Malaisia - ringreis Borneo saarel ja Kuala Lumpur

Malaisia - ringreis Borneo saarel ja Kuala Lumpur

28.12.2024 - 08.01.2025
Giid Triinu Borga
 Hind al 3299
Broneeri
Borneo on põnev sihtkoht ja hiiglaslik saar Kagu-Aasia Malai saarestikus, mis on jagatud Malaisia ​​Sabahi ja Sarawaki osariikide, Indoneesia Kalimantani ja väikese Brunei riigi vahel. See on tuntud oma randade ja iidse, bioloogiliselt mitmekesise vihmametsa poolest, mis on koduks metsloomadele, sealhulgas orangutanidele ja leoparditele. Sabahis asub 4095 meetri kõrgune Kinabalu mägi, saare kõrgeim tipp, ja avamerel kuulus sukeldumispaik Sipadani saar.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Koguneme kell 16:15 Tallinna Lennujaamas väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusletis, kus kõikidele reisijatele väljastatakse vajalikud dokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 18:40-23:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424).
Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega veel vahetult enne reisi!
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

2. päev LEND ISTANBUL-KUALA LUMPUR
Jätkulend Istanbul-Kuala Lumpur kell 01:50-17:05 (kohalikud kellaajad, lennu number TK60).
Oleme saabunud Malaisia pealinna Kuala Lumpurisse, majutume hotellis.
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
Majutus: Dorsett Hotel Kuala Lumpur**** või sarnases


3. päev LEND KUALA LUMPUR-SANDAKAN, SEPILOK
Varahommikul suundume tagasi Kuala Lumpuri lennujaama, et lennata edasi juba Sandakani. Lend Kuala Lumpur-Sandakan (kellaajad täpsustamisel).
Sandakan on Borneo saarel asuva Sabah' osariigi suuruselt teine linn. See on suure sadamaga elav linn, kus enamus elanikest on kohalike hõimude liikmed, lisaks malaid ja hiinlased. Siit saavad alguse paljud turismiteekonnad ümbritsevatele saartele ja sisemaa džunglisse. Linn oli pikki aastaid ka Briti siinsete koloniaalvalduste keskuseks.
Suundume edasi juba Sepiloki. Sõidame Sepiloki Orang Utani taastusravikeskusesse. Selles keskuses saame jälgida, kuidas inimese lähimal sugulasel aidatakse taas tema looduslikus elupaigas nö metsikuks muutuda. Võtame ette jalutuskäigu troopilises metsas ja söötmisplatvormil oleme tunnistajaks orangutanide toitmisele ja külastame nende lasteaeda. Seejärel suundume Borneo päikesekaru rehabilitatsioonikeskusesse. Keskuse tegevus on tänaseks suutnud päästetud päikesekarude elutingimusi parandada, säilitades seejuures nende loomulikud käitumismallid 2,5 ha suuruses kinnises metsas.
Check-in, lõunasöök ja kerge puhkus meie tänases lodges.
Võimalusel vaatame orangutanide rehabilitatsioonikeskuses ka nende põnevate inimahvide lõunast söötmist.
Hilisel pärastlõunal sõidame umbes 40 minuti kaugusel asuvasse kalurikülla. Kohale jõudes lihtne teepaus, lühike infotund külast ja hõõguvate jaanimardiklaste tegevustest. Pärast seda jätkame paadikruiisiga, et saada rohkem teavet mangroovimetsade kohta. Kruiisimise ajal saame heita jõe äärde mõned kala-/krabilõksud ja vaadata, kas meil on õnne, et saame ka ise saaki õhtusöögiks. Härmadudes näeme hõõguvaid jaanimardikaid. Pärast õhtusööki sõidame tagasi oma lodge'i.
Söögikorrad: take-away hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Sepilok Jungle Lodge või sarnases


4. päev SELINGANI SAAR - AASTAVAHETUS
Pärast varast hommikusööki hotellis sõidame taas Sandakani ning siit edasi juba paadiga Selingani saarele, mis on merekilpkonnade kaitseala. Siin on võimalik kaunitel liivarandadel rannamõnusid nautida, snorgeldada, külastada merekilpkonni tutvustavat väljapanekut ja haudejaama.
Õhtul võime näha hiiglaslikke merekilpkonni kaldale munele tulemas ja väikesi äsjakoorunud kilpkonni merre sibamas.
Võtame ühiselt vastu uue aasta!
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Selingan Island Chalet või sarnases


5. päev KINABATANGAN
Sõidame laevaga tagasi Sandakani ja edasi suundume juba maad mööda edasi Bilitisse, mis paikneb otse Kinabatangani jõe kaldal. Enne aga saame kohalikus vihmametsa uurimiskeskuses kogeda ja avastada 620m pikkusel Rainforest Skywalk sillal elu puulatvades. Siin võib avaneda võimalus kohata ka harvanähtavaid lendoravaid.
Kinabatangan on tuntud kui Sabah' pikim jõgi, mis on ääristatud lopsakast rohelusest ning rohkest faunast. Selle põhikanali pikkus on umbes 560 km, valgala umbes 16 800 km2 ja see katab peaaegu 23% Sabah' kogu maismaast. Jõgi ja seda ümbritseva vihmametsa märgalad moodustavad ühe meie planeedi rikkaima ökosüsteemi. See vaikselt kulgev jõgi pakub meile imelist võimalust kohata metsloomi nende looduslikus elupaigas. Suundume oma lodge'i ja majutume siin kahel järgneval ööl. Ööbimine otse Kinabatangani jõe ääres annab meile tõeliselt eksootilise looduse kogemuse. See on ka linnuvaatlejatele inspireeriv keskkond.
Pärast ühist lõunasööki ja infovahetust kohaliku loodusgiidiga suundume edasi juba oma esimesele jõekruiisile. Loodame kohata Borneo kuulsaimat vaatamisväärsust, milleks on  Borneo ninaahv nasalis larvatus - see on endeemiline liik vaid Borneol ja on kergesti äratuntav isase isendi pika, iseloomulikult rippuva nina ja omapärase värvide segu järgi – hallid jalad, valge kõht ja saba ning oranž karv.
Puhkus ja õhtusöök lodges. Seejärel läheme õhtusele džunglimatkale, kus loodame märgata just pimeduses aktiivsemaks muutunud elusloodust.
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Bilit Adventure Lodge või sarnases


6. päev KINABATANGANI JÕGI ja VIHMAMETS
Hommikul äratavad meid helid metsikust loodusest. Võtame ette varahommikuse paadiretke, et jälgida jõe ääres värviliste ja lärmakate lindude ärkamist ning hea õnne korral võime näha ka jõekaldal hommikusöögiks toitu otsivaid metsloomi. Naaseme lodge'i oma hommikusöögiks. Pärast hommikusööki seame ennast aga valmis tänaseks põnevaks seikluseks. Läheme taas tutvuma vihmametsaga ja meid ümbritseva loodusega.
Lõunasöögiks ja kergeks puhkuseks naaseme lodge'i. Pärastlõunal suundume veelkord põnevale jõekruiisile.
Ühine õhtusöök lodge’s.
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Bilit Adventure Lodge või sarnases


7. päev LEND KOTA KINABALUSSE, PUHKUS RANNAS
Hommikusöök lodge's ja seejärel sõidame Sandakani, et siit edasi lennata Kota Kinabalusse (kellaajad täpsustamisel). 
Kota Kinabalu paikneb Borneo saare põhjaosas ja on Sabahi osariigi pealinn. Sageli nimetatakse seda KK-ks, see on rannikulinn, mida ümbritseb osaliselt vihmamets. Linn on tuntud oma elavate turgude, kaasaegse promenaadi, randade ja veeäärse Kota Kinabalu mošee poolest. 
Sõidame edasi oma resorthotelli ja majutume kolmel järgneval ööl siin. Ülejäänud päeva saamegi juba  veeta juba hotelli basseini ääres või rannas. Suurepärane võimalus nautida Kota Kinabalu päikest, merd ja randa.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Nexus Resort & Spa Karambunai**** või sarnases, Ocean Panorama Premier kategooria tuba


8. päev KINABALU RAHVUSPARK
Pärast hommikusööki alustame oma ekskursiooni Kinabalu rahvuspargis, kus asub 4095 m kõrgune Kinabalu mägi. Meeleolukal sõidul rahvusparki möödume riisipõldudest. Meie teele jäävad ka Dusuni hõimu külakesed ja majad, mis asuvad Crockeri aheliku mäeharjade kohal. Jõuame Kinabalu mäe jalamile. Siin antakse meile sissejuhatus 5000 soontaimeliigi, umbes 1000 orhideetüübi, 90 imetajaliigi ja 300 linnuliigi kohta, kui nimetada vaid mõnda. Seejärel suundume Poringini kuumaveeallikate juurde. 41 meetri kõrgusel metsaaluses rippuvad puuvõradesse rajatud rippteed seavad proovile meie kõrgustaluvuse. Ühine lõunasöök (sisaldub hinnas).
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Nexus Resort & Spa Karambunai****, Ocean Panorama Premier kategooria
tuba

9. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS
Vaba päev puhkuseks troopilisel rannal.
Soovijatele valikekskursioon: LAEVAKRUIIS SAARTE VAHEL ja BBQ-lõunasöök (lisatasu)
Tunku Abdul Rahmani merepark hõlmab nelja kaunist saart. Kõige populaarsem on Manukani saar, mis asub sadamasillast 20-minutilise paadisõidu kaugusel. Liiv on valge ja peen, vesi on säravalt selge, et näha snorgeldades vikerkaarevärvilisi mereelanikke. Grill-lõunasöök Sapi saarel looduse iluga täiendab meie reisielamusi.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Nexus Resort & Spa Karambunai****, Ocean Panorama Premier kategooria tuba


10. päev KOTA KINABALU LINN, LEND KOTA KINABALU-KUALA LUMPUR
Hommikupoolik veel puhkuseks hotellis.
Pärast check outi hotellist suundume ekskursioonile Kota Kinabalu linnas. Malaisia "tuuletagune maa" Sabah, on suur osariik, kuid selle pealinn Kota Kinabalu on suhteliselt väike. See ringreis viib teid linna tähtsamate vaatamisväärsuste juurde, sealhulgas Atkinsoni kellatorn, mis on kogu Sabah’ vanim ehitis 1903. aastast. Linna kõrgeimas punktis mäe veerel paikneb vaateplatvorm ja vaade selle tekilt ulatub Tunku Abdul Rahmani pargi saarteni. Linna mošee on uus ja ümbritsetud kunstliku laguuniga. Külastame võimalusel kohalikku käsitööturgu, et uudistada käsitsi valmistatud suveniire ja pärleid.
Suundume lennujaama, et lennata tagasi Kuala Lumpurisse. Lend Kota Kinabalu-Kuala Lumpur (kellaajad täpsustamisel).
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Dorsett Hotel Kuala Lumpur**** või sarnases


11. päev KUALA LUMPURI EKSKURSIOON, ÕHTUNE LEND KUALA LUMPUR-ISTANBUL
Tänane päev on pühendatud tutvumisele Kuala Lumpuriga, „kontrastide metropoliga“. Näeme rahvusmonumenti, kuningapaleed, Masijd Negarat – rahvusmošeed oma 75 meetri kõrgusele küündiva minaretiga. Jalutame imekaunites järveaedades. Naabrusesse jääb ka liblikapark enam kui 6000 värvikireva asukaga. Peatume Malaisia „vabaduse väljakul“ - Padang Merdekal, kus 1957. aastal kuulutati välja Malaisia iseseisvus ning vaatame linna üht kauneimatest hoonetest, mauri stiilis ehitatud Sultan Abdul Samadi maja.
Külastame budistlikku Thean Hou templit, mille juurest avaneb imekaunis vaade Kuala Lumpurile. Kõigele krooniks teeme peatuse ka Kuala Lumpuri ühe sümboli, maailma kõrgeimate hoonete hulka kuuluva Petronas Twin Toweri juures.
Soovijatele pakume päeva jooksul võimalust külastada Kuala Lumpuri üht kuulsaimat vaatamisväärsust  - Petronas Toweri kõrghoonet koos muljetavaldava vaateplatvormiga (vaid ettetellimisel, lisatasu eest).
Aeg suunduda lennujaama. Lend Kuala Lumpur-Istanbul kell 23:45-06:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK61).
Söögikorrad: hommikusöök, toitlustus TK lendudel hinnas

12. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Jätkulend Istanbul-Tallinn kell 08:45-11:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421).
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

Reisi hind

3299 €**
** Supersoodushind kehtib kõikidele uutele tellimustele, broneerides reisi 01. juulini. Supersoodushinnale ei rakendu võimalikud lisasoodustused.


3499 €*  / 3683 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid Turkish Airlines liinilendudele Tallinn-Istanbul-Kuala Lumpur ja Kuala Lumpur-Istanbul-Tallinn, toitlustamine lennukis;
 • lennupilet lendudele Kuala Lumpur-Sandakan, Sandakan-Kota Kinabalu ja Kota Kinabalu-Kuala Lumpur;
 • lennujaamamaksud mai'24 seisuga, käibemaks. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • majutus hotellides ja lodge'des, toitlustamine vastavalt programmile (2-in. toad);
 • 1 takeway hommikusöök, 8 hommiku-, 5 lõuna- ja  4 õhtusööki;
 • ekskursioonid eesti keeles, eestikeelse giidi/reisijuhi teenused, lisaks kohalik Malaisia inglisekeelne giid;
 • sissepääsupiletid, mis programmis märgitud.
Lisakulud:
 • LAEVAKRUIIS SAARTE VAHEL ja BBQ-lõunasöök (hind täpsustamisel, tellimine kohapeal);
 • Petronas Toweri vaateplatvorm (ettetellimisel, hind täpsustamisel).
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast eelneva etteteatamiseta.
 • Reisi hinnas ei sisaldu jootrahad kohalikele saatjatele ja bussijuhtidele. Palume arvestada u. 30 € jootrahadeks (kohalikud giidid ja bussijuhid). Jootraha andmise komme on laialt levinud. See moodustab osa teenindaja palgast ja seetõttu ootavad jootraha kõik teenindajad. Restoranides sisaldub jootraha tavaliselt juba arves, kuid meeldiva teeninduse eest oodatakse lauale ikka lisaks 5-10% arvest. Palume arvestada jootrahadeks 1-2 USD/EUR päeva kohta bussijuhile ja 2-3 USD/EUR päeva kohta kohalikule giidile. Jootrahasid korjatakse ja tasutakse reisi ajal vastavalt iga reisietapi lõpus. Jootrahad on kohaliku teeninduskultuuri traditsiooniline osa ning selle eest ollakse väga tänulikud. Siiski ei ole jootrahade maksmine reisijale kohustuslik, vaid näitab rahulolu ja tänulikkust saadud reisikogemuse ning teeninduse suhtes.
Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 449 €
 • Tervisekindlustus al 22,42 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Siselendudel on äraantava pagasi piirang 15 kg.
 • Raha soovitame kaasa vahetada vähemalt 400 € ulatuses 
 • Osades rahvusparkides kehtib tasu pildistamise ja filmimise eest 5 MYR aparaadi kohta.
 • Kaasa võtta päikesekreem, vihmakeep, korralikumad rõivad õhtusöökideks, taskulamp, mugavad riided ja jalanõud rahvusparkide külastamiseks.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo siit.
Jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja reisitingimused

Malaisia on Eesti passi omanikule viisavaba (halli passiga vajalik viisa). Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud pärast reisi lõppu).
Antud nõuded kehtivad ainult Eesti Vabariigi passile (Eesti kodakondsus). Kõigi teiste passidega seoses palume eraldi täpsustada reisitingimusi Germalo Reiside kontorist.
Palume meile enne reisi teada anda passi number ja kehtivuse aeg hiljemalt kuu enne reisi!

Oluline
Reisieelselt, alates 3. päeva enne Malaisiasse sisenemist, on vajalik täita ankeet Malaysia Digital Arrival Card vormistamiseks: https://imigresen-online.imi.gov.my/mdac/main?registerMain
Ankeedi täitmise tulemusel saadud maale sisenemise kaart tuleb reisile kaasa võtta soovitavalt prinditud kujul.

Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit 
28.12.2024 - 08.01.2025
Giid Triinu Borga
 Hind al 3299
Broneeri
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Malaisia - ringreis Borneo saarel ja Kuala Lumpur

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Maire
Imelised valged majad, kuum päike, soe merevesi, hea toit, Oia päikeseloojang, erinevat värvi rannad, kosutav laevasõit koos vulkaanilise Nea Kameni saare külastamise ja ujumisega väävlirikkas vees jne. Seda nimekirja võib jätkata, kuid oma silm on kuningas. Santorinist räägitakse kui imelisest saarest ja tegelikkuses see nii ongi. Tänusõnad meie giidile Ester Laansalule, kes kõik need päevad andis väga hea ülevaate saare ajaloost ja tänu kellele saime hulgaliselt informatsiooni kogu Santorini elust ja olust. Lisapunktid minu poolt tema pakutud kohalike toiduretseptide eest, mis ärgitavad neid kodustes tingimustes järele proovima.
E
Eliise ja Heli
17.-24.07 Santorini reis. Soovime tänada kogu Germalo reisibürood väga läbimõeldud ja hästi korrektselt läbiviidud reisi eest. Eriline tänu meie giidile Ervin Org'le, kelle teadmised ja jutustamisladusus olid lihtsalt hämmastavad. Saime tükk maad targemaks. Aitäh! Hotell Sunshine Kamari ranna ääres oli puhas ja kena. Bussijuht väga kogenud. Kogu reis oli igati turvaline ja giidi poolt väga hästi korraldatud. Germalo on PARIM! Tänades Eliise ja Heli