Kreeka saared - Kefalonia, Zakinthos ja Ithaka

Kreeka saared - Kefalonia, Zakinthos ja Ithaka

20.09.20 - 27.09.20
 
Eelbroneering
Rännak Kreeka saartel on otsekui reaalsuseks saanud unistus! Meri on täis tipitud killukesi, millest saame kokku laduda imelise loo maailmast, mida oleme otsinud: sinivalged linnad ja külad, ookrikarva rammestunud maastikud, valge pitsilise lainevahuga ehitud rannikud, vein ja kuuvalguses maastikud ja sillerdav vesi. Saared, kus tänapäev elab kõrvuti tormilise ja traagilise ajalooga, mõistes ja austades igavesi väärtusi, mis mujal paraku kipuvad uppuma kiirustava elurütmi lärmavasse argipäeva. Siin on alati aega iseenda ja kõige kallimate jaoks!
Kefalonia on imeline pärl Joonia meres - rahulik, naturaalne, peidetud, vähese asustusega, massiturismist puutumata. Kefalonia on imeliste türkiissiniste vetega saladus. Zakynthos - tillukesed külakesed, kaunid oliivisalud ja soe Joonia mere päike.  Odüsseuse kodusaar Ithaka on olnud Kreeka tsivilisatsioonis tähtsal kohal.
 

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev LEND TALLINN-KEFALONIA
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Kefalonia (lennuajad  täpsustamisel).
Palume kontrollida väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
Majutus kolmel järgneval ööl Kefalonia saarel hotellis*** .

2. päev KEFALONIA
Hommikusöök hotellis. Alustame tutvumist selle imelise saarega.
„Kapten Corelli Mandoliin“ on selle kauni Joonia mere saarekese muutnud veel populaarsemaks, kui see kunagi oli. Teeme bussitiiru saarel ning külastame Fiskardo ja Assose külakesi. Romantilised piltpostkaardikud külad on täis elu ja ajalugu. Fiskardo on Kefalonia põhjapoolseim küla, kus traditsioonid ja kalapüük on elu edasiviivad jõud. Assose tilluke küla on venitatud, kui värviline lint maakitsusele Kefalonia ja poolsaare vahele. Teeme jalutuskäigu läbi külake ning soovijatel on võimalus jalutada 16. sajandil ehitatud kindluse varemeteni, mis täna on küll taimede poolt vallutatud, kuid siiski annavad tunnistust oma kunagisest võimsusest.

3. päev  CHAVRIATA – LIXOURI - ARGOSTOLI
Hommikusöök hotellis. Alustame oma päeva sõiduga Chavriata külasse. See väike ja romantiline küla on olnud läbi ajaloo keerulise saatusega. Tänapäeval romantikute ja loodussõprade meelispaik, kust avanevad hunnitud vaated merele ja Kefalonia saarele. Edasi liigume Lixouri suunas. Lixouri küla oli kunagi kuulus oma lütseumi ja koolide poolest. Kuulus Kreeka satiirik Andreas Laskaratos veetis siin oma lapsepõlve ja noorusaastad. Pärastlõunal jõuame Kefalonia pealinna Argostolisse. 18.sajandil varjulisse abajasse rajatud Argostoli sadam muutus kiiresti populaarseks ning tõi saarele jõukuse ja hea elu. Laiad palmidega ääristatud avenüüd annavad tunnistust jõukast ning rahulikust linnast. Linna kohal olev Püha Jüri kindlus annab tunnistust linna kunagisest võimsusest. Teeme tutvust Argostoli väljakuga. See on kuulus oma nelja klassikalise hotelli poolest, mis ümbritsevad väljakut igast suunast ning annavad tunnistust sellest, et Kefalonia on olnud külastajate lemmikuks juba kaua. Käime ära Kabanase ehk kellatorni väljakul. Samuti uudistame 1813. aastal ehitatud 900 m pikkust Drapano silda ja teeme jalutuskäigu rannapromenaadil.
 
