Maroko suur ringreis

Maroko suur ringreis

18.04.20 - 27.04.20
 
Eelbroneering
"... ja Aladdini juurde tuli Maghribi võlur“ - nii algab üks ilus vana araabia muinasjutt, millele järgnevad fantastilised seiklused. Maroko on värav Aafrikasse ning imeline vanaaja ja kaasaja sulam. Maroko pakub silmale kõikvõimalikke vikerkaarevärve - punane linn Marrakech, valge Casablanca, ookrivärvi või rohelised seedrimetsadega kaetud mäed ja kollased Sahaara kõrbe barhaanid ja linnade kirjud soukid ehk turuväljakud. Marokolased ise on ka sama värvikad ja sama erilised, kui nende maa - segu erinevatest kohalikest berberi hõimudest ning sisserännanud araablastest. Maroko on maa, mis Teid oma mitmekülgsusega kindlasti võlub!
 
Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–CASABLANCA 
Kogunemine kell 16:30 TALLINNA LENNUJAAMA INFOLETIST VASAKUL ASUVA KASSA JUURES, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendidOtselend Tallinn-Frankfurt kell 18:05-19:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber LH883) ning Frankfurt-Casablanca kell 22:15-00:45 +1  (kohalikud kellaajad, lennunumber LH1330). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi! Majutus Casablanca hotellis***.

2. päev CASABLANCA - RABAT- MEKNES
Hommikusöök. Alustame põnevat ringreisi, mille käigus naudime nii eripalgelist loodust kui eksootilist kultuuri, muuhulgas tutvume Maroko nelja kungliku linnaga ehk linnadega, mis on nautinud Maroko pealinna staatust. Näeme ülevaatliku bussiekskursiooni käigus tänapäeva suurima linna ning riigi ärimeka Casblanca tähtsamaid vaatamisväärsusi. Teeme pildistamispeatuse  ühe maailma suurima mošee - Hassan II pühakojajuures, mis oma 200 meetri kõrguse minaretiga on üks uue aja Maroko sümboleid. Seejärel võtame suuna oma reisi esimese kuningliku linna ja riigi praeguse ametliku pealinna Rabati poole. Imetleme Hassani torni juures panoraamvaadet ning pildistame kuningas Mohammed V mausoleumi. Õhtuks jõuame Meknesi -teise Maroko kuninglikku linna. Majutus Meknesi hotellis***.

3. päev MEKNES - VOLUBILIS -FES 
Hommikusöök. Näeme Maroko Versailles'na tuntud linnas ainsalt kuningapaleest säilinud osa - hobusetalle. Hobused olid paleekompleksi ehitanud karmi valitseja suur armastus. Samuti külastame Vana-Rooma linna Volubilist, kus saab imetleda suurepäraseid mosaiike. Seejärel suundume kolmandasse kunglikku linna - Fesi. Näeme kahte linnaosa - linna vanemat mediinat Fès el-Jedidi ja uuemat Fès-el-Bali. Imetleme kuningapaleed ja siseneme vanalinna keerdkäikudesse, kus tutvume Fesi traditsioonilise käsitööga - külastame naha-, sepa- jm tööpoekesi. UNESCO maailmapärandi hulka kuuluv Fes el-Bali on kitsaste ja käänuliste tänavatega vanalinn. See on maailma suurim autovaba tsoon, kus ainsateks  liiklusvahenditeks on suurte koormatega eeslid. Majutus Fesi hotellis***. 
 
4. päev IFRANE-KÕRB
Hommikusöök. Ületame Kesk-Atlase mäed ja peatume prantslaste ehitatud Ifrane linnakeses, mis meenutab rohkem Alpide kui Aafrika küla. Teel peatume seedrimetsas, kus võib õnnestuda näha ahve. Sõidame läbi Zizi oru, mille maastik meenutab Metsikut Läänt. Teel teeme kaunimates kohtades mitmeid pildistamispeatusi. Õhtuks jõuame Sahara kõrbe serva - Tafilalti oaasi. Ööbima sõidame juba džiipidega päris Merzouga düünide vahele, majutus kõrbehotellis*** . Soovijatele ühine õhtusöök.
  
