Läti - Vidzeme mõisad ja imeline rannik

Läti - Vidzeme mõisad ja imeline rannik

10.07.2020
Giid Ervin Org
 Hind al 49
Broneeri
Päevane teekond Liivmaal on täis sõbralikke kohtumisi ja kauneid vaateid. Siin kohtub Lätimaa kõige kaunim rannik nõtkete rannamändidega ja siniveelised jõed upuvad looduse rohelusse. Siin rännates otsekui taaselustub kauge aeg, kust kandub meieni liivlannade kergete sammude sahin ja liivi keele kõla. Salatsi jõel võibki olla kolm kallast ja metsad lahutasid kodu rannikust.
 

Reisikava

Väljasõit Tallinnast Estonia teatri vastas asuvast parklast kell 6:30. 
Algab sõit Põhja – Lätimaale Vidzeme piirkonda.

Ainazi on Läti üks väikseimaid linnu ja  kuulus meresõitjate keskus, kus paljud talupojad meremehekoolituse saanud Lätimaa vanimas merekoolis.  Kahel kalurist vennal õnnestus saada nii rikkaks, et nad suutsid parun Mellinilt osta Ainaži mõisahäärberi ja 1864. aastal rajasid vennad Mikelsonid koos Läti rahvusliku suurkuju Krisjanis Valdemarsiga Läti esimese talupoegadele mõeldud merekooli. Koolis anti õpetust vene, saksa, läti ja ka eesti keeles ning siit algas ka paljude Häädemeeste ja Kabli  ranniku meeste tee maailmameredel. Merekooli muuseum tutvustab kooli ja kangete meremeeste lugu.  

Igate ja Vidrizi mõisad. Oma teekonnal läbi Vidzeme kaunite maastike teeme lühipeatused siinsete kaunite mõisahäärberite juures.  Igate mõis on Lääne-Vidzeme arhitektuuri pärl. Igate loss paikneb Vidzeme lääneosas, vaikses ja maalilises piirkonnas. Mõisat on ürikutes esmakordselt mainitud 1455. a.  Igate lossiansamblisse kuuluv neorenessanss-stiilis mõisa peahoone ehitati 1880. Arhitekt R.Cirkvics kujundas mõisahoone tagasihoidlikuks, elegantseks ja lakooniliseks. Vidrizi mõis on rajatud 18. sajandil ja põhjalikult ümber ehitatud 19. sajandi lõpus. Vidrizi on kuulunud on kuulunud von Budbergide perekonnale, kes olid mitme põlvkonna väga lähedalt seotud Vene keisrikojaga. Vidrizi mõisa juurde rajati esimene kool 1870. aastal ja praegugi tegutseb kaunis mõisahäärberis algkool. 

Birini loss ja park - romantiline neogooti stiilis loss ja park kauni järve kaldal on Liivimaa kaunimaid. 16. saj sai siinsete valduste omanikuks Johan Biring von Helmstat ja kuni 20. saj alguseni nimetati tema valdusi Biringi mõisaks. 1860. a laskis lossi uus omanik August von Pistohlkors ehitada siia uue peahoone, mis on püsinud tänini. Münchenist pärit Vilhelm Fridrich Hese kujundas selle imeilusa ajaloolise ehitise neogooti stiilis: elegants, õhulisus ja harmoonia iseloomustavad seda hoonet. Praeguse lossi interjöör on renessanss-stiilis, seda ilmestavad avar vestibüül, rõdu ja kaks tammepuust treppi, mida kaunistavad puugravüürid. Tutvume lossi interjööridega ja jalutame kaunis pargis.  

Esimesed teated Dunte mõisast pärinevad 15 sajandist. Peahoone ehitati 1719. aastal ja on mitmeid kordi ümber ehitatud. Praegu asub mõisas Karl Friedrich Hieronymus von Münchauseni muuseum, sest ta peatus aastal 1744 siinkandis ja abiellus kohaliku mõisniku tütre Jakobine von Dunteniga. Taastatud on mõisa parditiigid ja mõisa pargis kasvavad mitmed puud, mis võiksid mäletada legendaarset parunit. Muuseum taaselustab legendi parun von Münchausenist. Kuus kaunist aastat veetsid parun ja tema abikaasa Jacobine Liivimaa rannikul Dunte mõisas. Muuseumis saab näha ka kuulsate Lätimaa inimeste vahakujude näitust ja Lätimaa suurimat õllekannude näitust. Dunte on lõbusate lugude kant. Siin tervitab meri metsa, talvised kirikulised seovad hobused kirikutornide külge ja ühe lasuga tabatakse kümme parti.

Zelmeni keraamikakoda. Lätimaa keraamikameistrite oskused on ammugi tuntud kodust kaugemalgi. Teeme peatuse Eestimaa suure sõbra meister Arniss Preissi juures. Arniss jutustab savist ja keraamikast, mesilindudest, maagiast ja maailmast. 
Tagasisõit Eestisse. Saabumine Tallinnasse orienteeruvalt hilisõhtul.

Reisi hind

49 €* / 59 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele broneerides reisi otse Germalo Reisidest. Hindadele ei rakendu võimalikud lisasoodustused.

Hinnas sisaldub
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenused 
Lisatasu eest:
Muuseumipiletite hinnad seisuga juuni 2020
Ainazi merekooli muuseum 2 €, õpilased ja seeniorid 1.50 €
Liivi muuseum Pivālind Staiceles   2 €, õpilased, üliõpilased, pensionärid 1.50  €
Birini mõisahoone ja park 5.50  €
Zelmeni keraamikakoja külastus 5.00  €
Dunte mõis 5.00 €, seeniorid ja õpilased 3.00 € 
Lõunasöök 12 €  (köögivilja ja liha hautis, magustoit, kohv või tee)

Lisainfo

Kuidas reisime
 • Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem. Lähireisidel reisime väiksemate seltskondadega Germalo Reiside oma mugava reisibussiga. Tagamaks klientide heaolu, lähtume oma ekskursioonide käigus kõigist turvalisuse tagamiseks antud suunistest. Reisibuss on varustatud desovahendiga ning buss desinfitseeritakse peale ja enne igat väljasõitu.
 • Eestisisestel reisidel ei ole kaitsemaskide kasutamine bussis kohustuslik, küll aga on kaitsemask kohustuslik piiriületuslikel reisidel Läti Vabariiki. Palume igal reisijal end kaitsemaskiga ise varustada.
 • Reisi hind on arvestatud inimese kohta kaheses pingis koos kaaslasega juhul kui on tegemist ühise leibkonnaga. Kõigile eraldi reisivatele inimestele on tagatud bussis 2 istekohta. Reisigrupi suuruse osas lähtume ametlikest suunistest ja reisigrupi planeeritavad suurused võivad ajas muutuda.
 • Germalo Reiside kliendid on läbi aegade olnud väga intelligentsed, viisakad ja mõistlikud, pöörates tähelepanu nii endi kui kaasreisijate turvalisusele. Eeldame ja arvestame sellega, et reisiseltskonnaga liituvad ilma igasuguste haigusnähtudeta inimesed. Teeme kõik selleks, et iga reisija tunneks ennast hästi ja turvaliselt.
Reisitingimused
Palume reisile kaasa võtta kehtiv dokument ID-kaart või pass.
Lähireiside puhul rakenduvad tavapärased Germalo Reiside reisitingimused, v.a reisi eest tasumise ja reisi annulleerimise tingimused:
 • palume tasuda ettemaks 50% reisi maksumusest 2 päeva jooksul reisi broneerimisest;
 • 27 päeva enne reisi peab olema tasutud kogu reisimaksumus;
 • ​kuni 27 päeva enne reisi peetakse reisist loobumisel kinni büroo teenustasu 9 €;
 • tühistades reisi 26-15 päeva enne reisi on tühistamistasu 50% reisi hinnast;
 • tühistades reisi 14 või vähem päeva enne reisi on tühistamistasu 100% reisi hinnast.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

10.07.2020
Giid Ervin Org
 Hind al 49
Broneeri
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  169
Läti - Latgale
20.07.2020 - 22.07.2020
Giid Ervin Org
3 vaba kohta
Vaata lähemalt

Kliendid meist

M
Mark
Olen juba ammu käinud GERMALO Reisidega reisimas, austan ja armastan nende giide, kellega oleks tore käia kõikides riikides. Kõik on professionaalsed ja targad inimesed. Tahaks ka edaspidi nendega reisima minna ja huvitavaid riike avastada. Ärge kaduge ära ja olge meiega igavesti!
M
Merle
Loen teie reisiprogramme alati, kui meel on kurb ja vajadus unistamiseks! Minu esimene reis teiega oli hr. Heigoga ja mäletan teda siiamaani ülivõrdes! Enne kevadet ilmselt ei ole võimalik teiega liituda, võib-olla mõni lühireis, isiklikel põhjustel! Aga lootus on! Elage hästi ja tõusvas joones! Kohtume! Merle