Läti - Kuramaa

Läti - Kuramaa

17.07.2020 - 19.07.2020
Giid Ervin Org
 Hind al 169
Broneeri
1 vaba koht
Kuramaa – Kurzeme! Lätimaa majesteetlik läänerannik, tuletornid, haljendavad põllusiilud, romantilised linnad, rannakülad. Kuramaa retk on täis avastamisi ja ülipõnevaid kohtumisi. Siin on kõikjal tajutav mere lähedus, isegi Kura poolsaare sisealadel. Eks Kuramaa ongi meredele avatud!

Reisikava

1. päev KANDAVA – SABILE – TALSI
Väljasõit kell 6:30 Tallinnast teater Estonia vastas asuvast parklast. Algab bussisõit Kuramaale. Kandava on väikelinn, millel ometi on suursugune ajalugu. Kandavat on esimest korda kirjalikult mainitud aastal 1230 (Candowe). 1253 a. läks see Liivi ordu valdusesse. Ordu rajas kurelaste linnamäele Kandava ordulinnuse, kust kontrolliti kogu kuralaste Vanema maakonna alasid. Siin oli Kandava foogtide residents. On arvatud, et asula nimi tuleb liivi keelest. Kandava ordulinnuse varemed ja  püssirohutorn, Kandava linnamägi ehk Kirikumägi, Kandava luteri kirik. Sabile on maailma kõige põhjapoolsemate viinamarjanõlvade linn. Vinukalns - veinimägi ja imekaunid vaated Abava jõe ürgorule.  Üheksa künka linnaks kutsutud Talsi on imekaunis väikelinn Kuramaa südames. Ööbimine Talsis hotellis*** või sarnases. 

2. päev MERSRAGS – KOLKA SARV – MAZIRBE – VENTSPILS
Hommikusöök. Sellel päeval teeme retke Liivi randadele. Mersragsi küla ja 19. sajandi lõpus ehitatud tuletorn. Siin on käidud merel kala nõudlemas, Kuramaa hertsogiriigi ajal toodeti siin seepi, ka tänapäeval on Mersrags päris oluline sadam. Sõidame piki liivi lahe rannikut  Kolka sarvele (Kolkasrags), kohta, kus kohalikud usuvad päikese puhkavat. Kaunid liivased rannad ja mere laisk loksumine on siinne suvine vaatepilt, kuid sügistormide ajal võib näha siin kuni 6-meetriseid laineid. Ligemale 6 kilomeetrit pikk ja 2 kilomeetrit lai maariba ulatub merre kuni lõpuks lained selle katavad. Kaugelt paistab madalikule ehitatud tuletorn. Vana liivlaste keskus Mazirbe. Kirik ja vana surnuaed. Liivi rahvamaja on kaunis näide hõimurahvaste ühisest ettevõtmisest. Sõit Ventspilsi. Vanalinn ja Venta jõe kaldapealsed. Kuramaa hertsogite lossis asub põneva väljapanekuga muuseum. Õhtupoolikul vaatame ringi Ventspilsi vabaõhumuuseumis, mis annab ülevaate rannarahva elust, majapidamistest ja traditsioonidest. Ööbimine Ventspilsis hotellis või sarnane.
 
3. päev VENTSPILS – JURKALNE – EDOLE LOSS – KULDIGA
Hommikusöök. Lahkume Ventspilsist. Uzavas asub Läti vanim tuletorn. Jurkalne kõrged liivakaldad ja Läänemere merevaiguranniku algus. Edole loss on üks kaunimaid keskaegseid losse Kuramaal. Tänapäeval on loss restaureeritud, siin asub hotell ja külastuskeskus. Sõidame Kuldigasse. Kuramaa hertsogiriigi kunagine pealinn on üks sümpaatsemaid väikelinnu Lätimaal. Terviklikult säilinud südalinn on hoolega hoitud ja restaureeritud. Kuldiga on sümpaatne ja rahulik väikelinn romantiliste nurgakestega. Vana kivisild üle kärestikulise Venta jõe on pikemaid tellissildu Euroopas.
Bussisõit tagasi Eestisse. Saabumine Tallinnasse hilisõhtul.

Reisi hind

169 €* / 179 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele broneerides reisi otse Germalo Reisidest. Hindadele ei rakendu võimalikud lisasoodustused.

Hind sisaldab:​
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • majutus vastavalt programmile hotellis***(2-in toad), hommikusöökidega;
 • ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused.
Lisatasu eest võimalik:
 • ühene majutus 60 €;
 • tervisekindlustus alates 4,23 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad: täiskasvanu/õpilane ja seenior
 • Pedvale vabaõhu-kunstimuuseum 2,50 €
 • Mazirbe koduloomuuseum 2,50 €
 • Ventspilsi ordulinnus  3 € / 1,50 €  6 € perepilet
 • Ventspilsi vabaõhumuuseum 1, 40 € / 0,60 €  2,80 € perepilet 
 • Rongisõit vabaõhumuuseumis 2 € / 1 € 4 € perepilet
 • Laevasõit Venta jõel 2,30 € / 1,15 € 
 • Edole loss (kohaliku giidiga) 5.50 € / 4,50 € 
 • Jaunpils 6 € /5.00 €
 • Lõunasöök Jaunpilsi lossi keskaegses kõrtsis al 15.00 €

Lisainfo

Kuidas reisime
 • Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem. Lähireisidel reisime väiksemate seltskondadega Germalo Reiside oma mugava reisibussiga. Tagamaks klientide heaolu, lähtume oma ekskursioonide käigus kõigist turvalisuse tagamiseks antud suunistest. Reisibuss on varustatud desovahendiga ning buss desinfitseeritakse peale ja enne igat väljasõitu.
 • Eestisisestel reisidel ei ole kaitsemaskide kasutamine bussis kohustuslik, küll aga on kaitsemask kohustuslik piiriületuslikel reisidel Läti Vabariiki. Palume igal reisijal end kaitsemaskiga ise varustada.
 • Reisi hind on arvestatud inimese kohta kaheses pingis koos kaaslasega juhul kui on tegemist ühise leibkonnaga. Kõigile eraldi reisivatele inimestele on tagatud bussis 2 istekohta. Reisigrupi suuruse osas lähtume ametlikest suunistest ja reisigrupi planeeritavad suurused võivad ajas muutuda.
 • Germalo Reiside kliendid on läbi aegade olnud väga intelligentsed, viisakad ja mõistlikud, pöörates tähelepanu nii endi kui kaasreisijate turvalisusele. Eeldame ja arvestame sellega, et reisiseltskonnaga liituvad ilma igasuguste haigusnähtudeta inimesed. Teeme kõik selleks, et iga reisija tunneks ennast hästi ja turvaliselt.
Reisitingimused
Palume reisile kaasa võtta kehtiv dokument ID-kaart või pass.
Lähireiside puhul rakenduvad tavapärased Germalo Reiside reisitingimused, v.a reisi eest tasumise ja reisi annulleerimise tingimused:
 • palume tasuda ettemaks 50% reisi maksumusest 2 päeva jooksul reisi broneerimisest;
 • 27 päeva enne reisi peab olema tasutud kogu reisimaksumus;
 • ​kuni 27 päeva enne reisi peetakse reisist loobumisel kinni büroo teenustasu 9 €;
 • tühistades reisi 26-15 päeva enne reisi on tühistamistasu 50% reisi hinnast;
 • tühistades reisi 14 või vähem päeva enne reisi on tühistamistasu 100% reisi hinnast.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

17.07.2020 - 19.07.2020
Giid Ervin Org
 Hind al 169
Broneeri
1 vaba koht
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Uus
Hind al  169
Läti - Latgale
11.07.2020 - 13.07.2020
Giid Ervin Org
Vaata lähemalt

Kliendid meist

R
Reeli
Käisime Germaloga Kreekas. Kuna küsitlusleht jäi täitmata, kirjutan lühidalt siin. Reis oli väga tore, giid Tea asjatundlik, energiline ja sõbralik, reisisaatja Kersti abivalmis, hoolitsev ja sõbralik. Ka hotelliga (Arion) jäime väga rahule, perenaine Tatjana oli kogu aeg kohal ja lahkesti valmis tegema kõik, et külalisel oleks hea. Kasutage seda hotelli edaspidigi, sest kõik, kes grupist seal peatusid, olid rahul, parim hotell valikus olevatest.
U
Urve
Olen käinud läbi aastate paljudel teie kultuurireisidel ja kõigega rahule jäänud. Positiivseks pean ka seda, et sellistele reisidele tulevad 99% tsiviliseeritud ja kultuursed inimesed, valdavalt püsikliendid. Pole täheldanud reisikaaslaste virisemist ja vingumist, eks reiside hind paneb ka asjad paika. Kuna väga paljud marsruudid on juba läbitud ja väga kaugetele ja kallitele ei ole soovi minna, siis on valikuvõimalused juba kitsaks jäänud. Aga tulevikus leiab ikka midagi!