Korsika-Sardiinia

Korsika-Sardiinia

07.09.2024 - 15.09.2024
Giid Triinu Borga
 Hind al 1299
Ooteleht
Looduse kõige efektsem kontrast: meri ja mäed, vanadest aegadest pärit kultuurimälestised, lõunamaist stressivaba elu nautiv rahvas ja hellitav puhkus rannas – ning seesama Vahemeri, mis võib ometi olla nii erinev. Meie teekond viib meid metsiku looduse ning alistumatu rahvaga Korsikale ning nuraagide, lambakarjuste ja nukulinnakestega Sardiinia kristallpuhta veega randadele.

reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-OLBIA
Kogunemine kell 07:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lennud Tallinn-Riia kell 09:10-10:00 ja Riia-Olbia kell 15:25-17:45 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT312 ja BT655). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
Majutus neljal järgneval ööl Alghero hotellis San Marco**** või sarnases.
Kas teadsite, et Sardiinias ootavad Teid maailma kaunimad rannad, mägine saare süda ning ajaloolised pärlid? Sardiinia rannad, vahvad käsitööpoed, lai valik restorane - see on ideaalne paik puhkuseks!

2. päev CAPO CACCIA JA NEPTUNUSE KOOBAS - ALGHERO JALUTUSKÄIK - PUHKUS RANNAS
Hommikusöök hotellis. Sõidame laevaga külastama ühte huvitavamat Sardiinia neeme – Capo Cacciat koos efektsete kaljude, Cabiroli trepi ja Neptunuse koopaga (laevapilet lisatasu eest).
Teeme esmatutvuse Alghero linnaga ning jalutame müüridega ümbritsetud hispaaniapärases vanalinnas, kus on kõrvuti katalaani ja itaaliakeelsed tänavasildid, kitsad munakividega kaetud tänavad ja pastelsed majad ning linnamüür.
Päeva teise poole võibki veeta Alghero vanalinnas ja rannamõnusid nautides.

3. päev VABA PÄEV
SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: MÄGINE BARBAGIA JA VÄIKESED KÜLAD (lisatasu)

Hommikusöök hotellis. Tänase päeva võib veeta Alghero liivarannas või vanalinnas.
Pärast hommikusööki hotellis suundume soovijatega kirdesse, mägisesse Nuoro provintsi. Mägine Barbagia on Sardiinia saare kõige maalähedasem piirkond, kus siiani tegeldakse laialdaselt põllumajanduse ja karjakasvatusega.  Siin paikneb saare kõige kõrgem mäetipp, 1834 m üle merepinna kõrguv Punta La Marmora. Barbagia regioon on ühtlasi üks saare traditsioonilisemaid piirkondi. Peatume kaunis Gavoi linnakeses ning imetleme vanalinna, mille käänulised tänavad on ääristatud kohalikust graniitkivist ehitatud majakestega. Edasi viib tee meid mägisesse Orgosolo külla, mille rivaalitsevad pereklannid on ajast aega karjakasvatusest elatunud. Kuulame mitmehäälset Barbagia rahvalaulu ning naudime kohalike karjuste poolt valmistatud rustikaalset lõunasööki (sisaldub hinnas). Seejärel läheme vaatama kuulsaid Orgosolo seinamaalinguid, millega on üle kogu linna kaetud nii maju, müüre kui ka kaljusid. Esimesed kohalike kunstnike joonistused pärinevad juba 1960ndatest, kokku on tänapäeval umbes 150 seinamaalingut. Võimalusel külastame Mamoiada maskimuuseumi, kus eksponeeritakse nii Sardiinia saare kui ka mitmete Vahemeremaade karnevalimaske.

4. päev SACCARGIA KIRIK - CASTELSARDO - CAPO FALCONE - LA PELOSA RAND
Hommikusöök hotellis. Vaatame romaani stiilis Saccargia Püha Kolmainsuse kirikut ning seal asuvaid suurepäraseid freskosid. Suundume Castelsardosse, mille külastajaid võlub ajalooline keskus – vana kindluslinn mere kohal peidab oma linnamüürides nii päevinäinud elumajasid koos kohalike koloriitsete elanike ning käsitöölistega, linna peakirikut ja kauneid vaateplatvorme.
Jõuame Capo Falcone ilusale poolsaarele, kus kõrguvad maagilised kaljud ja sädeleb rohekassinine vesi. Puhkus ja jalutuskäik rannas. Vesi ja tuul on siinsetest kaljudest vorminud tõelised kunstiteosed.
Sõidame La Pelosa ranna piirkonda ning vaatleme kaunist loodust ning sillerdavat rannajoont.

