Myanmar - maagiliste templite ja kaunite randade maa

Myanmar - maagiliste templite ja kaunite randade maa

05.12.2024 - 21.12.2024
Giid Raivo Haab
 Hind al 4099
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Troopiline kliima ja soe meri. Eksootiline köök. Suurepärased hotellid. Külalislahked inimesed. Naeratused. Palju meelelahutust... Kõik see teeb reisist meeldiva puhkuse. Meie reisil on palju tähelepanu pööratud kultuuriprogrammile ja nii leiategi huvitavat tegevust igal päeval. Samuti puhkus eksootilisel ja puutumata Ngapali rannal.

Lugege meie giidide kohta siit >
Lugege Birma kohta lähemalt siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–ISTANBUL-BANGKOK

Koguneme kel  16:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside infoletis, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 18:40-23:20 ja (lennunumber TK1424, kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja lennukite väljumise aegu ka vahetult enne reisi!

2. päev LEND ISTANBUL-BANGKOK, ÕHTUNE BANGKOK
Lend Istanbul-Bangkok kell 01:55-15:20 (lennunumber TK68).
Pärastlõunal saabume Bangkokki. Sõidame linna ja majutume hotellis. Teeme ühiselt ringsõidu ja õhtuse jalutuskäigu Bangkokis.

3. päev LEND BANGKOK-MANDALAY, PÄIKESELOOJANG U BEINI SILLAL ja TERVITUSÕHTUSÖÖK
Jätkulend Bangkok-Mandalay (kohalikud kellaajad). Tere tulemast Birmasse!
Transfeer hotelli. Majutume kahel järgneval ööl Mandalays hotellis Ayarwaddy River View**** või sarnases. Aeg puhkuseks ja sisseelamiseks. 
Päikeseloojanguks sõidame 1,2 km pikkuse U Beini silla juurde, mis on ehitatud  Taungthamani järvele 1850. aastal ja mis on maailma pikim tiikpuust sild. Seejärel suundume traditsioonilisele õhtusöögile koos folkloorikavaga (sisaldub hinnas).

4. päev EKSKURSIOON MANDALAYS - PAADISÕIT IRRAWADDY JÕEL - MINGUN
Hommikusöök hotellis. Tänase päeva veedame tutvudes Mandalay vaatamisväärsustega.
Shwenandawi klooster (Kuldpalee) ja imelised nikerdatud detailid. Amarapura Mahagandayoni klooster on elupaigaks sadadele munkadele, kes järgides rangeid kloostrielu reegleid õpivad siin tundma budistlikke tekste. Kuthodawi templi 730 raidtekstidega stuupat on tuntud kui maailma suurim raamat. Külastame Sulamani templit ja näeme suursugust Mandalay paleed.
Jätkame päeva paadiretkega Irrawaddy jõel, et sõita tutvuma Minguni pagoodiga Ülem-Birmas. Minguni pagood meenutab esmapilgul kaljunukki, millesse inimkäed on raiunud kaunistatud portaaliga koopa. Tegelikkuses on kogu "kalju" inimkätega loodud. Nimelt plaanis kuningas Bodawpaya (1781-1819) ehitada Mingunisse maailma kõrgeima stuupa. Planeeritud kõrgus oli 150 meetrit. Ajavahemikul 1790-1819 saadi aga valmis üksnes 1/3 plaanitud tornist ning pärast kuninga surma jäi ehitus soiku. Nõnda seisab poolik stuupa tänaseni. 1838. aastal toimunud maavärin lõi tellistest ehitisse praod ning aeg on andnud talle loodusliku kalju välimuse. Ronides Minguni pagoodi otsa, avaneb vaade kogu ümbrusele: Irrawaddy voolab laisalt mööda, härjavankrid kolisevad piki teed, taamal sinetavad mäed ning tuuleõhk toob pärastlõunasele kuumusele leevendust. Külastame mitmeid Mingunis asuvaid templeid ning Pahtotawgyi templis näeme ka ligi 90 tonni kaaluvat Minguni kella. Päeva jooksul lõunasöök (sisaldub hinnas). Päeva lõpus imetleme päikeseloojangut Mandalay mäel.

5. päev MANDALAY – SAGAING -  MONYWA
Homikusöök hotellis. Lahkume Mandalayst ja alustame sõitu Chindwini orgu.
Sagaingi mäel asub tänapäeval olulisim budistlik keskus Birmas. Siin asuvad mitmed põnevad templid ja kloostrid. Külastame Mahamuni templit ja vaatame Kyauktawgvi templis asuvat tohutut marmormonoliidist välja raiutud Buddha kuju. 
Ületame Chindwini jõe ja sõit taksodega Powin Taungi ja Shwe Ba Taungi, kus asuvad paljude kujude ja maalingutega koobastemplid. Päeva jooksul lõunasöök (sisaldub hinnas).
Sõit Monywasse ja majutus hotellis Win Unity Hotel Monywa*** või sarnases.

6. päev MONYWA – THANBODDHAY – KOOBASTEMPLID - PAKKOKU – BAGAN
Hommikusöök hotellis. Thanboddhay templis asub pool miljonit Buddha kuju. Bodhitahtaungi templis kasvab tuhat bodhipuud. Bo-puu - püha viigipuu, mille all jõudis Buddha oma mõtisklustes ja mediteerimises selgusele. Siin näeme ka ligi 90-meetrist lamava Buddha kuju.
Alustame sõitu Pakkokusse – puuvillameistrite linna. Vaatame ringi kohalikul turul, külastame ketrustöökoda. Edasi sõidame sadamasse, et asuda laevaretkele Myanmari keskosas asuvasse Baganisse. Päeva jooksul lõunasöök (sisaldub hinnas).
Kesk-Birmas paiknev Bagan rajati linnana 9. sajandi keskel. Massiline templiehitus piirkonnas langeb aga samanimelise riigi hiilgeaega 11.-13. sajandil. Tänaseks annavad Bagani muistsest võimsusest tunnistust umbes 80 ruutkilomeetri suurusele alale laiali pillutatud 4000 templit ja stuupat, millest üle poolte on varemeis. Kuid ka umbes 2200 säilinud templit, kabelit, stuupat, kloostrihoonet ja raamatukogu annavad selge pildi birmalaste keskaegsest pealinnast. Võib vaid oletada kui hea pidi olema birmalaste riigi majanduslik seis ning kui arvukalt pidi olema töölisi, et 200 aasta jooksul rajada selline linn. Enamus taastatud templitest on tänaseni kasutusel pühapaikadena.
Saabumise järel transfeer hotelli. Majutume kahel järgneval ööl Baganis hotellis Thazin Garden**** või sarnases.

7. päev BAGAN
Varahommikul on soovijatel võimalus nautida päikesetõusul imelisi vaateid muistsele Bagani kuningriigi keskusele kuumaõhupallisõidul (lisatasu eest). Hommikusöök hotellis. Päeva alustame Nyaung–Oo hommikuturul, kus saab aimu kohalike inimeste igapäevaelust. Tutvume Bagani templite ja pühamutega. Shwezigoni tempel on ehitatud kuningas Anawratha ajal 11. sajandil, Ananda pühamu 18. sajandist, Thatbyinnyu - „kõiketeadmise tempel“. Lõunasöök (sisaldub hinnas).  Pärastlõunal sõidame Myingabar külla, et tutvuda kuulsate lakeeritud esemete valmistamisega. Soovijatega teeme toreda sõidu hobukaarikutega (lisatasu eest).

8. päev BAGAN – HEHO – INLE JÄRV

Hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama ja siselend Baganist Hehosse (kellaajad täpsustamisel).
Pärast saabumist Hehosse suundume paadiretkele Inle järvel. Inle on suur madalate ja soiste kallastega järv, mis asub merepinnast 875 meetri kõrgusel. Külastame Phaung Daw Oo templit, näeme ujuvaid külasid ja aedu. Kohalikud on ajast aega tegelenud kalapüügiga ja saame meiegi näha traditsioonilisi tehnikaid. Veel toimetavad siin siidimeistrid, kellega samuti tutvume. Nge Pe Chaung klooster. Päeva jooksul lõunasöök (sisaldub hinnas). 
Majutus kahel järgneval ööl Inle järve ääres hotellis Inle Resort**** või sarnases. 

9. päev INLE JÄRV
Hommikusöök. Külastame Indeini templit, mis asub käänulise jõekese kaldal. Jõest juhitakse kanalite kaudu vesi riisiterrasside niisutamiseks. Lopsaka loodusega ümbritsetud tee viib meid Pa’O rahva juurde, kus tutvume külaeluga ja veedame aega kohalikul turul. Jalutame varemetelinnas, kus asub sadu vanu templeid, millest paljud on peidetud tihedasse taimestikku. Päeva jooksul lõunasöök (sisaldub hinnas).

10. päev LEND NGAPALISSE
Hommikusöök hotellis. Transfeer Heho lennujaama ja lend Ngapalisse (kellaajad täpsustamisel).
Ngapali pakub puhkajale päikesepuhkust kaunitel liivarandadel ja avastamiseks metsikut loodust, palmisalusid ning eksootilisi kalurikülakesi. Majutus neljal järgneval ööl Ngapalis rannahotellis Amata Resort**** või sarnases. Ühine õhtusöök kohalikus restoranis (sisaldub hinnas).

11. päev RANNAPUHKUS NGAPALIS 
Hommikusöök hotellis. Päev puhkuseks valgetel randadel. Võimalus võtta ette tutvumisretki lähiümbrusesse. Ühine õhtusöök kohalikus restoranis (sisaldub hinnas).

12. päev RANNAPUHKUS NGAPALIS
Hommikusöök hotellis. Veedame mõnusa päeva kaunitel randadel sooja India ookeani rannikul. Ühine õhtusöök kohalikus restoranis (sisaldub hinnas).

13. päev RANNAPUHKUS NGAPALIS
Hommikusöök hotellis. Veedame mõnusa päeva kaunitel randadel sooja India ookeani rannikul. Ühine õhtusöök kohalikus restoranis (sisaldub hinnas).

14. päev RANNAPUHKUS NGAPALIS
Hommikusöök hotellis. Veedame mõnusa päeva kaunitel randadel sooja India ookeani rannikul. Ühine õhtusöök kohalikus restoranis (sisaldub hinnas).

15. päev LEND YANGONI, TUTVUMINE YANGONIGA
Hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama ja lend Yangoni (kellaajad täpsustamisel).
Yangon on suurim linn Myanmaris, see asub Yangoni ja Bago jõe ääres 30 kilomeetri kaugusel Martabani lahest. Kuni 2005. aastani oli Yangon Myanmari pealinn. Yangoni ehteks on kahtlemata Shwedagoni pagood, mis on kaetud kuldplaatidega ja kaunistatud kalliskividega. Hiinalinna pulbitsev turg. Ühine õhtusöök kohalikus restoranis (sisaldub hinnas).
Ööbimine Yangonis hotellis Best Western Green Hill**** või sarnases. 

16. päev LEND YANGON-BANGKOK ja BANGKOK-ISTANBUL
Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Lend Yangon-Bangkok (kellaaeg täpsustamisel).
Lend Bangkok-Istanbul kell 22:55-05:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK65).

17. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn kell 15:10-17:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423).
TERE TULEMAST TAGASI KOJU!

