Mehhiko ringreis ja rannapuhkus Cancunis

Mehhiko ringreis ja rannapuhkus Cancunis

27.10.2021 - 12.11.2021
Giid Triinu Borga
 Hind al 2999
Ooteleht
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kui esimesed asukad Aasia suunalt Ameerikasse suundusid, ei olnud neil õrna aimugi sellest, et nad on panemas alust maailmale, mis areneb eraldi kogu ülejäänud inimkonnast ning jääb inimeste meeli erutama veel pikalt pärast enda langust. 
Mehhiko on Ameerika maade hulgas liider iidsete kultuuride poolest - olmeegid oma monumentaalsete kivist peadega, Teotihuacani hiigelsuured püramiidid, sapoteekide ja misteekide mälestusmärgid Oaxaca orgudes, maiade metsadesse kasvanud linnad Yucatani poolsaarel ning asteekide impeerium ja selle pealinn Tenochtitlan, mida täna tunneme Mexico City nime alla, on loetelu vaid maailmakuulsatest nimedest. Mis aga veelgi intrigeerivam - need maailmad pole tegelikult kuhugi kadunud, nad on pool tuhat aastat muutunud, kokku kasvanud mõjutustega mujalt maailmast ning vaatavad meile otsa läbi kohalike mestiitside ja indiaanlaste silmade, läbi kohaliku kultuuri eripäraste tavade. Samal ajal ei tea me tänaseni, miks oli olmeekidele vaja neid päid, kes rajasid Teotihuacani, miks jätsid maiad maha oma linnad või milleks ehitati Monte Alban Oaxaca orus - Mehhiko on igati sobiv koht avastusreisiks selle sõna tõelises tähenduses.
Rikkale ajaloole ning kultuurile on taustaks sama rikkalik loodus: üks ja sama maa pakub vaateid nii kuumavatele kõrbetele, lumistele vulkaanidele, viljakatele orgudele kui ka läbimatutele vihmametsadele. Ja kui rääkida loodusest, siis oleks vale unustada maisi, avokaadot, šokolaadi, kõrvitsaid, tomateid, päevalilli, paprikat, tšillipaprikat, maniokki, bataati, aeduba, papaiat, guajaavi, sapotilli, vürtsi, vanilli - kõikide nende ainsaks või üheks kodumaaks on Mehhiko.

Lugege Mehhiko kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-MEXICO CITY
Kogunemine kell 17:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 19:10-22:25 ja lend Istanbul-Mexico City kell 02:30-08:35 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid TK1424 ja TK181). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!

2. päev SAABUMINE MEXICO CITY'SSE JA SISSEJUHATAV LINNAEKSKURSIOON
Hommikul oleme jõudnud Mehhikosse ja suundume hotelli. Majutus kolmel järgneval ööl Mexico Citys hotellis Emporio Reforma**** või sarnases.
Kerge puhkus hotellis. Peale keskpäeva suundume aga juba tutvuma linnaga, millest sai Mehhiko pealinn juba asteekide ajal: ajalooline vanalinn, peaväljak Zócalo, katedraal, valitsushoone, Diego Rivera seinamaalid.

3. päev MEXICO CITY
Hommikusöök hotellis. Jätkame tutvumist linnaga ja kulgeme mööda suurlinlikku ja kaasaegset La Reforma avenüüd, mis viib meid Chapultepeci parki, kus asus asteekide valitsejate suveresidents ning hispaanlaste ajal asekuningate suvekodu. Tänasest pargist leiame tiheda teevõrgustiku erinevatest otstest lõbustuspargi, loomaaia, hulganisti väikseid järvi ning tähtsaid muuseumeid: loodusloo, tehnoloogia või rahvusliku ajaloomuuseumi. Meie külastame neist tähtsaimat - Rahvuslikku Antropoloogia Muuseumi, kuhu on koondatud haaravasse ekspositsiooni Mehhiko indiaani tsivilisatsioonide rikkused. Siit saame kaasa teadmised, mis aitavad korrastada infot ning muljeid, mida pakub edasine ringreis mööda Mehhikot.
Jätkame tutvumist Mexico City ja selle ümbruskonnaga. Kõigepealt peatume kunagisel asteekide pealinna suurimal turuplatsil ja ühtlasi ka asteekide viimase lahingu kohas hispaanlaste vastu, mis kannab täna Kolme Kultuuri Väljaku nime. Siin langes asteekide impeerium Hispaania kätte ning algas tänase Mehhiko valus ja vaevarikas sünd. Endised jumalad hukkusid, nende asemel tuli kristlus. Kolme Kultuuri Väljaku lähedal troonib oma pühamus mehhiklaste hingede valitsejanna Guadalupe Jumalaema, kelle juurde teeme sobiliku viisakusvisiidi meiegi.

