Nepal ja Bhutan - kultuuri- ja loodusreis maailma katusel koos festivalidega

Nepal ja Bhutan - kultuuri- ja loodusreis maailma katusel koos festivalidega

28.10.2024 - 11.11.2024
Giid Ervin Org
 Hind al 5599
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Nepali pindala on kolm korda suurem kui Eestil, aga rahvaarv ligi 20 korda suurem. Öeldakse, et nepallased naeratavad kogu aeg. Nepal on usklik maa, see paistab välja templite paljususes ning arhitektuuris. Kaugeid aegu meenutavate templite ja Katmandu oru paleede taustal paistab „lumede eluase”. 
Mäed võtavad selle maa territooriumist ligi 64% ja põllumajanduslikku maad vaid 13%. Siin asub maailma neljateistkümnest kõrgemast mäest tervelt kümme. Need on arvud. See on Siddharta Gautama kodumaa. Vaimsust ei saa arvudes mõõta. See reis viib Teid maailma katusele.

​Bhutan on salapärane kuningriik Himaalaja mägedes, kus riigi heaolu ei mõõdeta mitte SKPga vaid inimeste õnnelikkuse indeksiga. Lihtsate inimeste siiras usklikkus, budistlikud traditsioonid ja Himaalaja vaimustav ilu.

Lugege Nepali kohta lähemalt siit >
Lugege Bhutani kohta lähemalt siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Kogunemine kell 16:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 18:40-23:20  (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1422). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
 
2. päev LEND ISTANBUL–KATMANDU, KATMANDU – SWAYAMBHUNATH - PATAN
Jätkulend Istanbul-Katmandu kell 01:10-10:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK726).
Oleme saabunud Katmandu Tribhuwani rahvusvahelisele lennuväljale. Südamlikud tervitused Nepali kommete kohaselt.
Swayambhunath (Ahvide tempel) asub kõrgendikul Katmandu linna lääneosas. Pühamu on siin olnud juba vähemalt 8. sajandist alates. Tegemist on ühe tähtsama Tiibeti budismi keskusega Nepalis. Kohalikud usuvad, et kuna pühamu asub energeetiliselt väga erilises kohas, siis kõik siin lausutud palved ja soovid võimenduvad kolmteist miljardit korda.
Patan (Lalitpur) on ajalooline linn Katmandu oru lõunaosas. Vapustavalt terviklik ja kompaktne linnasüda lummab pühakodade ja paleede filigraansete detailidega. Jalutame Durbari väljakul ja tutvume klassikalise Nepali arhitektuuriga. 
Sõidame hotelli ning majutume kahel järgneval ööl Katmandus hotellis Manaslu**** või sarnases.
Ühine õhtusöök traditsioonilises restoranis ja värvikirev etendus Nepali rahvaste tantsudest.

3. päev SOOVIJAILE EVERESTI LEND, KATMANDU
Varahommikul, veel enne hommikusööki, on soovijail võimalus teha õhusõit väikelennukiga Himaalaja kohal (lisatasu eest) ning anda edasi hommikutervitused majesteetlikule Džomolungma (Mount Everest) mäele. Õhusõit kestab orienteeruvalt 45 minutit. NB! Väikelennukiga lendamine sõltub ilmaoludest!
Hommikusöök hotellis. Päeva veedame Katmandus. Boudhanath üks maailma suurimaid stuupasid ning siin asuvad ka mitmed kloostrid ja Tiibeti budismi keskus. Jalutuskäik linna ajaloolises südames Durbari väljakul. Vana kuningaloss, templid ja pühamud. Kumari maja, mis on traditsiooniliselt elupaigaks elavale jumalannale Kumarile. Nepali turg Asan pakub värvikirevust ja meelierutavaid lõhnu. Pärast lõunapausi jätkame tutvumist linnaga. Vaba aeg suveniiride ostmiseks ja lihtsalt mõnusaks ringiuitamiseks Thameli linnaosas.

4. päev PANAUTI - BALTHALI
Hommikusöök. Sõit Katmandu oru põlisasukate newarite linna Panautisse. 800 aastat tagasi rajatud hindu tempel Indrashor on kuulus puidust nikerdatud detailide poolest. Tutvume tüüpiliste linnamaastikega ja kohtume kohalike inimestega ning jälgime nende igapäevatoimetusi.
Edasi sõidame Khopasi külakesse, kust alustame lühimatka külas ja looduses. Riisiterrassid, lopsakad salud, kärestikulised jõed. Matk viib meid Balthali külla, kus veedame õhtupooliku.
Majutus hotellis Balthali Village Resort*** või sarnases.

