Kreeka saared - Kefalonia, Zakynthose ja Ithaka kultuuri- ja puhkusereis

Kreeka saared - Kefalonia, Zakynthose ja Ithaka kultuuri- ja puhkusereis

20.09.2022 - 27.09.2022
Giid Argo Kasela
 Hind al 899
Broneeri
Rännak Kreeka saartel on otsekui reaalsuseks saanud unistus! Meri on täis tipitud killukesi, millest saame kokku laduda imelise loo maailmast, mida oleme otsinud: sinivalged linnad ja külad, ookrikarva rammestunud maastikud, valge pitsilise lainevahuga ehitud rannikud, vein ja kuuvalguses maastikud ja sillerdav vesi. Saared, kus tänapäev elab kõrvuti tormilise ja traagilise ajalooga, mõistes ja austades igavesi väärtusi, mis mujal paraku kipuvad uppuma kiirustava elurütmi lärmavasse argipäeva. Siin on alati aega iseenda ja kõige kallimate jaoks!
Kefallonia on imeline pärl Joonia meres - rahulik, naturaalne, peidetud, vähese asustusega, massiturismist puutumata. Kefallonia on imeliste türkiissiniste vetega saladus. Zakynthos - tillukesed külakesed, kaunid oliivisalud ja soe Joonia mere päike.  Odüsseuse kodusaar Ithaka on olnud Kreeka tsivilisatsioonis tähtsal kohal.

Lugege Kreeka kohta lähemalt siit >

Alates 01.05.2022 ei kehti Kreekasse sisenemisel enam reisipiirangud ning ei nõuta EL COVID digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu ning külastajad saavad nautida täielikku juurdepääsu muuseumidele, arheoloogilistele paikadele, restoranidele ja muudele kultuuri- ja meelelahutuskohtadele, mille jaoks sertifikaadid olid varem nõutud.
Samuti ei pea enam täitma deklaratsiooni (Passenger Locator Form).

Sarnaselt riiki sisenemisel ei nõuta Kreekas riigis lennuki, praami või maanteel reisimiseks Covidiga seotud sertifikaate (vaktsineerimine või taastumine või PCR / kiirtest).
Kõik poed, kultuuri- ja meelelahutuskohad (muuseumid, arheoloogilised paigad, kinod jne) ning restoranid, baarid ja kohvikud töötavad 100% täituvusega ning sissepääsupiiranguteta. Siiski võidakse külastajatelt nõuda maski kandmist, sealhulgas restoranides ja kohvikutes lauda istumist oodates.

meeleolukas saare atmosfäär
sinilipurannad
traditsiooniline olustik ja kombed
kaunis loodus ja põnevad ekskursioonid
hea valik erinevaid söögikohti

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-KEFALONIA

Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas kell 14:00, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Kefalonia kell 15:55-19:40 (lennunumber MYX525, kohalikud kellaajad).
Lennu kellaajad muutunud 20. aprillil! Palume kontrollida väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
Majutume saare kagunurgas, Skala piirkonnas (hotellivalik reisikava lõpus).
 