4. päev MEXICO CITY - TEOTIHUACANI PÜRAMIIDID
Hommikusöök. Tegelik müstika ootab meid aga alles ees – me suundume Teotihuacani arheoloogilisele alale. Meie ees tõusevad maapinnast kuni 70 m kõrged püramiidid, nende vahel kulgeb kilomeetreid pikk tseremoniaalne tee, mida ääristab hulk muid rajatisi. Me kutsume suurimaid püramiide Päikese ja Kuu püramiidideks ning neid ühendavat teed Surnute teeks, kuid tegelikult me ei tea, kes rajasid selle linna, kus elas kunagi sadu tuhandeid inimesi, kuidas hüüdsid nad iseennast, neid püramiide või muid rajatisi. Püramiidide tippudele tõusmiseks jääb soovijatele vaba aega, et igaüks saaks ise valida selleks õige tempo ning sobivad ülevad mõtted.
Siinsamas lähedal ootab meid ühine lõunasöök, kus saame maitsta väga põnevat mehhiko kööki. Toidud ei ole teravad (kuid Teil on võimalus ise teravust lisada) ning siin pakutakse roogasid, mida Euroopa mehhiko kohtades tavaliselt ei leia.
Tagasi Mexico Citysse suundudes on soovijatel võimalus külastada rahvarohket Garibaldi väljakut, kus esinevad õhtuti kuulsad mehhiko muusikud – mariachid, kelle muusikatraditsioon on pärit läänepoolsest Jalisco osariigist ning kes kujunesid 1950ndatel mehhiko muusika üheks sümboliks.

5. päev MEXICO CITYST OAXACASSE: DIA DE MUERTOS
Hommikusöök. Alustame oma ringreisi mööda Mehhiko lõunapoolset osa, mis on olnud koduks mitmetele kõrgtsivilisatsioonidele. Suundume pealinnast edasi Oaxacasse. Bussi akendest saame jälgida Mehhiko maastike muutumist, mis toimub sageli ootamatult ning pakub üllatusi.
Mehhiko inimeste jaoks on surm olnud väga erinev kui teistes riikides üle maailma. Mehhikos korraldatakse igal aastal 'surmapidu' - tseremoonia, kus rahvas mälestab oma perekondi ja sõpru, kes on lahkunud, oodatakse nende tagasitulekut üheks ööks, et nendega koos aega veeta. Seda tseremooniat tähistatakse kogu riigis, kuid kõige suurepärasemaks paigaks selle kogemiseks on Oaxaca. Näeme, kuidas inimesed selleks ööks oma lemmiktoitude ja jookidega kõike ette valmistavad, sest täna õhtul tulevad nad koos meiega uuesti sööma ja jooma.
Majutus kolmel järgneval ööl Oaxacas hotellis City Express Oaxaca*** või sarnases.

6. päev OAXACA
Hommikusöök. Veedame tänase päeva veel Oaxacas ja selle lähiümbruses. See piirkond on oma jõulise põlisrahvaste osakaaluga  üks Mehhiko rikkamaid piirkondi.
Arrazola on vaikne linn Monte Albáni jalamil. Siinne puunikerdus võeti kasutusele 1950. aastatel ja saavutas mõne aastakümne jooksul ülemaailmse tunnustuse. Suure uhkusega nimetab linn end cuna de alebrijes'iks (fantastiliste puukujude hälliks). Tüüpiliselt nikerdatud kopaalipuust (kogutud Sierra Suris ja Mixtecas) kujutavad puidust kujud müütilist loomingut ja koletisi. Need kujutavad endast ka õudusunenägusid või ebanormaalseid käsitööliste nägemusi, andes igale teosele kuju, värvid ja isikupärase tähenduse. Parimaid teoseid koguvad lausa huvilised ja  seda kunsti eksponeeritakse muuseumides ja galeriides üle maailma.
Saabume tagasi Oaxacasse, tutvume linnaga, naudime suurepärast Santo Domingo kirikut ja võimalusel vaatame üle Monte Albani haudadest leitud kullast esemed.

7. päev OAXACA – MONTE ALBAN – MITLA – TULE
Hommikusöök. Suundume tutvuma järgmise mõistatusliku paigaga Mehhikos – selleks on Monte Alban. Oaxaca oru servas viilisid sapoteegid mõni sajand enne Kristust künkalt ära selle tipu ning rajasid sellele ulatusliku kompleksi hoonetest ja väljakutest, mille otstarbe üle käib tänini vaidlus. Linn – aga kust nad said vett ja miks ei läinud üles mäkke ühtegi teed? Hiljem kasutasid misteegid kohta matmispaigana, selles saame kindlad olla. Kohalikuks hitiks on kujunenud kivid, millel on kujutatud inimesi kummalistes poosides –neid kutsutakse „tantsijateks“, kuigi on taas arusaamatu, mida nad tegelikult teevad. Mis see ka ei olnud, valitses Monte Alban ligi tuhat aastat Oaxaca orgu ning teeb seda tänagi – vaated ümbruskonnale on kirkad ning ülevad.
Ajaloo saladuste kallal pea murdmiseks on kohalikud leidnud sobiva abilise – see on meskal – agaaviviin. Meie tunneme siinkandis rohkem sini- ehk tekiila-agaavist valmistatud tekiilat, kuid mehhiklased joovad ise parema meelega teisest agaaviliigist tehtud meskali, mille autentsuse märgiks on pudeli põhjas sageli gusano – liblika vastne. Tutvume selle valmistamise traditsioonilise meetodiga ning proovime ise järgi.
Teel järgmise mõistatuse – Mitla arheoloogilise ala – juurde, peatume Tules, kus seisab Mehhiko kuulsaim puu – Tule mehhiko sooküpress, mis kohalike legendide järgi istutati 1400 aastat tagasi ja botaanikud on sellega päri. Mehhiko sooküpress on Mehhiko indiaanlaste jaoks püha puu, mis osales legendide järgi maailma loomises.
Järgmisena jõuame Mitlasse. Selge on see, et tegemist on iidse pühapaigaga, paik on olnud seotud religioossete uskumustega ning siia on maetud inimesi. Mis teeb aga selle paiga eriliselt müstiliseks, on hoonete dekoratsioon ja selle loomise tehnika. Kogu Ameerikas ei ole leida ühtegi analoogi Mitla hoonetele, nende kaunistused meenutavad oma stiililt pigem Vana-Kreeka geomeetrilist stiili.

8. päev OAXACA – SUMIDERO – SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS
Täna asume varakult teele Chiapase osariigi poole ning hommikusööki sööme juba kaunis kohvikus tee peal. Naudime vaateid tee äärde jäävatele mägedele ning räägime Mehhiko ilmastiku kujunemisest, sest sõidame läbi piirkonnast, mis on tuntud kohaliku ilma "köögina". Siinsete mägede kohal kokku saavad Kariibi mere ning Vaikse ookeani õhumassid panevad ilma keema suurema osa Mehhiko kohal.
Lõuna paiku jõuame Grijalva jõe äärde, mis on viimase 35 miljoni aasta jooksul suutnud lubjakivikaljudesse uuristada kuni 1000 m sügavuse Sumidero kanjoni - Ameerika Suure kanjoni eakaaslase ja väiksema venna. Teeme laevasõidu mööda jõge piki kanjonit.
Ühist lõunasööki sööme avatud restoranis jõe kaldal ning proovime taas uusi mehhiko maitseid. Peale lõunat asume tutvuma suures osas indiaanlaste poolt asustatud Chiapase osariigi ajalooliste linnadega. Kõigepealt põikame sisse Chiapa de Corzosse, mille peaväljaku põhiliseks elemendiks on 16. sajandist pärit koloniaalpurskkaev, Andaluusiast pärit mudejari stiilis elegantne monument. Tõustes mööda maalilist teed kõrgemale mägiplatoole suundume edasi kunagise osariigi pealinna San Cristobal de las Casasesse. Majutus San Cristobalis kahel järgneval ööl hotellis Casa Mexicana*** või sarnases.

9. päev SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS – INDIAANI KÜLAD
Hommikusöök. Päeva alustame kohaliku turu külastamisega, kus annavad tooni kohalikud indiaanlaste kogukonnad, keda on osariigis 56 erineva murde ja keele jagu. Näeme toiduainete osa koos meile tuntud ja tundmatute saadustega, aga ka käsitöö osa, kust saab kaasa osta värviküllaseid esemeid.
Iga kohalik küla on omaette kogukond oma tavade ja usuliste iseärasustega, mis on sageli nii erinevad, et  naaberkülade elanikud ei pruugi saada omavahel isegi abielluda. Alustame San Juan Chamulast, mille elanikud on katoliiklased, kes ei tunnista preestreid, viivad haigusi kehast välja kohalikus kirikus musta kana vastu keha hõõrudes ning coca-colat juues ning seejärel röhitsedes. Kogukonnal on väga arenenud omavalitsuse süsteem ja sisemised seadused. Teel bussist kirikusse ja tagasi saab küla keskuses uudistada kohalikku turgu.
San Juani Chamula lähistel asub hoopis teistsuguste tavadega Zinacantan, mis on kuulus kaunite tekstiilitoodete poolest. Kohalikele toob raha sisse lillekasvatus, nii on õied ka käsitöö peamine motiiv. Astume sisse mõnda majapidamisse.
Suundume tagasi San Cristobalisse, kus jääb vaba aega omal käel ringi jalutamiseks. Linnas on huvitav kaubandus, aga ka huvipakkuvad muuseumid nagu maiade meditsiini muuseum ja kohalike püha kivi, nefriidi, muuseum.
 
10. päev AGUA AZUL – PALENQUE
Hommikusöök. Peale hommikusööki asume teele läbi Chiapase osariigi Mehhiko vihmametsade serva pidi. Päeva ilmestavad peatused koskede juures, katsume teha peatuse ka kohalikus majapidamises.
Agua Azul („Sinised veed“) on koskede kaskaad, mida saab mugavalt nautida mööda jalgrada jalutades ühelt vaateplatvormilt teisele. Tee ääres on ennast sisse seadnud kohalikud kaupmehed ning soovijatele korraldame kalalõuna.
Misol-Hal on järgmine kosk meie teel. Rada viib kose taha, kose all käivad inimesed ujumas, soovijatele pakume meiegi selle võimlause seda enam, et siin filmiti kunagi „Tarzanit“.
Ühine õhtusöök ja majutus Palenques hotellis Villa Mercedes*** või sarnases.
Seame oma meeled valmis kohtumiseks Mehhiko ühe maalilisema vaatamisväärsusega – metsadest välja kaevatud iidse maiade linnaga.
 
11. päev PALENQUE – CAMPECHE
Hommikusöök. Kohe hommikul asume üle vaatama Palenque arheoloogilist ala, mis on üks maailma tähtsamaid maiade mälestusmärke. Kaunid, sobivas suuruses templid ja valitsushooned seisavad ülevas rahus keset rohelist muru, tihe mets ringina ümber valmis iga hetk tagasi võtma selle ala enda valdusse ning sulgema meie ees akna minevikku. Üksteise naabruses seisavad Kirjutiste tempel, kust leiti kuulus Pakali haud, Ristitempel, Lehisristi tempel ja Palee, kust linna ilmselt valitseti. Templid on kõik rajatud püramiididena ja kutsuvad meid tänagi astmeid pidi üles tõusma. Võtame kokku oma teadmised maiadest, mida ei ole üldsegi vähe ning lähme jalgrada pidi vaatama neid templeid , mis alles metsa valduses. Nii näemegi kõrvuti kahte linna – üks on meile avatud, teine metsa peidetud.
Õhtune teekond viib meid Mehhiko lahe kaldale Campechesse. Maastik muutub drastiliselt – mägine džungel taganeb põllumajandusliku tasandiku ees. Enamik nendest maadest olid või on tänaseni ühismajandite valduses – uurime, mida see on andnud või ei ole andnud Mehhikole.
Majutus Campeches hotellis Plaza**** või sarnases ning ühine õhtusöök Campeche vanalinnas.

12. päev CAMPECHE – UXMAL– MERIDA
Hommikusöök. Hommikul enne Campechest lahkumist teeme jalutuskäigu korrapärases ja värviküllases linnasüdames.
Edasi liigume mööda Yucatani poolsaart järgmise maiade tsivilisatsiooni monumendi Uxmali varemete suunas. Tee peal teeme peatuse ühes külas ning vaatame üle tänase maiade perekonna elamise, mis koosneb nii traditsioonilisest majast kui ka kaasaegsematest lisandustest. Maitseme maisikooki ning uurime, mis aias kasvab.
Uxmali nime tõlgitakse kõige sagedamini „kolm korda ehitatud“, mis ilmselt viitab sündmusterohkele ajaloole. Külastusraja alguses seisab Võluri püramiid. Legendi järgi olevat linn loodud ühe ööga kääbusvõluri poolt. Sealt edasi jõuame Nunnade hoovi – hoone kuju meenutab kloostrit. Tunneme ära vihmajumal Chaac kujutised ning näeme ühe hoone küljes avaust, kust saab alguse üks kuulsaid maiade teid sacbe – „valge tee“. Need teed ühendasid pikkade vahemaade taga maiade linnriike. Vaatame ringi arheoloogilisel alal ning lahkume lähedalasuvasse restorani, kus ootab meid ühine lõunasöök.
Õhtuks sõidame Yucatani suurimasse linna Meridasse, mis oma Hispaania ristiemast kordi suurem. Majutus Meridas hotellis Gamma Mérida El Castellano***. Õhtune elu Meridas on väga vilgas, millest kõik soovijad võivad osa saada.

13. päev MERIDA – CHITZEN ITZA – CANCUN
Hommikusöök. Lahkume hommikul Chichen Itzasse, järgmisesse kuulsasse maiade linna. Tee peal peatume kalmistu juures ning tutvume tänaste maiade matmiskommetega.
Chichen Itza väljakaevatud territooriumil vaatame üle kuulsa pallimängu väljaku, mille võitja ohverdati, näeme ideaalse geomeetrilise kujuga Kindlust ehk Kukulkani templit, pealuudega kaunistatud Kotkaste ja Jaaguarite platvormi, tuhande sambaga sõdurite templit.
Yucatani poolsaar koosneb lubjakivist ning on läbi uuristatud karstinähtuste poolt. Neist kuulsaimad on põhjatud kaevaugud cenoted. Maiad pidasid neid pühadeks kohtadeks. Tänapäeval on mõni nendest avatud ka suplemiseks ja pärast põnevat jalutuskäiku Chchien Itzas lähme meiegi ennast värskendama cenotesse, pärast seda aga suundume ühisele lõunasöögile.
Pärast lõunat võtame ette teekonna Mehhiko ühte kuulsaimasse kuurortisse Cancuni. Majutus neljal järgneval ööl hotellis Krystal**** või sarnases.

14.-15. päev CANCUN
Hommikusöögid. Vabad päevad, mida saab sisustada nautides suurepärast valget liivaranda türkiissinise mere ääres või minna ekskursioonile Mujeresi saarele, Xcareti parki, Tulumi pühasse linna, Xel-Ha looduslikku veeparki.

16. päev LEND CANCUN-ISTANBUL
Hommikusöök. Sõidame lennujaama. Lend Cancun-Istanbul kell 14:25-10:10 (lennu number TK181).

