Kreeka - Santorini, Mykonos, Paros, Naxos

Kreeka - Santorini, Mykonos, Paros, Naxos

18.09.19 - 25.09.19
Giid Argo Kasela
 Hind al 899
Ooteleht
Rännak Egeuse merel Küklaadidel on otsekui reaalsuseks saanud unistus! Meri on täis tipitud killukesi, millest saame kokku laduda imelise loo maailmast, mida oleme otsinud: sinivalged linnad ja külad, ookrikarva rammestunud maastikud, valge pitsilise lainevahuga ehitud rannikud, vein ja kuuvalguses maastikud ja sillerdav vesi. Saared, kus tänapäev elab kõrvuti tormilise ja traagilise ajalooga, mõistes ja austades igavesi väärtusi, mis mujal paraku kipuvad uppuma kiirustava elurütmi lärmavasse argipäeva. Siin on alati aega iseenda ja kõige kallimate jaoks!

Lugege Kreeka kohta lähemalt siit Kreeka >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-SANTORINI, SANTORINI SAAR
Kogunemine kell 04:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Santorini kell 06:00-09:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX605). Palume kontrollida lennuki väljumise kellaaega ka vahetult enne reisi!
Juba 10 korda on ajakirja Travel & Leisure lugejad hääletanud Santorini Euroopa kaunimaks saareks.  Planeedi üks vapustavamaid vaateid on pilguheit sügavsinistest vetest ümbritsetud Santorini vulkaanile. Lummavad vaated, haruldased värvilised rannad, sinivalged külad, mis otsekui ripuvad lääneranniku kõrge kaldeera kohal või on tagasihoidlikult peitunud peateedest kõrvale, et oma rahulikus rütmis toimida. Tõrksad eeslid ja muulad astumas käänulisi teid. Bugenvilleadesse uppunud tänavad ja glamuurihõngulised rannapromenaadid täis restoranide ja tavernade lõhnu.
Sõidame rannikule, kus on võimalik imetleda punakaspruuni liivaga kaunist lahesoppi, mille kohal kõrgub rauaühenditest punakaks värvunud kalju. 
Soovijad võivad külastada sealsamas asuvat Akrotiri arheoloogilist ala, kus saab tutvust teha Egeuse mere kunagise tähtsaima sadamalinnaga, mille õitseng algas juba varasel pronksiajal 3000 a. e.m.a. Linnas, mis jäeti maha tõenäoliselt enne Thira vulkaani purset on tuhakihtide seest välja kaevatud tänavad, väljakud, majad ja laoruumid.
Kamari lähistel külastame Kreeka kõige sügavamat veinikeldrit ja veinimuuseumi. Perekond Koutsoyannopoulusele kuuluv veinikelder on üks kuulsamaid saarel ja muuhulgas valmistatakse siin ka Santorini legendaarset kerget Nyhteri ööveini ja kirbe-magusat dessertveini Vinsanto. Külastame kitsate tänavatega Emporio kindlusküla. Pärastlõunal puhkus. Majutus kahel järgneval ööl Santorinil hotellis Scorpios**** või sarnases.
  
2. päev SANTORINI

Hommikusöök. Alustame tutvumist Santoriniga. Pyrgoses kõnnime kitsukestel tänavatel ja tõuseme Veneetsia tsitadelli juurde mäetipul. Edasi tõuseme saare kõige kõrgemale mäele, 1711. aastal rajatud prohvet Eliase kloostri juurde, et heita pilk üle kogu saare. Santorini (Thira) asub Egeuse meres Küklaadide saarestiku lõunaosas. Saare pindala on ainult 96 ruutkilomeetrit ja tema suurim pikkus kõigest 18 km. Idülliline Imerovigli küla, on ehitatud kaldeera servale. Siit avanevad kõige kaunimad vaated vulkaanile. Saare pealinn Fira elab ootamatus, otsekui  mitte kuhugi tõttavas rütmis. Valgeks võõbatud majad ja tänavad, lugematul hulgal stiilseid söögikohti ja hingematvad vaated merele ning vulkaanile. Edasi sõit Oia linna, mis lebab otsekui valge pruudiloor lääneranniku järsul nõlval. Valged ja pastelsed ümarakatuselised majad siniste ukse- ja aknaraamidega meenutavad hapraid linnupesi. Ja loomulikult päikeseloojang, mille värviderikkuse ülistamisega on isegi poeedid hätta jäänud. Merre vajuv päike värvib kaljud ja vee, tuulikud ja majad, isegi ahnelt seda vaatemängu talletada püüdvad inimesed haprasse kollakas-roosasse pillerkaari.  
 
