Lõuna-Korea ja Taiwan

Lõuna-Korea ja Taiwan

02.11.2024 - 15.11.2024
Giid Siret Kalmström
 Hind al 4699
Ooteleht
Pika ja põneva ajalooga Korea poolsaar on inimeste meeli köitnud juba sajandeid. Hiina ja Jaapani vahel balansseerides ja oma iseseisvuse eest võideldes on Koreas väljakujunenud huvitav ning omanäoline kunst, kultuur ja köök. 20. sajandil toimunud Põhja ja Lõuna Korea jagunemine on loonud kaks riiki, mis erinevad teineteisest nagu päev ja öö. Meiepoolt külastatav Lõuna-Korea on kõrge haridustasemega, jõukas ning tehnoloogiliselt maailma tipptasemel tegutsev riik, kus ei ole unustatud oma juuri, traditsioone, lõhnu ja värve.

Hiina Rahvavabariigi alla kuuluv Taiwan on suveräänne ala. Taiwani ajaloo keerdkäigud on tänaseks välja lihvinud tõelise teemandi. Rikkalik ja unikaalne kultuuriruum on suutnud säilitada oma eripärad hoolimata Hiina mõjudest. Ka selle väikese saareriigi geograafia on muljetavaldav. Idas kõrguvad mäeahelikud ning läänes pehmed lauskmaad. Sõbralik rahvas ning kõrge kultuuritase teevad Taiwanist suurepärase reisisihtkoha.


Reisil teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!


Lugege Lõuna-Korea kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Koguneme kell 16:15 Tallinna lennujaamas Germalo Reiside teenindusleti juures, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 18:40-23:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424).  Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!

Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

2. päev LEND ISTANBUL-SOUL, SAABUMINE SOULI
Jätkulend Istanbul-Soul kell 02:20-18:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK90).
Õhtul maandume Lõuna-Korea peallinnas, Souli rahvusvahelises Incheoni lennujaamas. Transfeer Souli keskusesse ning siin majutume kolmel järgneval ööl hotellis. 

Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
Majutus: hotell Amid Hotel Seoul**** või sarnane


3. päev SOUL
Hani jõe kaldal asuv Lõuna-Korea pealinn Soul on imetabane kooslus vanast ning uuest. Souli ajalugu ulatub 2000 aasta tagusesse aega, kuid tänaseks on temast saanud rohkem kui 10 miljoni elanikuga modernne metropol. Teeme tutvust selle linna peidetud aaretega: Joseoni dünastia poolt 14. sajandil ehitatud Suur Gyeongbuki Palee, võimsaim ja kuulsaim nn. Suurtest Paleedest. Siin saame aimu, millist võimu ning jõukust haldasid iidsed valitsejad. Gyeongbuki Palees asub Korea Rahvamuuseum ning paleekompleksi ees linna paraadväljak Gwangwhamun.
Möödume Lõuna-Korea presidendipaleest - Blue House, kus asus valitsejate residents juba 10. sajandil. Nime on presidendipalee saanud kaunite siniste keraamiliste katusekivide järgi.
Edasi jalutuskäik Cheonggyecheoni kaldal, linna keskele rajatud üle 8,5 km pikkuse kanali ääres, mida ääristavad lugematud poed, kohvikud ja restoranid, lisaks Souli pilvelõhkujad ning ärihooned. Kunstnike linnaosa Insa-dongi tänav paelub meid oma oma kireva kaubandusega ning Bukchon Hanoki linnaosa oma 600 aastat vanade hoonete ning traditsioonidega. Souli imedel ei tulegi lõppu!
Kogu oma reisiseltskonnaga suundume edasi ühisele õhtusöögile, et teha esmatutvus kohaliku köögiga.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Amid Hotel Seoul****