4. päev ITHAKA SAAR
Hommikusöök hotellis. Väljasöit Ithaka saarele. 120km2 ja veidi üle 3000 elanikuga Ithaka saar on tõeline pisike pärl keset Joonia merd. Odüsseuse kodusaar Ithaka on olnud Kreeka tsivilisatsioonis tähtsal kohal. Juba Mükeene hiigelaegadel tähtis sadam ja kaubanduskeskus, on Ithaka suutnud säilitada oma sära ja elujõudu nii oma inimestes kui looduses. Saarel asub üks maailma vanimaid oliivipuid. Teeme jalutuskäigu Ithaka pealinnas, 2000 elanikuga Vathy linnas, uudistame sadamat, käime peaväljakul ja vaatame milline näeb välja Vathy peakirik koos kellatorniga. Soovijail võimalus külastada Ithaka arheoloogiamuuseumi.

5. päev LAEV KEFALONIA-ZAKINTHOS, ZAKINTHOS
Hommikusöök hotellis. Suundume sadamasse ja võtame ette teekonna Zakynthose saarele. 
Alalustame tutvumist Joonia mere pärli Zakinthose saarega. Juba Homerose poolt mainitud saareke on läbi sajandite näinud ja kogenud palju. Tillukesed külakesed, kaunid oliivisalud ja soe Joonia mere päike. Alustame Zakinthose saare pealinnast Zakinthosest. Antiigist alates on Zakinthose linn olnud peatuspaigaks meremeestele, pelgupaigaks eksinuile ning tunnistajaks inimkonna ajaloo nii helgeimatele kui ka karmimatele hetkedele. Kunagi kaunis ja rikkalik linn hävines lõplikult 1953.a maavärinas. Tänaseks on restaureeritud linna vana keskus ja saare ning linnakese kaitsepühakule ehitatud Dionysiose kirik. Armas heledates ja vahemerelistes toonides linnake kutsub jalutama ja uudistama. Kindlasti lisab linnale võlu ka fakt, et kuulus Kreeka poeet Sionysios Solomos kirjutas just nimelt siin oma surematu teose „Hümn vabadusele“, mis on täna Kreeka riigi hümniks. Käime ära ka Solomose väljakul asuvas Zakinthose muuseumis. Pealelõunal teeme väikese bussiekskursiooni mööda Zakinthose kaunemaid paiku ja uudistame kuulsaid viinamarjavälju.
 
6. päev VABA PÄEV
SOOVIJATELE PAADIREIS ÜMBER ZAKINTHOSE SAARE

Hommikusöök hotellis. Vaba päev või soovijail võimalus veeta meeleolukas päev paadiga ümber Zakinthose saare sõites (lisatasu eest).
Väljasõidul uudistame erksinise veega kaunist ja romantilist Sinist Koobast, möödume Keri koobastest. Peatume tillukesel Marathonisi saarel, mida kutsutakse ka kilpkonnasaareks, kuna siin on võimalus kohata üht suurimat kilpkonnade populatsiooni Euroopas.
Sõidu jooksul teeme peatusi erinevatel randadel päevitamiseks ja ujumiseks. Kaunis Zakinthose saar avaneb meile nii merelt kui maalt, pakkudes võrratu päeva täis eksootilist loodust, puhkust, türkiissinist vett ja kauneid valgeid siidise liivaga randu.

7. päev LAEV ZAKINTHOS-KEFALONIA, VABA PÄEV PUHKUSEKS
 
8. päev LEND KEFALONIA-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama. Otselend Kefalonia-Tallinn (kellaajad täpsustamisel).

Majutus

Reisi hind

Reisi hind sisaldab: 
  • Lennupilet otselendudele Tallinn-Kefalonia-Tallinn (Smartlynxi tellimuslennud);
  • lennujaamamaksud, käibemaks;
  • sõit mugavustega bussis;
  • laevapiletid vastavalt programmile;
  • 7 ööd mugavates hotellides*** vastavalt programmile (2-in. toad), 7 hommikusööki;
  • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus.
Lisatasu eest on võimalik:
  • Ühene majutus hotellides (hind täpsustamisel);
  • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
  • toitlustamine lennukis lisatasu eest vastavalt pardamenüüle.
  • laevasõit ümber Zakinthose u 49 € (ettetellimisel, tasumisel kohapeal).
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad täpsustamisel.

Viisa ja reisidokumendid

Kreekasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal. Kreeka hotellide taseme hindamisel kasutatakse ABCD kategooriaid. Tähekategooriad ei pruugi vastata Euroopa tärnikategooriatele.

Kaart:

20.09.20 - 27.09.20
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte