Kuuba ringreis ja rannapuhkus Varaderos

Kuuba ringreis ja rannapuhkus Varaderos

05.11.2023 - 19.11.2023
Giid Ester Laansalu
 Hind al 3499
Broneeri

Kuuba on suurim Kariibi mere saartest. Kuuba nimi on ilmselt tulnud Coabanast, mis tõlkes tähendab suurepärast paika. Kuuba, see on kaunid liivarannad ja selge sinine vesi, värvikirev ajalugu, Fidel Castro revolutsioon ja sotsialistlik kord, Hemingway elu ja looming, Kariibi lopsakas loodus, suhkrurooväljad ning loomulikult kvaliteetne ja odav tubakas ning rumm. Kuubast pärineb ka muusikast teada tuntud kuum salsa.
Kuuba on ajaloo jooksul sõltunud nii Hispaaniast, Ameerika Ühendriikidest, Nõukogude Liidust – kõik suured mõjutajad on jätnud oma jälje tänapäeva Kuubale. Kuubalased on elurõõmsad, jutukad ja külalislahked inimesed, kelle mõttemaailmale on mõju avaldanud nii katoliiklus kui Aafrika kultused.
Kutsume Teid koos meiega avastama Kuuba vaatamisväärsusi, inimesi, loodust ja randasid!

Lugege Kuuba kohta lähemalt siit>
Lugege lisainfot meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-HAVANNA
Kogunemine Tallinna kell 16:30 lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 18:40-23:20 ja lend Istanbul-Havanna 02:10-08:15 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK1424 ja TK183). 
Palume kontrollida Tallinna lennujaamas kogunemise ja lennuki väljumise aega ka vahetult enne reisi!

2. päev SAABUMINE, SANTA CLARA - TRINIDAD
Saabume Havanna lennujaama kell 08:35. Pärast piiriformaalsusi alustame tutvumist selle põneva maaga.
Teel Trinidadi peatume Kuuba keskosas asuvas Santa Clara linnas. Leoncio Vidal pargis on mõnus jälgida kohalike inimeste sagimist ja elu-olu. Eelkõige on Santa Clara aga kuulus kui „kangelasliku guerilla linn” ehk Santa Clara on 1958. aastal toimunud Kuuba Revolutsiooni viimaseks lahingupaigaks. Vaatame ka Comandante Che Guevara memoriaali ja mausoleumi. Lõunasöök kohalikus restoranis. 
Peatume Valle de los Ingenios ehk suhkrurooveskite orus (ingenio tõlkes masin). Nii kaugele kui silm ulatub, laiuvad siin suhkrurooväljad. Trinidad ja Valle de los Ingeniose UNESCO maailmapärandi nimekirja lisatud piirkond on pea 270 km2 suur ning kunagisest hiilgusest annavad aimu u 70 vana tehase varemed. Põikame sisse Manaca Iznaga ajaloolise suhkrutehase kinnistule, mille maaomaniku mõis on hästi säilinud ning kus veel 1840. aastal töötas u 350 orja. Soovijad võivad ronida 45 m kõrguse ja 7 korruselise torni tippu, mille erinevad tasandid erinevad teineteisest kuju ja vormi poolest ning kust avaneb hunnitu vaade ümbritsevatele põldudele. Miks mitte proovida siin ka klaas Guarapot ehk suhkruroo mahla?
Majutume kahel järgneval ööl Trinidadi rannapiirkonnas järgneval ööl hotellis Brisas Trinidad del Mar**** või sarnases.

3. päev TRINIDAD
Hommikusöök. Sõidame kunagisse esimesse hispaanlaste asustatud kolooniasse Trinidadi, mis on suurepärane näide koloniaalarhitektuurist. Trinidadi peetakse õigustatult saare kaunimaks linnaks. Munakividega sillutatud tänavad ja pastelsetes värvides veidi räämas majad annavad tunde, et aeg ei kiirusta siin takka, vaid kulgeb hoopis omasoodu. 17. ja 18. sajandil oli linn suhkru- ja orjakaubanduse keskuseks ning selles perioodist pärineb ka linna kuulsus ja rikkus. Lõunasöök restoranis. Tutvume linnaga – Cantero palee, mille tornist avaneb suurepärane vaade ajalooliselt keskusele, ajalooline linnaväljak Plaza Mayor ja Palacio Brunet, kus tänapäeval asub romantikamuuseum. Astume sisse ka Canchanchara baari, mis asudes ajaloolises 18. sajandi hoones, on tuntud oma samanimelise rummikokteili poolest. Vaba aeg linnas.

4. päev VABA HOMMIKUPOOLIK RANNAS CIENFUEGOS
Hommikusöök. Pärastlõunal sõidame Cienfuegosesse (UNESCO), mis on saarel ainus prantslaste poolt asutatud koloonia. Ringsõidu käigus näeme linna promenaadi, keskväljakut, Tomas Terry teatrit.
Majutume Cienfuegoses hotellis Union**** või sarnases. Puhkus ja ühine õhtusöök hotellis.

5. päev GUAMA – VARADERO
Hommikusöök. Tänane hommikupoolik on pühendatud Kuuba vaheldusrikkale loodusele. Sõidame Zapata poolsaare piirkonda, mis on Kuuba üks hõredamini asustatud piirkondi. Siin on palju puutumata loodust, eksootilisi loomi ja põnevaid troopilisi taimi. Möödume Kuuba suurimatest tsitrusesaludest ning jõuame Guamasse. Külastame krokodillifarmi, mille vaateplatvormilt on võimalik lähedalt uurida roomajate toimetamisi. Seejärel paadisõit Laguna de Tesorol ning indiaani küla Aldea Taina külastus, kus näeme muuhulgas ka kaasaegseid elusuuruses skulptuure tainodest ehk Taíno-indiaanlastest, kes olid Kuuba idaosa põliselanikud. Lõunasöök.
Edasi suundume Varaderosse.  Varaderot on sageli nimetatud ka maailma parimaks rannaks. Varadero on Kuuba uhkuseks ja magnetiks, tõmmates ligi maailma rikkaid ja kuulsaid. Varaderos on lõputud valge liiva rannad ja palmipuudest ääristatud alleed. Majutume  Varaderos mereäärses hotellis****+ standardklassi tubades all inclusive baasil.

6. päev  - 7. päev - 8. päev - 9. päev  VARADERO PUHKUS
Vaba päev Varaderos, kus on kõik eeldused mõnusaks puhkuseks Kariibi päikese all.
Soovijatele võimalikud lisaekskursioonid ja väljasõidud (lisatasu eest, võimalik tellida otse hotellis või meie reisiesindaja kaudu).

10. päev VARADERO PUHKUS- HAVANNA
Hommikul puhkus Varaderos. Pärastlõunal suundume Havannasse. Majutume neljal järgneval ööl Havanna kesklinnas hotellis Santander**** või sarnane. Õhtusöök hotellis.

11. päev PÄEV UNIKAALSES HAVANNAS
Hommikusöök. Ekskursioon Kuuba pealinnas Havannas, mis on ühtlasi ka Kuuba suurimaks linnaks. Alates linna asutamisest Hispaania konkistadooride poolt 1515. aastal, on olnud linnal põnev ja uhkustäratav ajalugu. Oma soodsa asukoha tõttu arenes linn tähtsaks kaubandus- ja militaarsadamaks. Samas just oma sadama ja sadamasse suunduvate Hispaania rikkusi täis kaubalaevade tõttu, on Havanna ka pidevalt piraatide rünnakute all kannatanud. Havannas on võimul olnud ja siia oma jälje jätnud nii britid kui ameeriklased. Pärast Kuuba revolutsiooni ja Ameerika väljakuulutatud majandusembargot on linn aga suuresti lohakile jäänud ning elab oma vaest kuid see eest meeleolukat ja kirevat igapäevaelu. Samas äkki just see muudabki linna nii kütkestavaks?
Tutvume UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Havanna vanalinna La Habana Viejaga, mis oma baroksete ja neoklassitsistlike ehitistega kuulub vanimate Hispaania koloniaallinnade hulka – Morro kindlus, vanalinna väljakud ja tänavad ning ajaloolised kohvikud, käsitööturg, linnamuuseum ja palju muud. Lõunasöök restoranis. Pärastlõunal jätkame tutvumist kaasaegse ja moodsa Havannaga – Jose Marti memoriaal, Maleconi avenüü ja ülikool, kapitoolium ja teater. 