Reisi hind

4099 € **

4299 € */ 4525 €
** Supersoodushind kehtib uutele broneeringutele kuni 15. juuli 2024. Hinnale ei rakendu teised lisasoodustused.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid lendudele Tallinn-Istanbul-Bangkok ja Bangkok-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlines liinilennud):
 • siselennud Bangkok-Mandalay, Bagan-Heho, Heho-Thandwe ja Thandwe-Yangon ja Yangon-Bangkok vastavalt programmile;
 • lennujaamamaksud seisuga jaan '24. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • bussitransfeerid ja transport vastavalt programmile;
 • majutus 13 ööd hotellides***-**** (2-in toad), 12 hommikusööki;
 • 6 lõuna- ja 6 õhtusööki vastavalt programmile;
 • muuseumide ja teiste tasuliste objektide sissepääsupiletid vastavalt programmile (juhul kui programmis või lisainfos ei ole viidatud lisatasule);
 • giidi ja grupijuhi teenused, eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel (va. lisaekskursioonid)
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides (hind täpsustamisel);
 • tervisekindlustus 14 päevaks al. 22,42 € (kuni 69a, vanematele kõrgem tariif). Soovitame kindlasti vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • Myanmari viisa (hind täpsustamisel, ca 50USD);
 • kuumaõhupallisõit Bagani kohal ca 350 USD;
 • hobukaariku sõit Baganis (hind täpsustamisel).

Viisa ja reisidokumendid

Eesti kodanikel on vajalik vormistada Birmasse reisimiseks viisa. Birma viisa hind täpsustamisel.
Viisa vormistatakse elektrooniliselt. Vajalik värviline skaneeritud passifoto 4,8 cm X 3,8 cm, mis ei tohi olla vanem kui 3 kuud ning skaneeritud passikoopia. Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud maale sisenemise ajast).
Lisaks on tarvis meile saata reisija ametinimetus, kodune aadress ning telefoninumber.
Passis peab olema viisa jaoks vähemalt 2 vaba lehekülge.
Palume viisa jaoks vajaliku foto, passikoopia ja andmed meile koos reisi lõpliku tasumisega.

Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit 

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel 
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg. Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg. 
Siselennul lubatud äraantav pagas 20kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus Turkishi lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Siseriiklikel lendudel äraantava pagasi piirmäär 20 kg ja lubatud käsipagas 1 ühik, piirmääraga 8 kg.

Oluline teada:

Kaasa võtta hele riidest peakate, pakk niiskeid salvrätte; riietuse valikul peab arvestama, et õlad ja põlved oleks kaetud ning ei oleks liiga avar dekoltee (muuseumite ja templite külastusel).
Soovitame kaasa võtta USA dollareid või eurosid.
Reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootraha. Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile. Palume arvestada ca 30-40 € jootrahadeks.
Kuna Birmas krediitkaarti ei saa just igal pool kasutada, siis palume arvestada sularahaga (soovituslikult) USD-de või EUR-ga. Birma raha on KYAT. Kõige lihtsamini saab vahetada USD-sid (vahetatakse ainult uusi pärast 1997. aastat väljaantud ja korralikke kupüüre). Kurss on vägagi muutlik, ca 1 USD = 2100 Kyat ja 1 € = 2290 Kyat.
Birmas kulub keskmiselt lõunasöögile koos joogiga ca 4-5 USD.

2018. aasta Germalo Reiside Birma reisiga saate tutvuda siin ja siin.

 

Samuti palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

05.12.2024 - 21.12.2024
Giid Raivo Haab
 Hind al 4099
Broneeri
Giid
Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Myanmar - maagiliste templite ja kaunite randade maa

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Kairi
Jõudsime tagasi Portugali ringreisilt koos Mirjam Somelariga ja tahan oma vaimustust jagada. Nii põhjalik, laia silmaringi ja positiivse ellusuhtumisega rõõmsameelne giid, keda oli väga meeldiv ja hariv kuulata. Muidugi on ka Portugal vapustavalt ilus ja reisikava on väga kenasti paika pandud. Jääb mõnusalt aega ka omaette hulkumiseks. Igaljuhul vaatan mina juba uusi Germalo reisipakette!
Ülli Kont
Saan öelda ainult kiidusõnu Heleni kohta. Suurepärane giid, äärmiselt hooliv inimeste suhtes, Põhjalikult uurinud kohalugusid ja diplomaatiline oma seletustes. Väga kenasti kokkupandud reisisihid. Tempo oli just niimoodi valitud, et vanematele inimestele sobis, aga ei muutunud igavaks ka noorematele. Kindlasti soovitan! Ülli