Kreeka - klassikaline ringreis

Kreeka - klassikaline ringreis

20.10.2024 - 26.10.2024
Giid Ervin Org
 Hind al 999
Ooteleht
Kreekas ei tunne kaugelt tulnud rändaja end külalisena - ta on siin nagu vanade tuttavate juures. Kreekat peab mõistma ja vaatama südamega ja kus oleks see lihtsam kui kreekasinise Egeuse mere ääres või antiiksammaste marmori valguses?
Maailm on Kreekalt saanud olümpiamängud, filosoofia, demokraatia, teatri – esimesed märksõnad, mis Kreeka peale mõeldes meenuvad. Ikka ja jälle tulevad inimesed kogu maailmast siia, kus rohkem  2500 aastat tagasi lõi õitsele kultuur, mis andis suuna järgnevatele ajastutele. 
Soojus ja mõnusalt lainetav meri ning vapustavad rännakud Euroopa kõrgkultuuri lätetel. Ainult Kreekas ja ei kusagil mujal on kaugete aegade side igapäevaeluga nii tajutav ja lihtne.

Lugege Kreeka kohta lähemalt siit >

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-ATEENA, KORINTOSE KANAL - EPIDAUROS - TOLO
Kogunemine kell 01:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside infoletis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Ateena kell 03:30-07:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber A3 771). Palume kontrollida reisi väljumise kellaaega vahetult enne reisi!
Tere tulemast Kreekasse! Ateena lennuväljalt alustame elamusterohket teekonda läbi hellenite maa. 
Kitsuke Korintose maakitsus, mida uhuvad Joonia ja Egeuse mere lained moodustab looduslikku ühenduse Atika ja Peloponnesose poolsaare vahel. Sajandeid unistasid inimesed kahe mere ühendamisest, kuid alles 19. sajandi lõpul see unistus täitus. Aukartust äratav rajatis Korintose kanal ja vaated Egeuse ja Joonia merele.
Edasi kulgeb teekond Peloponnesose poolsaarel.
Edasine teekond kulgeb laial tasandikul Argolise piirkonnas. Lõputud tsitruseaiad, küpressi- ja oliivisalud, mis otsekui sirutuvad sillerdava mere poole. Tolo asub Egeuse mere rannikul, kaunite vaadetega lahesopi ääres. Tolo pakub puhkajale ehedat kreekalikku stressivaba puhkust. Kõik on siinsamas ja lähedal: hellitavalt soe meri ja kena liivarand, väike sadam, tavernid ja külalislahked inimesed.Epidauros on väga eriline paik. Uimastavalt lõhnavad piiniad ja pea alati saadab siin viibijat kõrvulukustav tsikaadide sümfoonia. Ajaloos sõltumatu ja isepäine Epidauros  oli paigaks kus asus Vahemeremaade üks tähtsamaid asklepione,  mis oli pühitsetud arstikunsti jumalale Asklepiosele. See oli omamoodi ravitsemise paik, kuhu tulid tuhanded inimesed, et oma ihu- ja hingehädade vastu leevendust leida. Tänapäeval on siin tohutu arheoloogiaala, kus saab näha kunagiste templite varemeid, siin on päris kenasti säilinud staadion ja muidugi on siin suurejooneline marmorist ehitatud ja ligi 14 000 vaatajat mahutav teater. Epidaurose teatrit peetakse kauneimaiks ja parima akustikaga antiikteatriks kogu maailmas!. Unikaalne on teatri akustika tõepoolest: lava keskel sosistatu on kuulda ka kõige ülemistele pingiridadele. Väikeses muuseumis on välja pandud arheoloogilistelt kaevamistel leitu: skulptuurid, arstiriistad ja isegi marmorisse raiutud retseptid ja haiguslood. 
Majutume kahel järgneval ööl Tolos hotellis Frini*** või Paradise Lost*** või sarnases.

