Maroko suur ringreis

Maroko suur ringreis

23.03.2024 - 30.03.2024
Giid Ervin Org
 
Müüdud

"... ja Aladdini juurde tuli Maghribi võlur“ - nii algab üks ilus vana araabia muinasjutt, millele järgnevad fantastilised seiklused. Maroko on värav Aafrikasse ning imeline vanaaja ja kaasaja sulam. Maroko pakub silmale kõikvõimalikke vikerkaarevärve - punane linn Marrakech, valge Casablanca, ookrivärvi või rohelised seedrimetsadega kaetud mäed ja kollased Sahara kõrbe barhaanid ja linnade kirjud soukid ehk turuväljakud. Marokolased ise on ka sama värvikad ja sama erilised kui nende maa - segu erinevatest berberi hõimudest ning sisserännanud araablastest. Maroko on maa, mis Teid oma mitmekülgsusega kindlasti võlub!

Lugege Maroko kohta lähemalt siit >
Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-AGADIR – AGADIRI PUHKUS
Kogunemine  kell 03:30 Tallinna lennujaamas Germalo Reiside infoleti juures, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Riia kell 05:30-06:20 (BT362) ja Riia-Agadir 09:00-13:45 (lennugraafik seisuga 02.juuni 2023). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi! 
Majutus Agadiri hotellis**** kahel järgneval ööl. Vaba aeg puhkuseks. 

2. päev TUTVUSTAV AGADIRI EKSKURSIOON – VABA AEG
Hommikusöök. Täna tutvume selle populaarse turismipiirkonnaga.
Agadiri linna ajalugu ulatub kaugesse minevikku. Siiski ilmestab tänast Maroko moodsat linna avarus ning linnamaastik arvukate aedade ja parkidega. Jalutame ja proovime kauplemist linna suurimal turul - souk el Hadi. Apelsinimäed, maitseainelettide värvikirevus ja hõrgutavad lõhnad, hennamaalijad ja eksootilistes kostüümides veemüüjad. Tutvume Agadiri sadama ja kalurite igapäevaeluga. Imetleme rikkalikult dekoreeritud Agadiri mošeed. Naudime vaateid ookeanile ja linnale mäelt, mis oli 1540. aastal ehitatud kasbahi asukohaks. Vaba aeg puhkuseks Agadiri rannas. 
 
3. päev AGADIR - BERBERI KÜLAD - AÏT-BENHADDOU
Hommikusöök. Alustame põnevat ringreisi, mille käigus naudime nii eripalgelist loodust kui eksootilist kultuuri. Suundume Anti-Atlase mägede vahele peidetud värvilisse Tafrouti külasse – roosakad graniidist kaljud, värvilised majade fassaadid. Just siit leiame iidsed berberi traditsioonid ja siiralt sõbralikud elanikud, kes teenivad enamasti leiba karjustena ja käsitöömeistritena. Külastame kaunite vaadete poolest tuntud Ait-Benhadoud, kus näeme  piirkonna kauneimat ning paremini säilinud võimsat kasbah'd. 
Õhtuks jõuame Ourzazate´i, majutus hotellis***.

4. päev OURZAZATE - TODRA JÕEKANJON - DADEŠI ORG KÕRB – MERZOUGA
Hommikusöök. Meie teekond jätkub läbi Maroko kauni looduse - näeme Dadèsi orgu ja vapustavat Todra jõekanjonit, mille kõrgeim koht ulatub kuni 160 meetrini. Õhtuks jõuame Sahara kõrbe serva - Tafilalti oaasi. Ööbima sõidame juba džiipidega päris Merzouga düünide vahele, majutus kõrbehotellis Auberge du Sud*** või sarnases. Soovijatele ühine õhtusöök.

5. päev MERZOUGA - OURZAZATE
Enne hommikusööki saavad soovijad soodsa ilma korral Merzouga düünides päikesetõusu nautida ning kõrbes kaamelisõitu proovida. Lahkume kõrbest. Külastame kuulsat Maroko filmistuudiot Ourzazate´i lähistel. Majutus hotellis***.

6. päev OURZAZATE - MARRAKECH
Hommikusöök. Sõidame kuulsaimasse linna,  kuninglikku linna - punasesse Marrakechi, mis on ka Marokole tema nime andnud. Tutvume kontrastse ja eksootilise Marrakechi kuulsaima vaatamisväärsusega, Jemaa el–Fna turuväljakuga. Paljudele ilukirjandusest tuntud väljak täitub päevasel ajal akrobaatide, jutuvestjate, veemüüjate, ahvipidajate, maotaltsutajate, tantsijate ning muusikutega. Päikeseloojangul muutub väljak hiiglaslikuks toidufestivaliks, kus on kümneid pakkujaid ja sadu sööjaid. Turuväljaku kirglikku elu võib vaadelda  ka katusekohvikust. Majutus kahel järgneval ööl Marrakechi hotellis***. Soovijatele rahvusliku programmiga õhtusöök (lisatasu eest).

