Malaisia ja Singapur - suur ringreis ja rannapuhkus Langkawil

Malaisia ja Singapur - suur ringreis ja rannapuhkus Langkawil

06.12.2022 - 19.12.2022
Giid Triinu Borga
 Hind al 2499
Müüdud
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Sellel reisil toitlustus juba hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi ja annavad nõu kõigi küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kutsume Teid eksootilisse Aasiasse. Meie teekond viib nii suurlinlikku Singapuri kui ka põnevasse ning looduslikult kaunisse Malaisiasse. Koloniaalajastu arhitektuur Singapuris, maailma vanim džungel Malaisia sisemaal ning kilomeetrite pikkused liivarannad Langkawi saarel. Malaisia – see on tõeline Aasia!

Malaisiasse reisimisel ei ole 18.oktoober. 22 seisuga covid reisipiiranguid.
 • Singapuri reisimiseks vajalik min 2 doosi vaktsiini või negatiivne antigeeni test.

Lugege Malaisia kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Koguneme kell 16:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoleti kõrval, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 18:55-23:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424).  Palume kontrollida lennuki väljumise aega ka vahetult enne reisi!
 
2. päev LEND ISTANBUL-KUALA LUMPUR
Jätkulend Istanbul-Kuala Lumpur kell 01:50-17:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK60).
Tere tulemast imelisse Malaisiasse. Sõidame lennujaamast kesklinna ning majutume kahel järgneval ööl Kuala Lumpuris hotellis Dorsett Kuala Lumpur Hotel**** Dorsett klassi toas.
 
3. päev KUALA LUMPUR - BATU KOOPAD
Hommikusöök hotellis. Tänane päev on pühendatud tutvumisele Kuala Lumpuriga, „kontrastide metropoliga“. Näeme rahvusmonumenti, kuningapaleed, Masijd Negarat – rahvusmošeed oma 75 meetri kõrgusele küündiva minaretiga. Jalutame imekaunites järveaedades. Naabrusesse jääb ka liblikapark enam kui 6000 värvikireva asukaga. Peatume Malaisia „vabaduse väljakul“ - Padang Merdekal, kus 1957. aastal kuulutati välja Malaisia iseseisvus ning vaatame linna üht kauneimatest hoonetest, mauri stiilis ehitatud Sultan Abdul Samadi maja.
Külastame budistlikku Thean Hou templit, mille juurest avaneb imekaunis vaade Kuala Lumpurile. Kõigele krooniks teeme peatuse ka Kuala Lumpuri ühe sümboli, maailma kõrgeimate hoonete hulka kuuluva Petronas Twin Toweri juures.
Teeme väljasõidu Kuala Lumpuri keskusest ja peatume Batu koobaste juures, kus paikneva hindi pühamuni viib 272-astmeline trepp. Paik on kuulus iga-aastaste Thaipusami pidustuste poolest, mil patulunastajad läbistavad oma ihu teravate orade ja konksudega.
Päeva lõpetuseks pakume soovijatele (lisatasu eest) võimalust tutvuda õhtuse valgustatud linnaga ning suunduda ühisele buffet õhtusöögile Kuala Lumpuri teletorni võrratusse restorani Atmosphere360 - Malaisia kõrgeim restoran 282m kõrgusel.

4. päev KUALA LUMPURIST TAMAN NEGARASSE
Hommikusöök hotellis. Edasine teekond viib meid Taman Negara rahvusparki – Malaisia rohelisse südamesse. Malaka poolsaare sisemaa peidab endas maailma vanimat ja liigirohkeimat vihmametsa. Kliimamuutustest mõjutamata jäädes on see vihmamets segamatult 130 miljonit aastat arenenud. Ühine lõunasöök.
Kuala Tembelingis istume juba jõepaati ning jätkame oma retke põlismetsas mööda veeteid keset paradiisi meenutavat loodust.
Majutus ja õhtusöögid kahel järgneval ööl rahvuspargis lodge tüüpi hotellis Mutiara Taman Negara**** majakestes.
Soovijad saavad suunduda paaritunnisele lisaekskursioonile (lisatasu eest) orang asli ehk piirkonna indogeense rahva juurde.
Õhtul peale õhtusööki läheme üheskoos väikesele džunglijalutuskäigule.

