Kreeka - Rhodose kultuuri- ja puhkusereis

Kreeka - Rhodose kultuuri- ja puhkusereis

06.09.2021 - 13.09.2021
 Hind al 799
Broneeri
Päikeseküllane Rhodos on Dodekaneeside saarterühma suurim saar, mis asub sooja Vahemere rüpes Väike-Aasia ranniku lähistel.  Rhodose saar on üks kõige päikselisemaid paiku kogu Euroopa Liidus ja see on saar, mis pakub suurepärast puhkust väga erinevate huvidega reisijale.  Siit leiab suurepäraseid randu igale maitsele, võib ette võtta põnevust pakkuvaid rännakuid ajaloo radadel, tutvuda saare unikaalse ja kauni loodusega või hoopis uudistada saarerahva igapäevaelu traditsioonilistes külades.  See on paik särtsaka ööelu nautijale ja ka rahulikuks perepuhkuseks. 
Rhodose saar on  juba aastakümneid armastatud sihtkoht ja viimastel aastatel pakkunud ikka kauneid reisi- ja puhkuseelamusi ka Eestimaa inimestele.  

Lugege Kreeka kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Vapustavad maitseelamused – Kreeka köök on võrratu!
Stabiilne kliima. Mõnus paik puhkuseks nii kevadel kui sügisel
Lühikesed vahemaad võimaldavad saarega põhjalikult tutvuda
Germalo Reiside rikkalik ekskursiooniprogramm
Rikkalik ajaloopärand ja vaheldusrikas loodus
Väga mitmekesised ja hästi korrastatud rannad
Pika traditsiooniga ja armastatud sihtkoht

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RHODOS
Koguneme kell 03:30 Tallinna lennujaama infoletis vasakul asuva kassa juures, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Rhodos  05:00-08:50 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi! Hotelli tubadesse registreemine alates kell 14:00.
Tere tulemast kaunile Rhodose saarele, mis asub Väike-Aasia edelaranniku lähedal. 
Majutus seitsmel järgneval ööl Rhodosel vastavalt valikule (hotellivalik reisikava lõpus),

2. päev EKSKURSIOON RHODOSE LINN
Tutvume Rhodose ilusa keskaegse vanalinnaga. Tuleb märkida, et Rhodos oli lääne-euroopaliku keskaja peamine vaatamisväärsus Kreekas ning linna tänavatel on säilinud ohtralt rüütliromantika hõngu. Vaatame akropoli, Apollo templit, antiikset staadioni. Rhodos on ühe seitsmest vanaaja maailmaime asupaik – Rhodose koloss, üle 30 m kõrgune vanakreeka päikesejumal Heliose sammas, seisis just siin. Seda küll vaid 56 aastat kuni 226 eKr maavärina tagajärjel see hävis. Ent oma grandioossuse poolest arvati ta tõeliseks maailmaimeks ning seda peetakse suisa New Yorki Vabadussamba eeskujuks.
Jalutame vanalinna kitsastel tänavatel ning külastame Suurmeistrite paleed, mis oli kunagi johanniitide ordu peakorter. Rhodose saare kosmopoliitset tunnet tekitavad ka kahtlemata osmanite etnilise kirevuse riismed – siin on tegutsev ja püsiv Türgi kogukond, aga samuti leiame siit näiteks ka omaette toimiva juudi minoriteedi. 

3. päev RHODOSE SAARETUUR: LINDOS - THARRI
Esmalt jalutame Petaloùdhesi ehk Rhodose saare kuulsas Liblikaorus.  Seejärel suundume Rhodose idarannikut pidi Lindose külasse, mis on saare üks peamiseid vaatamisväärsuseid.:Lindose kohal kõrgub uhke akropolis ja tempel. Uurime antiikseid varemeid ja uudistame Lindose külaelu. Kreekapärased kohvikud ja restoranid, hõdus atmosfäär ja huvitavad poed muudavad külaelu tõeliselt atraktiivseks. Seejärel sõidame saare siseosasse ning vaatame Tharri kloostrit Laerma küla lähedal, kus on 90ndatest taas tegutsevad mungad ning mis on saare tähtsaim bütsantsi monument.

4. päev - 6. päev VABAD PÄEVAD PUHKUSEKS RHODOSEL 
SOOVIJATELE VÄLJASÕIT SYMI SAARELE

Vaba päeva võib veeta rannas või linnas. Linnas on palju vahvaid kohvikuid ja poode, sadamast pakutakse erinevaid laevakruiise. Võib osaleda päevasel väljasõidul Symi saarele (lisatasu eest). Symi saar on tuntud oma kauni arhitektuuri, värviliste majade, kaunite vaadete ning mõnusa atmosfääri poolest.

