Malta - päikesesaar Vahemeres

Malta - päikesesaar Vahemeres

19.10.2024 - 26.10.2024
Giid Ingrid Eomois
 Hind al 1049
Ooteleht
Malta on päikesesse uppunud saar, mis asub kesk Vahemerd ja mille ajaloolised rikkused ootavad avastamist. Malta, see on nagu samm tagasi ajalukku – saart on mõjutanud enamus muistseid kultuure. Kuid seal võib leida igaühe jaoks midagi, sest Malta külgetõmbejõuks on peale maailma vanimate ehitiste ka huvitav arhitektuur, vahelduv looduspilt ning soojad ja sõbralikud inimesed.

Lugege Malta kohta lähemalt siit >
Lugege lisaks meie giidide kohta siit >
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-LUQA
Kogunemine kell 19:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Luqa kell 21:00-00:05 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT889).
Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaegasid vahetult enne reisi.
Majutume 7 järgneval ööl Maltal hotellis vastavalt valikule (hotellivalik reisikava lõpus).

2. päev PALAZZO PARISIO – TA`QALI KÜLA – KULDNE LAHT
Hommikusöök. Külastame Palazzo Parisiot, näeme tema hoolitsetud itaaliapärast aeda, barokkfassaadi ja ainulaadset interjööri. Palee kullatud peeglitega ballisaal on Maltal ainulaadne oma ülevoolava stiili ja toretsevate kaunistustega. Paleed nimetatakse ka mini-Versaille’ks. Peatume Ta‘Qali meistrite külas, kus endise sõjaaegse lennuvälja suured mahajäetud angaarid on kohandatud töökodadeks ja poekesteks, kus müüakse käsitööd. Jalutame Ordumeistrite poolt rajatud San Antoni aedades, mis on Malta kaunemaid koos oma purskkaevude ja tiigikestega. Siin on lai valik erinevaid taimi jacarandast kuni roosideni igast maailma nurgast. Teeme peatuse, et ujuda Kuldses Lahes, mida ümbritsevad mäenõlvad ja maalilised luited.
 

3. päev PEALINN LA VALLETTA - LAEVAKRUIIS

Hommikusöök. Soovijatele pakume laevaga meresõitu mööda kahte looduslike sadamate ala (lisatasu eest). Näeme ajaloolisi kindlusi, sadamaid. Merelt avanevad kõige paremad vaated linnale. Suundume ekskursioonile saare pealinna La Vallettasse, mida on mõnikord nimetatud ka rüütlite linnaks. Selle ajalooline kesklinn kuulub aastast 1980 UNESCO maailmapärandi nimistusse. La Vallettat on kirjeledatud kui üht suurima ajalooväärtuste konsentratsiooniga paika. Teid üllatab lõpmata suure kunstikoguga Püha Ristija Johannese katedraal, mille interjööri peetakse üheks maailma parimaks kõrgbarokkarhitektuuri näiteks Euroopas. Näeme Ordumeistrite paleed, mis on alati võõrustanud Maltal valitsust ja kus hetkel asub Malta presidendi kantselei.  Külastame Mysterium Fidei muuseumi, mille käigus tutvume Püha Katariina kloostriga. Klooster asutati 1575 aastal esialgu naisorbude eest hoolitsemiseks. Hiljem on seal elanud nunnad, kes otsustasid end välismaailma eest lukustada kuni surmani. Siin saab ülevaate kloostri igapäevaelust ja nende seinte vahele peidetud saladustest. Jalutame Barrakka aedades ja naudime sealt avanevat imekaunist vaadet ainsale Vahemere looduslikule sadamale ja Malta erinevatele linnadele. Aedades on vaatamiseks erinevad büstid, kujud ja infotahvlid, mis tähistavad isikuid ja olulisi sündmusi Malta ajaloos.

4. päev VABA PÄEV RANNAS
Hommikusöök. Vaba rannapäev.