3. päev SANTORINI – MYKONOS
Hommikusöök. Suundume Santorinilt laevaga edasi juba Mykonose saarele. Laev Santorini-Mykonos kell 11:15-15:15.
Mykonos asub Egeuse meres Tinose ja Naxose saare vahel. Mykonose linna suhkrutükke meenutavad majaderead laskuvad amfiteatrina sadamasse. Lumivalge linna kohale kerkivad kirikute värvilised kuplid ja pitsilised kellatornid. Saare sümboliks saanud tuulikute rivi tervitab saarele saabujaid juba kaugelt. Teeme bussiga ringsõidu Mykonose saarel.
Majutume kahel järgneval ööl Mykonosel hotellis*** või sarnases.
 
4. päev MYKONOS - SOOVIJATELE DELOSE SAAR JA PÜHAMU
Hommikusöök. Soovijatele võimalusel Delose saare külastus (sõltub ilmast, laevapilet ja arheoloogilise ala pilet lisatasu eest). Antiikmaailma püha saar Delos andis omal ajal nime kogu Küklaadide saarterühmale. Nii hakati kutsuma saari, mis asuvad ringis (kyklos) ümber Delose. Apollo ja Artemise sünnipaik oli üks kolmest tähtsamast kultuskeskusest antiikmaailmas. Vanimad templid püstitati siia juba 8. sajandil eKr. Hiljem saab Delos ka antiikmaailma tähtsaimaks äri- ja kaubanduskeskuseks. See oli otsekui maailma keskpunkt. Tänane Delos annab vaid kerge ettekujutuse antiikmaailma suurlinnast – saarel pole tänapäeval isegi püsielanikke. Arheoloogilisel alal saab ülevaate erinevate ajastute arhitektuurist. Templid, kaubalaod, teater ja elamud. Ikka ootavad itta vaadates päikesetõusu esikäppadele tõusnud lõvid – Delose saare valvurid. 
Mykonose sadamakail võib tihti promeneerimas näha kahte pelikani, kes uudishimulikult saabujaid jälgivad. Väikeseks Veneetsiaks kutsutud mereäärsel tänaval on lugematul hulgal kohvikuid ja restorane. Kitsukesed kosmopoliitset suminat täis tänavad viivad meid vapustava Panagia Paraportiani kirikuni, mis seisab väikesel väljakul. Õhtu Mykonose linnas, kus igaüks saab leida meeldiva taverni, et nautida head toitu ja mõnusat seltskonda. 
 
5. päev LAEV MYKONOS-PAROS, PAROSE RINGSÕIT PARIKIA – NAOUSSA
Hommikusöök.  Sõit sadamasse ja edasi viib laev meid Parose saarele. Laev Mykonos-Paros kell 12:45-14:00. Ringsõit Parosel. Sümpaatne Naoussa, mis on kunagisest vaiksest kalurikülast muutunud väga populaarseks kuurordiks. Siin asuvad väidetavalt parimad mereandide tavernid Küklaadidel. Ööbimine Parosel hotellis Galinos** või sarnases.
 