5. päev DÜÜNID - TODRA JÕEKANJON - DADEŠI ORG
Enne hommikusööki saavad soovijad soodsa ilma korral Merzouga düünides päikesetõusu nautida ning kõrbes kaamelisõitu proovida. Hommikusöök hotellis. Lahkume kõrbest. Sõidame mööda “1000 linnuse teed”. Meie teekond jätkub läbi Maroko kauni looduse - näeme Dadèsi orgu ja vapustavat Todra jõekanjonit, mille kõrgeim koht ulatub kuni 160 meetrini. Majutus  hotellis***. 
 
6. päev AÏT-BENHADDOU - MARRAKECH
Hommikusöök. Külastame kaunite vaadete poolest tuntud Ait-Benhadoud, kus näeme  piirkonna kauneimat ning paremini säilinud võimsat kasbah'd. Jõuame riigi kuulsaimasse linna, neljandasse kuninglikku linna -punasesse Marrakechi, mis on ka Marokole tema nime andnud. Tutvume  kontrastse ja eksootilise Marrakechi kuulsaima vaatamisväärsusega, Djemaa el–Fna turuväljakuga. Paljudele ilukirjandusest tuntud väljak täitub päevasel ajal akrobaatide, jutuvestjate, veemüüjate, ahvipidajate, maotaltsutajate, tantsijate ning muusikutega. Päikesejoojangul muutub väljak hiiglaslikuks toidufestivaliks, kus on kümneid pakkujaid ja sadu sööjaid. Turuväljaku kirglikku elu võib vaadelda  ka katusekohvikust. Jalutuskäik medinas, kus igapäevaelu tuksub samamoodi nagu paarsada aastat tagasi. Siin töötavad sepad, lõngavärvijad, vaibakudujad ja puunikerdajad. Kitsukestel tänavatel jalutades olete otsekui ajarändurid, sest see, mida siin näete, on praktiliselt muutumatuna püsinud neist aegadest, kui Fr. Tuglas või E. Viiralt siin viibisid. Majutus kahel järgneval ööl Marrakechi hotellis**** või sarnases.
 
7. päev MARRAKECH
Hommikusöök. Jätkame tutvumist Marrakechi vaatamisväärsustega. Bahia palee külastamine viib meid tagasi võimsa vesiiri ja tema haaremi aegadesse. Maroko arhitektuuripärliks peetavat paleed ehitas 14 aasta vältel u 1000 inimest ning selle 150st toast on tänapäeval külastajatele avatud vaid osa. Jalutame kaunites aedades, imetleme purskkaevudega väljakuid ning kahhelkivide, puitnikerduste ja vitraažidega kaunistatud hooneid. Külastame  ka 20.sajandi alguses prantsuse orientalisti poolt rajatud ning kuulsa moekunstniku Yves Saint Laurent'i poolt renoveeritud Majorelli aedasid. Meid ootab kesk tempokat suurlinna melu roheline oaas - igihaljad bambusesalud, turritavad kääbuspalmid, kõrged agaavid, kaktuseaiad, vörvikirevad buganvillapõõsad, erkoranžid mungalilled, roosad pelargoonipuhmad, vesiroosidega kaetud tiigid jpm. Soovijad saavad külastada ka islami kunsti muuseumit, kus eksponeeritakse kauneid Põhja-Aafrika tekstiile, pehmeid vaipu, luksuslikke juveele ning teisi kunstiaardeid.

 

8. päev ESSAOUIRA -AGADIR

Hommikusöök. Võtame  suuna UNESCO maailmapärandisse kuuluvasse Essaouirasse. See portugallaste ehitatud linn on tuntud ka Mogadori nime all.  Teeme ekskursiooni müüridest ümbritsetud ajaloolises linnasüdames medinas, mis on tuntud arvukate soukide, valgete majade ning puitnikerdustega uste poolest. Jälgime kalasadamas kalurite igapäevaelu – just kalapüük on üks peamistest sissetulekuallikatest ning linna restoranid on tuntud oma värskete mereandide poolest.  Teel näeme kindlasti ka iseäralikku vaatepilti arganipuu okstel turnivatest ning agranilehtedega maiustavatest kitsedest. Õhtuks jõuame kuurortlinn  Agadiri.  Majutus Agadiri hotellis Best Western Odysse park**** või sarnases.

 

9. päev PUHKUS AGADIRIS. Hommikusöök. Tänane päev on Agadiri laial rannaliival lebamiseks ning Atlandi ookeani lainetes mõnulemiseks. Õhtul saab mööda pikka rannapromenaadi jalutada ning maalilises jahisadamas  münditeed või kokteili nautida. Majutus Agadiri hotellis Best Western Odysse park**** või sarnases.

 

10.päev KOJULEND.

Hommikusöök. Vaba hommikupoolik ning keskpäeval transfeer lennujaama. Lend Agadir-Frankfurt 15:25-20:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber LH1329) ning  Frankfurt-Tallinn (kohalikud kellaajad, lennunumber LH884). Lend saabub Tallinnasse 28. aprillil.

 

Reisi hind


Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Franfurt-Casablanca-Agadir-Frankfurt-Tallinn 
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Majutus 7 ööd hotellides*** /****vastavalt programmile (2-in toad), 7 hommikusööki
 • Džiibisõit kõrbehotelli ja tagasi
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif. Lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel 
Reisi hind ei sisalda muuseumide ja teiste tasuliste objektide hindasid.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Kuningapalee Meknesis 70 MAD 
 • Volubilise Rooma varemed 70 MAD
 • Bahia palee Marrakechis 70 MAD
 • Medresse Fesis 20 MAD
 • Majorelli aiad 70 MAD  
 • Islami kunsti muuseum Majorelli aias 30 MAD
 • Kaamelisõit kõrbes ~150 MAD
 • Lõunasöögid al 150 MAD/kord
 • Õhtusöök kõrbehotellis 10 €
 • Võimalusel rahvusõhtu 40 €. Rahvusõhtul naudime kohalikku toitu ja muusikat.
 • Võimalusel Hassani mošee 12 €  (120 MAD)

Lisainfo

 • Palume meile enne reisi teada anda passinumber ja kehtivuse aeg. Pass peab kehtima vähemalt kolm kuud pärast reisi lõppu.
 • Soovitame vahetada vähemalt 200 € (soovitame kaasa võtta eurodes ning kohapeal vahetada dirhamiteks, kaasa võetud dirhamitega võib piiril tekkida probleeme). 
 • Marokos on kombeks anda jootraha. Reeglina ei toimu ilma jootrahata selles riigis midagi. Jootraha 25 € inimese kohta katab kõik reisi jooksul vajalikud kulutused. Seega, eraldi juurde ei tule kusagil maksta. Praktika on näidanud, et see on kõige paremini toimiv süsteem. Jootraha katab kohalikud giidid, hotelli restoranid, koristajad ja pakikandjad hotellides jms.
 • Paljudes kohtades riietuse osas piirang – õlad ja põlved peavad olema kaetud.
 • Marokos pakutakse kontinentaalset hommikusööki.
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
Lennuinfo Smartlynxi tellimuslennul
Äraantav pagas:
reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.

Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 48  tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehelt siin >. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanikud võivad Marokos viibida viisavabalt 90 päeva poole aasta jooksul. Marokosse reisimiseks on vajalik pass, mis peab kehtima veel vähemalt 3 kuud pärast riigis viibimise lõppu. 

Palume meile teada anda passi number ja kehtivusaeg.

NB! Halli passiga Marokosse reisida ei ole võimalik. Vt. konsulaarinfot Välisministeeriumi lehelt: www.vm.ee

Kaart:

18.04.20 - 27.04.20
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte