Kreeka - Korfu - Albaania

Kreeka - Korfu - Albaania

28.08.2024 - 04.09.2024
Giid Kaie Nurmeste
 Hind al 1149
Broneeri
5 vaba kohta

Korfu üllatab vahelduvate maastike,  kauni kaljuse ranniku ja valgete randadega. Korfu – Kerkyra on otsekui omaette maailm, kus puhkaja võib tunda end turvaliselt ja oodatult. Korfu on külalislahke ja jutustab meeleldi meile oma kordumatut lugu! 
Ikka veel köidab rändajad üks väheavastatud nurgake Euroopas. Meie reis pakub unikaalse võimaluse tutvuda Albaania  ajaloo ja tänapäevaga, pakkudes rändajale paraja annuse eksootikat.


Lugege Kreeka kohta lähemalt siit >
Lugege Albaania kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-KORFU
Kogunemine kell 12:20 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Korfu kell 14:20-18:05 (lennunumber HN3413, kohalikud kellaajad). Palume kontrollida reisi väljumise kellaaega vahetult enne reisi! 
Tere tulemast kaunile Joonia mere saarele Korfule!
Majutus  Korfu linnas hotellis Arion*** või sarnane.
  
2. päev KORFU LINN - VLACHERNA 
Kreeka saartel on tihti nii, et saarel ja selle pealinnal  on sageli üks nimi. Ja ega kohalikud palju Korfu nime kasutagi, sest kreeka keeles on selle saare nimi hoopis Kerkyra. 
Tutvume Korfu linna  ja selle lähiümbrusega. Spilia väljak on väidetavalt suurimaid Euroopas ja siit alustamegi oma jalutuskäiku vanalinna kitsukestel tänavatel. Vana kindlus ja veneetslaste ehitatud raekoda ning Joonia ülikool.  Vanalinna tänavate labürint viib meid püha Spiridoni kiriku juurde, kus on  alati rahvarohke, sest saare kaitsepühak on üks kõige armastatumaid kristlikke pühakuid maailmas ja ikka tulevad rändajad pühaku juurde. Glamuurne  kohvikutega ääristatud Liston on küllap kõige kuulsam tänav vanalinnas. Mõnus paik väikeseks kohvipausiks!
Sõidame Kanonisse ja imetleme Korfu kuulsamaid vaateid Vlacherna kloostrile. Pisikesel kaljusaarel asuv miniatuurne klooster on rajatud 12. sajandil. Siinsamas lähedal asub ka maaliline Pontikonisi saar. Korfu tuntuimaid vaatamisväärsusi on Gastouri kõrgendikul asuv Achillioni palee, mille lasi ehitada Austria keisrinna Elisabeth, kes püüdis siin leida pelgupaika Viini õukonna intriigide eest. Hiljem kuulus palee Saksa keiser Wilhelm II-le, kes oli saarel sage külaline kuni I maailmasõjani. Imetleme paleed väljast (2022 aastal suletud seoses renoveerimisega). Gastouris on ka võimalus degusteerida kinkapuu (kumquat) viljadest valmistatud likööri.

3. päev KASSIOPI – SIDARI
Tänase ekskursiooni jooksul avaneb Teil võimalus näha Põhja-Korfut ning külastada põnevaid külasid. See piirkond on seotud ka kirjanik ja loodusuurija Gerald Durrelli ning tema venna, kirjanik Lawrence Durreliga. Korfu loodusest, inimestest, lapsepõlvest, elust ja armastusest jutustavad nad raamatutes „Minu pere ja muud loomad“ või „Prospero vangikong“. 
Kassiopi küla ja siinne sadam olid tuntud juba antiikajal. Arvatavasti 3. saj eKr rajati siia jumalate isa Zeusi tempel, mille kohale juba hilisematel aegadel ehitati kristlik pühakoda. Vanas kirikus on säilinud mõned keskaegsed freskokatked. Kassiopi küla kohal kõrgendikul asus üks saare olulisematest kindlustest, mille esimesteks ehitajateks olid bütsantslased. Kindlusemüüri fragmendid ja taastatud väravaehitis mõjuvad tänagi suursuguselt.  
Seejärel sõidame puhkajate poolt armastatud Sidari külla, kus asub kuulus Canal d’Amour - Armastuse kanal. Räägitakse, et kui siin ujuda, siis leiate oma armastuse või kui olete oma armastatuga tülis, siis lepite ära. Tagasisõit Korfu linna. 
 
4. päev VABA PÄEV KORFUL
SOOVIJATELE LAEVAKRUIIS PAXOS - ANTIPAXOS - SINISED KOOPAD (lisatasu eest)

Vaba päev Korful. Soovijatele pakume sobiva ilma korral päevast laevakruiisi Joonia mere väikesaartele.
Päevane väljasõit laevaga. Naudime vaateid  Korfu rannikule ja vanalinnale kahe kindluse vahel. Põnevad Ipapanti ja Ahai koopaid. Laevareisi jooksul ujumispeatus Antipaxose saare rannikul. 
Paxos on umbes 8 km pikk ja vaid 3 km lai ning justkui vaipkate katavad Paxose saart tihedad oliivipuude ja küpresside salud ning siinne oliivõli on oma kvaliteedi poolest kõrgelt hinnatud kogu Kreekas. Pikem peatus kas Gaioses või Lakkas. Need on saare suurimad külad, kus väikese sadama ümber leiab vaikseid tänavaid ja suveniiripoekesi ning loomulikult mitmeid sümpaatseid taverne lõunapausiks. Parim paik proovida mereande! Paari kilomeetri kaugusel Paxosest asub ilma püsielaniketa väike Antipaxose saar, mille ranniku türkiissinistes vetes on mõnusaks supluseks ideaalne paik. Õhtul jõuame tagasi Korfu sadamasse. 

5. päev LAEV KORFU-SARANDA, BUTRINT
Hommikul sõidame laevaga Korfult Albaaniasse. Alustame sõitu Butrinti, mis on kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse. Selle iidse linna olevat pärimuse järgi rajanud Aeneias pärast Trooja langemist. Arheoloogilisel ajal näeme fragmente erinevatest ajastustest: võimsad kükloopilised müürid ja luksuslik Rooma-aegne teater. Termid ja rooma villad. Bütsantsi ajalgi kestab elu linnas edasi ja mitmed suured rajatised said uue tähenduse. Kaunite mosaiikidega ristimiskabel ja suursugune basiilika, mille varemed peidavad tänaseni palju saladusi. Jalutuskäik viib meid kõrgendikule kindlusesse, kus asub väike muuseum. 
Tagasisõit Sarandasse.  Teel näeme Butrinti järve ja viljakaid põllumajanduslikke piirkondi.  Seejärel külastame ka Saranda vana kindlust Lekures Qata ehk Gjasthes’es (Kuue Läbipääsu). Siit näeb ka suurepärast vaadet allasuvale lahele, mägedele sisemaal, Butrinti laguunile ning ka Korfu saarele. Kindluse jalamil on võimalus uudistada ka üht kommunistliku režiimi ajal rajatud punkrit. Majutus kahel ööl Sarandas hotellis Senator**** või sarnane.

6. päev SARANDA – GJIROKASTËR    
Sõidame Gjirokastëri piirkonda. Maaliline teekond kulgeb läbi tasandike ja üle mägede.  Gjirokastëri majad on ainulaadses albaania stiilis. Gjirokastëri linna keskuseks on aga endiselt vana tänavaturg  basaar, mida ääristavad vanad kohalikus stiilis ja pitsiliste rõdudega majadega. Suurim ja uhkem nende seas on nn Zekate maja, mis on alles hiljaaegu taastatud ja ka külalistele avatud. Linna on nimetatud kivide linnaks, sest enamik katuseid on kaetud looduslike kiviplaatidega. Vaatame mäe otsas asuvat Gjirokastëri kindlust, mis on linna ajalooline ja geograafiline keskpunkt ning mida peetakse Balkanimaadel suuruselt teiseks.  Linn asus pikka aega kindluse kaitsvate müüride vahel ja alles 18. sajandil hakkas sealt välja kasvama. Ühes hästi taastatud ottomani aegses majas asub etnograafiamuuseum, kus on välja pandud mööbel, riided, köögiriistad ja majapidamistarbed. Soovijatel võimalus muuseumi külastada. Soovijatega lõunastame tüüpilises katuserestoranis (lisatasu eest). 
Sõidame tagasi Sarandasse. 

7. päev LAEV SARANDA-KORFU, VABA AEG
Hommikul sõidame laevaga tagasi Korfule. Transfeer hotelli. Majutus hotellis*** Korfu linnas. 

