Lõuna-Hispaania - kultuuri- ja loodusrännak Andaluusia päikeserannikul

Lõuna-Hispaania - kultuuri- ja loodusrännak Andaluusia päikeserannikul

16.10.2021 - 23.10.2021
Giid Heigo Sahk
 Hind al 869
Müüdud
Al Andaluz ehk Andaluusia – see on päike, lõpmatud õlipuuväljad, sini-sinine meri ja sulam erinevatest kultuuridest.
Sellel reisil on  suurepärane võimalus ühendada puhkus ja kultuursed väljasõidud. Kitsad, õitsevate buganviliatega kaunistatud, tänavakesed võluvad südalinnas jalutajaid. Mereäärne rannapromenaad kutsub aga tervislikule jalutuskäigule hommikul ja sulnile lonkimisele pärast päikeseloojangut. 

Kui Costa del Sol ehk Päikeserannik on eestlastele juba tuntud reisisihtkoht, siis Andaluusia sisemaa, kuhu selle ringreisi jooksul samuti põigatakse, on alati valmis pakkuma uusi ja ootamatuid elamusi. Maa võlub oma lihtsuse, rikkaliku kultuuripärandi ja südamlike inimeste poolest. Erinevad usundid, tavad ja kombed on siin aastatuhandeid omavahel põimunud andes igale linnale, mõnikord isegi linnaosale, oma kordumatu näo ja õhustiku. Andaluusia kannab endas tänase päevani nii kadunud ibeeride, keltide kui ka mauride kultuuripärandit, mida tuletavad meile meelde siiani kasutusel olevad kohanimed. Erinevad fiestad ehk pidustused koos muusika, tantsu ja veiniga on siin, Ibeeria poolsaare lõunaosas, lahutamatu osa inimeste elust. Reis Andaluusiasse võimaldab heita pilku Hispaania haaravasse ajalukku, nautida siinset sooja hingust ning veeta mõnusaid hetki rannaliival.

Hispaaniasse reisimiseks on vaja vaktisneeritud reisijatel esitada üks allolevatest tõenditest:
* vaktsineerimistõend, mis kehtib alates 14 päeva möödumisel täieliku vaktsineerimiskuuri viimase doosi manustamise kuupäevast; palume meile saata e-mailile oma vaktsineerimistõend
* pädeva asutuse poolt väljastatud tõend, mis kinnitab koroonaviiruse läbipõdemist. Tõendid peavad olema hispaania, inglise, prantsuse või saksa keeles. Kui seda ei ole võimalik nendes keeltest hankida, peab tõendavale dokumendile olema lisatud ametliku asutuse tehtud tõlge hispaania keelde.
Juhul kui ei ole lõplikku vaktsineerimiskuuri või covidi läbipõdemist:
* kõik Hispaaniasse saabuvad reisijad (sh lapsed al 6a) peavad esitama negatiivse NAAT tüüpi (PCR või antigeen) meetodil läbi viidud koroonatesti tulemuse (hispaania või inglise keeles), mis ei tohi olla vanem kui 48 tundi enne riiki saabumist.
Lisainfo testi tegemise võimaluste kohta reisi broneerides - Germalo Reiside kliendid saavad soodushinnaga testi teha meie koostööpartnerite juures.

* Riiki sisenemiseks tuleb täita ankeet https://www.spth.gob.es/ ja saadud QR kood väljatrükkida või esitada nutiseadmest.

Salva reisitõrkekindlustus annab kindlustunde enne reisi - juhul kui peaks juhtuma, et enne reisi haigestute (k.a esmane covid) või juhtub muud ootamatut, mis takistab reisimist, siis kindlustus katab juba selleks hetkeks kõik reisi osas tehtud kulutused. Tervisekindlustus katab haigestumise või õnnetusjuhtumiga seotud kulud ravimite maksumusest kuni koju tagasipöördumisega seotud väljaminekuteni. Tervisekindlustus katab ka võimaliku karantiini või muud ootamatud kulud, mis reisimisega võivad kaasneda. Juhul kui Teil on endil vormistatud kindlustus, palume täpsustada tingimusi.

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-MALAGA
Kogunemine kell 11:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Otselend Tallinn-Malaga kell 13:25-17:15 (kohalikud lennuajad, lend BT679). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Lennujaamast sõidame Marbella kuurortlinna. Majutume 7 ööd Costa del Soli rannikul Marbellas hotellis (hotellivalik reisikava lõpus).

Marbella ja tema lähiümbrus pakub võrratut olustikku nädalaseks päikeseliseks puhkuseks. Piirkonna valged külad, lilledega täidetud sisehoovid ja linnakeste käänulised tänavad, mõnusad liivarannad ning mereäärne promenaad Marbella ja luksusliku Puerto Banuse jahisadama vahel loovad ainulaadse puhkusemiljöö. Ja just Marbella on Andaluusia ranniku 'suur klassika' tänu oma kliimale, looduslikule keskkonnale, rannikule ja ennekõike ka rahva sõbralikkusele. Peale rannamõnude leiab siit muudki tegevust. Kuigi Marbella ei ole kuulsate muuseumite linn, võiks päeva jooksul mõnele poole siiski sisse põigata. Marbella kaasaegse hispaania gravüüri muuseumis võib eest leida selliste tuntud kunstnike nagu Picasso, Miro, Dali ja Tapiesi töid. Loodusehuvilistele sobib  bonsaide muuseum, ajaloohuvilised võiksid pilgu peale heita 1706. a ehitatud villale Cortijo de Miraflores, mis on avatud kaasaegse kultuurikeskusena ning korraldab erinevaid ajutisi näitusi. Või võib hoopis jalutada veelkord mööda vanalinna – siit leiab alati midagi huvitavat. Lihtsalt kulgemiseks sobib ka  6 km pikkune rannikupromenaad, mis viib kuulsasse jahisadamasse Puerto Banusi, kus enamik eelpool nimetatud kuulsustest just peatubki. Väike suplus Puerto Banusi rannas, lõunasöök ning tagasi võib jalutada mööda Kuldset miili – tegelikult 4 miili pikkust teed, mida ääristavad kallid hotellid, villad ja kallimat sorti kauplused.

2. päev MARBELLA EKSKURSIOON
Hommikusöök. Ühine tutvustav jalutuskäik Marbellas.
Marbella on särav kuurortlinn Sierra Blanca mägede ja sädeleva mere vahel, mille rannikul võis vahetult pärast II maailmasõda leida puhkamas Birmarcki, Rotschildi ja Thyssen-Bournemisza perekondade esindajaid muude omasuguste hulgas. 1970ndal aastal laulis kaasaegse kuurorti avatuks Julio Iglesias isiklikult, selle tänaste fännide hulgas on Antonio Banderas, Novak Djokovic, George Clooney. Olid ka Sean Connery ning 2005. aastal lahkunud Saudi Araabia kuningas Fahd, kes tavatses seal puhates kulutada päevas 5 miljonit eurot. Võime Teile kinnitada omast kogemusest, et Marbellas saab suurepäraselt hakkama ka väiksema summaga!
Marbella nime võib hispaania keeles lahti kirjutada  kui „la mare bella“ – „kaunis meri“, kuigi see pärineb tegelikult aegadest, kui hispaania keel polnud veel tekkinud ja me ei tea tegelikkuses, mida nimi päriselt tähendab. „Kaunist merd“ on siin nautinud iidsed Ibeeria hõimud, foiniiklased, roomlased, maurid ja nende pärijad – kaasaegsed andaluuslased. Ja loomulikult puhkajad kogu maailmast! Marbella on Malaga järel suuruselt ja tähtsuselt teine Costa del Soli (Päikeseranniku) keskus. 27 km pikkusel rannajoonel on laiali laotatud 24 randa, kuurorti südameks on hämmastavalt hästi alles hoitud vanalinn, mida ühendab merega kaunis park ning promenaad kümne Salvador Dali skulptuuriga. Jalutame ringi nii vanalinnas, parkides kui ka mere ääres ja vaatame üle kaunimad ning olulisimad kohad.
Päeva teises pooles naudime puhkust ning kinnistame hommikul õpitut.

