Namiibia

Namiibia

05.11.2020 - 15.11.2020
 Hind al 3499
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Tõnäoliselt üks maailma enim hinnatud sihtkohti Aafrikas rahuliku ja romantilise pensionipõlve veetmiseks. Just noored hakkavad nii mõtlema ja juba esimestel reisitundidel. Nii rikas on see väikese rahvaarvu, aga määratute loodusrikkustega Namiibia. Nii palju kordumatuid emotsioone tekitab Namiibia oma pimestavalt ilusate päikesetõusudega lõunas ja loojangutega põhjas. Siinne sissehingatav õhk, Atlandi ookeani virgest värskusest ja kõrbekuumusest segatud kokteil, on nagu imeravim igas vanuses inimesele. Kui oled näinud pilte Aafrika värvikirevusest, rõivastest, ehetest ja rahvariietest, siis on need suurima tõenäisusega tehtud just Namiibias. Kulla ja teemantikaevandused ning nendega kaasas käinud sajanditevanune koloniaalstiilis elukeskkond, ookeanivaatega häärberid Swakopmundis. Väga mitmed maailmanimed on valinud oma mesinädalateks just Namiibia. See on Musta Mandri Šveits väga mitmes valdkonnas.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FRANKFURT ja FRANKFURT-WINDHOEK
Kogunemine kell 11:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Frankfurt kell 13:50-15:15 ja lend Frankfurt-Windhoek kell 20:10-07:30(+1) (kohalikud kellaajad, lennunumbrid  LH881 ja LH5434).
 
2. päev WINDHOEK
Saabume varahommikul Windhoeki. Suundume hotelli ja peale kerget värkskendust ja hommikukohvi suundume juba esmatutvusele Namiibia pealinnaga.
Windhoek on multikultuurne linn, kus on sulandunud saksa koloniaalpärandina euroopalik arhitektuur ning Aafrika kultuur ja rütmid. Linn on pidevas muutumises ning kasvab ka tänapäeval. Tutvume linna ajaloolise osaga vaadates erinevaid mälestusmärke ja kindlust. Juugendstiilis linnamajade kõrval paistavad päikeseliselt kõrghoonete klaasfassaadid ja uus iseseisvusmuuseum põhjustab riigis tuliseid arutelusid. Siin kohtame palju erinevaid maailmu. Igal juhul on Windhoek pulbitsev Aafrika metropol.
Majutus Windhoekis hotellis Safari Court Hotel**** või sarnases.  Soovijatega suundume ühisele õhtusöögile (lisatasu eest).

3. päev TEEKOND NAMIBI KÕRBESSE
Hommikusöök. Sõidame Namiibia keskossa ja suundume Namib-Nauklufti parki.
Bussiaknast välja vaadates muutub mägismaa järk-järgult viljatuks kõrbeks, mis on geograafiliselt suisa 1000 m madalamal. Teretulemast põneva ökoloogia ja ebamaise geograafia maailma! Namibi keeles on tähendab sõna nama "suur, avar" - ja see kõrb, mis ulatub 1600 km pikkuselt Namiibia rannikule, on kindlasti avaruse kehastus. Selle liivakõrbe kõige kuivamates osades esineb aastas keskmiselt vaid 2–5 mm sademeid. See fakt iseenesest paneks justkui mõtlema, et sellel 1600 km pikkusel territooriumil ei ole mitte midagi, ent isegi siin, ühes planeedi kõige äärmuslikumas kõrbes, jätkub elu. Marsruut kulgeb mööda Tsauchabi kuiva jõesängi, mis on leidnud läbi luidete tee erksa  valgest soolast ja savist soolaplatooni nimega Sossusvlei. 
Pärastlõunal safari Namib-Nauklufti pargis: avastamee kivistunud luited, platoo kohal olevad punaseid luited ja mitmeid teisi Namibi kõrbe imesid.
Majutus ja õhtusöögid kahel järgneval ööl logde'is Namib Desert Lodge või sarnases. 

4. päev SOSSUSVLEI ja SESRIEMI KANJON
Kerge hommikusöök. Varahommikul sõidame imetlema maailma kõige kõrgemaid punakasoranže Sossusvelei liivadüüne. Päikesetõusul on siinsed vaated ja värvidemängud eriti imelised. Varahommikune päike pakub tähekujulistes luidetes tähelepanuväärseid pastelseid värve. Teeme fotopeatusi ning soovijad saavad ka düünide otsa ronida. Ronime ühele luidetest - neid on siin mitmeid - ja naudime paeluvaid vaateid dünaamilisele kõrbele! Seejärel suundume Dead Vlei nõgusse, kus kunagi vesi voolas, kuid kõik, mis täna alles on, on puude luustikud. Seejärel suundume Sesriemi kanjoni juurde, mis on järskude seintega sügav vee poolt uuristatud lõhe.

5. päev TEEKOND SWAKOMPUNDI
Hommikusöök. Teekond jätkub läbi Kuisebi kanjoni ja viib teid läbi looduspargi territooriumi ja tõelise kuumaastiku. See on on viljatu, lainetav kivine kõrb, mille moodustasid Swakopi jõe orud. Võtame suuna Swakompundi – see saksalik mereäärne linn võlub oma koloniaalstiilis arhitektuuriga, mereäärse promenaadi ning rohkete kohvikute ja söögikohtadega. 
Majutus kahel järgneval ööl hotellis Swakopmund Plaza Hotel või sarnases.