6. päev LAEV PAROS-NAXOS, NAXOSE SAAR
Hommikusöök. Parose pealinn Parikia võlub rahuliku rütmiga. Hommikusel sadamapromenaadil kauplevad merelt tulnud kalurid, siinsamas pakuvad oma kaupa kohalikud põllumehed. Jalutame vanalinna valgetel tänavatel ja naudime kauneid vaateid vana kindluse juurest. Parikias asub Kreeka ja kogu õigeuskliku maailma üks olulisemaid pühamuid Ekatontapiliani (sajaukseline Jumalaema kirik). Pärimuse järgi lasi pühakoja ehitada keisrinna Helena pärast seda kui oli Parosel tormivarju leidnud oma teekonnal Palestiinasse, et otsida üles püha rist. Tõenäoliselt juba 4. sajandil ehitatud kirikus on säilinud vanu freskokatkeid, siin hoitakse vanu hinnalisi ikoone ja reliikviaid.
Keskpäeval sõidame laevaga Paroselt Naxosele. Laev Paros-Naxos kell 11:55-12:40.
Naxos on Küklaadide saarestiku saartest suurim. Ühtlasi on siinne Mt. Zeusi mäetipp 1003 m ü.m.p. saarestiku kõrgeim. Portara - Apollo lõpetamata templi hiiglaslik marmorist värav 530 aastast e.Kr. on saare embleem ja maamärk. Teeme väikese ringsõidu saarel ning külastame väikeseid külasid. Majutume Naxosel hotellis Nastasia Village*** või sarnases.
 
7. päev NAXOS, LAEV NAXOS-SANTORINI

Naxose pealinn on mõnusaks kulissiks hommikusele jalutuskäigule. 
Pärastlõunal laev Naxoselt tagasi Santorinile. Laev Naxos-Santorini kell 12:55-14:55. Majutus Santorinil hotellis Scorpios**** või sarnases. Puhkus Santorinil.
 
8. päev  LEND SANTORINI-TALLINN

Hommikusöök. Transfeer lennujaama ja otselend Santorini–Tallinn kell 10:50-14:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX606).

Reisi hind

899€*/  946
Soodushinnad kehtivad korduvreisijatele 

Hind sisaldab:
 • Lennupilet otselendudele Tallinn-Santorini ja Santorini-Tallinn (Smartlynxi tellimuslennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit mugavustega bussis
 • Laevapiletid vastavalt programmile
 • 7 ööd mugavates hotellides**/*** vastavalt programmile (2-in. toad), 7 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 210 
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis lisatasu eest vastavalt pardamenüüle.
 Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Santorini veinimuuseum 10 €
 • Akrotiri arheoloogiline ala 12 €
 • Laevapilet Delose saarele ca 20 €
 • Delose saare arheoloogia-ala 12 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

Viisa ja dokumendid

Kreekasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

 • Kõik kellaajad on arvestatud kohaliku aja järgi. Lennuaeg on orienteeruvalt 4 h. 
 • Kreeka asub Eestiga samas ajavööndis.
Lendudel kehtivad alljärgnevad pagasiveo reeglid:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent kontrollitud pagasi ühe ühiku kaal ei tohi ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennukis: lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda tõenäoliselt kõigile reisijatele.

Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida kuni hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehe kaudu siin >. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.
 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

18.09.19 - 25.09.19
Giid Argo Kasela
 Hind al 899
Ooteleht
Giid
Argo Kasela
Argo Kasela on olnud tegev professionaalse giidi ja reisikorraldajana juba oma 20 aastat. Oma põhjalikud teadmised Vahemere kultuuriruumist ja antiik-kultuurist põimib Argo alati sõnaosavatesse ja hästi läbimõeldud jutustustesse...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Kreeka - Santorini, Mykonos, Paros, Naxos

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  799
Kreeka - Santorini kultuuri- ja puhkusereis
18.09.19 - 25.09.19
Giid Heigo Sahk
Vaata lähemalt
Hind al  699
Kreeka - Santorini puhkus
18.09.19 - 25.09.19
Vaata lähemalt
Hind al  499
Kreeka - Tolo puhkus
21.09.19 - 27.09.19
Vaata lähemalt
Hind al  599
Kreeka kultuuri- ja puhkusereis Tolos
21.09.19 - 27.09.19
Giid Tea Reinvald
Vaata lähemalt