva veedame Amboseli rahvuspargi safaril. Hilisel pärastlõunal saabume tagasi hotelli ja lõõgastume. Ühine õhtusöök hotellis.

7. päev LÄÄNE-TSAVO RAHVUSPARK
Pärast hommikusööki sõidame edasi Lääne-Tsavo rahvusparki, mis asub Keenia kaguosas, Mombasast veidi sisemaale. Park on tohutult ulatuslik savann, mis ulatub Mombasa-Nairobi maanteest lõunasse kuni Tansaania piirini. Maantee kirdepiir külgneb Ida-Tsavo rahvuspargiga, kuid Lääne-Tsavol on mitmekülgsem topograafia ja mitmekesisem elupaikade valik kui naabril ning park moodustab suisa umbes 30% kogu Keenia rahvusparkide osast. Siin on väga mitmekesine elupaikade, eluslooduse ja mägise maalilise maastiku vaheldus. Pargi elupaikade hulka kuuluvad avatud tasandikud, mis vahelduvad poolkõrbelise savanni ja akaatsiametsaga; kivised seljandikud ja paljandid ning ulatuslikumad ahelikud ja eraldatud mäed; lopsaka taimestikuda jõed; Chyulu mäed ja mägimets. Chyulu mägede suunas on arvukalt kiviseid paljandeid ning osa pargist on vulkaanilist päritolu oma laavavoolude ja tuhakoonustega. Keenia Tansaania piiri kaugel lõunapoolses nurgas on Jipe järv, millest osa asub pargis.
Majutus ja õhtusöök Lodges või sarnases. 

8. päev MOMBASA - PUHKUS OOKEANIRANNAL
Jätkame teekonda ookeaniranniku suunas.
Jõuame Mombasasse ja teeme tutvust linnaga.
Mombasa linn on värav Ida-Aafrikasse ja Keenia vanim ning suurim metropol. Vanad kaubateed kulgesid Mombasa kaudu Hiinasse välja. Umbes 700 000 elanikuga Mombasa on vilgas kaubandus- ja sadamalinn. Mitmete religioonide ja kultuuride segunemine teeb linnast värvika ja huvitava linna. Linn asub saarel, mis alles saja aasta eest liideti mandriga. Vanalinnas on põnevaid kitsaid tänavaid ja igivana dhow-sadam, kus kasutatakse endiselt vanu araabia purjelaevu. 480km korallrahu palistab palmidega pikitud rannajoont. Vesi kihab kaladest ja tohutud linnuparved on okupeerinud mangroovimetsad ja kaljurahnud. Mombasa rannad on tuntud oma veespordi võimaluste poolest. Imelisel ookeanirannal on hea lõõgastuda, safarimuljeid seedida ja imelisel ookeanirannal puhata. Majutume hommiku- ja õhtusöökidega resort hotellis Voyager Beach Resort**** või sarnases. 

9. päev -10. päev IMELINE RANNAPUHKUS
Hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök hinnas. Vaba päev rannapuhkuseks. Võimalus osa võtta erinevatest väljasõitudest (lisatasu eest, tellitakse kohapeal). 

11. päev LEND MOMBASA-ISTANBUL-TALLINN
Öösel suundume Mombasa lennujaama. Lend Mombasa-Istanbul kell 05:00-11:30 ja lend Istanbul-Tallinn kell 15:30-18:05 (lennunumbrid TK608 ja TK1423). Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

3499 €* / 3683 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 31.12.
 
Hind sisaldab:
 • lennupiletid lendudele Tallinn-Istanbul-Nairobi ja Mombasa-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlines liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks, toitlustamine lennukis;
 • majutus väga heatasemelistes lodgedes ja hotellides**** koos hommikusöögiga (2-in toad); 1 piknik, 4 lõunasööki, 6 õhtusööki;
 • Rannahotellis hinnas 4 õhtusööki, 3 õhtusööki;
 • kohaliku väikebussi/safariauto kasutamine vastavalt programmile;
 • eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid kogu reisi jooksul (v.a. lisaekskursioonid ja osad tasulised sissepääsud vabal ajal);
 • safarid ja rahvusparkide sissepääsud vastavalt programmile.
Lisatasu eest:
 • tervisekindlustus al 42,28 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a., vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • ühese majutuse lisatasu 351 €;
 • Keenia viisa koos vormistamisega 60 € (tasumisel Eestis);
 • programmivälised ekskursioonid.

Viisa ja reisidokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on reisipass, mis peab kehtima vähemalt 6  kuud pärast reisi. 
Eesti kodanik vajab Keeniasse reisimiseks viisat. Viisat taotleda ainult elektroonselt lisatud e-keskkonna vahendusel www.evisa.go.ke.
Viisa vormistamiseks palume meile saata hiljemalt 2 nädalat enne reisi:
 • Passikoopia (korralikult skaneeritult)
 • Dokumendifoto (digitaalselt jpg)
 • Vaktsiinipass (www.digilugu.ee)

Lisainfo


Lennuinfo Turkish Airlinesi liinilennul

Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg. 
Käsipagasreisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Keenias on kombeks teenindajatele anda jootraha, palume jootrahadeks arvestada 30 € (kogutakse kogusummana). 

Kaasa võtta mugavad rõivad looduses viibimiseks ja džiibisõitudeks, samuti ujumisriided ning vajalikud ravimid.

Keenia reisil peab olema vaktsineeritud kollapalaviku vastu. Samuti on mõningane koolera ja malaaria risk. Samuti palume kindlasti konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, et õigeaegselt teha vajalikud vaktsiinid lisainfo https://www.terviseamet.ee/et/nakkushaigused/reisimeditsiiniline-noustamine
Juua tohib ainult pudelivett. Puuviljad tuleks alati pesta.


Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
 PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

28.02.2024 - 09.03.2024
Giid Ervin Org
 Hind al 3499
Broneeri
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Keenia - safari ja puhkus

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Marika
USA reis oktoobri alguses oli suurepärane ja hästi korraldatud. Eriti suur tänu meie giid Piret Mayerile tema hea huumorimeele, positiivsuse, ladusa jutustamisoskuse ja professionaalsuse eest kogu reisi vältel! Piret, oli väga huvitav ja tore reis! Aitäh Sulle ja palju jõudu ning jaksu edaspidiseks!
M
Mari-Ann ja Marje
Lugupeetud Germalo reisipere! Täname südamest Teid kultuurireiside eest, mis sellel väga keerulisel aastal on olnud võimalik korraldada. Sai käidud augustis Norras ja oktoobris Küprosel. Mõlemad reisid olid ootuspäraselt huvitavad, giidid Triinu ja Ervin oma tuntud kvaliteediga. Soovime kiita ka kõiki kontoritöötajaid, kes on alati olnud mõistvad ja vastutulelikud igasuguste ümbertõstmistega. Loodame väga, et järgmisel aastal maailm natukenegi avaneb, et saame oma silmaringi veelgi laiendada. Seniks soovime Teile kõigile kindlat meelt ja optimistlikku vaadet tulevikku!