2. päev VABA PÄEV TOLOS
SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: LAEVAKRUIIS - HYDRA  (lisatasu eest)
Päeva võib veeta nautides Tolo ehedat kreekalikku atmosfääri. Soovijatega suundume laevakruiisile Hydra ja Spetsese saartele.
Tolo sadamast alustame mereretkega,  mis viib meid Saroni mere saartele Hydrale ja Spetsesele. Romantiliste vaadetega Hydra on kuulsusrikka ajalooga saar, mis andis suure panuse kreeklaste vabadusvõitlusesse 19. sajandil ja siin elanud laevaomanikke ja kapteneid austatakse tõeliste sangaritena.  20. sajandi keskpaigas avastatakse Hydra uuesti tänu siin maalinud kunstnik Gikase töödele ja muidugi maailmakuulsatele filmidele, mis vändati Hydral: „Poiss delfiinil“ ja „ Tütarlaps mustas“. Hydrast on saanud paljude loomeinimeste eneseleidmise paik, see on maagilise atmosfääriga paik, kus piire eirav maailm eksisteerib kõrvuti traditsioonilise elurütmiga.  See on saar, kus on ainult paar kilomeetrit teid ja ainsaks transpordivahendiks on eeslid ning muulad. Autod ja mootorrattad on saarel keelatud. Sadamapromenaad on palistatud kohvikutest ja suveniiripoodidest, siitsamast promenaadilt saab rentida ka kohaliku takso – eesli või muula  ja  ette võtta muljeterohke retk kauni linnakese tänavatel.
Spetsese saare tähendus kreeklaste jaoks on eriline, sest siin elas vabadussõja kangelane naisadmiral Laskarina Bouboulina. 19. sajandil saab Spetses glamuurse kõrgseltskonna puhkusepaigaks ja siia ehitati mitmed pilkupüüdvad hotellid ja uhked villad. Vanast sadamast võtame ette väikese jalutuskäigu valgeksvõõbatud linnas: kaunid kivimosaiigid tänavatel, rohelusse uppuvad villad ja Kreeka parimad amigdolatad – mandlijahust valmistatud hõrgutised. Kreekas öeldakse, et kui soovid taaskord oma armastuse suurust tõestada, tuleb kallimat kostitada just Spetsese amigdolataga!
NB! Päeva jooksul võimalik ka ujuda, soovi korral ujumisasjad kaasa!
Väljasõidu toimumine sõltub ilmastikutingimustest.

3. päev   NAFPLIO - MÜKEENE - ARKAADIA
Peloponnesosel - Pelopsi saarel -  on müütide salapäraga varjutatud Kreeka mandriosa ajaloo algus. Antiiklegendidest tuttav maailm rullub rändaja ees lahti kildhaaval külastades selliseid paiku nagu Mükeene, Argos või kaunis Nafplio.  Siit on üle marssinud, ahhaialased, doorlased, makedoonlased, roomlased, bütsantslased, ristisõdijatest frangid, veneetslased, türklased. Kõik need tulijad on jätnud oma jälje ja nii võib tänagi poolsaarel ringi sõites leida paljudest paikadest veneetsiaaegseid kindlustusi, frankide poolt ehitatud losse ja kloostreid, Bütsantsi keisrite rajatud arvukaid kirikuid. Juba veneetslased pidasid Nafphlio linna oma tähtsaimaks tugipunktiks Kreekas ja tegid sellest Peloponnesose kauneima linna, laristades mitmevärvilise marmoriga nii peaväljakul kui kitsastel mäkke keerlevatel tänavatel. Nafpliost saab 19. sajandil vaba Kreeka esimene pealinn. Sümpaatne ja paljude arvates kõige ilusam Kreeka linn võlub rahuliku meeleolu, soojade meretuulte ja võrgutavalt lõhnavate tavernide suminaga. 
Kreeka ja kogu läänemaailma ajaloo tähtsamaid tunnistajaid Mükeene seisab vankumatult mäenõlval ja võimsad kükloopmüürid, ammuste intriigide tummad tunnistajad, kaitsevad ikka tema saladusi. Väärikad lõvid valvavad tsitadelli sissepääsu ja siin astub rändaja tänavatel, mis olid rahvarohked juba ligi 3000 aastat tagasi. Mükeene südames, kunagise valitsejapalee kohal seistes mõistad, et ajaloo ülikaugetel aegadel kaob reaalsuse ja müüdi piir. Siit võib isegi silmapiirist kaugemale näha! Kõik on siinsamas: Argos – üks vanimaid järjepanu asustatud linnu maailmas, Tiryns Heraklese sünnipaik, Assini – Mükeene merevärav ja Mükeene - atriidide pere traagilise saatuse kants. 
Sõit Peloponnesose poolsaare südames asuvasse Arkaadiasse. Suurematest teedest eemal on elugi siin sootuks teistsugune: rahulik, töine ja kogukonnakeskne. Vahelduvad maastikud ja meeleolukad külad. Soovijaile ühine õhtusöök hubases peretavernis, kus pakutakse Kreekas väga armastatud rooga – arni sto fourno me patates – ahjupotis küpsetatud lambaliha kartulitega. Kali orexi – head isu!  Majutus väikeses Lagadia mägikülas hotellis Lagadia*** või sarnases.