12. päev VINALESE ORG – PINAR DEL RIO
Hommikusöök. Täna sõidame tutvuma Kuuba läänepoolseima servaga, mida ehk enim iseloomustavad hooldatud põllud, tubakakasvatused ja erakordselt ilus maastik.
Tutvume Vinalese oruga ning läheme Los Jazminese vaateplatvormile, kust avaneb maagiline vaade ümbritsevale maastikule – tubakapõldude kohal kõrguvad mogotesed ehk suured lubjakivist troopilise taimestikuga kaetud kaljunukid. Tutvume Vinalese külaga ning vaatame kuulsaima Mehhiko kunstniku Diego Rivera õpilase kaljule maalitud seinamaale. Sõidame ka paatidega iidsesse indiaani koopasse. Lõunasöök. Sõidame tagasi Havannasse. Õhtusöök hotellis.

13. päev HEMINGWAY RADADEL
Hommikusöök. Hommikul külastame kahte traditsioonilist tööstusharu Kuubal – Havanna sigarivabrikut ning Havana Club rummimuuseumi. Kuubal on müügil 32 erinevat nimetust sigareid. Rumm kuulub lahutamatult kuubalaste elustiili juurde.
Seejärel lahkume südalinnast ning suundume Hemingway radadele. Chicagos sündinud Ernest Hemingway ehk Papa elas Kuubal ligi paarkümmend aastat ning kirjutas siin suure osa oma maailmakuulsast loomingust. Tänaseks on tema kirjust eluloost saanud üks Kuuba müügiartiklitest. Külastame San Francisco de Paulas asuvat Finca La Vigiat ehk Hemingway majamuuseumi. Tundub, nagu oleks majaperemees hetkeks toast välja astunud. Siin on suur raamatukogu 8000 raamatuga, trofeed, mis pärinevad arvukatelt safaritelt Aafrika savannides ning kirjaniku suur piibukogu ning kirjutusmasin. Seejärel suundume Cojimari külasse, peatume Ernest Hemingway väljakul ja näeme restorane, kus Hemingway armastas lõunatada. Lõunasöök ühes Hemingway lemmikrestoranidest – Las Terrazas de Coijmar. Õhtusöök hotellis.
Hilisõhtul on soovijatele Tropicana Cabaret või Cabaret Parisien show külastus (lisatasu eest, sõltuvalt ilmastikuoludest). 

14. päev LEND HAVANNA-ISTANBUL
Suundume lennujaama! Aeg selleks korraks öelda Kuubale Hasta la vista!
Lend Havanna-Istanbul kell 08:40-08:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK183).

15. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Saabume Istanbuli. Lend Istanbul-Tallinn kell 15:15- 17:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber 1423). Teretulemast tagasi koju!

Reisi hind

3499 €* / 3683 €
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 15.08.2023.


Hind sisaldab:
 • lennupiletid Turkish Airlines liinilendudele Tallinn-Istanbul-Havanna ja Havanna-Istanbul-Tallinn (lennugraafik seisuga 31.08.22);
 • lennujaamamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest; 
 • käibemaks;
 • majutus 2 öö Trinidadis hotellis**** (2-in toad) koos hommiku- ja õhtusöögiga;
 • majutus 1 öö Cienfuegoses hotellis**** (2-in toad) koos hommiku- ja õhtusöögiga;
 • majutus 4 ööd Varaderos hotellis **** (2-in toad) kõik hinnas baasil;
 • majutus 4 ööd Havannas hotellis**** (2-in toad) koos 3 hommiku- ja 4 õhtusöögiga;
 • lõuna- ja õhtusöögid vastavalt programmile - kokku reisi hinnas 9 lõuna- ja 10 õhtusööki;
 • kohaliku bussi kasutamine vastavalt programmile;
 • eestikeelse giidi/reisijuhi teenused, lisaks ka kohalik inglisekeelne reisiesindaja;
 • ekskursioonid eesti keeles terve reisi jooksul (va. Varadero lisaekskursioonid);
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud.
Lisakulud
 • Kuuba turistikaart koos vormistamisega 25 € (ilma selleta ei ole võimalik riiki siseneda)
 • Kuubas on kombeks anda jootraha. Soovi korral võib jootraha anda hotelli pakikandjale (u 1 CUC), ettekandjale ja toateenijale (u 5 CUC/päev). Samuti tuleks arvestada jootraha kohalikule giidile ja bussijuhile. Ennekõike aga tuleb ka arvestada, et kuubalased on väga vaene, aga piisavalt uhke rahvas.
Lisatasu eest võimalik:
 • Tervisekindlustus  € maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrke- ja pagasikindlustuse!
 • Riiki sisenemisel on vajalik tervisekindlustuse olemasolu!
 • Ühene majutus 460 €
 • Cabaret show (hind u 85 €, tasutakse kohapeal. Hind sisaldab edasi-tagasi transfeeri hotellist, tervitusjook).

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Riigiinfo
Kuuba Vabariik Pealinn: Havanna (La Habana), üle 2,000,000 elaniku
Rahvaarv: 11,451,652 Pindala: 110,860 km2
Riigikeel: hispaania Ajavöönd: GMT -5h
 
Muud
 • Reisirahaks soovitame kaasa võtta eurosid (kindlasti mitte USD). Vähestes kohtades on võimalik tasuda krediitkaardiga, seda küll eeldusel, et kaart ei ole väljastatud ühegi USA panga poolt.
 • Elektri voolusagedus on 110 v, kuid samas uuemates hotellides võib kohati olla ka 220 v. Pistiku harud on kitsamad, seetõttu tuleb kasutada adapterit-konverterit.
 • Hoolimata Kuuba turismimajanduse viimaste aastate kiirest arengust, on Kuubal väljaspool kuurorte mõnevõrra limiteeritud majutusvõimalused. Kuubale reisides tasub kaasa võtta tavapärasest veidi enam "avatud suhtumist". Erinevatel, reisikorraldajast mitteolenevatel põhjustel, võivad reisiprogramm, päevade järjekord vms. muutuda.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanikul on vaja Kuubasse reisimiseks turismikaarti, mille vormistab Teile Germalo Reisid. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu. Turismikaardi jaoks on vajalik passikoopia, mida palume tuua või saata Germalo Reiside kontorisse hiljemalt kaks kuud enne reisi.
05.11.2023 - 19.11.2023
Giid Ester Laansalu
 Hind al 3499
Broneeri
Giid
Ester Laansalu
Ester on tegelenud giiditööga üle 23 aasta, mille jooksul on maailmale tiir peale tehtud alates Norrast lõpetades Kuuba, Peruu, Mehhiko, Vietnami või Uus-Meremaaga...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Kuuba ringreis ja rannapuhkus Varaderos

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Merle ja Meelis
Suur tänu väga toreda reisi korraldamise eest (Egiptus Niiluse kruiis 20.-27.03.2021)!
M
Maret
Eranditult parimad ja hoolivamad giidid/reisisaatjad on Germalos. Loodan teiega ka edaspidi reisida ja uusi elamusi saada. Pidage vastu!