Lõuna-Korea ja Taiwan

Lõuna-Korea ja Taiwan

04.11.2023 - 17.11.2023
 Hind al 3699
Broneeri
3 vaba kohta
Pika ja põneva ajalooga Korea poolsaar on inimeste meeli köitnud juba sajandeid. Hiina ja Jaapani vahel balansseerides ja oma iseseisvuse eest võideldes on Koreas väljakujunenud huvitav ning omanäoline kunst, kultuur ja köök. 20. sajandil toimunud Põhja ja Lõuna Korea jagunemine on loonud kaks riiki, mis erinevad teineteisest nagu päev ja öö. Meiepoolt külastatav Lõuna-Korea on kõrge haridustasemega, jõukas ning tehnoloogiliselt maailma tipptasemel tegutsev riik, kus ei ole unustatud oma juuri, traditsioone, lõhnu ja värve.

Hiina Rahvavabariigi alla kuuluv Taiwan on suveräänne ala. Taiwani ajaloo keerdkäigud on tänaseks välja lihvinud tõelise teemandi. Rikkalik ja unikaalne kultuuriruum on suutnud säilitada oma eripärad hoolimata Hiina mõjudest. Ka selle väikese saareriigi geograafia on muljetavaldav. Idas kõrguvad mäeahelikud ning läänes pehmed lauskmaad. Sõbralik rahvas ning kõrge kultuuritase teevad Taiwanist suurepärase reisisihtkoha.


Reisil teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!


Lugege Lõuna-Korea kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Koguneme kell 16:30 Tallinna lennujaamas infoleti kõrval, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 18:55-23:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!

2. päev LEND ISTANBUL-SOUL, SAABUMINE SOULI
Jätkulend Istanbul-Soul kell 02:20-18:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK90).
Maandume Lõuna-Korea peallinnas, Souli rahvusvahelises Incheoni lennujaamas. Transfeer hotelli. Majutus kolmel järgneval ööl Soulis hotellis Aventree Hotel Jongno**** või sarnases.

3. päev SOUL
Hommikusöök hotellis. Hani jõe kaldal asuv Lõuna-Korea pealinn Soul on imetabane kooslus vanast ning uuest. Souli ajalugu ulatub 2000 aasta tagusesse aega, kuid tänaseks on temast saanud rohkem kui 10 miljoni elanikuga moderne metropol. Teeme tutvust selle linna peidetud aaretega: Joseoni dünastia poolt 14. sajandil ehitatud Suur Gyeongbuki Palee, võimsaim ja kuulsaim nn. Suurtest Paleedest. Siin saame aimu, millist võimu ning jõukust haldasid iidsed valitsejad. Gyeongbuki Palees asub Korea Rahvamuuseum ning paleekompleksi ees linna paraadväljak Gwangwhamun.
Möödume Lõuna-Korea presidendipaleest - Blue House, kus asus valitsejate residents juba 10. sajandil. Nime on presidendipalee saanud kaunite siniste keraamiliste katusekivide järgi.
Edasi jalutuskäik Cheonggyecheoni kaldal, linna keskele rajatud üle 8,5 km pikkuse kanali ääres, mida ääristavad lugematud poed, kohvikud ja restoranid, lisaks Souli pilvelõhkujad ning ärihooned. Kunstnike linnaosa Insa-dongi tänav paelub meid oma oma kireva kaubandusega ning Bukchon Hanoki linnaosa oma 600 aastat vanade hoonete ning traditsioonidega. Souli imedel ei tulegi lõppu!
Kogu oma reisiseltskonnaga suundume edasi ühisele õhtusöögile, et teha esmatutvus kohaliku köögiga (õhtusöök reisi hinnas).

4. päev SOUL - DMZ
Hommikusöök hotellis. Täna teeme tutvust Korea ajaloo ja tänapäeva tumedama poolega - Korea poolsaart pooleks jagava demilitariseeritud tsooniga. 4 km lai ja 250 km pikk demilitariseeritud tsoon eraldab Põhja ja Lõuna Koread ning on karmiks ja vägagi reaalseks piiriks vabaduse ja vangistuse, külluse ja vaesuse vahel. Teisele poole piiri jäävad sama rahva liikmed, õed-vennad, onud-tädid, kellega on katkenud kõik suhted ning kellega taaskohtuda ei pruugigi kunagi õnnestuda. Saame aimdust sellest keerulisest ning paljudele kurbust põhjustavast poliitilisest olukorrast, mis juba aastakümneid on tillukese Korea poolsaare kaheks jaganud.
Pealelõunal võtame suuna tagasi Souli. Namsani mäel asuvast tele- ja raadiotornist Soul Tower naudime imelisi vaateid Soulile. Õhtu lõpetame Banpo silla Vikerkaare purskkaevu juures, mille lummav vee- ning värvidemäng jääb kindlasti kauaks meelde.
Õhtusöögiks läheme kohalikku barbecue restorani ning uurime, kuidas käib Korea stiilis liha küpsetamine (õhtusöök reisi hinnas).

5. päev SOUL - BUSAN
Varajane hommikusöök hotellis. Täna alustame teekonda kagu suunas. Teel Busanisse põikame sisse Gayasani rahvusparki. Külastame UNESCO maailmapärandisse lisatud Haeinsa templit. Kaunite riisipõldude vahel paiknev Haeinsa tempel on Korea olulisim budistlik pühamu ning rahvuslik aare. Templis asub trükiplaatidel koreakeelne budistlik kaanon, millega trükiti 1398. aastal Korea esimene raamat.
Jõuame Lõuna-Korea suuruselt teise linna Busanisse. Kauni Nakdongi jõe delta aladele ehitatud linn on tõeline metropol. Busani aladelt leitud hauapanused viivad linna tekke tagasi 300-400 sajandisse e.m.a. - aega, mil olid just tekkimas Korea 3 Kuningriiki. 15. sajandil saab Busanist Korea olulisimaid sadamaid, mille kaudu toimus ning toimub tänaseni kaubavahetus Jaapaniga. Korea sõja ajal oli Busan üks ainult kahest suurlinnast, mida Põhja-Korea väed ei suutnud vallutada esimese kolme sõjakuuga ning tänu sellele sai Busanist üks peamisi põgenikelaagreid. Alates 1950. aastast on Busan, nagu ka Soul, end ise valitsev metropol.
Busan Tower – 120 m kõrgune torn on saanud omalaadseks linna sümboliks. Suundume Busani kesklinna, kus teeme tutvust BIFF-tänavaga - Busan International Film Festival, mis toimub siin alates 1996. aastast, on andnud tänavale nime. See 428 meetrit pikk tänav on otsast otsani täis kinosid, teatreid ja meelelahutusasutusi ning siit leiame sarnaselt Ameerika Broadwayle Korea filmitegelaste käejäljed.
Meie järgmine peatuspaik on Jagalchi kalaturg. Nampo sadama vahetus läheduses asuv Busani suurim turg on juba aastaid olnud üks Busani kuulsamaid paiku mida külastada. Lettidel jääb silm pidama kõige müstilisematel mereelukatel, keda kohalikud imelisel oskuslikult maitsvaks lõunaks muudavad. Vaba aeg turul ning soovitame proovida Hoe-t - toorest kalast valmistatud sashimi laadset einet, mis koosneb paberõhukeseks viilutatud väga kvaliteetsetest mereandidest, mille juurde pakutakse erineva vürtsikuse astmega dipikastmeid.
Majutume kahel järgneval ööl Busanis hotellis Forêt Premier**** või sarnases.

6. päev BUSAN
Hommikusöök hotellis. Tänase päeva veedame Busaniga tõeliselt tuttavaks saades.
2003. aastal avatud üle 7 km pikkune Gwangani rippsild ehk Teemantsild - ookeanile rajatud pea 7,5 m pikkune sild ühendab Busani kaht linnaosa.
Imeliste vaadetega ka jätkame, Nurimaru APEC on Dongbaekseomi saarel kesk mände ning kameeliaid asuv unikaalse arhitektuuriga kolmekordne klaasist rõngasmaja. Naudime selle huvitava hoone juurest avanevaid vaateid. Teeme tutvust Busani kuulsaima Haeundae rannaga. Kuurorti alale jäävad ranna kultuurikeskus, ranna raamatukogu ning Haeundae Rahvaväljak, kus toimuvad pidevalt erinevad üritused, alustades Korea maadlusest kuni köieveoni.
Tutvume dramaatiliste Taejongdae kaljudega, mis vaatavad majesteetlikult üle Busani lahe. Legendikohaselt armastas Kolme Kuningriigi valitseja, kuningas Taejong Muyeol, siin vibulaskmist harjutada.
Külastame Gamcheoni kunstiküla. Nagu Lego klotsidest kokku pandud väikesed värvikirevad majakarbid vahelduvad üllatavalt laiade tänavatega, mille ääres on võimalik uudistada väga erinevaid käsitöökodasid portselani tootmisest imeliste lilleseadeteni. Oryukdo Taevarada pakub hingematvaid vaateid ning parajal hulgal närvikõdi. 40 m kõrgusel merepinnast asuv klaassild lubab meil tunda end merelinnuna, hõljudes Oryukdo saare kaljude kohal.

7. päev BUSAN - GYEONGJU - ANDONG
Hommikusöök hotellis. Täna alustame teed taas põhjapoole.
Meie esimeseks peatuseks on Jaapani mere rannikul asuv Gyeongju linn. Iidse Silla kuningriigi pealinnana on Gyeongju teeninud välja nime „seinteta muuseum“. Bulguksa tempel on Korea budismi jogye koolkonna peamine pühamu ning ühtlasi Korea rahvuslik aare. Bulguksa tempel on võetud UNESCO maailmapärandi kaitse alla. Seokgurami grott on mägedes paiknev, 8. sajandil rajatud koobastempel, milles asub 3,5 m kõrge Buddha kuju.
Edasi suundume Aasia ühe vanima, 7. sajandi keskel, kuninganna Seon-deoki poolt rajatud tähe- ja ilmavaatlustorni juurde. See unikaalne hoone on ehitatud 362 graniitblokkist, mis paljude arvates sümboliseerib aasta 362 päeva. Paljude jaoks on Cheomseongdae observatooriumi näol tegemist ka olulise budistliku sümboliga, kuna observatoorium on väga sarnane budistliku maailma keskuse, Sumeru mäega.
Sõidame Andongi ning majutume järgneval ööl hotellis Andong Richell Hotel**** või sarnases.
 
8. päev ANDONG - CHIAKSAN - ODAESAN - MT SEORAK
Hommikusöök hotellis. Külastame kauni Nakdongi jõe ääres paiknevat UNESCO maailmapärandis olevat Andong Hahoe küla.
Edasine teekond viib meid läbi Chiaksani ja Odaesani mägiste rahvusparkide Seoraki mägismaale. Teel peatused looduse ja kaunite vaadete nautimiseks.
Majutus mäe jalamil hotellis Ramada Gangwon Sokcho**** või sarnases.

9. päev SEORAKI MÄGI - NAMI SAAR, LEND SOUL-TAIPEI
Hommikusöök. Täna teeme tutvust Seoraki mägismaaga, funikulöör viib meid Gwongeumsungi kindluse juurde. Siinsed vaated on ühtlasi dramaatilised kui ka imekaunid. Näeme mägedesse ehitatud hiiglasliku Buddha kuju ja Shinheungsa templit. Looduse majesteetlikus ja kaunid vaated täidavad tänase päeva!
Suundume tagasi Souli. Võimalusel teeme tagasiteel peatuse Nami saarel. See tilluke, poolkuu kujuline saar kerkis Hani jõest peale Cheongpyeongi tammi ehitust 1944. aastal. Tänaseks on Nami saarest saanud armastatud turismiobjekt, paljude kuulsate filmide tegevuspaik ning romantiline jalutuspaik armunuile.
Transfeer lennujaama. Lend Soul–Taipei (lennuaeg täpsustamisel). Majutus kahel järgneval ööl Taipeis hotellis Sonnien Hotel Taipei**** või sarnases.