4. päev OLÜMPIA - DELFI
Sõidame läbi Peloponnesose kaunite maastike Elise maakonda Olümpiasse. Siin Kronose mäe jalamil, pühaks peetud Altyse hiies oli üks kõige tähtsamaid antiikmaailma pühamuid, inimeste ja jumalate isale Olümpose Zeusile pühendatud. Siia kogunesid iga nelja aasta tagant atleedid, et osavus, sitkus ja vastupidavus pärjamängudel proovile panna. See on olümpiamängude sünnikoht. Olümpia pidustused olid antiikmaailmas niivõrd olulised, et ise aega hakati arvestama olümpiaadides. Arheoloogilisel alal näeme Hera ja Zeusi templit, gümnaasiumi, palestrat, suurmeister Pheidiase töökodasid ja palju muud põnevat. Olümpiastaadion oma täies hiilguses ja siin saab igaüks tõelises staadionjooksus jõudu proovida. Võrratu kollektsiooniga muuseum.
Jätame hüvasti Peloponnesosega ja ületame Korintose väina sõites üle  õhulise Rio-Antirio silla, mis on saanud moodsa Kreeka ehituskunsti sümboliks.  
Majutus Delfis hotellis*** või sarnases.

5. päev DELFI ARHEOLOOGILINE ALA
Parnassose mäe jalamil asus üks kuulsamaid Vana-Kreeka kultuskohti. Kreeklaste jaoks eksisteeris elu enne ja elu pärast Delfis käiku ja siia Parnassose mäe jalamile jumal Apolloni pühamusse on ikka tuldud õigeid vastuseid saama. See oli kogu Kreeka maailma keskpunkt – omphalos ja siit saadud ennustus usuti olevat  alati eksimatu. Lummav ning salapärane  on selle paiga aura ja  looduski lisab sellele juurde  kaunimad vaated. Suurepäraselt säilinud rajatistega arheoloogiaala asub päikeselisel nõlval pea 800 meetri kõrgusel merepinnast. Kõnnime pühal teel, mis viib rändaja pühamu kõige olulisema templi juurde, kus kunagi istus kolmjalal loorberilehte närides püütia ja kõneles tõejumala endaga. Vaatame templite sihvakaid sambaid, ning püüame lugeda ammustel aegadel kivisse raiutud tekste. Küpresside ja loorberipuude meeli erutav lõhn jutustab koos vanade kividega selle paiga väga erilist lugu.  Tutvume muuseumi rikkaliku ekspositsiooniga, kus saab näha uskumatult kauneid skulptuure, ehitiste fragmente ja keraamikat, mis siitsamast Delfist leitud on. 
Sümpaatne Arachova mägiküla asub ligi 1000 meetri kõrgusel merepinnast ja uskumatu küll, aga see on Kreeka üks kuulsamaid suusakuurorte! Tavaliselt juba novembri keskpaigast  võib siin lund näha ja õhutemperatuurid langevad alla nulli. Ja siitsamast ainult ca tunni kaugusel on ikka veel soe meri! Niisuguseid kontraste pakub Kreeka. Jalutame küla peatänaval ja mekime kohalikke hõrgutisi – lambajuustu, mett ja erinevaid maiustusi.  
Alustame sõitu Meteorasse. Teekond kulgeb üle mägede ja läbi viljaka Tessaalia tasandiku. Majutume Meteora külje all Kalambakas hotellis Orfeas*** või sarnases.

6. päev METEORA - ATEENA 
Meteora on üks kõige hämmastavamaid kohti Kreekas, kui mitte kogu maailmas. Õhus hõljuvad kloostrid, sest just nii võiks Meteora nime tõlkida eesti keelde. See on tõepoolest imetlusväärne ja isegi salapärane paik: tohutud, kuni 600 meetrit kõrged kivisambad tõusevad praktiliselt püstloodis Pineiose jõest uhutud tasandiku kohale ja valvavad tummalt Tessaalia tasandiku loodepiiri. Esimesed vagad mehed jõudsid siia Pindose mägede ja tasandiku piirile juba pea 1000 aastat tagasi ja alustasid siia eraklate rajamist. Ligipääsmatud püstloodsete seintega kaljusambad andsid varjupaika võõraste vallutajate ja teeröövlite eest, siin hoiti alles vaimupärand ja kristlikud traditsioonid. Meteora  tähendust õigeusklikus maailmas võib võrrelda legendaarse Athose mäega. Veel 20. sajandi alguses pääses paljudesse kloostritesse ainult korvtõstukitega või ronides mööda kitsaid käänulisi kaljusse treppe. Ammustel aegadel tavatseti Meteoras öelda mungale, kes tõstukile astus: „Vaata ette, ma ei tõsta sind mitte ainult üles, vaid lausa taevasse!“  Alles 1921. aastal lubati Meteora kloostritesse siseneda esimesel naisel… Kunagi oli siin ligi 20 kloostrit, millest tänapäeval tegutseb ainult kuus. Need on asustatud vaid väheste munkade ja nunnadega, kuid pakuvad sellegipoolest harukordse elamuse  ortodokssest kloostrielust ka üürikeseks ajaks siia tulnud rändajale. 
Algab teekond Ateenasse. Teeme peatuse Termopüülide maakitsusel, et austada vapraid sõdalasi, kes  siin 480. a eKr seisid vastamisi 250 000 pärslasega. Lihtne memoriaal kangelaste mälestuseks.
Ööbimine Ateenas hotellis King Jason*** või sarnases. 

7. päev ATEENA, OTSELEND ATEENA-TALLINN
Ateena on linn, mida ei saagi ühegi teise linnaga maailmas võrrelda. See on unikaalne, kordumatu linn, mille linnamaastikes valitseb totaalne sasipundar erinevatest ajastutest ja stiilidest. Ateena on otsekui teatrietendus, kus domineerib ainult üks näitleja – linna südames Akropoli kaljul valendav Parthenoni tempel.  Rohkem kui tuhat aastat on Akropol olnud Ateena sümbol - lüli, mis ühendab võimsa antiiktsivilisatsiooni tänapäevaga. Paik, kus on olnud nii tempel, kirik kui ka mošee, mõjub meile sama aukartust äratavalt kui selle hiilgeajal. Agoraa (turuplats) Akropoli jalamil ei olnud  mitte ainult linnriigi ärielu keskus, vaid ka poliitika-, kultuuri- ja usuelukeskus. Plaka on tänapäeva Ateena vanim ja kauneim piirkond, kus kitsaste trepp-tänavate labürint kulgeb väljakult väljakule.  Siin on võimalik jalutada ja suveniire osta  või lihtsalt puude varjus külma kohvijooki  frappet nautida ning tunda ennast mõnusalt Euroopa kõige mittepealinnalikumas pealinnas. 
Enne lennujaama sõitmist teeme veel ühe helge  peatuse Ateena lähistel.  Sounioni kõrgel kaljul, mida kolmest küljest uhub Egeuse meri, seisab harmooniliste proportsioonidega merede jumala Poseidoni tempel.  See on üks kaunimaid Ateena hiilgeperioodi (5.saj eKr) ajastu ehitisi ja ka üllatavalt hästi säilinud. See on romantiline paik, kuhu sageli tullakse nautima hetke, mil päike loojudes  värvide pillerkaaris merre vajub.    
Seejärel on aeg suunduda Ateena lennujaama. Otselend Ateena-Tallinn kell 23:20-02:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber A3 770). Kuupäevaliselt saabub lennuk Tallinnasse 27. oktoober.

Reisi hind


999 €* / 1051 €

*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele

 


Reisi hind sisaldab:
 • lennupiletid lendudele Tallinn-Ateena-Tallinn (Ageani liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • mugava bussi kasutamine vastavalt programmile;
 • 6 ööd hotellides*** vastavalt programmile (2-in toad), 7 hommikusööki;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus.
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
 • ühene majutus hotellis 250 €;
 • tervisekindlustus (-69a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada reisitõrkekindlustuse!
Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Mükeene arheoloogiline ala ja muuseum 12 €,al 65 a 6 €
 • Epidaurose teater ja muuseum 12 €,al 65 a 6 €
 • Ateena Akropol 20 €,al 65 a 10 € /ettetellimisel ja tasumisel / 2024. aasta hind täpsustamisel
 • Ateena agoraa 8 €
 • Delfi arheoloogiline ala ja muuseum 12 €, al 65a 6 €
 • Meteora Megalo klooster 3 €, Russanou klooster 3 €
 • Olümpia arheoloogiline ala ja muuseum 12 €, al 65 a 6 €
 • Hydra saare laevakruiis 35 € (tellitakse ja tasutakse kohapeal)
 • Õhtusöök Lagadias 8 € (tellitakse ja tasutakse kohapeal)
 • Õhtusöök Meteoras 8 € (tellitakse ja tasutakse kohapeal)
Piletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Kreekasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
 

Lisainfo

Lennuinfo liinilennul:
Äraantav pagas: Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis kuni 100 ml pakendites ning mis on pakendatud ühte läbipaistvasse korduvsuletavasse kuni üheliitrilise mahutavusega plastkotti.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.


Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
20.10.2024 - 26.10.2024
Giid Ervin Org
 Hind al 999
Ooteleht
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 27 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

R
Ranno
Tere! Suur tänu vastutulelikkuse eest ning kindlasti kaalume Germalot ema reisile kunagi tulevikus, kui olukord on paranenud. Tänud ka proaktiivse suhtluse eest. Väga meeldiv kogemus on olnud Germaloga asju ajada.
V
Vahur
Käisime jaanuaris India ringreisil, suur tänu Germalo ja Ervin elamuse eest, mille ulatust ei oska mina kirjeldada, senini üle poole aasta ei ole meie saanud sellest võimsast ja mitmekülgsest maast ja nendest emotsioonidest üle. Soovitan kõigile Indiat külastada igaüks leiab siit kindlasti midagi. Tegelikult on meil palve Germalole soovime uuesti Indiasse minna aga seekord Keralasse, palun võtke jaanuarisse või novembrisse kavva ! Reet ja Vahur