5.päev VABA PÄEV või SOOVIJATELE LISAEKSKURSIOON GOZO SAAR (lisatasu eest)
Hommikusöök. Täna sõidame soovijatega Gozo saarele (lisatasu eest), mis asub vaid pooletunnise meresõidu kaugusel. Gozo on palju rohelisem, vaiksem ja väiksem kui Malta.
Vaatame võimsa tsitadelliga maalilist Victoria linna, mis on saare ajalooline, majanduslik ja halduslik keskus. Tsitadell on nähtav peaaegu kogu saarelt, tõustes järsult ümbritsevast maastikust kõrgemale. Siit avaneb ka suurepärane vaade kogu Gozo saarele. Näeme neoliitikumiajastust pärit Ggantija megaliittemplikompleksi, mis on vanem kui Egiptuse püramiidid. Külastame Dwejra lahe kõrgetest kaljudest ümbritsetud piirkonda, mille ilu peetakse Gozo erakordsemaks vaatamisväärsuseks. Hea ilma korral saab teha ka paadisõidu. Lõunapaus on Xlendi kalurikülas (lisatasu eest). 

6. päev MARSAXLOKI KALURIKÜLA – SININE KOOBAS
Hommikusöök. Külastame Marsaxloki kaluriküla. See on parim koht saarel, kus näha kuulsaid just Maltale tüüpilisi paate luzzusid, mis on eriti kirevad ning maagiliste silmadega dekoreeritud. Sobiva ilma korral sõidame paadiga Sinise koopa juurde, mis on Capri kuulsa koopaga väga sarnane. Merevesi peegeldab koopa seintel ja lagedel erinevaid siniseid toone, mis muudavad atraktsiooni suurejoonelisemaks. Vaatame Stonehenge’ist vanemaid Hagar Qimi templeid, mis on ühed iidsemad religioossed paigad Maal. Sõidame piki pankrannikut - vaatame mere kohal kõrguvaid maalilisi Dingli merekaljusid, kus asub Malta kõrgeim punkt 253m. Samast leiame kalju serval asuva imeilusa Püha Maarja Magdaleenale pühendatud kabeli ja salapärase ürgse rööbastiku ehk cartruts’i.

7. päev MOSTA LINN - „VAIKUSE LINN” MDINA - RABAT
Hommikusöök. Oma ekskursioonipäeva alustame Mosta linna külastamisega, kus asub üks maailma suurimaid kuppelkirikuid. Kirik on tuntud ka 1942. aastal sakslaste poolt sinna lennukilt heidetud pommi poolest, mis läbi kupli langedes ei plahvatanud ega vigastanud ühtegi inimest. Väljasõit “vaikuse linna“ Mdinase, kus kitsad ja autovabad tänavad pakuvad lõõgastavat õhkkonda. Mdina on üks parimaid näiteid iidsest müüriga ümbritsetud linnast ja erakordne näide keskaja ja barokkstiili kombinatsioonist. Linna keskmes vaatame silmapaistvat Püha Pauluse katedraali. Väljaspool Mdina linnamüüre asuvas Rabati linnas laskume IV sajandist pärinevatesse katakombidesse, mis on raiutud kaljupinnasesse. Näeme Püha Pauluse kirikut. 


8. päev LEND LUQA-RIIA-TALLINN

Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Lend Luqa-Riia kell 14:05-18:40 ja Riia-Tallinn kell 20:05-20:55 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid BT740/BT317).

Majutus

1049
/
1104
Hotell Alexandra Malta 

Majutus standard klassi toas hommikusöökidega
Ooteleht
0.5 km merest
Keskuses
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisatasu
229€
Soodustus kolmandale inimesele toas
35€
Superior toa lisamaks, inimese kohta
80€
Merevaatega toa lisamaks, inimese kohta
140€
Õhtusöögid
175€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
St. Julian, majutus koos hommikusöökidega
Hotell Alexandra Palace*** on hea asukohaga hotell St. Juliansi keskuses.  Liivarand St George Beach on 500 m kaugusel. Hotellis on 188 tuba, katuseterrass basseini ja päevitusalaga, väike spa, kus on saun, sisebassein ja ilukeskus, baar mis teenindab ka katuseterrassi, buffet stiilis restoran. Enamus toad on rõduga. Tubades on konditsioneer, dušs/wc, TV, telefon. Hotellis on tasuta WiFi. Lisatasu eest võimalik tellida buffet stiilis õhtusöögid nädalaks.
www.alexandrahotelmalta.com
 

1199
/
1262
Hotell Golden Tulip Vivaldi 

Ooteleht
0.5 km merest
Keskuses
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Ühese toa lisatasu
290€
Õhtusöögid
155€
Soodustus kuni 11 a. lapsele lisavoodil / toas kahe vanemaga
150€
St. Julian, majutus koos hommikusöökidega
Hotell Golden Tulip Vivaldi**** on hea asukohaga hotell St. Juliani keskuses mere vahetus läheduses, liivarand St George Beach on 500 m kaugusel. Hotelli naabruses on poed, restoranid, kasiino.  Konditsioneeriga tubades on dušš/wc, minibaar. Vannituba on varustatud  fööni ja tualett-tarvetega. Hotellis on à la carte ja buffet restoran, baar, kohvik. Hotelli katusel asub bassein ja päevitusala. Samuti on hotellis olemas tervisekeskus ja saunad. Sauna ja türgisauna kasutus lisatasu eest 6 € / tund. Hotellis on tasuta WiFi ühendus . 
https://www.vivaldihotelmalta.com/

Reisi hind

Hind sisaldab
 • Lennupilet Tallinn-Luqa ja Luqa-Riia -Tallinn (Air Balticu liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • majutus 7 ööd vastavalt programmile valitud hotellis***/**** (2-in. toad), 7 hommikusööki;
 • ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Gozo ekskursioon 59 € (ettetellimisel ja tasumisel Eestis);
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a., 70-79 a. kallim tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Valletta laevakruiisi pilet 20 €
 • Mysterium Fidei muuseum 8 €
 • Ristija Johannese katedraal, Valletta 15 € (senior 12 €)
 • Püha Pauluse katakombid, Rabat 6 € (senior 60+ 4,50 €)
 • Sinine koobas sobiva ilma korra al. 10 €
 • Paadisõit Gozol sobiva ilma korral al 5 €
 • Mosta kuppelkirik 2 €
 • Palazzo Parisio 15 € ja senior 12 € 
 • Gozo templid 10 €, senior 8 € 
 • Hagar Qim 10 €, senior 7,50 € 
Muuseumipiletite ja külastuste hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Maltale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
 • Ekskursioonipäevade järjestus reisiprogrammis võib muutuda.
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
 • Reisil on mitmel ekskursioonipäeval ujumisvõimalus (Gozo saarel ja sinine koobas), soovi korral palume ujumisriided kaasa võtta
 • Palume end varustada sobiva adapteriga, Malta pistikud on erinevad Eestist
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel:
Äraantav pagas
: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis kuni 100 ml pakendites ning mis on pakendatud ühte läbipaistvasse korduvsuletavasse kuni üheliitrilise mahutavusega plastkotti.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha reisi jooksul muudatusi.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA
19.10.2024 - 26.10.2024
Giid Ingrid Eomois
 Hind al 1049
Ooteleht
Giid
Ingrid Eomois
Ingrid on Maltal elanud üle kümne aasta ja sattus saarele just eesti turistidega töötades. Maltale kanda kinnitanud, omandas Ingrid Malta ülikoolis magistrikraadid teatri ja turunduskommunikatsiooni erialal...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Malta - päikesesaar Vahemeres

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

S
Saima & Tiina
Suur tänu Mirjam Somelar! Reis Portugali 21.-28.04.23 ületas kõik ootused. Näha ja kuulda saime palju, palju uut ja huvitavat. Ilusad üllatused, mida kogesime, teevad ikka ja jälle südame soojaks. Mirjami juhatusel tahaks kindlasti veel reisida.
L
Liis
Käisin 30.10-6.11.23 Gran Canaria reisil. Jäin kogemusega väga rahule. Tänan giid Kaie Nurmestet huvitavate teadmiste jagamise ja hoolivuse eest. Mulle väga meeldis ka kohalik giid Eduardo - ta oli väga tore ja samuti hästi hooliv. Programm oli huvitav. Meeldis, et olid ka puhkepäevad. Hotelli New Folias asukoht San Agustinis oli väga hea. Läheksin Gran Canariale kindlasti tagasi ja soovitan seda reisi teistelegi!