Läti - Liivimaa pealinn Riia ja Rahvusooper

Läti - Liivimaa pealinn Riia ja Rahvusooper

23.10.2020 - 24.10.2020
 Hind al 139
Broneeri
Teekond Liivimaal on täis sõbralikke kohtumisi ja kauneid vaateid. Siin kohtub Lätimaa kõige kaunim rannik nõtkete rannamändidega ja siniveelised jõed upuvad looduse rohelusse. Siin rännates otsekui taaselustub kauge aeg, kust kandub meieni liivlannade kergete sammude sahin ja liivi keele kõla. 
Riia on tõeline pärl Euroopa linnade seas. Daugava jõe suudmes Liivi lahe rannikul asuval linnal on pikk ajalugu ja rikkalik kultuuripärand. Riia on alati olnud kaubateede ristteel ja selle linna elus on olulist rolli mänginud liivlased, lätlased, sakslased, rootslased, juudid ja venelased. See on tõeliselt multikultuurne linn, mille mentaliteedis on tubli annus kosmopoliitsust.

Lugege lisaks meie giidide kohta siit > 

Reisikava

1. päev AINAZI - RIIA
Väljasõit Tallinnast Estonia teatri vastas asuvast parklast kell 07:00.
Algab sõit Põhja – Lätimaale Vidzeme piirkonda.
Ainazi on Läti üks väikseimaid linnu ja  kuulus meresõitjate keskus, kus paljud talupojad meremehekoolituse saanud Lätimaa vanimas merekoolis.  Kahel kalurist vennal õnnestus saada nii rikkaks, et nad suutsid parun Mellinilt osta Ainaži mõisahäärberi ja 1864. aastal rajasid vennad Mikelsonid koos Läti rahvusliku suurkuju Krisjanis Valdemarsiga Läti esimese talupoegadele mõeldud merekooli. Koolis anti õpetust vene, saksa, läti ja ka eesti keeles ning siit algas ka paljude Häädemeeste ja Kabli ranniku meeste tee maailmameredel. Merekooli muuseum tutvustab kooli ja kangete meremeeste lugu.  

Riia on asutatud 1201. aastal ja sellest kujunes Vana - Liivimaa olulisem linn. Tänapäeva Baltimaade suurim linn lummab kaunite linnamaastike ja mõnusa suurlinliku glamuuriga. Riias kulgeb aeg teistsuguse rütmiga - see linn ei torma mitte kunagi ja tundub, et siinsetel inimestel on alati aega.
Tutvume imekauni Riia vanalinnaga. Keskaja jõukas linn pakub meile imetlemiseks tõelise arhitektuuriõpiku alates kargest gootikast ja lõpetades toretseva juugendarhitektuuriga. Jalutuskäik vanalinna kitsukestel tänavatel. Suursugune Riia loss Daugava jõe kaldal, kus asub Läti Vabariigi presidendi residents ja Lääne-Euroopa kunsti muuseum. Lätimaa katoliiklaste katedraal Jakobi kirik ja lood kiriku isepäistest kelladest. Läti parlamendihoone. Keskaegsed linnakodanike majad ja kitsukesed põiktänavad. Suursugune Toomkirik, mis on olnud läbi sajandite sakraalarhitektuuri etaloniks kogu Liivimaal. Imeline Mustpeade maja, mida võib küll nimetada üheks kaunimaks hooneks kogu Euroopas. 15. sajandil tuldi Riiga just selleks, et oma silmaga näha selle esindusliku hoone pitsilisi fassaade. Linnakodanike Peetri kirik ja Jaani kvartali õued. Vabadussammas ja Rahvusooper. Jutustame Riia ajaloost, inimestest, Riia kuulsatest kuldsetest kukkedest, kaunimatest jõululauludest ja jõulupuust. Mõnus aeg jalutuskäikudeks, suveniiride uudistamiseks ja muuseumide külastamiseks ja lõunapausiks. 
Pärast kerget puhkust hotellis võimalik nautida etendust Läti Rahvusooperis (pilet lisatasu eest). 

2. päev RIIA  - BIRINI - DUNTE 
Hommikusöök. Tee voogavate põldude vahel Birini mõisasse. Romantiline neogooti stiilis loss ja park kauni järve kaldal. 1860. a laskis lossi uus omanik August von Pistohlkors ehitada siia uue peahoone, mis on püsinud tänini. Praeguse lossi interjöör on uus-renessanss stiilis ja seda ilmestavad avar vestibüül, rõdu ja kaks tammepuust treppi, mida kaunistavad puugravüürid.  
Esimesed teated Dunte mõisast pärinevad 15 sajandist. Peahoone ehitati 1719. aastal ja on mitmeid kordi ümber ehitatud. Praegu asub mõisas Karl Friedrich Hieronymus von Münchauseni muuseum, sest ta peatus aastal 1744 siinkandis ja abiellus kohaliku mõisniku tütre Jakobine von Dunteniga. Taastatud on mõisa pargitiigid ja mõisa pargis kasvavad mitmed puud, mis võiksid mäletada legendaarset parunit. Muuseum taaselustab legendi parun von Münchausenist. Kuus kaunist aastat veetsid parun ja tema abikaasa Jacobine Liivimaa rannikul Dunte mõisas. Muuseumis saab näha ka kuulsate Lätimaa inimeste vahakujude näitust ja Lätimaa suurimat õllekannude näitust. Dunte on lõbusate lugude kant. Siin tervitab meri metsa, talvised kirikulised seovad hobused kirikutornide külge ja ühe lasuga tabatakse kümme parti.
Lätimaa keraamikameistrite oskused on ammugi tuntud kodust kaugemalgi. Teeme peatuse Eestimaa suure sõbra meister Arniss Preissi juures. Arniss jutustab savist ja keraamikast, mesilindudest, maagiast ja maailmast. 
Lätimaa keraamikameistrite oskused on ammugi tuntud kodust kaugemalgi. Teeme peatuse Eestimaa suure sõbra meister Arniss Preissi juures. Arniss jutustab savist ja keraamikast, mesilindudest, maagiast ja maailmast. 
Tagasisõit Eestisse. Saabumine Tallinnasse hilisõhtul.

Reisi hind

139 €* / 149 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele broneerides reisi otse Germalo Reisidest. Hindadele ei rakendu võimalikud lisasoodustused.

Hinnas sisaldub
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenused 
 • Majutus vastavalt programmile (2-in toas), 1 hommikusöök
Lisatasu eest:
Muuseumipiletite hinnad seisuga mai 2020
 • Ainazi merekooli muuseum 2 €, õpilased ja seeniorid 1.50 €
 • Zelmeni keraamikakoja külastus 5.00  
 • Dunte mõis 5.00 / 3.00 €
 • Peetri kirik 9 €, õliõpilased 7 €, õpilased 3 €
 • Mustpeade maja 7 €, õpilased ja seeniorid 4 € 
 • Birini mõisa ekskursioon 5.50 € 
 • Läti Rahvusooperi pilet (hind al 20 eur, palume meid teavitada oma soovist koos tellimusega). 3. oktoobril etendub Giselle ja 23. oktoobril etendub La Boheme.

Lisainfo

Kuidas reisime
 • Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem. Lähireisidel reisime väiksemate seltskondadega Germalo Reiside oma mugava reisibussiga. Tagamaks klientide heaolu, lähtume oma ekskursioonide käigus kõigist turvalisuse tagamiseks antud suunistest. Reisibuss on varustatud desovahendiga ning buss desinfitseeritakse peale ja enne igat väljasõitu.
 • Eestisisestel reisidel ei ole kaitsemaskide kasutamine bussis kohustuslik, küll aga on kaitsemask kohustuslik piiriületuslikel reisidel Läti Vabariiki. Palume igal reisijal end kaitsemaskiga ise varustada.
 • Reisigrupi suuruse osas lähtume ametlikest suunistest ja reisigrupi planeeritavad suurused võivad ajas muutuda.
 • Germalo Reiside kliendid on läbi aegade olnud väga intelligentsed, viisakad ja mõistlikud, pöörates tähelepanu nii endi kui kaasreisijate turvalisusele. Eeldame ja arvestame sellega, et reisiseltskonnaga liituvad ilma igasuguste haigusnähtudeta inimesed. Teeme kõik selleks, et iga reisija tunneks ennast hästi ja turvaliselt.
Reisitingimused
Palume reisile kaasa võtta kehtiv dokument ID-kaart või pass.
Lähireiside puhul rakenduvad tavapärased Germalo Reiside reisitingimused, v.a reisi eest tasumise ja reisi annulleerimise tingimused:
 • palume tasuda ettemaks 50% reisi maksumusest 2 päeva jooksul reisi broneerimisest;
 • 27 päeva enne reisi peab olema tasutud kogu reisimaksumus;
 • ​kuni 27 päeva enne reisi peetakse reisist loobumisel kinni büroo teenustasu 9 €;
 • tühistades reisi 26-15 päeva enne reisi on tühistamistasu 50% reisi hinnast;
 • tühistades reisi 14 või vähem päeva enne reisi on tühistamistasu 100% reisi hinnast.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
MEELDEJÄÄVAT REISI!
23.10.2020 - 24.10.2020
 Hind al 139
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Mark
Olen juba ammu käinud GERMALO Reisidega reisimas, austan ja armastan nende giide, kellega oleks tore käia kõikides riikides. Kõik on professionaalsed ja targad inimesed. Tahaks ka edaspidi nendega reisima minna ja huvitavaid riike avastada. Ärge kaduge ära ja olge meiega igavesti!
T
Tiia ja Ants
Tere Germalo rahvas! Täname hästi tehtud reisi eest Ahvenamaale 25-28. juuni 2020.