7. päev MARRAKECH
Hommikusöök. Jätkame tutvumist Marrakechi vaatamisväärsustega. Bahia palee külastamine viib meid tagasi võimsa vesiiri ja tema haaremi aegadesse. Maroko arhitektuuripärliks peetavat paleed ehitas 14 aasta vältel u 1000 inimest ning selle 150st toast on tänapäeval külastajatele avatud vaid osa. Jalutame kaunites aedades, imetleme purskkaevudega väljakuid ning kahhelkivide, puitnikerduste ja vitraažidega kaunistatud hooneid. Külastame 20. sajandi alguses prantsuse orientalisti poolt rajatud ning kuulsa moekunstniku Yves Saint Laurent'i poolt renoveeritud Majorelle'i aedasid. Meid ootab keset tempokat suurlinna melu roheline oaas - igihaljad bambusesalud, turritavad kääbuspalmid, kõrged agaavid, kaktuseaiad, värvikirevad bugenvilleapõõsad, erkoranžid mungalilled, roosad pelargoonipuhmad, vesiroosidega kaetud tiigid jpm. Soovijad saavad külastada ka islami kunsti muuseumit, kus eksponeeritakse rikkalikku rahvariidekollektsiooni, kauneid Põhja-Aafrika tekstiile, luksuslikke juveele ning teisi kunstiaardeid. Samuti võib käia kõrvalasuvas Yves Saint Laurent'i muuseumis haute couture rõivakollektsioone imetlemas.
Jalutuskäik medinas, kus igapäevaelu tuksub samamoodi nagu paarsada aastat tagasi. Siin töötavad sepad, lõngavärvijad, vaibakudujad ja puunikerdajad. Kitsukestel tänavatel jalutades olete otsekui ajarändurid, sest see, mida siin näete, on praktiliselt muutumatuna püsinud neist aegadest, kui Fr. Tuglas või E. Viiralt siin viibisid.

8. päev VABA HOMMIK - KOJULEND MARRAKECH-RIIA-TALLINN
Hommikusöök. Vaba hommikupoolik viimaste sisseostude sooritamiseks. Seejärel transfeer lennujaama. Lend Marrakech-Riia kell 16:16-22:30 (Bt776) ja Riia-Tallinn kell 23:25-00:15 (BT361)

 

Reisi hind

 

Hind sisaldab:

 • Lennupilet Tallinn-Riia-Agadir-Marrakech-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud);
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Majutus hotellides*** /****vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöökidega
 • Džiibisõit kõrbehotelli ja tagasi
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühese majutuse lisatasu 290 €
 • Tervisekindlustus €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69a, vanematele kõrgem tariif. Lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Reisi hind ei sisalda muuseumide ja teiste tasuliste objektide hindasid
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
Bahia palee Marrakechis 70 MAD
Majorelle'i aiad 120 MAD 
Islami kunsti muuseum Majorelle'i aias 30 MAD
Yves Saint Laurent'i muuseum 100 MAD
Kaamelisõit kõrbes ~150 MAD
Lõunasöögid al 150 MAD/kord
Õhtusöök kõrbehotellis 10 €
Filmistuudio 80MAD
Rahvusõhtu 45 € (täpsem info reisil)
 

Lisainfo

 • Palume meile enne reisi teada anda passinumber ja kehtivuse aeg. Pass peab kehtima vähemalt kolm kuud pärast reisi lõppu.
 • Soovitame vahetada vähemalt 300 € (soovitame kaasa võtta eurodes ning kohapeal vahetada dirhamiteks, kaasa võetud dirhamitega võib piiril tekkida probleeme). 
 • Marokos on kombeks anda jootraha. Reeglina ei toimu ilma jootrahata selles riigis midagi. Jootraha 35 € inimese kohta katab kõik reisi jooksul vajalikud kulutused. Seega, eraldi juurde ei tule kusagil maksta. Praktika on näidanud, et see on kõige paremini toimiv süsteem. Jootraha katab kohalikud giidid, hotelli restoranid, koristajad ja pakikandjad hotellides jms.
 • Paljudes kohtades riietuse osas piirang – õlad ja põlved peavad olema kaetud.
 • Marokos pakutakse kontinentaalset hommikusööki.
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
Äraantav pagas:  reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). 
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanikud võivad Marokos viibida viisavabalt 90 päeva poole aasta jooksul. Marokosse reisimiseks on vajalik pass, mis peab kehtima veel vähemalt 3 kuud pärast riigis viibimise lõppu. 

Palume meile teada anda passi number ja kehtivusaeg.
Antud nõuded kehtivad ainult Eesti Vabariigi passile (Eesti kodakondsus). Kõigi teiste passidega seoses palume eraldi täpsustada reisitingimusi Germalo Reiside kontorist.

NB! Halli passiga Marokosse reisida ei ole võimalik. Vt. konsulaarinfot Välisministeeriumi lehelt: www.vm.ee
 
23.03.2024 - 30.03.2024
Giid Ervin Org
 
Müüdud
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 27 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

L
Lea Jõesaar
Käisin Madeira reisil, giidiks oli Mirjam. Reis oli vapustav ning eriline tänu Mirjamile! Suur suur tänu Germalole, et korraldate nii toredaid reise.
T
Tiia ja Ants
Tere Germalo rahvas! Täname hästi tehtud reisi eest Ahvenamaale 25-28. juuni 2020.