4. päev SOUL - DMZ
Varane lahkumine hotellist, hommikusöögi saame kaasa.
Täna teeme tutvust Korea ajaloo ja tänapäeva tumedama poolega - Korea poolsaart pooleks jagava demilitariseeritud tsooniga. 4 km lai ja 250 km pikk demilitariseeritud tsoon eraldab Põhja- ja Lõuna-Koread ning on karmiks ja vägagi reaalseks piiriks vabaduse ja vangistuse, külluse ja vaesuse vahel. Teisele poole piiri jäävad sama rahva liikmed, õed-vennad, onud-tädid, kellega on katkenud kõik suhted ning kellega taaskohtumine ei pruugigi kunagi õnnestuda. Saame aimdust sellest keerulisest ning paljudele kurbust põhjustavast poliitilisest olukorrast, mis juba aastakümneid on tillukese Korea poolsaare kaheks jaganud.
Pealelõunal võtame suuna tagasi Souli.
Lotte Tower kõrghoone vaateplatvormilt naudime imelisi vaateid Soulile.
Õhtusöögiks läheme kohalikku barbecue restorani ning uurime, kuidas käib Korea stiilis liha küpsetamine.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Amid Hotel Seoul****


5. päev SOUL - BUSAN
Täna alustame teekonda kagu suunas.
Teel Busanisse põikame sisse Gayasani rahvusparki. Külastame UNESCO maailmapärandisse lisatud Haeinsa templit. Kaunite riisipõldude vahel paiknev Haeinsa tempel on Korea olulisim budistlik pühamu ning rahvuslik aare. Templis asub trükiplaatidel koreakeelne budistlik kaanon, millega trükiti 1398. aastal Korea esimene raamat.
Jõuame Lõuna-Korea suuruselt teise linna Busanisse. Kauni Nakdongi jõe delta aladele ehitatud linn on tõeline metropol. Busani aladelt leitud hauapanused viivad linna tekke tagasi 300-400 sajandisse e.m.a. - aega, mil olid just tekkimas Korea 3 Kuningriiki. 15. sajandil saab Busanist Korea olulisimaid sadamaid, mille kaudu toimus ning toimub tänaseni kaubavahetus Jaapaniga. Korea sõja ajal oli Busan üks ainult kahest suurlinnast, mida Põhja-Korea väed ei suutnud vallutada esimese kolme sõjakuuga ning tänu sellele sai Busanist üks peamisi põgenikelaagreid. Alates 1950. aastast on Busan, nagu ka Soul, end ise valitsev metropol.
Meie peatuspaigaks on Jagalchi kalaturg. Nampo sadama vahetus läheduses asuv Busani suurim turg on juba aastaid olnud üks Busani kuulsamaid paiku mida külastada. Lettidel jääb silm pidama kõige müstilisematel mereelukatel, keda kohalikud imelisel oskuslikult maitsvaks lõunaks muudavad. Vaba aeg turul ning soovitame proovida Hoe-t - toorest kalast valmistatud sashimi laadset einet, mis koosneb paberõhukeseks viilutatud väga kvaliteetsetest mereandidest, mille juurde pakutakse erineva vürtsikuse astmega dipikastmeid.
Teeme tutvust BIFF-tänavaga - Busan International Film Festival, mis toimub siin alates 1996. aastast, on andnud tänavale nime. See 428 meetrit pikk tänav on otsast otsani täis kinosid, teatreid ja meelelahutusasutusi ning siit leiame sarnaselt Ameerika Broadwayle Korea filmitegelaste käejäljed.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: majutume kahel ööl Busanis hotellis Crown Harbor Hotel Busan või sarnases