5. päev BONIFACIO - SARTÈNE - FILITOSA - PEALINN AJACCIO
Hommikusöök hotellis. Sõidame St Teresa di Gallurassse ja seejärel jätkame laevaga oma teekonda Korsikale, et tutvuda saare omapärase elulaadi ja loodusega. Korsika kõrgeim tipp ulatub suisa 2706 m kõrgusele. Administratiivselt kuulub Korsika Prantsusmaale. Samuti on ametlikuks keeleks prantsuse keel. Aga mis seal salata – suurem osa rahvastikust peab end eelkõige korsiklasteks ning räägitakse kohalikku korsika keelt ehk corsut. Tunnine praamisõit viib meid Sardiiniast Korsikale ning meile avanevad kõige kaunimad vaated Bonifaciole ja valgetele kaljudele. Jalutuskäik keskaegses Bonifacio kindluslinnas – dramaatilised kaljud sadama kohal, millel asub Bonifacio tsitadell, peites endas täna vanalinna ning värvikalt lõunamaist elu.
Jätkates teekonda põhja poole peatume Sarténe linnas, et nautida saare kõige korsikapärasema linna vaateid.Filitosa - Korsika kõige olulisem eelajalooline koht. Siin näeme erakordseid graniidist menhire (seisvaid kive), mis püstitati algselt koguni 6000 aastat tagasi. Paljud nikerdati uuesti pronksiajal, 2500 aastat hiljem, et hoida üksikasjalikke nägusid ja relvi ning seega näivad need ainulaadselt konkreetsete isikute mälestuseks.
Majutus kahel järgneval ööl Ajaccio kesklinnas hotellis Du Golfe*** või sarnases.

6. päev KORSIKA VÄIKESED KÜLAD JA RANNAD
Hommikusöök hotellis. Meie edasine tee mööda fantastiliste vaadetega kitsast mägiteed saare läänerannikul. Looduse vaatepildid on võrratud! Puhkame rannas Porto linnakeses. Meie teele jäävad omapärased skulpturaalsed les Calanque kaljud, mis erinevate vaatenurkade alt jätavad mulje nagu muutuks pidevalt ka kaljude kuju ja suurus. Tagasi Ajaccio poole sõites peatume Piana idüllilises mägikülas.
Õhtul teeme ühise jalutuskäigu Ajaccio linnasüdames ning seejärel jääb vaba aega iseseisvaks nautimiseks või õhtusöögiks.

7. päev CORTE, LAEV BASTIA-GENOVA
Hommikusöök hotellis. Seame ennast taas teele ja suundume saare keskosasse.
Korsika südames asuv väikelinn Corte oli saare pealinn aastatel 1755-1769. Jõuades Cortesse, tõmbab meie tähelepanu esmalt linna ja Tavignano oru kohal asuva kivise paljandi peal paiknev dramaatiline tsitadell. Siin paikneb täna Korsika muuseum. Vaateplatvormilt avaneb suurepärane vaade mitte ainult tsitadellile ja linnale, vaid ka ümbritsevatele mägedele.
Tsitadelli all asub linnasüda peatänavaga, mille järsud trepid viivad majade ja poodideni üleval nõlval. Suur osa linnast on veidi lagunenud, kuid sellel on tuhmunud võlu ja seda ümbritseb loomulikult fantastiline mägimaastik.
Üks linna elavamaid osi on Fontaine des Quatre Canon'i ja laiade astmetega Rampe Sainte Croix ääres asuv piirkond, mis kulgeb üles koos mitmete restoranide ja baaridega. Linna keskus asub väljaku Gaffori ümbruses ja kindral Gaffori ausammas on hoone ees, kus ta kunagi elas. Jean-Pierre Gaffory oli Korsika valitsuse juht aastatel 1730–1750 enne Pascal Paolit.
Edasi suundume sadamalinna Bastiasse ja siit väljume laevaga Korsikalt tagasi Mandri-Prantsusmaale. Ööbime laeval (kahekohalised kajutid).

8. päev GENOVA - PORTOFINO
Genova Vabariik saavutas oma finants- ja meresõiduvägevuse 16. sajandi keskel ja 17. sajandi alguses – seda tänu merele, kaubandusele, koloniaalekspluatatsioonile ja piraatlusele. Aga ka täna asub just siin Itaalia suurim sadam, seda linna peetakse Itaalia suurimaks keskaegseks keskuseks – vaatame, kus asub linna Doodžide Palee Palazzo Ducale, astume sisse linna San Lorenzo katedraali ning uurime, mida tähendavad Carrara marmorist triibud kirikute fassaadidel. Kitsas Via degli Orefici on senini Genova kullasseppade pärusmaa ning vaatame paljude arvates linna kauneimat piazzat – Piazza San Matteod, kus näeme ka Andrea Doria maja. Kui keskaegsed kitsamad tänavad muutusid rikastele kaupmeestele liialt rusuvaks, ehitati juba uued palazzod Strada Nuova piirkonda. Paljude uhkete palazzode võlvide all on täna oma paiga leidnud kaasaegsed kunstigaleriid ja muuseumid. Genova sadamapiirkond on muudetud jalakäijate alaks ning siin asub Euroopa suurim Akvaarium.
Laevasõit Portofinosse - elitaarne, samas lihtne; hubane, ühtlasi metropoliitne.
See Itaalia Riviera pärl oli 1950. aastate hiilgeajal rikaste ja kuulsate lemmikpaik.
Portofino on tuntud oma värvikalt maalitud hoonete poolest, mis ääristavad kallast. Linn on koondunud oma poolkuu kujulise sadama ümber, mis on täis jahte ja veidraid kalalaevu ning mida ääristavad Gucci, Pucci, Hermès' ja Louis Vuittoni müügikohad, mereandide restoranid, kohvikud ja luksushotellid. Portofino kristalne roheline vesi on suurepärane ujumiseks ja paadisõiduks.
Suundume edasi mööda Liguuria rannikut ning majutume hotellis Grand Hotel Londra San Remo**** või sarnases.

9. päev OTSELEND NIZZA-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Otselend Nizza-Tallinn kell 10:15-14:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT866).

reisi hind

1299 €* / 1367 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid lendudele Tallinn-Riia-Olbia ja Nizza-Tallinn (Air Baltic liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussiga;
 • laevapiletid Bastia-Genova koos ööbimisega (2-kohalised inside C2-kat kajutid hinna sees);
 • laevapiletid liinil Sardiinia-Korsika (tekikohad);
 • 4 ööd Sardiinias hotellis*** (2-in toad), 4 hommikusööki;
 • 1 öö Porto Vecchio piirkonnas hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök;
 • 1 öö Ajaccios hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök;
 • 1 öö Liguuria rannikul hotellis (2-in toad), 1 hommikusöök;
 • eestikeelsed ekskursioonid, giidi/reisisaatja teenused.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 275 € (laevas 2-kohalised kajutud);
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a., vanematele kõrgem tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustus;
 • valikekskursioon: MÄGINE BARBAGIA JA VÄIKESED KÜLAD - 79 €, lõunasöök 'karjuste toit' hinnas, ainult ettetellimisel Eestis.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumpiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:​
 • Neptunuse grott Capo Caccia neemel ja laevasõit Algherosse 25 €
 • Saccargia kirik 2,50 € (grupihind), individuaalselt 3 €
 • La Pelosa rand 3,50 €
 • Filitosa 9 €
 • Korsika muuseum Cortes 3€ (grupihind)
 • Laevapilet Portofinosse 13€ (edasi-tagasi)
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

viisa ja dokumendid

Itaaliasse ning Prantsusmaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

lisainfo

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis kuni 100 ml pakendites ning mis on pakendatud ühte läbipaistvasse korduvsuletavasse kuni üheliitrilise mahutavusega plastkotti.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
07.09.2024 - 15.09.2024
Giid Triinu Borga
 Hind al 1299
Ooteleht
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Korsika-Sardiinia

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

A
Aire & Andres
Sured tänud a meie lugupidamine Iraan-Pärsia põline tarkus reisi organiseerijatele, korraldajatele, abistajatele, koostööpartneritele. Kummardus Triinu Borgale ja meie kohalikule giidile ning unustamatutele bussijuhtidele.
L
Liivi
Hea Germalo, olen jälginud teie poolt eriolukorra ajal edastatud giidide tervitusi ja arutelusid ning vaatasin ka viimast välisgiidide videot. Tore on teada, et reisidest tunneme puudust kõik, nii kliendid kui teenuse osutajad- reisibürood. Tänan teid, et olete nii leidlikud selle tühimiku kasvõi väikese osakesega täitma. Loodan samas, et lähiajal ikkagi ka tõelisi reisielamusi nautida saame. Soovin teile kogu südamest vastupidamist ja uue hooga käivitumist!