5. päev LÜHIMATK LOODUSES, LEND POKHARASSE
Hommikusöök. Hommikune lühimatk looduses ja külades.
Transfeer lennujaama ja lend Katmandu–Pohkara.
Pärastlõunal tutvumine Annapurna massiivi jalamil asuva Pokhara linnaga. Külastame Fewa järve saarekesel asuvat Barahi templit ja imetleme siin ka päikeseloojangut. Ööbimine Pokharas hotellis Kantipur*** või sarnases.

6. päev MATK LOODUSES – KÜLAD JA ORUD
Hommikusöök. Pärast lühikest sõitu saabume Hymjasse, kust alustame matka läbi külade. Teel vahelduvad tõusud ja langused, kõndida tuleb konarlikul pinnasel ja rohmakatest kividest laotud treppidel. Mõningased pingutused aga saavavad tasustatud vapustavate vaadetega Annapurna tippudele ja ülipõnevate kohtumistega külades. Matk lõpeb Annapurna öko-külas, kuhu jääme ka ööbima. Lõunasöök ja pärastlõunased avastusretked lähiümbruses. Õhtusöök.

7. päev LÜHIMATK, LEND POKHARA–KATMANDU,  SÕIT BHAKTAPURI
Hommikusöök. Pärast hommikusööki jätkub matk looduses – kaks-kolm tundi mõnusat rännakut. Lendame Pokharast Katmandusse. Külastame pühalinna Pashupatinath’i. Seejärel sõidame Bhaktapuri. Ööbimine kahel järgneval ööl hotellis Vajra Guest House** või sarnases.

8. päev BHAKTAPUR
Hommikusöök. Nepali vana pealinn Bhaktapur on otsekui keskaegse kunsti ja arhitektuuri kodu. Linn asub Katmandu oru idapoolses nurgas ning kuni 15. sajandini valitses siin Malla dünastia. Öeldakse, et ükski reis Nepali ei ole täiuslik ilma Bhaktapuri külastuseta. Harmooniline linnaväljak ja kuulus viiekümne viie akna palee filigraanselt nikerdatud fassaadidega. Harmoonilised pagoodtemplid ja värvikirevad linnamaastikud. Bhaktapur on tuntud ka saviesemete valmistamise poolest.

9. päev LEND BHUTANI, THIMPHU ORG
Hommikusöök ja sõit lennujaama.  Lend Katmandu-Paro (lennuajad täpsustamisel).  Lendu üle Himaalaja kümne kõige kõrgema tipu on peetud üheks kõige maailisemaks kogu maailmas.
Parosse saabumisel algab transfeer Thimphusse. Peale lõunat külastame Mälestus-tsörtenit, templit, mis ehitati kolmanda kõuedraakonikuninga - Druk Gyalpo - mälestuseks. Tempel ja selle ümbrus on saanud vanema generatsiooni kohtumispaigaks, kus veedetakse terve päev palvetades ja sõpradega kohtudes. Külastame Changangkha Lhakhangi, mis on vanim tempel orus ja mille juurest avanevad kaunid vaated Thimphu orule. Külastame parki, kus elab rahvusloom takin, suur kuldkollase karvaga mägiantiloop. Sõidame vaatama suurimat ja kõige uuemat Buddha kuju, mille juurest avaneb hingemattev vaade üle kogu Thimphu oru. Õhtupoolikul külastame Thimphu kindlust (Tashichho Dzong), kus muude relikkviate kõrval hoitakse ka kuningatrooni. Õhtune jalutuskäik suurimas ja enim rahvastatud Bhutani linnas. 
Majutus Thimphus hotellis City Hotel Thimphu (2300 m ümp) või sarnases.

10. päev THIMPHU - PUNAKA
Pärast hommikusööki hotellis külastame kohalikku turgu, kuhu tulevad kohalikud inimesed  küladest müüvad või vahetavad oma kaupa neile vajaliku vastu.  Selline omamoodi sõbrakaubandus oli vanadel aegadel Bhutanis väga levinud. Seejärel külastame väikest manufaktuuri, kus meistrid valmistavad paberit ja kunsti- ning käsitöö kooli, kus noored õpivad ja harrastavad 13 traditsioonilisit kunstiliiki. Pärimuskultuuri muuseum annab ülevaate elust Bhutanis vanadel aegadel. Hiljem külastame rahvusraamatukogu, kus säilitatakse Bhutani rikkalikke religioossete tekstide kogusid ning uuemaid budistlikke tekste  õpetlastelt üle kogu maailma. Sõidame edasi Dechenphodrangi, mis on kloostrikool ja kohtume noorte munkadega.  Zilukha nunnakloostris tutvume kloostreluga ja  kohtume ning vestleme  nunnadega.  Lõunapaus linnas ning sõit üle Dochula kuru (3200 mümp) Punakasse.
Soodsate ilmaolude korral avanevad siit kaunid vaated Bhutani kõige kõrgematele tippudele. Kohati laskuvad kaljud orgu lausa püstloodselt. Peatume 108 hiljuti rajatud stuupa juures ja jätkame sõitu Punakha subtroopile küllusliku loodusega orus. Päeva lõpetuseks kerge matk-jalutuskäik sinepi- ja riisipõldude vahel läbi vanade külade, et jõuda Chimi Lakhangi pühamusse.  See pühamu on rajatud 15. sajandi lõpus. Erinevad Buddade manifestatsioonid ja tantristlikud sümbolid, sealhulgas ka ligi 25 cm kõrgune fallos, mida palverändurid puudutavad, sest see toob head õnne. On tavaks, et siia tullakse äsjasündinud lapsele õige nime leidmiseks. Fallose kujutis (kujud, maalingud) budistlikus traditsioonis ei seostu seksuaalsusega,  vaid  aitab eemal hoida kurje vaime. Ööbimine Punakhas hotellis Zhingkham Resort (1350 mümp) või sarnases.