6. päev SWAKOPMUND
Hommikusöök. Vaba päev Swakopmundist. Aga siiski, soovi korral saab tänase päeva sisustada erinevate põnevate tegevustega. 
Soovijad saavad suunduda Walwis Bay laevasõidule delfiine vaatlema või soovi korral on võimalik tutvuda džiibisõidul hiigaslike liivadüünidega rannikul. Sobiva tegevuse leiame igaühele!

7. päev DAMARAMAA – TWYFELFONTEIN
Hommikusöök. Sõidame mööda soolateed Damaramaale, mis on Namiibia üks looduskaunimaid piirkondi. Marsruudil külastame Twyfelfonteini, iidsete kaljugraveeringute paika. Siinsed bušmanite kogukonnad on maalinud ja graveerinud enam kui 2500 pilti. Seejärel uudistame doleriidist  sammaste seeriat, mis on erosiooni tõttu kalju seest eendunud. Kaljust "orelitorusid", nagu seda omanäolist loodusnähtust ka kutsutakse. 
Päikeseloojangul tõuseme vaateplatvormile, kus naudime imelisi vaateid.
Õhtusöök ja majutus lodge'is Damara Mopane Lodge või sarnases.
 
8. päev ETOSHA RAHVUSPARK
Hommikusöök. Täna suundume Etosha rahvuspargi poole.  Võimalusel tutvume teel kohalike himba hõimude ja kultuuridega.
Pärastlõunal jõuame Etosha rahvusparki. Etosha  nime võib vabalt tõlkida kui “suurt valget kohta”. Tutvume pargiga esimesel safaril. Veesilmade ümber koguneb enamasti arvukas elusloodus: elevandid, lõvid, kaelkirjakud jne.
Õhtusöök ja majutus kahel järgneval ööl lodge'is Toshari Lodge või sarnases.
 
9. päev ETOSHA RAHVUSPARGI SAFARI
Hommikusöök. Päevane safari Etosha rahvuspargis.

10. päev OTJIKOTO - TSUMEBI - OKAHANDJA
Varane hommikusöök. Varahommikul alustame tagasisõitu Windhoeki. Teele jääb Otjikoto järv – kõige suurem looduslik järv Namiibias, mis on oluline vaatamisväärsus keset seda kuiva maad. Tsumebi linnakeses tutvume nn kohaliku kulla – vasega. Okahandjas külastame käsitööturgu.

Majutus Windhoekis hotellis Safari Court Hotel**** või sarnases.  

11. päev LEND WINDHOEK-FRANKFURT ja FRANKFURT-TALLINN
Lend Windhoek-Frankfurt kell 09:30-19:05 ja lend Frankfurt-Tallinn kell 20:30-23:55 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid LH5435 ja LH884). Tere tulemast koju!

Reisi hind

3499 €* / 3683 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Hind sisaldab:

 • Lennupiletid Lufthansa lendudele Tallinn–Frankfurt-Windhoek ja Windhoek-Frankfurt-Tallinn;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • majutus hotellides ja lodge’ides (2-in toad); 
 • 9 hommiku- ja 5 õhtusööki;
 • kohaliku bussi kasutamine vastavalt programmile;
 • eestikeelse giidi/reisijuhi teenused, lisaks ka kohalik inglisekeelne reisiesindaja;
 • tasulised sissepääsud, loodusparkide tasud ja muud vaatamisväärsused,  mis programmis märgitud (juhul kui reisiprogrammis ei ole viidatud lisatasule).
Lisakulud:
 • Namiibia viisa ja viisa vormistamine Namiibia saatkonnas Helsingis kokku 110 €
Lisatasu eest võimalik:
 • Tervisekindlustus al 20,06 € (maksumus sõltuvalt vanusest kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ühese majutuse lisatasu (hind täpsustamisel)
 • Lisatasu eest foto- ja videopiletid vaatamisväärsustel, samuti võimalikud lisakülastused, tseremooniad vms, mis reisi käigus võivad ette tulla. Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast! Inimeste pildistamisel ootavad pildistatavad selle eest samuti tasu.

Viisa ja reisidokumendid

Namiibiasse sisenemiseks on Eesti kodanikul vaja viisat. 


Vajalikud dokumendid 2 kuud enne reisi turismiviisa jaoks:
– pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi, passis peab olema vähemalt 2 vaba lehekülge
– 2 ühesugust värvilist passifotot
– ankeet, mis tuleb taotleja poolt täita arvutis, välja printida ning allkirjastada
NB! ankeedil ei tohi olla parandusi!
http://www.namembassy.fi/index.php/consular-matters/application-forms
- pangakonto 2 kuu väljavõte (inglise keeles ja seal peaks kajastuma reisija nimi) 
- reisikindlustuse poliis

Lisainfo

Kaart:

05.11.2020 - 15.11.2020
 Hind al 3499
Broneeri

Kliendid meist

M
Mary ja Mart
Reis Hiinasse oli väga tore. Hiina reisiprogramm oli väga hästi koostatud. Selle reisi tegi imeliseks  suurte teadmistega ja meie kõigiga arvestav giid Raivo. Tandemina Siret ja Raivo olid lihtsalt super. Soovitame seda reisi kõigile. Suur-suur aitäh veel kord giididele meie poolt. Sügis, 2019.
L
Liina
Käisin Germaloga Norras ja Santorinil ning jäin mõlema reisiga väga rahule. Hotellid olid väga hästi valitud ja giidid tasemel. Uskumatu, kui hästi giidid neid riike ja riikide omapärasid ja isegi pisikesi detaile peensusteni teavad. Norra meeldis isegi nii väga, et tahaks selle reisi uuesti läbi teha. Olen teiste bussireisikorraldajate kohta õuduslugusid kuulnud, aga Germalol on kõik alati väga hästi korraldatud.