10. päev TAIPEI
Hommikusöök hotellis. Tänane päev on pühendatud Taiwani pealinnale. See pea 3 miljoni elanikuga linn on tõeline Aasia metropol, kus sulanduvad ühte Hiina, Jaapani ja Taiwani mõjutused. Põhiliselt 19. sajandi teisel pool arenema hakanud linn on viimase 100 aastaga kasvanud meeletu kiirusega.
Unikaalne ajalooline keskus Rahvusliku Palee Muuseumiga, kus saame tutvuda 10 000 aasta pikkuse Hiina ajalooga neoliitikumist kuni hilise Qingi dünastiani välja. Enam kui 696 000 esemest koosnev püsikollektsioon on üks huvitavamaid ja detailsemaid.
Uudistame Longshani budistlikku pühamut. Seejärel suundume Taipei kuulsaima pilvelõhkuja - Taipei 101 - juurde. See on ultramodernne 509 m kõrgune ja 106 korruseline (millest 101 maapealset) hoone, kus liiguvad maailma kiireimaid liftid. Sõidame pilvelõhkuja vaateplatvormile nautimaks vaateid sellele erakordsele hoonele ja ümbritsevale linnale.
Õhtupoolikul külastame Raohe ööturgu, mis on 600 m pikk elava kaubandusega tänav. Taipei vanim ööturg võlub oma värvilise sigina-saginaga ning soovitame siin ka õhtust süüa. Enam kui 500 lauakest pakub erinevaid Taiwani hõrgutisi!

11. päev TAIPEI - YILAN - TAROKO
Hommikusöök hotellis. Lahkume pealinnast läbi Taiwani pikima, 12,94 km pikkuse, Hsuehshani tunneli ning võtame suuna idarannikule Yilani.
Külastame Yilanis rahvuslikku käsitöökeskust. Yilan on kuulus oma kuumaveeallikate poolest. Naudime meiegi nende tervistavate vete mõnusid linna termaalveepargis.
Edasi sõidame mööda kuulsat Su Hua maanteed Taroko Rahvusparki. Aknast avanevad kaunid looduspildid muutuvad järjest dramaatilisemaks. Taroko Rahvuspark on tuntud oma kanjonite, kaljutunnelite, järskude astangute ning veejugade poolest. Maalilised sillad ületavad orge ühendades kaljused nõlvad. Taroko alad on tuntud oma marmori ja nefriidi poolest.
Majutume Tarokos hotellis Silks Palace Taroko**** või sarnases.
Õhtul naudime rahvusõhtut kohalikest hõrgutistest koosneva õhtusöögiga tantsude saatel (õhtusöök reisi hinnas).

12. päev TAROKO - PÄIKESE JA KUU JÄRV 
Hommikusöök hotellis. Võtame ette kerge jalgsimatka Taroko Rahvuspargi kuulsatel matkaradadel. Läheme vaatame Igavese Allika Pühamut,  Pääsukese Grotti, Tienshiangi pagoodi.
Edasine tee viib meid üle Ida-Lääne mäekuru maalilise Päikese ja Kuu Järve äärde. Teeme laevasõidu järvel ning naudime imelisi vaateid järvele ning kaunitele rannikutele.
Majutus järve ääres hotellis Sun Moon Lake Hotel**** või sarnases.

13. päev PÄIKESE JA KUU JÄRV, LEND TAIPEI-ISTANBUL
Hommikusöök hotellis. Tänase hommikupooliku veedame Päikese ja Kuu järve ääres. 
Uudistame Wen Wu templit - see kolmest saalist koosnev tempel annab suurepärase ettekujutuse kohalikust arhitektuurist. Saalid on pühendatud kirjandusjumalale, sõjajumalale ning Konfutsiusele. Tse-en pagood ja Püha munga pühamu, Tehua küla.
Külastame ka Puli linnakest ning Puli lähedal asuvat teeistandust. Teeme tutvust tee kasvatamisega, teekultuuriga ja erinevate teesortidega. Kas on midagi paremat kui aromaatse tee õrnad ja puhtad maitsevarjundid!
Õhtuks jõuame tagasi Taipeisse. Lend Taipei–Istanbul kell 22:20-06:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK25).

14. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn kell 09:30-12:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421). Tere tulemast koju!

Reisi hind

3699 €* / 3894 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid liinilendudele Tallinn-Istanbul-Soul ja Taipei-Istanbul-Tallinn ning lend Soul–Taipei. Hinnas toitlustus Turkish Airlinesi lendudel;
 • lennujaamamaksd, käibemaks;
 • bussitransfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi, transport vastavalt ekskursioonidele;
 • majutus programmis toodud hotellides**** kogu reisi vältel, hommikusöögid;
 • õhtusöögid vastavalt programmile (Lõuna-Koreas 2 õhtusööki ja Taiwanis 1 õhtusöök);
 • eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid kogu reisi jooksul;
 • kõik vaatamisväärsused, mis programmis märgitud.
Koreas ja Taiwanis on obligatoorne jätta jootraha kohalikule giidile u. 5 EUR/USD päevas ning enamus restorane ning söögikohtasid lisab arvele 10-15% teenustasu.

Lisatasu eest võimalik:
 • ühene majutus hotellides 1200 €;
 • tervisekindlustus 15 päevaks al 20,52 € (kuni 69 a., vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

Lisainfo

 • Lõuna Korea rahaühik on Won. 1 € on ca 1200 KRW (Woni). Taiwani rahaühik on Taiwani dollar. 1 € on ca 34 TWD (Taiwani Dollarit) Soovitame kaasa võtta USA dollareid või eurosid. Raha saab vahetada nii pankades kui ka suuremates hotellides. Suuremates kaubanduskeskustes saab maksta krediitkaardiga. Osad sularahaautomaadid ei pruugi tunnistada Euroopa pangakaarte.
Lennuinfo Turkish Airlinesi liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Oluline teada:
 • Kuna Lõuna Koreas ja Taiwanis on väga intensiivne UV-kiirgus, siis tuleks kindlasti kasutada päikesekaitsekreemi (soovitatavalt vähemalt SPF 20 või 30). Samas võib temperatuur aprillis olla jahe. Soovitame kaasa võtta soojema jaki, tuulepluusi ja vihmakaitse vahendid.
 • Templitesse sisenedes peaksid naised kandma õlgu katvaid pluuse, pikki pükse või pikka seelikut, mehed vähemalt põlvedeni ulatuvaid pükse. Enne templikülastust tuleb ära võtta jalanõud ja peakate. Reisile vajalik kaasa võtta päikese eest kaitsev peakate.
 • Eestis kasutusel olevad seadmed ühilduvad Lõuna Korea elektrisüsteemiga. Taiwanis on kasutusel A/B tüüpi pistikupesad mille jaoks oleks vajalik kaasa võtta adapter.  Lisainfot:  http://www.worldstandards.eu/electricity/plugs-and-sockets/
 • Soovitame juua pudelivett või läbikeedetud kraanivett. Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo https://www.vaktsineeri.ee/et/reisivaktsineerimine-ja-profulaktika
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 

Viisa ja dokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on pass! Eesti kodanikud saavad turismi eesmärgil viibida Lõuna-Koreas ja Taiwanis viisavabalt kuni 90 päeva. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu. Halli passiga palume viisa tingimusi täpsustada meie kontoris.
04.11.2023 - 17.11.2023
 Hind al 3699
Broneeri
3 vaba kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

G
Gerda
Parimad reisikorraldajad, kellega oleme reisinud! Eestikeelne teenindus, korralikud hotellid, läbimõeldud programmid. Aastaid tagasi külastasime Lapimaad ning selle reisi meenutamine annab alati meeldiva nostalgilise tunde. Hommikuti bussi sisenedes oli alati päkapikk kommi toonud.Kui olukord paraneb, siis viin ka oma tütre sellele reisile. Meie teine reis viis meid puhkusele Kreekasse, Tolo linnakesse. Armas väike linnake Vahemere ääres. Ekskursioon giid Erviniga Ateenasse oli väga huvitav ja põnev. Kvaliteetne ja usaldusväärne reisikorraldaja ning mis põhiline - eestikeelne! Julgen soovitada!
K
Kersti ja Urmas
Tere, Germalo Reisid! Täname ootusi ületanud Egiptuse reisi eest! Olge hoitud ja terved!