11. päev PUNAKA - PARO
Hommikusöök hotellis. Punakha Dzong (kindlus) on Bhutani üks kõige täiuslikumaid ajaloolisi ehitisi. Suurepärased proportsioonid ja harmooniline arhitektuur. Kuni pealinna kolimiseni Thimphusse 1955. aastal oli Punakha Dzong Bhutani valitsuse residentsiks. 2011. aastal toimus siin prageuse kuninga Jigme Khesar Namgyel Wangchuck abielutseremoonia.  Lõunapausi peame Thimphus. Edasi jätkub sõit Parosse. Linna jõudes külastame Paro Dzongi kindlust ja jalutame üle vanima siiani kasutusel oleva puusilla. Jätkame Paro linna avastamist ja piilume sisse mõnda käsitööpoodi, et tutvuda meistrite tööga ja leida endale reisimeeneid. Ööbimine kahel järgneval ööl hotellis Paros Bhutan Mandala Resort (2200m ümp) või sarnases.

12. päev PARO
Hommikusöök. Sõit mägedesse, kust alustame kerget matka Bhutani kõige austatuma templi Paro Taktsang (Tiigri pesa) juurde. 17. sajandil rajatud klooster ja templikompleks asub 3100 meetri kõrgusel merepinnast. See on Bhutani kõige olulisem pühamu. Klooster on rajatud koopa juurde, kus pärimuse järgi veetis 3 kuud mediteerides  Guru Padmasambhava. Kloostrikompleks ja  tempel otsekui ripub üle graniitkalju ja vaatab üle kogu Paro oru. Enamus päevast kulub matkale. Tagasiteel teeme peatuse Kichu Lakhangi kloostris, mis on üks vanimatest pühamutest Bhutanis ning millega seostatakse budismi algust riigis. Päeva lõpetame ühise õhtusöögiga.

13. päev KATMANDU
Hommikune transfeer lennujaama. Lend Paro-Katmandu (lennuajad täpsustamisel).
Katmandusse saabumise järel majutus hotelli ja vaba aeg.  Võimalus jalutada linnas, osta suveniire või hoopis lubada endale üks lõõgastav massaaž. Ööbimine Katmandus hotellis.

14.  päev LEND KATMANDU-ISTANBUL
Hommikusöök ja sõit lennujaama. Lend Katmandu-Istanbul kell 12:25-18:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK727).
Oleme jõudnud tagasi Istanbuli ja majutume ühel ööl enne kojulendu veel siin hotellis.

15. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Hommikune lend Istanbul-Tallinn kell 09:15-11:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421). Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

5599 € **
5799 €* / 6104 €
 
** Supersoodushind kehtib uutele broneeringutele kuni 1.juuli 2024. Hinnale ei rakendu teised lisasoodustused


Reisi hind sisaldab:
 • lennupiletid Turkish Airlines liinilendudele Tallinn-Istanbul-Katmandu ja Katmandu-Istanbul-Tallinn, toitlustamine lennukis;
 • lennujaamamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • lennupilet siselennule Kathmandu-Pokhara;
 • lennupiletid siselendudele Katmandu-Paro ja Paro-Katmandu;
 • majutus Nepalis hotellides ja öko-külas (6. päev) (2-in toad), hommikusöögid hotellides vastavalt programmile;
 • majutus Bhutanis hotellides (2-in toad), hommikusöögid hotellides vastavalt programmile;
 • 1 lõunasöök ja 2 õhtusööki Nepalis;
 • 4 lõunasööki ja 4 õhtusööki Bhutanis;
 • Bhutani viisa vormistamine (US$ 40);
 • giidi/grupijuhi teenused, eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel;
 • sisaldab sissepääsumakse tasulistele objektidele, mis programmis mainitud.
Lisakulud:
 • Nepali viisa vormistamine 25 USD (tasumine kohapeal);
 • maalt lahkumise maks (hind täpsustamisel) tasutakse kohapeal;
 • reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootraha. Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile. Bussijuht u 1 USD päevas ja kohalik giid u 3 USD päevas.
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus 520 €;
 • lend väikelennukiga Himaalaja kohal u 230 usd või 210 € (ettetellimisel, tasumisel kohapeal);
 • tervisekindlustus + reisitõrkekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest al 35,40 € (kuni 69a, 70-71a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo kontorist).

Viisa ja dokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on pass, mis kehtib vähemalt kuus kuud pärast reisi ning kus on kaks tühja ja kõrvuti asetsevat lehekülge. Nepali viisa vormistatakse piiril ning viisa vormistamise tasu 25 USD makstakse kohapeal (kaasa võtta täpne raha). Kindlasti on vaja kaasa võtta 3 värvilist passifotot.
Viisa tasu võib muutuda eelneva etteteatamiseta. Reisile broneeringu tegemisel palume Germalo Reiside kontorisse tuua, saata faksi või e-mailiga passi koopia.

Lisakulud

Lisakulud:
 • Nepali viisa vormistamine 25 USD (tasumine kohapeal)
 • Reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootraha. Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile. Bussijuht u 1 USD päevas ja kohalik giid u 3 USD päevas.
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus Nepali reisil (hind täpsustamisel)
 • Ühene majutus Nepali ja Bhutani reisil (hind täpsustamisel)
 • Lend väikelennukiga Himaalaja kohal u 230 usd või 210 € (ettetellimisel, tasumisel kohapeal)
 • Tervisekindlustus + reisitõrkekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest al 35,40 € (kuni 65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo kontorist).

Lisainfo

 • Nepali ruupia kurss on: 1 USD on u 63,55 ruupiat, kurss muutuv. Soovitame raha vahetada vähemalt 300 USD.
 • NB! Programmis märgitud matkad ei vaja lisavarustust. Mugav igapäevane riietus. Paha ei teeks toekas matkajalats. Samas juhime tähelepanu, et matkad ei toimu kõrgmägedes.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.
 • Objektidel on fotografeerimine tasuline. Mõnedes pühapaikades on see üldse keelatud. Paljudes templites peab võtma jalast jalanõud ja ei tohi siseneda koos nahast esemetega.
 • Eesti telefonid kohati ei tööta.
 • Kohapeal on võimalik tasuda nii dollarites kui eurodes. 
 • Paljudes restoranides on hinnad ilma maksudeta, mis lisanduvad hiljem arvele. Tavaliselt lisandub 13% käibemaks ja 10% teenindustasu. Keskmine söök maksab ca 5-6 €. Pudel vett poes maksab 20-30 ruupiat. Taksosõidu puhul arvestada 300 ruupiaga (~3€). Soovitame kaasa võtta päikesekreem tugeva faktoriga! Mägedes võib  päike olla terav.
Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
28.10.2024 - 11.11.2024
Giid Ervin Org
 Hind al 5599
Broneeri
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 27 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Nepal ja Bhutan - kultuuri- ja loodusreis maailma katusel koos festivalidega
 • Nepal ja Bhutan - kultuuri- ja loodusreis maailma katusel koos festivalidega

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

G
Gerda
Parimad reisikorraldajad, kellega oleme reisinud! Eestikeelne teenindus, korralikud hotellid, läbimõeldud programmid. Aastaid tagasi külastasime Lapimaad ning selle reisi meenutamine annab alati meeldiva nostalgilise tunde. Hommikuti bussi sisenedes oli alati päkapikk kommi toonud.Kui olukord paraneb, siis viin ka oma tütre sellele reisile. Meie teine reis viis meid puhkusele Kreekasse, Tolo linnakesse. Armas väike linnake Vahemere ääres. Ekskursioon giid Erviniga Ateenasse oli väga huvitav ja põnev. Kvaliteetne ja usaldusväärne reisikorraldaja ning mis põhiline - eestikeelne! Julgen soovitada!
L
Leili
Suur tänu väga ägeda Peruu reisi eest (22.11 - 02.12.22). Reis ja nähtud vaatamisväärsused ületasid kõik eelnevad ooused. Suur tänu Piretile, kes ka ootamatutes olukordades suutis kiiresti ümber orienteeruda ning et tänu sellele nägime midagi, mida algses reisikavas polnudki :). Seda reisi julgen küll kõigile Peruu huvilistele soovitada. Uute kohtumisteni Germaloga reisides!