3. päev VALGE KÜLA RONDA – PUERTO BANUSE LUKSUSLIK JAHISADAM
Hommikusöök. Ronda kuulub Andaluusia „valgete asulate“ (hispaania keeles „pueblos blancos“) hulka. Need on tavaliselt mäeveergudele või küngaste otsa ehitatud iidsed linnad ja külad, mille majad on kuumuse peletamiseks eranditult valgeks värvitud. Oma päeva alustame ühe Hispaania kuulsama linna, Ronda, külastamisega. Just siin sündis 18. sajandil kaasaegne härjavõitlus. Linna enda asukoht on igati kooskõlas härjavõitluse dramaatilise iseloomuga – linn asub kõrgel, püstloodis langeva kalju serval ning on omakorda poolitatud sügava jõekanjoni poolt, mis eraldab vanalinna uuest linnast. Neid ühendav sild üle kuristiku on üks Hispaania tunnuspilte.
Tagasi rannikul külastame Puerto Banuse jahisadamat. Siin on luksuslik rannapromenaad, mitmed stiilsed reisimeenete butiigid, sadamaäärsed kohvikud. Peale jalutuskäiku ja kerget puhkust suundume aga tagasi Marbellasse.

4. päev VABA PÄEV MARBELLAS
SOOVIJATELE EKSKURSIOON SUURSUGUNE SEVILLA (lisatasu eest)

Hommikusöök. Tänane päev on mõeldud puhkuseks. 
Tänane väljasõit viib soovijad meid Andaluusia pealinna Sevillasse.
Legendi kohaselt asutas linna Herakles, kes kaunistab ka linna vappi. Sevilla oli tähtis kaubandus- ning võimukeskus nii foiniiklaste, roomlaste kui ka mauride ajal. Linn asub rahulikult ning aeglaselt voolava Guadalquiviri jõe kaldal, mis jagab linna kaheks. Kuni Sevillani oli jõgi laevatatav ka merelaevadele, see andis linnale võimaluse tegutseda sadamalinnana. Pärast Ameerika avastamist Kolumbuse poolt, kelle säilmed puhkavad Sevilla katedraalis, sai linn Uue Maailmaga kauplemise ainuõiguse ning muutus Euroopa üheks suuremaks ja rikkamaks linnaks. Sevillas külastame mauri stiilis kristlike kuningate residentsi Alcazar ning Sevilla katedraali koos Giralda torniga.
Päeva lõpetuseks teeme jalutuskäigu läbi vanalinna – imetleme 1929. aasta  iberoameerika maailmanäituse ajaks rajatud suursugust Plaza de España väljakut ning lopsakat Maria Luisa parki.

5. päev ROMANTILINE GRANADA 
Hommikusöök. Granada on kahtlemata Andaluusia kõige omapärasem linn. Kasvades välja viljakatest orgudest sirutub ta mööda Sierra Nevada eelmäestike nõlvasid lumiste tippude poole, kust ta saab ka oma puhta ja karge vee. Linna kaunis asukoht jäi silma ka mauri soost Nasriididele, kes tegid linnast 13. sajandil Hispaania viimase mauri riigi – Granada emiraadi pealinna. Siin jõudis mauride peenekoeline ja tundeline kultuur oma kõrgpunkti ning vajutas igaveseks linna näole romantilise pitseri. Romantilist ja tundelist teemat on edasi arendanud Sacramonte koobaste mustlaskultuur, kust on välja kasvanud flamenco üks stiile – granaina ja Granada suure poja Federico Garcia Lorca looming ning traagiline saatus. Mägede jahe hingus koostöös Andaluusia kuuma päikesega loovad erilise, alati värske ja maheda kliima. Tänane Granada on Hispaania üks kiiremini arenevaid linnu, mille mootoriks on ülikool koos teaduslinnakuga. Jalutuskäik Granadas – Albaicini linnaosa, Plaza Nueva, mauride kaubahoov, endine siiditurg ja katedraal. Võimalusel külastame Nasriidide dünastia kuulsat residentsi Alhambrat ja Generalife aedu.