5. päev TAMAN NEGARA
Hommikusöök hotellis. Tänase päeva veedame keset võrratut ürgloodust ja teeme lähemalt tutvust maailma vanima vihmametsaga. Päeva tipphetkeks kujuneb kindlasti matk Bukit Teresekile, ühele mägedest rahvuspargis. Hea ilma korral avaneb meile vaade eemal kõrguvale Gugung Tahan mäele (2187 m). Soovi korral on võimalik matkata veel iseseisvalt, puhata hotellis. Lõunasöök hotellis.
Päeva teisel poolel sõidame paadiretkele Lata Berkoh kose juurde koos ujumispeatusega (sobiva ilma korral) kose alla moodustunud looduslikus basseinis. Paadisõidul on taas võimalik jälgida rikkalikku floorat ja vana vihmametsa. Ühine õhtusöök hotellis.

6. päev PUTRAJAYA, LEND LANGKAWILE
Hommikusöök hotellis. Lahkume Taman Negara rahvuspargist ning sõidame tagasi Kuala Tembelingi. Teel Kuala Lumpurisse läbime Putrajaya linna. Selles Malaisia uues administratiivkeskuses näeme peaministri uhket residentsi, ministeeriumihooneid, moodsat linnaarhitektuuri ja lõputult parke (siia on istutatud üle 20 miljoni puu).
Lend Kuala Lumpur-Langkawi kell 18:50-19:55 (lennunumber MH1450).
Majutus kuuel järgneval ööl rannahotellis Holiday Villa Beach Resort & Spa**** superior klassi toas. Suurepärased päevad troopilisel rannal – meri, päike ja valge rannaliiv!
 
7. päev LANGKAWI EKSKURSIOON JA PUHKUS
Hommikusöök hotellis. Kõrged mäeahelikud, metsaga kaetud künkad, riisipõllud ning väikesed lahesopid valgete liivarandadega on vaid mõned märksõnad, mis iseloomustavad ligi sajast saarest koosnevat Langkawi arhipelaagi. Langkawi võrratud liivarannad on ideaalseks puhkusepaigaks kõikidele päikesekummardajatele. Ka nendele, kes eelistavad pigem aktiivset puhkuseveetmist, pakub saar ohtralt võimalusi. Võib tegeleda paljude veespordialadega, minna snorgeldades uurima veealust maailma jne.
Teeme ühiselt esimese tutvuse selle Malaisia pärliga. Külastame Atma Alami batikakeskust ja Mahsuri mausoleumi, vaatame ringi Kuah linnas ning soovi korral on võimalik sooritada duty free sisseoste. 
 
8. päev LANGKAWI LOODUSTUUR
Hommikusöök. Tutvume Langkawi omapärase loodusega, unikaalse looma- ja taimeriigiga. Näeme mangroovidžunglit, huvitavat kalakasvatust, nahkhiirekoopaid. Näeme ka, kuidas söödetakse kotkaid. Ühine piknik lõuna. Sobiva ilma korral peatume inimtühjal rannal, et teha värskendav suplus.
Päeva teine pool jääb puhkuseks rannas.
 
9.-11. päev PUHKUS LANGKAWIL
Hommikusöök hotellis. Vaba päev rannas. Soovijatel on võimalik minna iseseisvalt mõnele väljasõidule saarel (lisatasu eest).

12. päev LEND LANGKAWI-SINGAPUR, SINGAPURI LINNAAEKSKURSIOON - SOOVIJATELE CLARKE QUAY ÕHTUNE JÕEKRUIIS JA MARINA BAY VALGUSSHOW
Hommikusöök hotellis. Aeg lahkuda Langkawi saarelt ning lendame edasi Singapuri. Lend Langkawi-Singapur kell 08:45-10:20 (lennunumber AK732). 
Singapur asub Malaka poolsaare lõunatipus ning tegemist on väikese saareriigiga, mida peetakse ka üheks 20. sajandi majandusimeks. Olles olnud kaubavahetuse sõlmpunktiks juba 19. sajandi alguses, tuksleb Singapuri kaubandus aina kiiremas rütmis. Singapuri sümbol Merlion, pool kala ja pool lõvi, tervitab meid Merlion Parkis. Oma teekonnal möödume kuulsast Singapuri kriketiklubist, näeme parlamendihoonet, uhket ülemkohut ja linnavalitsuse hoonet ja Fullertoni hotelli. Suundume Marina Bay piirkonda ja külastame kuulsat Marina Bay hotelli vaateplatvormi. Jalutame Gardens by the Bay aedades, võimalus tutvuda sealsete lillepaviljonidega.
Suundume Singapore Flyer vaaterattale, mis on maailma kõrgeim, ulatudes oma 165 meetriga 42 korruselise hoone kõrgusele. Vaaterattal on 28 klaasist kapslit, millest avanevad pooletunnise tiiru jooksul suurepärased vaated nii Singapuri saareriigi kõrghoonetele kui sobiva ilma korral ka Malaisiale ning Indoneesialegi.
Majutume järgneval ööl Singapuris suurepärase keskse asukohaga hotellis Park Regis Hotel Singapore****.
Õhtul jalutame soovijatega vaatama uhket Marina Bay valgusshowd.

13. päev SINGAPUR, LEND SINGAPUR-ISTANBUL
Hommikusöök hotellis. Vaba hommikupoolik.
Soovijatel on võimalik ühineda (lisatasu) meeleolukale laevakruiisile. Meile avanevad vaated Singapuri maamärkidele uue ja huvitava nurga alt.
Peale hotellist väljaregistreerimist suundume tutvuma elust kihava Hiinalinnaga. Singapuri India kogukonna vaimses ning kaubanduslikuks keskuses Little Indias näeme nii traditsioonilisi India poekesi kui ka uhkete ornamentidega kaunistatud templeid. Seejärel sõidame unikaalse karakteriga Peranakani linnaosasse. Siin kohtuvad ajalugu ja tänapäev. Jalutame aias, kus kasvatatakse Peranakani köögis kasutatavaid vürtse. Katongi ja Joo Chiati kvartalites paelub meid barokne 1920-30ndate arhitektuur.
Õhtune vaba aeg Clarke Quay piirkonnas.
Aeg suunduda lennujaama. Lend Singapur-Istanbul kell 23:35-06:10 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK55).

14. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Jätkulend Istanbul–Tallinn kell 09:30-12:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421).

Reisi hind

2499 €* / 2630 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid Turkish Airlines liinilendudele Tallinn-Istanbul–Kuala Lumpur ja Singapur–Istanbul–Tallinn, toitlustamine lennukis;
 • lennupilet lendudele Kuala Lumpur-Langkawi ja Langkawi-Singapur;
 • lennujaamamaksud august'22 seisuga, käibemaks. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • 11 ööd hotellides koos hommikusöökidega vastavalt programmile (2-in. toad);
 • 2 lõuna- ja 2 õhtusööki, 1 piknik lõuna;
 • ekskursioonid eesti keeles, eestikeelse giidi/reisijuhi teenused, lisaks kohalik Malaisia inglisekeelne giid;
 • sissepääsupiletid, mis programmis märgitud: Kuala Lumpuri liblikapark, paaditransfeer Kuala Tembelingist Mutiara Taman Negarasse, Langkawil Mahsuri kompleks, Singapur Flyer, Gardens by the Bay.
Lisakulud:
Lisaekskursioonid (hinnad arvestatud rühmahindadena eeldusel, et osalejaid on vähemalt 10 inimest):​
 • Kuala Lumpur Tower õhtusöök - Kuala Lumpuris pakume soovijatele (lisatasu eest) võimalust tutvuda õhtuse valgustatud linnaga ning suunduda ühisele buffet õhtusöögile Kuala Lumpuri teletorni võrratusse restorani Atmosphere360 - Malaisia kõrgeim restoran 282m kõrgusel. Hind 98€ (ettetellimisel ja tasumisel) - sisaldab transfeere hotellist restorani ja tagasi, buffet õhtusööki restoranis, hinnas sisaldub kohv/tee, muud joogid lisatasu eest. See õhtune meelelahutus viib meid ka Hiinalinna vabaõhuturule. Pärast õhtusööki teeme tingsõidu valgustatud linnas, möödume kaunilt valgustatud Sultan Abdul Samadi hoonest ja Petronase kaksiktornidest. KL Toweri külastamisel on dresscode smart casual;
 • ​lisaekskursioonil Taman Negara rahvuspargis orang asli põlisrahva juurde 15 € - (ettetellimisel ja tasumisel);
 • õhtusele päikeseloojangu kruiisil Langkawil koos õhtusöögiga 85 € - (ettetellimisel ja tasumisel);
 • laevakruiis Singapuris 25 € (tasumine kohapeal).
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast eelneva etteteatamiseta.
 • Reisi hinnas ei sisaldu jootrahad kohalikele saatjatele ja bussijuhtidele. Palume arvestada u. 30 € jootrahadeks (kohalikud giidid ja bussijuhid). Jootraha andmise komme on laialt levinud. See moodustab osa teenindaja palgast ja seetõttu ootavad jootraha kõik teenindajad. Restoranides sisaldub jootraha tavaliselt juba arves, kuid meeldiva teeninduse eest oodatakse lauale ikka lisaks 5-10% arvest. Palume arvestada jootrahadeks 1-2 USD/EUR päeva kohta bussijuhile ja 2-3 USD/EUR päeva kohta kohalikule giidile. Jootrahasid korjatakse ja tasutakse reisi ajal vastavalt iga reisietapi lõpus. Jootrahad on kohaliku teeninduskultuuri traditsiooniline osa ning selle eest ollakse väga tänulikud. Siiski ei ole jootrahade maksmine reisijale kohustuslik, vaid näitab rahulolu ja tänulikkust saadud reisikogemuse ning teeninduse suhtes.
Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 449 €
 • Tervisekindlustus al 22,42 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

Viisa ja dokumendid

Malaisia on Eesti passi omanikule viisavaba (halli passiga vajalik viisa). Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud pärast reisi lõppu).
Palume meile enne reisi teada anda passi number ja kehtivuse aeg hiljemalt kuu enne reisi!

Lisainfo

 • Raha soovitame kaasa vahetada vähemalt 400 € ulatuses (soovitavalt vähemalt 250 SGD ja 1000 MYR). 1 € = 1,73 SGD = 4,5 MYR
 • Taman Negara rahvuspargis kehtib tasu pildistamise ja filmimise eest 5 MYR aparaadi kohta.
 • Kaasa võtta päikesekreem, vihmakeep, korralikumad rõivad rahvusõhtuks, taskulamp, mugavad riided ja jalanõud Taman Negara rahvuspargi külastamiseks.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo siit.
Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg.
NB! Lubatav äraantav pagas siselendudel on 1 ühik max 20 kg / reisija.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
 
Jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
06.12.2022 - 19.12.2022
Giid Triinu Borga
 Hind al 2499
Müüdud
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

R
Ranno
Tere! Suur tänu vastutulelikkuse eest ning kindlasti kaalume Germalot ema reisile kunagi tulevikus, kui olukord on paranenud. Tänud ka proaktiivse suhtluse eest. Väga meeldiv kogemus on olnud Germaloga asju ajada.
H
Hiie ja Koit
Unustamatu reisielamus Sitsiiliast koos viirust trotsiva väikese vapra reisiseltskonnaga. Suurepärane reisikorraldus ja reisiprogramm Germalolt ning muidugi võrratu Mae giidina. Kohtumiseni uutel reisidel! Oktoober 2020.