17. päev LEND ISTANBUL-TALLINN, SAABUMINE TALLINNA
Varahommikune saabumine Istanbuli. Lend Istanbul-Tallinn kell 15:25-17:45 (lennu number TK1423). Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

2999 * / 3157 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Hind sisaldab:
 • Lend ümberistumisega Tallinn-Istanbul-Mexico City ja Cancun-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlines liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • mugavustega bussi kasutamine
 • majutus hotellides***-**** vastavalt programmile, (2-in. toad), hommikusöögid;
 • 5 lõuna- ja 2 õhtusööki vastavalt reisiprogrammile;
 • giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel;
 • hinna sisse kuuluvad tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud (väärtuses 100 USD):  Oaxaca Museo de las Culturas, Arbol del Tule / Oaxaca, San Juan Chamula, Zincantan, Cascadas de Agua Azul, Palenque / Chiapas, Areas naturales protegidas Palenque, Uxmal, Yucatan, Chichenitza.
Lisakulud:
 • Ühene majutus hotellides 490€ 
 • Cancuni hotellis ookeanivaate ja rõduga toa lisatasu 65 € / in / 3 ööd (ettetellimisel). NB! Standard toad ei ole rõduga.
 • Tervisekindlustus 15 päevaks al 23,60 € (kuni 65 a., 65-79 a. kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

Lisainfo

 • Soodustus kolmandale inimesele toas € (täpsustamisel)
 • Kirikutesse sisenemiseks peavad õlad ja põlved olema kaetud. 
Mehhikos on kombeks anda teenindajatele praktiliselt ALATI jootraha. Kuna turiste teenindava personali sissetulekust moodustab jootraha tähelepanuväärselt tähtsa osa arvestatakse sellega juba ette. Näiteks söögikohtades lisatakse kohaliku tava kohaselt arvele enamasti 15% ja min 10% ning ei ole midagi imelikku kui jootraha on teenindaja poolt teie arvele ka juba juurde arvestatud. Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile (~1-3 USD päev). Teisalt – turult ostes on kombeks hinda alla kaubelda – tulemus võib olla üllatav. Hea on hoida käepärast väiksemaid rahatähti näit kohvreid tubadesse kandvate pakikandjate tarvis. NB! Kohvril peaks Mehhiko reisil kindlasti olema nimesilt.

Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele kell 10:00. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.

Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg.  Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Palume kuu enne reisi meile teada anda passinumber ja kehtivuse aeg. Mehhiko on Eesti passiga reisijatele viisavaba. Eesti kodanikud võivad reisida Mehhikosse passiga, mis kehtib vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu. Viisavabalt võib Eesti kodanik viibida Mehhikos 180 päeva. 
27.10.2021 - 12.11.2021
Giid Triinu Borga
 Hind al 2999
Ooteleht
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Mehhiko ringreis ja rannapuhkus Cancunis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

E
Eliise ja Heli
17.-24.07 Santorini reis. Soovime tänada kogu Germalo reisibürood väga läbimõeldud ja hästi korrektselt läbiviidud reisi eest. Eriline tänu meie giidile Ervin Org'le, kelle teadmised ja jutustamisladusus olid lihtsalt hämmastavad. Saime tükk maad targemaks. Aitäh! Hotell Sunshine Kamari ranna ääres oli puhas ja kena. Bussijuht väga kogenud. Kogu reis oli igati turvaline ja giidi poolt väga hästi korraldatud. Germalo on PARIM! Tänades Eliise ja Heli
E
Ene ja Li
Tere! Käisime eelmisel nädalal Viinis, giidiks Piret, kes oli äärmiselt asjatundlik ja meeldiv giid. Igal võimalusel aitas, sattus isegi saatuse tahtel mitu korda eksijate teele ja juhatas õigele teeotsale. Palju õpetlikke nõuandeid kohalike kohta - väga kasulik. Teiseks - Germalo reisiseltskonnast leiad alati endale meeldivaid reisikaaslasi, kellega mõnusalt aega veeta. Aitäh!