 8. päev PALEOKASTRITSA - LAKONES - LEND KORFU-TALLINN

äna päeval sõidame saare läänerannikule Paleokastritsasse, kus kõrge kaljune rannik vaheldub liivaste lahesoppidega. Vanad külad, mis on peitunud hõberoheliste oliivisalude rüppe ja imeliselt sillerdav Joonia meri. Antiikmütoloogia järgi paiskas tormav meri siinsele rannikule Odysseuse laeva ja siit leidis Trooja sõja kangelase faiaakide printsess Nausikaa. Veel praegugi näeb lahesopis pisikest kaljusaart Odysseuse laeva.  Kaunite vaadetega kaljukõrgendikul külastame 13. sajandil rajatud kloostrit. Õitesse uppunud väikeses kloostris hoolitsevad mungad muuseumi eest, kus saab näha vana õlipressi, rituaalseid esemeid ja preestrirüüsid.  Vaba aeg Paleokastritsa keskuses. Lõunapaus kaunite vaadetega tavernis (lisatasu eest). 
Paleokastritsa piirkonnas on mitmeid maalilisi külasid, kus elu kulgeb vana harjumuspärase rütmiga. Sõidame piki käänulisi teid  Lakonese külla 200 meetri kõrgusele merepinnast, kust avanevad ilusad vaated lahesoppidele. 

Makradese küla asub merepinnast 318 meetri kõrgusel. Vaatame ringi kohalike toodete turul, kus müüakse oliiviõli, veini, maitsetaimi jms. Piirkonna põllumehed ja käsitöölised on siia koondanud lausa kohalike toodete supermarketi, kus ikka enne ostmist saab pakutavat proovida ka! Tagasisõit Korfu linna. Transfeer lennujaama. Lend Korfu-Tallinn 21:25-00:45 (lennunumber HN3414, kohalikud kellaajad).

Reisi hind


1149 €* / 1210 €


*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele


Hind sisaldab:

 • Lennupilet lendudele Tallinn–Korfu ja Korfu–Tallinn (Heston tellimuslend)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit mugavustega bussis vastavalt programmile
 • Majutus vastavalt programmile hotellides***/**** (2-inimese toad), 7 hommikusööki
 • Laevapiletid vastavalt programmile (palume meile teatada passiandmed hiljemalt koos viimase maksega)
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus 

Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:

 • Tervisekindlustus  €, maksumus sõltuvalt vanusest (–69a, 70-79a kallim tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse! Lisainfo reisikorraldajalt!
 • Ekskursioon: 55€ Paxos, Antipaxos ja Sinine koobas (tasumine ja tellimine kohapeal), kestus ca 09:00–19:00.
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel
 • Ühene majutus hotellis 290 €

Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele:

 • Achillioni palee 10 € (hetkel renoveerimisel ja suletud )
 • Sissepääsud Albaanias  10 €
 • Lõunasöögid Albaanias ca 10 € (üks söögikord)
 • Mon Repos palee 4 €, al 60a 2 €, alla 18a tasuta(individuaalne külastus)

Piletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Reisidokumendina palume reisile kaasa võtta PASS, mis kehtib vähemalt 3 kuud alates riiki saabumisest.

Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit 

Lisainfo

 • Reisirahaks soovitame arvestada vähemalt 200 € (alati mida rohkem, seda parem).
 • Albaania rahaühik on lekk – 1 € on u 140 ALL.
 • Korful ja Albaanias on kombeks anda kohalikule teenindavale personalile jootraha
Lennuinfo Heston tellimuslendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakenditesmuni 1000 ml gripkotis.
Toitlustus lennul: Lennukis on võimalik lisatasu eest pardamenüü alusel tellida kergeid suupisteid. Lennufirma ei paku toitlustuse ettetellimise võimalust.

Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 
28.08.2024 - 04.09.2024
Giid Kaie Nurmeste
 Hind al 1149
Broneeri
5 vaba kohta
Giid
Kaie Nurmeste

Kaie Nurmeste on lõpetanud kunstiajaloolasena Tartu Ülikooli ajalooteaduskonna ning teinud aastaid muuseumitööd. Kuna Kaiet on alati võlunud erinevad kultuurid, nende omavahelised mõjud ja kokkupuutepunktid, siis paelus teda ka giiditöö...

Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Kreeka - Korfu - Albaania

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

U
Urve
Käisin juuni esimesel poolel Gruusia ringreisil ja jäin täitsa rahule. Oli nii imeilusaid lumiseid mägesid, ajaloolisi kloostreid-katedraale, viinamarjaistandikega tasandikke, kaasaegset Batumi linna, palju huvitavat ajalugu, sööki-jooki ja muudki. Grupp oli normaalse suurusega 24 inimest ja giidiks hea ja huvitava jutuga Ervin Org.
M
Maile
Suur tänu Siret Kalmströmile toreda ja mitmekülgse reisi eest Taisse. Sireti operatiivne tegutsemine väärib kiitust Tema positiivsus nakatas ka reisijaid.