6. päev BUSAN
Tänase päeva veedame Busaniga tõeliselt tuttavaks saades.
Sõidame üle 2003. aastal avatud Gwangani rippsilla - Teemantsild, ookeanile rajatud pea 7,5 km pikkune sild ühendab Busani kaht linnaosa.
Teeme tutvust Busani kuulsaima Haeundae rannaga. Kuurorti alale jäävad ranna kultuurikeskus, ranna raamatukogu ning Haeundae Rahvaväljak, kus toimuvad pidevalt erinevad üritused, alustades Korea maadlusest kuni köieveoni. Võimalusel teeme sõidu Haeundae Beach Train panoraamrongiga.
Külastame Gamcheoni kunstiküla. Nagu Lego klotsidest kokku pandud väikesed värvikirevad majakarbid vahelduvad üllatavalt laiade tänavatega, mille ääres on võimalik uudistada väga erinevaid käsitöökodasid portselani tootmisest imeliste lilleseadeteni. 
Imeliste vaadetega ka jätkame, Nurimaru APEC on Dongbaekseomi saarel kesk mände ning kameeliaid asuv unikaalse arhitektuuriga kolmekordne klaasist rõngasmaja. Naudime selle huvitava hoone juurest avanevaid vaateid.
Oryukdo Taevarada pakub hingematvaid vaateid ning parajal hulgal närvikõdi. 40 m kõrgusel merepinnast asuv klaassild lubab meil tunda end merelinnuna, hõljudes Oryukdo saare kaljude kohal.
Busan Tower – 120 m kõrgune torn on saanud omalaadseks linna sümboliks.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Crown Harbor Hotel Busan


7. päev BUSAN - GYEONGJU - ANDONG
Täna alustame teed taas põhjapoole.
Meie esimeseks peatuseks on Jaapani mere rannikul asuv Gyeongju linn. Iidse Silla kuningriigi pealinnana on Gyeongju teeninud välja nime „seinteta muuseum“.
Bulguksa tempel on Korea budismi jogye koolkonna peamine pühamu ning ühtlasi Korea rahvuslik aare. Bulguksa tempel on võetud UNESCO maailmapärandi kaitse alla. Seokgurami grott on mägedes paiknev, 8. sajandil rajatud koobastempel, milles asub 3,5 m kõrge Buddha kuju.
Edasi suundume Aasia ühe vanima, 7. sajandi keskel, kuninganna Seon-deoki poolt rajatud tähe- ja ilmavaatlustorni juurde. See unikaalne hoone on ehitatud 362 graniitblokkist, mis paljude arvates sümboliseerib aasta 362 päeva. Paljude jaoks on Cheomseongdae observatooriumi näol tegemist ka olulise budistliku sümboliga, kuna observatoorium on väga sarnane budistliku maailma keskuse, Sumeru mäega.
Sõidame Andongi ning majutume järgneval ööl hotellis.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Andong Richell Hotel või sarnane


8. päev ANDONG - CHIAKSAN - ODAESAN - MT SEORAK
Külastame kauni Nakdongi jõe ääres paiknevat UNESCO maailmapärandis olevat Andong Hahoe küla.
Edasine teekond viib meid läbi Chiaksani ja Odaesani mägiste rahvusparkide Seoraki mägismaale. Teel peatused looduse ja kaunite vaadete nautimiseks.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Ramada Gangwon Sokcho**** või sarnane


9. päev SEORAKI MÄGI, LEND SOUL-TAIPEI
Täna teeme tutvust Seoraki mägismaaga, funikulöör viib meid Gwongeumsungi kindluse juurde. Siinsed vaated on ühtlasi dramaatilised kui ka imekaunid. Näeme mägedesse ehitatud hiiglasliku Buddha kuju ja Shinheungsa templit. Looduse majesteetlikus ja kaunid vaated täidavad tänase päeva!
Suundume tagasi Souli. Lend Soul–Taipei kell 20:55-22:45 (lennunumber CI163). Majutus kahel järgneval ööl Taipeis.

Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Sonnien Hotel Taipei**** või sarnane

10. päev TAIPEI
Tänane päev on pühendatud Taiwani pealinnale. See pea 3 miljoni elanikuga linn on tõeline Aasia metropol, kus sulanduvad ühte Hiina, Jaapani ja Taiwani mõjutused. Põhiliselt 19. sajandi teisel pool arenema hakanud linn on viimase 100 aastaga kasvanud meeletu kiirusega.
Ajalooline linnasüda. Uudistame Longshani budistlikku pühamut. Seejärel suundume Taipei kuulsaima pilvelõhkuja - Taipei 101 - juurde. See on ultramodernne 509 m kõrgune ja 106 korruseline (millest 101 maapealset) hoone, kus liiguvad maailma kiireimaid liftid. Sõidame pilvelõhkuja vaateplatvormile nautimaks vaateid sellele erakordsele hoonele ja ümbritsevale linnale.
Õhtupoolikul külastame Raohe ööturgu, mis on 600 m pikk elava kaubandusega tänav. Taipei vanim ööturg võlub oma värvilise sigina-saginaga ning soovitame siin ka õhtust süüa. Enam kui 500 lauakest pakub erinevaid Taiwani hõrgutisi!
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Sonnien Hotel Taipei**** või sarnane