7. päev RHODOSE SAARETUUR: KAMEIROS, EMBONA
Teeme ringsõidu saarel – Kameirose arheoloogia-ala, Sianna Akramitise mäe jalamil.  Kameiros oli põllumajanduslik ühiskond, toodeti õli ja veini, kasvatati viigimarju. Kameirose kuldne ajastu jäi 6. sajandisse, mil vermiti isegi oma münte. Uurime, kuidas maitseb kohalik piiniamesi ja kohalik naps soùma. Vaatame kauneid vaateid Monolithose kindluse juurest. Embona on saare tähtsaim viinamarjakasvatuse küla, kus degusteerime ka kohalikku veini. 

8. päev LEND RHODOS-TALLINN
Transfeer lennujaama. Otselend Rhodos-Tallinn 09:50-13:40 (kohalikud kellaajad).

Majutus

799
/
841
Hotell Agla 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
0.1 km merest
1.2 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Ühese toa lisamaks
130€
Soodustus kolmandale inimesele toas
65€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 15.12.20
Rhodose linn, majutus kaheses toas hommikusöökidega
Rhodoses vaiksemas piirkonnas asetsev hea tasemega hotell Agla*** asub jalutuskäigu kaugusel rannast. Hotellis on restoran, baar ja bassein (basseinirätikud lisatasu eest). Hotellis on 110 hiljuti renoveeritud rõdu ja konditsioneeriga tuba, kus on dušš, WC, külmik, TV, föön, külmik. Hommikusööki serveeritakse Rootsi lauas. Võimalik kolmene majutus. Sobilik hotell lastega peredele.
www.aglahotel.gr

799
/
841
Hotell Kipriotis 

Hommikusöökidega
Broneeri
0.1 km merest
0.9 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Ühese toa lisamaks
130€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 15.12.20
Kipriotise hotell asub Rhodose linnas, hotelli vahetus läheduses on lai valik hubaseid restorane ja poode. Rand on lühikese jalutuskäigu kaugusel. Sobilik hotell nii linna- kui rannapuhkuseks. Hotellis on 250 maitsekalt pastelsetes toonides sisustatud, konditsioneeri ja rõduga tuba. Tubades on dušš, WC, föön, külmik, seif. Hotellis on WIFI. Hotellis on bassein, restoran ja baar. Hotell on niiöelda adults only ega majuta alaealisi lapsi.
kipriotishotel.gr

Reisi hind

Hind sisaldab:
 • Lennupilet otselendudele Tallinn-Rhodos-Tallinn (Smartlynx tellimuslend)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit mugavustega bussis
 • 7 ööd  hotellis*** vastavalt programmile (2-in. toad), 7 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus al. 9,44 € (maksumus kuni 65a, vanematele kõrgem tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse.
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel
 • Väljasõit Symi saarele 35 € (tellitakse ja makstakse kohapeal, väljasõidu toimumine sõltub ilmastikuoludest)
 • Ühene majutus hotellis 130 € 
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele
 • Kameiros 6  €
 • Lindose akropol 12 €
 • Klooster 6 €
 • Liblikaorg 5 €
 • Suurmeistrite palee 9 €
 • Filerimos 6 €
NB! Pensionäridele ja üliõpilastele vastava tunnistuse esitamisel osadel objektidel odavamad hinnad!

Lisainfo

 • Rannas ja basseini ääres viibimiseks palume kaasa võtta käterätiku, toa rätiku kasutamine ei ole lubatud.
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval toimub tubade vabastamine kell 11:00. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal. 
Lennuinfo
Smartlynxi tellimuslendudel kehtivad alljärgnevad pagasiveo reeglid:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Lennuki toitlustus: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx ellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.

Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehelt telli>. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Kreekasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
06.09.2021 - 13.09.2021
 Hind al 799
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Kreeka - Rhodose kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

H
Hiie ja Koit
Unustamatu reisielamus Sitsiiliast koos viirust trotsiva väikese vapra reisiseltskonnaga. Suurepärane reisikorraldus ja reisiprogramm Germalolt ning muidugi võrratu Mae giidina. Kohtumiseni uutel reisidel! Oktoober 2020.
K
Kaie
Suured tänud Kreetele, kes tegi kõik ära, endal polnud vaja millegi pärast muretseda. Itaalia on ilus igast kandist. Eriti meeldis Alberobello, Ostuni ja Polignano al mare. Hotellid olid väga head, buss ja bussijuht tasemel. Ulve väga erudeeritud ja väga emotsionaalne. Veel kord tänud kogu Germalo perele. Reisin ka edaspidi teiega. Edu teile!