Läti - Kuramaa

Läti - Kuramaa

22.08.2023 - 25.08.2023
Giid Ervin Org
 
Müüdud
Kuramaa - Lätimaa kaunis läänerannik, tuletornid, haljendavad põllusiilud, romantilised linnad, rannakülad. Kuramaa retk on täis avastamisi ja ülipõnevaid kohtumisi. Kuramaa on meredele avatud ja mere lähedus, mis annab ka inimeste südametesse avarust, on tajutav kõikjal!
See meredele avatud kant on olnud paljude hõimude koduks. Ajalookroonikad räägivad meile kurelastest ja kuršidest. Siin on elanud vendid-võndlased ja Kuramaa liivlased. 17.sajandist alates on Kuramaa südaala olnud kodupaigaks pisikesele suitide kogukonnale.   

Reisikava

KOOS EESTI RAHVA MUUSEUMI SÕPRADE SELTSIGA!
ERMi Sõprade Selts on olnud meie inspireerivaks partneriks aastast 2012 ja selle aja jooksul oleme koos kultuurirännakutel käinud pea kakskümmend korda.  ERMi sõprade reisid on meid üheskoos viinud tihti hoopis uutele radadele ja paljud sihtkohad, mille otsekui esmaavastajateks on olnud ERMi sõbrad, on jõudnud ka meie reisikalendrisse ning omaks võetud teistegi reisihuviliste poolt! 
Igati rikastav ja põnev koostöö!   
 
1. päev KANDAVA – SABILE - TALSI
Algab bussisõit Kuramaale.  Kandava on väikelinn, millel ometi on suursugune ajalugu. Kandavat on esimest korda kirjalikult mainitud aastal 1230 (Candowe). 1253 läks see Liivi ordu valdusesse. Ordu rajas kuralaste linnamäele Kandava ordulinnuse, kust kontrolliti kogu kuralaste Vanema maakonna alasid. Siin oli Kandava foogtide residents. On arvatud, et asula nimi tuleb liivi keelest. Kandava ordulinnuse varemed ja  püssirohutorn, Kandava linnamägi ehk Kirikumägi, Kandava luteri kirik.  Sabile on maailma kõige põhjapoolsemate viinamarjanõlvade linn.  Vinukalns - veinimägi ja imekaunid vaated Abava jõe ürgorule. Maitseme Kuramaa veinimeistrite veine. Üheksa künka linnaks kutsutud Talsi on imekaunis väikelinn Kuramaa südames. Ööbimine Talsis hotellis
 
2. päev KOLKA SARV – MAZIRBE – VENTSPILS - KULDIGA
Sellel päeval teeme retke Liivi randadele. Sõidame piki liivi lahe rannikut  Kolka sarvele (Kolkasrags), kus kohalikud usuvad päikese puhkavat.  Kaunid liivased rannad ja mere laisk loksumine on siinne suvine vaatepilt, kuid sügistormide ajal  võib näha siin kuni 6-meetriseid laineid. Ligemale 6 kilomeetrit pikk ja 2 kilomeetrit lai maariba ulatub merre, kuni lõpuks lained selle katavad. Kaugelt paistab madalikule ehitatud tuletorn. Vana liivlaste keskus Mazirbe. Kirik ja vana surnuaed. Liivi rahvamaja on kaunis näide hõimurahvaste ühisest ettevõtmisest.  Sõit Ventspilsi. Vanalinn ja Venta jõe kaldapealsed. Sõidame Kuldigasse. Kuramaa hertsogiriigi kunagine pealinn on üks sümpaatsemaid väikelinnu Lätimaal. Terviklikult säilinud südalinn on hoolega hoitud ja restaureeritud. Kuldiga on sümpaatne ja rahulik väikelinn romantiliste nurgakestega. 
Ööbimine Kuramaa kaunimas linnas Kuldigas hotellis kahel järgneval ööl.
 
3. päev SUITIDE VALLAD
Suitid (läti keeles suiti) on põhiliselt Alsunga piirkonna katoliiklik rahvakild, kes kõneleb omapärast läti keele suiti murret.  Suitid on elanud katoliikliku saarekesena luterlikul Kuramaal alates 17. sajandist, mil kohaliku mõisahärra eestvedamisel paljud piirkonna inimesed pöördusid katoliku kirikusse. 2001. aastal asutati etnilise kultuuri keskus "Suity", mille ülesandeks on suitide kultuuripärandi populariseerimine, taastamine ja kaitsmine.
Sutitide pärand on kantud Läti kultuurikaanoni nimekirja ja 2009. aastal kanti suiti kultuur UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja. Tänapäeval on suitide arvuks umbes 2500 inimest. Tänasel päeval vaatame ringi suitide valdades. Basi rahavamaja ja näitus „Suiti godi“ (Suidi päikesed). Alsunga ja Jurkalne. Kohtume suitidega ja kuuleme nende unikaalseid laule. Maitseme suiti roogasid ja tutvume kohalike käsitöömeistrite töödega. 
Päev täis ülipõnevaid kohtumisi! 
 
4. päev KULDIGA - JAUNPILS 
Hommikupoolikul tutvume Kuldiga vanalinnaga. Kuldiga on sümpaatne väikelinn, mis paikneb Kuramaa südames ja omal ajal oli see Kuramaa hertsogiriigi esimene pealinn. Terviklikult säilinud 17. – 19. sajandi vanalinn ja Lätimaa Veneetsiaks nimetud vanad veskid Aleksisupite kaldal. Vana kivisild üle kärestikulise Venta jõe on pikemaid tellissildu Euroopas. Jaunpilsi (Neyenburg) lossi on kroonikais esmakordselt mainitud 1411. aastal. Aastasadade jooksul on lossi korduvalt ümber ehitatud, kuid kaunis ja romantiline aura on siiani alles. Lossi trahteris saavad soovijad keha kinnitada stiilsel keskaegsel lõunasöögil.  
Bussisõit tagasi Eestisse.  

Reisi hind

Hind sisaldab
* Sõit kõigi mugavustega bussis 
* Majutus 3 ööl hotellis (2-in. toad), 3 hommikusööki
* Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi teenused.

Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus hotellides lisatasu eest 90 €
* Tervisekindlustus al 5,58 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta).

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
*Mazirbe rahvamaja 5 €
*Ventspilsi vabaõhumuuseum 1,40 €/ 0,60 € (õpilased), 2,80 € perepilet
*Suiti muuseum Basis 5 € 
*Jaunpils 6 /5 €
*Lõunasöök Jaunpilsi lossi keskaegses kõrtsis 20 € (25.08.)
*Lõunasöök Mazirbes turismitalus (23. 08.) alates 15 €
*Lõunasöök Alsungas (suiti traditsiooniline söömaaeg) (24.08.) 15 €  

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
22.08.2023 - 25.08.2023
Giid Ervin Org
 
Müüdud
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

I
Inga, Maire, Kirsti
Helen ja Mehmet, aitäh toreda Istanbuli reisi eest! Pingevaba ja ladus... erudeeritus ja muhedad naljad Istanbuli ja Türgi tutvustamisel!
A
Artur
Tahaksin pärast Jordaania reisi 17.04.- 24.04.2021 tänada Germalot väga hästi koostatud kava eest, mis andis läbilõike maa loodusest ja ajaloost. See kava realiseerus hästi ka tänu erudeeritud ja vastutulelikule giidile Ervin Org´ile.