11. päev TAIPEI - YILAN - TAROKO
Lahkume pealinnast läbi Taiwani pikima, 12,94 km pikkuse, Hsuehshani tunneli ning võtame suuna idarannikule Yilani.
Külastame Yilanis rahvuslikku käsitöökeskust. Yilan on kuulus oma kuumaveeallikate poolest. Naudime meiegi nende tervistavate vete mõnusid linna termaalveepargis.
Edasi sõidame mööda kuulsat Su Hua maanteed Taroko Rahvusparki. Aknast avanevad kaunid looduspildid muutuvad järjest dramaatilisemaks. Taroko Rahvuspark on tuntud oma kanjonite, kaljutunnelite, järskude astangute ning veejugade poolest. Maalilised sillad ületavad orge ühendades kaljused nõlvad. Taroko alad on tuntud oma marmori ja nefriidi poolest.
Majutume Tarokos hotellis. Õhtul naudime rahvusõhtut kohalikest hõrgutistest koosneva õhtusöögiga tantsude saatel.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Silks Palace Taroko**** või sarnane

12. päev TAROKO - PÄIKESE JA KUU JÄRV 
Võtame ette kerge jalgsimatka Taroko Rahvuspargi kuulsatel matkaradadel. Läheme vaatame Igavese Allika Pühamut,  Pääsukese Grotti, Tienshiangi pagoodi.
Edasine tee viib meid üle Ida-Lääne mäekuru maalilise Päikese ja Kuu Järve äärde. Teeme laevasõidu järvel ning naudime imelisi vaateid järvele ning kaunitele rannikutele.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Sun Moon Lake Hotel**** või sarnane

13. päev PÄIKESE JA KUU JÄRV, LEND TAIPEI-ISTANBUL
Tänase hommikupooliku veedame Päikese ja Kuu järve ääres. 
Uudistame Wen Wu templit - see kolmest saalist koosnev tempel annab suurepärase ettekujutuse kohalikust arhitektuurist. Saalid on pühendatud kirjandusjumalale, sõjajumalale ning Konfutsiusele. Tse-en pagood ja Püha munga pühamu, Tehua küla.
Külastame ka Puli linnakest ning Puli lähedal asuvat teeistandust. Teeme tutvust tee kasvatamisega, teekultuuriga ja erinevate teesortidega. Kas on midagi paremat kui aromaatse tee õrnad ja puhtad maitsevarjundid!
Õhtuks jõuame tagasi Taipeisse. Lend Taipei–Istanbul kell 22:10-06:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK25).
Söögikorrad: hommikusöök, toitlustus TK lendudel hinnas

14. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn kell 08:45-11:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421).
Tere tulemast koju!
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

Reisi hind


4699 €* / 4946 €

*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele


Hind sisaldab:
 • lennupiletid liinilendudele Tallinn-Istanbul-Soul ja Taipei-Istanbul-Tallinn ning lend Soul–Taipei. Hinnas toitlustus Turkish Airlinesi lendudel;
 • lennujaamamaksd, käibemaks;
 • bussitransfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi, transport vastavalt ekskursioonidele;
 • majutus programmis toodud hotellides**** kogu reisi vältel, hommikusöögid;
 • õhtusöögid vastavalt programmile (Lõuna-Koreas 2 õhtusööki ja Taiwanis 1 õhtusöök);
 • eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid kogu reisi jooksul;
 • kõik vaatamisväärsused, mis programmis märgitud.
Koreas ja Taiwanis on obligatoorne jätta jootraha kohalikule giidile u. 5 EUR/USD päevas ning enamus restorane ning söögikohtasid lisab arvele 10-15% teenustasu.

Lisatasu eest võimalik:
 • ühene majutus hotellides 1200 €;
 • tervisekindlustus 15 päevaks al 20,52 € (kuni 69 a., vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

Viisa ja dokumendid

Lõuna-Koreasse sisenemise tingimused:
Eesti kodanikud saavad reisida Lõuna-Koreasse viisavabalt. Enne viisavaba reisi alustamist tuleb taotleda elektrooniline sissesõiduluba K-ETA veebilehelt (hind 10306WON ehk ca 8€, tasutakse krediitkaardiga ankeeti täites). Väljastatud elektrooniline sissesõiduluba tuleb printida ja reisile kaasa võtta.
Juhul kui Te sooviksite, et reisiloa vormistab Teile Germalo Reisid (rakendub reisiloa hind + teenustasu 15€), siis palume, et annaksite meile sellest eraldi teada ja saadaksite oma passikoopia ning dokumendifoto.
K-ETA ankeedi täitmiseks peab Teil olema e-maili konto. Ankeeti tuleb üles laadida foto passi pildiga lehest ning üks passipilt.

Aadressiks, kus peatute, palume panna esimese hotelli aadress ja nimi:
Amid Hotel Seoul
38 Insadong 5-gil, 03149 Jongno-gu

Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit 

Lisainfo

 • Lõuna Korea rahaühik on Won. 1 € on ca 1200 KRW (Woni). Taiwani rahaühik on Taiwani dollar. 1 € on ca 34 TWD (Taiwani Dollarit) Soovitame kaasa võtta USA dollareid või eurosid. Raha saab vahetada nii pankades kui ka suuremates hotellides. Suuremates kaubanduskeskustes saab maksta krediitkaardiga. Osad sularahaautomaadid ei pruugi tunnistada Euroopa pangakaarte.
Lennuinfo Turkish Airlinesi liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Oluline teada:
 • Kuna Lõuna Koreas ja Taiwanis on väga intensiivne UV-kiirgus, siis tuleks kindlasti kasutada päikesekaitsekreemi (soovitatavalt vähemalt SPF 20 või 30). Samas võib temperatuur oktoobris olla jahe. Soovitame kaasa võtta soojema jaki, tuulepluusi ja vihmakaitse vahendid.
 • Templitesse sisenedes peaksid naised kandma õlgu katvaid pluuse, pikki pükse või pikka seelikut, mehed vähemalt põlvedeni ulatuvaid pükse. Enne templikülastust tuleb ära võtta jalanõud ja peakate. Reisile vajalik kaasa võtta päikese eest kaitsev peakate.
 • Eestis kasutusel olevad seadmed ühilduvad Lõuna Korea elektrisüsteemiga. Taiwanis on kasutusel A/B tüüpi pistikupesad mille jaoks oleks vajalik kaasa võtta adapter.  Lisainfot:  http://www.worldstandards.eu/electricity/plugs-and-sockets/
 • Soovitame juua pudelivett või läbikeedetud kraanivett. Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo https://www.vaktsineeri.ee/et/reisivaktsineerimine-ja-profulaktika
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 
02.11.2024 - 15.11.2024
Giid Siret Kalmström
 Hind al 4699
Ooteleht
Giid
Siret Kalmström
Sireti reisipagasis on palju kogemusi ja elamusi, kultuuri ja ajalugu, mitmeid seiklusi ja palju toredaid avastamisi. Reisid neljal mandril ja üle viiekümnes riigis Euroopas, Aasias ja Aafrikas on andnud Siretile avatud maailmavaate ning laia silmaringi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Lõuna-Korea ja Taiwan

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Kristin
Käisime Sardiinia-Korsika reisil. Reis oli tore. Eraldi kiidaksin giid Triinu Borgat. Uskumatu - endiselt hea, lihtsalt parim! Olen temaga mitmeid reise teinud, soovitan teda kōigile.
L
Lüüli
Tagasiside on aus ja tuleb südamest, seega võib seda ka kõigile teistele teada anda. Mul jäigi vaevama, et Heigot ei saanud reisi lõpus kohe tänatud. Parimaga Lüüli Junti