6. päev VABA PÄEV MARBELLAS
SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: MIJAS - NERJA –
 MALAGA (lisatasu eest)
Hommikusöök. Vaba päev Marbellas. Soovijatega suundume valikekskursioonile.
Merepinnast 428 m kõrgusel asuv valge küla Mijas on oma iluga inspireerinud nii kunstnikke kui kirjanikke. Külas on säilinud Andaluusiale algupärane arhitektuur. Vaatamata populaarsusele turistide hulgas, on külas säilinud iseloomulik atmosfäär. Meile avanevad kaunid vaated ümbrusele.
Külastame Nerja koopaid ning Nerja linna. Koobastest on leitud maalinguid, mis usutakse olevat rohkem kui 20 000 aasta vanused. Külastajatele need küll kätte ei paista, ent koobas on sellegipoolest huvitav oma uhkete stalaktiitide ja stalagmiitidega. Nerjas teeme väikese puhkepausi rannas. Tagasiteel hotelli sõidame läbi Axarquia maakonna ja teeme bussiga panoraamtuuri Malagas. Ka lühike jalutuskäik annab meile ülevaate linna kummalisest katedraalist, Pablo Picasso sünnimajast ning mõnedest kommetest, millest Euroopa ühes vanimas linnas senini kinni peetakse.

7. päev VABA PÄEV MARBELLAS
SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: PÄEV LOODUSES JA CAMINITO DEL REY MATK (lisatasu eest)

Hommikusöök. Sõidame bussiga Malaga provintsi südamesse Ardalese linna lähistele, kus asub Hispaania kuulsaim matkarada – Caminito del Rey. Matkarada, mis on oma nime - „kuninga teekene“ - saanud kuningas Alfonso XIII järgi, kes läbis selle 1921. aastal minnes Conde del Guadalhorce tammi avamisele. Teed aga ei ehitatud 1905. aastal üldsegi mitte kuningate jaoks, vaid hoopis hüdroelektrijaamade tööliste tarbeks, et need saaksid ehitiste vahel jalutada ja neid korras hoida. 2015. aastal avati tee taas turistide jaoks peale ulatuslikku rekonstrueerimist ning turvaliseks muutmist. Kuni 7 km pikkusest matkarajast moodustab kuristiku kohal kõrguv rada ainult 2,9 km, seda läbitakse ülevalt alla ehk siis kõrgemast osast alla madalama suunas. Rada ääristavad vapustavad vaated, rajatis ise on turvaline, tõusud ja laskumised pigem lauged. Siiski tuleb kanda kiivrit – rada kulgeb mööda lubjakivist kaljusid, mille küljest võimalike  pudenevate tükikeste eest end kiivriga igaks juhuks kaitsemegi. Rada lõpeb El Chorro raudteejaama juures, kust kohalik transfeerbuss toob meid tagasi raja algusesse. Bussi pileti eest oleme juba matkaraja piletit ostes maksnud. Raja läbimiseks kulub umbes 2,5 tundi, kuid  mälestusi ning elamusi jätkub kogu eluks.

8. päev VABA PÄEV, OTSELEND MALAGA-TALLINN
Hommikusöök. Vaba päev rannamõnude nautimiseks.
Päeva teisel poolel suundume lennujaama. Otselend Malaga-Tallinn kell 18:10-23:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT680).

Majutus ja hinnad

899
999*
/
1049
Monarque Hotel Sultan 

Majutus kahetoalises apartemendis koos hommikusöökidega
Müüdud
0.15 km merest
0.2 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese lisamaks
350€
Supersoodushind kehtib kiiretele broneerijatele kuni 15.09. Hinnale ei rakendu lisasoodustused
Aparthotell Monarque Sultan**** asub Sierra Blanca jalamil Marbella südames. Nautige tõeliselt unustamatut puhkust sõbralikus hotellis, mis asub Marbella piirkonnas nimega “Golden Mile”, vaid 150 meetri kaugusel rannast. Seda ümbritsevad aiad ja üksikud palmipuud, mis pakuvad elegantsi ja eristust. Aparthotell on avar, mugav ja koosneb funktsionaalsest arhitektuurist.
Hotell koosneb 63 avarast ja mugavast kahekohalisest apartemendist (üks magamistuba, elutuba, köök, vannituba). See on kaunistatud klientide mugavust silmas pidades ja pakub imelisi vaateid mägedele või Vahemerele. Neil on ka avarad terrassid, kus saate nautida päikest või imelisi vaateid Marbella parimatele piirkondadele.
Apartementide pindala on ca 60m2, nendes on olemas satelliittelevisioon, avar terrass, privaatne vannituba, konditsioneer ja seif. Soovi korral leiate kööginurgas leiate kõik vajaliku kerge eine valmistamiseks. Hotelli lähedal on palju ja erinevaid kohvikuid ja restorane igale maitsele.
www.monarquehotels.com

869
/
915
San Cristobal 

Majutus standard klassi kahekohalises toas hommikusöökidega
Müüdud
0.3 km merest
0.2 km keskusest
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöögid hotellis
110€
Ühese majutuse lisatasu
150€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Valgusküllane hotell, kus on soe ja sõbralik teenindus. Hotelli San Cristóbal asukoht võimaldab meil nautida jalutuskäigu kaugusel randa, kultuuri, vaba aja veetmist ja gastronoomiat.
Toad on mugavad ja tubades on seif, äratuskell, väike külmik, telefon, kaabeltelevisioon riiklike ja rahvusvaheliste kanalitega, konditsioneer. Tubades on tasuta WiFi-ühendus.
www.hotelsancristobal.com

Hind sisaldab

 • Lennupiletid otselendudele Tallinn-Malaga-Tallinn (Air Balticu liinilennud, lennugraafik seisuga 24.03.21);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõige mugavustega bussis;
 • majutus 7 ööd hotellis***/**** vastavalt valikule, 7 hommikusööki;
 • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile.
Lisakulud
 • Ühene majutus hotellides;
 • õhtusöögid hotellides (kus võimalik);
 • valikekskursioon: Päev looduses - Caminito del Rey 49 € (hind sisaldab Caminito del Rey tasu, eeldab vähemalt 15 osavõtjat. Toimumise eelduseks head ilmastikutingimused);
 • valikekskursioon: Mijas - Nerja - Malaga 49 € (eeldab vähemalt 15 osavõtjat)
 • valikekskursioon: Sevilla 49 € (eeldab vähemalt 15 osavõtjat)
 • tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Ronda härjavõitlusareen 7 €
 • Katedraal ja Giralda torn Sevillas 10 €, al 65a ja tudengid kuni 25a 5 €
 • Alcazari loss Sevillas 14,50 € (individuaalpilet üldjärjekorras). 
 • Capilla Real Granada katedraalis 5 €
 • Alhambra palee ja Generalife aiad  15€/ 65+ 10  ( ettetellimisel, tasumiseks kohapeal). Võimalik tellida kuni kuu aega enne reisi! Hilisemal tellimisel ei saa piletit garanteerida. 
 • Nerja koopad 13 €/ sen 11  
 • Flamenco show 30 €
 • Lõunasöögid ca 15 
Piletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
 • Reisimiseks vajalike dokumentide täitmisega aitab Germalo Reisid.
Lennuinfo
Äraantav pagas: 
reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja reisidokumendid

Hispaaniasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
 
16.10.2021 - 23.10.2021
Giid Heigo Sahk
 Hind al 869
Müüdud
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

L
Liivi
Hea Germalo, olen jälginud teie poolt eriolukorra ajal edastatud giidide tervitusi ja arutelusid ning vaatasin ka viimast välisgiidide videot. Tore on teada, et reisidest tunneme puudust kõik, nii kliendid kui teenuse osutajad- reisibürood. Tänan teid, et olete nii leidlikud selle tühimiku kasvõi väikese osakesega täitma. Loodan samas, et lähiajal ikkagi ka tõelisi reisielamusi nautida saame. Soovin teile kogu südamest vastupidamist ja uue hooga käivitumist!
V
Veinika ja R
Tere! Viibisime kultuurireisil Fääri saartel 4.-09.8.2021. Jäime väga rahule. Olime veidi kahtlevad, kuna ei teadnud Fääridest eriti midagi, aga otsustasime siiski minna, see tundus põnev. Meie grupi giidiks oli Heigo Sahk, kes on suurepärane, asjalik, sõbralik, huumorimeelne, tähelepanelik. Kogu reis kulges sujuvalt, kõik oli väga hästi korraldatud. Fääri saared üllatasid meid väga ja reis jättis väga head ja sügavad muljed. Soovitame siiralt külastada Fääri saari - üllatusi jätkub terveks reisiks! :) Aitäh, Germalo!