2. päev SKALA-DROGARATJI KOOPAD-MELISSANI JÄRV-SAMI
Hommikusöök. Alustame tutvumist imelise Kefalonia saarega. Film „Kapten Corelli mandoliin“ andis sellele looduskaunile Joonia mere saarele Hollywoodi sära.  Võtame suuna sadamalinnale-Samile, kus itaallasest kapten Corell ehk Nicolas Cage armus kaunisse külaneiusse ehk Penelope Cruzi. Teel külastame sügaval maapõues paiknevaid majesteetlikke Drogorati koopaid, mille sissepääs avanes maavärina tagajärjel üle 300 a tagasi. Miljonite aastate vanustes avarates koobastes võib imetleda oranžides ja kollastes toonides stalagmiite ja stalaktiite. Peasaali suurepärase akustika olevat avastanud maailmakuulus laulja Maria Callas ning oma heliseval häälel on siin kõlada lasknud nii tema kui paljud teised kuulsad artistid. Järgmiseks jõuame türkiissinise veega 20-30 m sügavuse Melissani koopajärve äärde, kus soovijad saavad teha u 15-minutilise paadisõidu (lisatasu eest). Jalututame Samis, kus jääb aega ka lõunatamiseks (lisatasu eest). Seejärel külastame Agios Gerasimose nunnakloostrit - so suur kompleks, kus on ilusad aiad, suur ja moodne kirik ning freskodega kaunistatud kabel. Kloostri rajas siia 16. sajandi keskpaigas vaeste ja haigete abistamiseks vaimulik Gerasimos, kes peale oma maise teekonna lõppemist saare kaitsepühakuks kuulutati ning on siia ka maetud. Päeva lõpetuseks proovime veinimõisas kohalikku puuviljase maitsega Robola veini, mida valmistatakse  Aenose mäe nõlvadel kasvavast viinamarjast. 

 

3. päev PEALINN ARGOSTOLI & KEFALONIA KUULSAD KÜLAD 
Hommikusöök hotellis. Alustame päeva Skala tähtsaima vaatamisvääruse – 2. sajandist pärit Rooma villa külastusega ning imetleme kunagise maamõisa kauneid mosaiikpõrandaid. Seejärel näeme kuulsat Markopoulo küla, kus paikneb üks saare tähtsamaid kirikuid, mis on pühendatud neitsi Fidoussale. Igal aastal augustikuus sibavad kirikus ringi väikesed inimesele ohutud ussid – eripärane vaatepilt, mida sajad inimesed vaatama tulevad. Usutakse, et neitsi Fidoussa ikoonil on imettegev võime. Seejärel võtame suuna Kefalonia pealinnale Argostolile, mille laiad palmidega ääristatud avenüüd annavad tunnistust jõukast ning rahuliku elutempoga linnast. Rikkuse ja hea elu tõi kogu saarele 18. sajandil varjulisse abajasse rajatud Argostoli sadam. Linna kohal kõrguv Püha Jüri kindlus annab tunnistust selle kunagisest võimsusest. Teeme tutvust Argostoli tähtsaimate väljakutega – tänapäevase keskpunkti Vallianou ning kunagise linnasüdame Kabana ehk kellatorni väljakuga. Samuti uudistame 1813. aastal ehitatud 900 m pikkust Drapano silda ja jalutame rannapromenaadil. Peale Argostolit tutvume selle lähiümbruse põnevamate paikadega. Pealinna külje all paikneb üks saare kuulsamaid randu – Makris Gialos, mis jääb Lassi kuurortpiirkonda. Puhkame rannas.
 
4. päev ZAKYNTHOSE SAAR
Hommikusöök hotellis. Suundume sadamasse ja võtame ette  teekonna Joonia mere pärli - Zakynthose saare poole. Juba Homerose poolt mainitud saareke on läbi sajandite palju näinud ja kogenud. Tillukesed külakesed, kaunid oliivisalud ja soe Joonia mere päike. Alustame Zakynthose saare pealinnast Zantest. Antiigist alates on linn olnud peatuspaigaks meremeestele, pelgupaigaks eksinuile ning tunnistajaks inimkonna ajaloo nii helgeimatele kui ka karmimatele hetkedele. Kunagi kaunis ja rikkalik linn hävines lõplikult 1953.a maavärinas. Tänaseks on restaureeritud linna vana keskus ja saare ning linnakese kaitsepühakule ehitatud Dionysiose kirik. Armas heledates ja vahemerelistes toonides linnake kutsub jalutama ja uudistama. Kindlasti lisab linnale võlu ka fakt, et kuulus Kreeka poeet Sionysios Solomos kirjutas just nimelt siin oma surematu teose „Hümn vabadusele“, mis on täna Kreeka riigi hümniks. Käime ära ka Solomose väljakul asuvas Zakynthose muuseumis. Pealelõunal teeme väikese bussiekskursiooni mööda Zakynthose kaunemaid paiku ja uudistame kuulsaid viinamarjavälju.
 
5. päev PÕHJA-KEFALONIA
Hommikusöök hotellis. Võtame suuna lõunast põhja ning külastame Fiskardo ja Assose külakesi. Romantilised piltpostkaardilikud külad on täis elu ja ajalugu. Fiskardo on Kefalonia põhjapoolseim küla, kus traditsioonid ja kalapüük on elu edasiviivad jõud. Assose tilluke küla on venitatud kui värviline lint maakitsusele Kefalonia ja poolsaare vahele. Jalutame läbi külakese ning soovijatel on võimalus kõndida kuni 16. sajandil ehitatud kindluse varemeteni, mis täna on küll taimede poolt vallutatud, kuid siiski annab tunnistust oma kunagisest võimsusest. Assosest u pooletunnise sõidu kaugusele jääb kriitvalge Myrtose liivarand, mille ilu lummas ka "Kapten Corelli Mandoliini" režissööre. See filmist tuntud lahesopp kuulub Kreeka enimjäädvustatud paikade hulka. Teeme pildistamispeatuse ülevalt kaljuservalt, kust avaneb kõrgetest mägedest ümbritsetud helesinise veega Myrtose lahele eriti kaunis vaade.
 
6. päev ITHAKA SAAR
Hommikusöök hotellis. Transfeer sadamasse ning laevasõit Ithaka saarele. 120 km2 ja veidi üle 3000 elanikuga Ithaka saar on  pisike pärl keset Joonia merd, Kefaloniast u pooletunnise laevasõidu kaugusel. Odüsseuse kodusaar Ithaka on olnud Kreeka tsivilisatsioonis tähtsal kohal. Juba Mükeene hiigelaegadel tähtis sadam ja kaubanduskeskus, on Ithaka suutnud säilitada oma sära ja elujõudu nii oma inimestes kui looduses. Saarel asub üks maailma vanimaid oliivipuid. Teeme jalutuskäigu Ithaka pealinnas, 2000 elanikuga Vathys, uudistame sadamat, käime peaväljakul ja vaatame milline näeb välja Vathy peakirik koos kellatorniga. Soovijail võimalus külastada Ithaka arheoloogiamuuseumi.
 
7. päev VABA PÄEV
Hommikusöök hotellis. Vaba päev rannamõnude nautimiseks.
 
8. päev VABA PÄEV, OTSELEND KEFALONIA-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Vaba päev.
Transfeer lennujaama. Otselend Kefalonia-Tallinn kell 20:40-00:20 (lennunumber MYX526, kohalikud kellaajad).

Majutus

899
/
946
Hotell Paspalis 

Kahene tuba hommikusöökidega
Broneeri
0.05 km merest
1 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hotell asub saare kaguosas, Skala piirkonnas, 3 km pikkusest liivarannast vaid üle sõidutee. Kefallonia lennujaam jääb u 35 km kaugusele. Mõnekümne kilomeetri raadiuses on kaks sadamalinna - Poros ja Sami, kust saab ka naabersaartele sõita. Hotelli lähedal on bussipeatus ning u 500 m kaugusel väike toidukauplus. Skala kuurordi keskusesse on kõndida u 10 minutit.  Hotelli kena haljastusega päevitusterrassil on bassein, lamamistoolid ja varjud ning snäkkbaar.  Hotelli restoranil on merevaatega terrass, üldruumides tasuta wifi, pagasiruum, tasuta parkimisala. Vastuvõtulett on avatud päevasel ajal.

Toas konditsioneer, TV, tasuline seif, külmkapp. Toas üks lai või kaks eraldi voodit. Vastuvõtuletist saab soovi korral laenutada fööni. Vannitoas dušinurk, wc.

https://www.paspalishotel.com/
 

899
/
946
Hotell Porto Skala Village 

Osalise merevaatega tuba hommikusöökidega
Broneeri
0.5 km merest
3 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisatasu
129€
Otsemerevaatega toa lisatasu/inimese kohta
79€
Õhtusöökide lisatasu/täiskavanu/7 õhtut
109€
Õhtusöökide lisatasu/2-11 a laps/7 õhtut
59€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Porto Skala hotellikompleks asub vaikses ümbruses, aia roheluses. Hotelliterritooriumilt avaneb kaunis panoraamvaade merele. Hotellist 50 m allamäge on kaks väikest kiviklibust rannasoppi, Skala liivarand jääb u 3 km kaugusele.  Hotellist on paar korda päevas tasuta transfeer nii Skala randa kui kuurordikeskusesse. Traditsioonilises kreeka küla stiilis hotellis on restoran ja baar, jõusaal, laste mänguväljak. Vastuvõtulett on avatud 24 h ööpäevas.
Toas konditsioneer, TV, föön, tee- ja kohvi valmistamise vahendid, wifi, rõdu. Toas üks lai või kaks eraldi voodit. Ühte tuppa majutatakse kuni 3 täiskasvanut.
https://portoskala.com/


 

Reisi hind

Reisi hind sisaldab: 
 • lennupilet otselendudele Tallinn-Kefalonia-Tallinn (Smartlynxi tellimuslennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavustega bussis;
 • laevapiletid vastavalt programmile;
 • 7 ööd majutust vastavalt valitud hotellile ***  või ****  (2-in. toad), 7 hommikusööki;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus.
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides;
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • toitlustamine lennukis lisatasu eest vastavalt pardamenüüle.
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumite ja teiste tasuliste objektide hinnad täpsustamisel.
 • Drogorati koobaste pilet u 5 €, lapsed 3 €
 • Melissani koopajärve pilet u 7 € (sisaldab paadisõitu järvel)  
 • Skala Rooma villa u 3 €, lapsed 2 €
 • Zakynthose muuseum u 2 €

Lisainfo

Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal. Kreeka hotellide taseme hindamisel kasutatakse ABCD kategooriaid. Tähekategooriad ei pruugi vastata Euroopa tärnikategooriatele.

 

Lennuinfo Smartlyni tellimuslendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.

Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehelt telli >. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja reisidokumendid

Kreekasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
20.09.2022 - 27.09.2022
Giid Argo Kasela
 Hind al 899
Broneeri
Giid
Argo Kasela
Argo Kasela on olnud tegev professionaalse giidi ja reisikorraldajana juba oma 20 aastat. Oma põhjalikud teadmised Vahemere kultuuriruumist ja antiik-kultuurist põimib Argo alati sõnaosavatesse ja hästi läbimõeldud jutustustesse...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Kreeka saared - Kefalonia, Zakynthose ja Ithaka kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

E
Ene ja Li
Tere! Käisime eelmisel nädalal Viinis, giidiks Piret, kes oli äärmiselt asjatundlik ja meeldiv giid. Igal võimalusel aitas, sattus isegi saatuse tahtel mitu korda eksijate teele ja juhatas õigele teeotsale. Palju õpetlikke nõuandeid kohalike kohta - väga kasulik. Teiseks - Germalo reisiseltskonnast leiad alati endale meeldivaid reisikaaslasi, kellega mõnusalt aega veeta. Aitäh!
U
Urve
Olen käinud läbi aastate paljudel teie kultuurireisidel ja kõigega rahule jäänud. Positiivseks pean ka seda, et sellistele reisidele tulevad 99% tsiviliseeritud ja kultuursed inimesed, valdavalt püsikliendid. Pole täheldanud reisikaaslaste virisemist ja vingumist, eks reiside hind paneb ka asjad paika. Kuna väga paljud marsruudid on juba läbitud ja väga kaugetele ja kallitele ei ole soovi minna, siis on valikuvõimalused juba kitsaks jäänud. Aga tulevikus leiab ikka midagi!