Nepal - kultuuri- ja loodusreis maailma katusel

Nepal - kultuuri- ja loodusreis maailma katusel

30.10.2020 - 08.11.2020
Giid Ervin Org
 Hind al 2199
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Nepali pindala on kolm korda suurem kui Eestil, aga rahvaarv ligi 20 korda suurem. Öeldakse, et nepallased naeratavad kogu aeg. Nepal on usklik maa, see paistab välja templite paljususes ning arhitektuuris. Kaugeid aegu meenutavate templite ja Katmandu oru paleede taustal paistab „lumede eluase”. 
Mäed võtavad selle maa territooriumist ligi 64% ja põllumajanduslikku maad vaid 13%. Siin asub maailma neljateistkümnest kõrgemast mäest tervelt kümme. Need on arvud. See on Siddharta Gautama kodumaa. Vaimsust ei saa arvudes mõõta. See reis viib Teid maailma katusele.

Lugege Nepali kohta lähemalt siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL JA ISTANBUL–KATMANDU
Kogunemine kell 16:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 18:05-22:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
 
2. päev KATMANDU – SWAYAMBHUNATH - PATAN
Jätkulend Istanbul-Katmandu kell 01:30-11:10 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK 726). Saabume Katmandu Tribhuwani rahvusvahelisele lennuväljale. Südamlikud tervitused Nepali kommete kohaselt.
Swayambhunath (Ahvide tempel) asub kõrgendikul Katmandu linna lääneosas. Pühamu on siin olnud juba vähemalt 8. sajandist alates. Tegemist on ühe tähtsama Tiibeti budismi keskusega Nepalis. Kohalikud usuvad, et kuna pühamu asub energeetiliselt väga erilises kohas, siis kõik siin lausutud palved ja soovid võimenduvad kolmteist miljardit korda.
Patan (Lalitpur) on ajalooline linn Katmandu oru lõunaosas. Vapustavalt terviklik ja kompaktne linnasüda lummab pühakodade ja paleede filigraansete detailidega. Jalutame Durbari väljakul ja tutvume klassikalise Nepali arhitektuuriga. 
Sõidame hotelli ning majutume kahel järgneval ööl Katmandus hotellis Manaslu**** või sarnases.
Ühine õhtusöök traditsioonilises restoranis ja värvikirev etendus Nepali rahvaste tantsudest.

3. päev SOOVIJAILE EVERESTI LEND, KATMANDU
Varahommikul, veel enne hommikusööki, on soovijail võimalus teha õhusõit väikelennukiga Himaalaja kohal (lisatasu eest) ning anda edasi hommikutervitused majesteetlikule Džomolungma (Mount Everest) mäele. Õhusõit kestab orienteeruvalt 45 minutit. NB! Väikelennukiga lendamine sõltub ilmaoludest!
Hommikusöök hotellis. Päeva veedame Katmandus. Boudhanath üks maailma suurimaid stuupasid ning siin asuvad ka mitmed kloostrid ja Tiibeti budismi keskus. Jalutuskäik linna ajaloolises südames Durbari väljakul. Vana kuningaloss, templid ja pühamud. Kumari maja, mis on traditsiooniliselt elupaigaks elavale jumalannale Kumarile. Nepali turg Asan pakub värvikirevust ja meelierutavaid lõhnu. Pärast lõunapausi jätkame tutvumist linnaga. Vaba aeg suveniiride ostmiseks ja lihtsalt mõnusaks ringiuitamiseks Thameli linnaosas.

4. päev PANAUTI - BALTHALI
Hommikusöök. Sõit Katmandu oru põlisasukate newarite linna Panautisse. 800 aastat tagasi rajatud hindu tempel Indrashor on kuulus puidust nikerdatud detailide poolest. Tutvume tüüpiliste linnamaastikega ja kohtume kohalike inimestega ning jälgime nende igapäevatoimetusi.
Edasi sõidame Khopasi külakesse, kust alustame lühimatka külas ja looduses. Riisiterrassid, lopsakad salud, kärestikulised jõed. Matk viib meid Balthali külla, kus veedame õhtupooliku.
Majutus hotellis Balthali Village Resort*** või sarnases.

5. päev LÜHIMATK LOODUSES, LEND POKHARASSE
Hommikusöök. Hommikune lühimatk looduses ja külades.
Transfeer lennujaama ja lend Katmandu–Pohkara. Pärastlõunal tutvumine Annapurna massiivi jalamil asuva Pokhara linnaga. Külastame Fewa järve saarekesel asuvat Barahi templit ja imetleme siin ka päikeseloojangut. Ööbimine Pokharas hotellis Kantipur*** või sarnases.

6. päev MATK LOODUSES – KÜLAD JA ORUD
Hommikusöök. Pärast lühikest sõitu saabume Hymjasse, kust alustame matka läbi külade. Teel vahelduvad tõusud ja langused, kõndida tuleb konarlikul pinnasel ja rohmakatest kividest laotud treppidel. Mõningased pingutused aga saavavad tasustatud vapustavate vaadetega Annapurna tippudele ja ülipõnevate kohtumistega külades. Matk lõpeb Annapurna öko-külas, kuhu jääme ka ööbima. Lõunasöök ja pärastlõunased avastusretked lähiümbruses. Õhtusöök.

7. päev LÜHIMATK, LEND POKHARA–KATMANDU,  SÕIT BHAKTAPURI
Hommikusöök. Pärast hommikusööki jätkub matk looduses – kaks-kolm tundi mõnusat rännakut. Lendame Pokharast Katmandusse. Külastame pühalinna Pashupatinath’i. Seejärel sõidame Bhaktapuri. Ööbimine kahel järgneval ööl hotellis Vajra Guest House** või sarnases.

8. päev BHAKTAPUR
Hommikusöök. Nepali vana pealinn Bhaktapur on otsekui keskaegse kunsti ja arhitektuuri kodu. Linn asub Katmandu oru idapoolses nurgas ning kuni 15. sajandini valitses siin Malla dünastia. Öeldakse, et ükski reis Nepali ei ole täiuslik ilma Bhaktapuri külastuseta. Harmooniline linnaväljak ja kuulus viiekümne viie akna palee filigraanselt nikerdatud fassaadidega. Harmoonilised pagoodtemplid ja värvikirevad linnamaastikud. Bhaktapur on tuntud ka saviesemete valmistamise poolest.
 
9. päev LEND KATMANDU-ISTANBUL
Hommikusöök ja sõit lennujaama. Lend Katmandu-Istanbul kell 12:25-18:20(kohalikud kellaajad, lennunumber TK727). Majutus Istanbuli piirkonna hotellis.

10. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn kell 09:40-12:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421). Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

2199 €* / 2315 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele 

Reisi hind sisaldab:
 • Lennupiletid Tallinn-Istanbul-Katmandu ja Katmandu-Istanbul-Tallinn, toitlustamine lennukis
 • Sisaldab lennujaamamakse. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • Lennupilet siselennule Kathmandu-Pokhara-Katmandu
 • Majutus Nepalis hotellides ja öko-külas (6. päev) (2-in toad), hommikusöögid hotellides vastavalt programmile
 • 1 lõunasöök ja 2 õhtusööki Nepalis
 • Giidi/grupijuhi teenused, eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel
 • Sisaldab sissepääsumakse tasulistele objektidele, mis programmis mainitud.
Lisakulud:
 • Nepali viisa vormistamine 25 USD (tasumine kohapeal)
 • Reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootraha. Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile. Bussijuht u 1 USD päevas ja kohalik giid u 3 USD päevas.
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus Nepali reisil (hind täpsustamisel)
 • Lend väikelennukiga Himaalaja kohal u 230 USD või 210 € (ettetellimisel, tasumisel kohapeal)
 • Tervisekindlustus + reisitõrkekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest al 35,40 € (kuni 65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo kontorist).

Lisainfo

 • Nepali ruupia kurss on: 1 USD on u 63,55 ruupiat, kurss muutuv. Soovitame raha vahetada vähemalt 300 USD.
 • NB! Programmis märgitud matkad ei vaja lisavarustust. Mugav igapäevane riietus. Paha ei teeks toekas matkajalats. Samas juhime tähelepanu, et matkad ei toimu kõrgmägedes.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.
 • Objektidel on fotografeerimine tasuline. Mõnedes pühapaikades on see üldse keelatud. Paljudes templites peab võtma jalast jalanõud ja ei tohi siseneda koos nahast esemetega.
 • Eesti telefonid kohati ei tööta.
 • Kohapeal on võimalik tasuda nii dollarites kui eurodes. 
 • Paljudes restoranides on hinnad ilma maksudeta, mis lisanduvad hiljem arvele. Tavaliselt lisandub 13% käibemaks ja 10% teenindustasu. Keskmine söök maksab ca 5-6 €. Pudel vett poes maksab 20-30 ruupiat. Taksosõidu puhul arvestada 300 ruupiaga (~3€). Soovitame kaasa võtta päikesekreem tugeva faktoriga! Mägedes võib  päike olla terav.
Lennuinfo rahvusvahelistel Turkish Airlines’i liinilendudel:
Äraantav pagas:reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg. Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
Siselendudel kehtivad teised lennureeglid. Info täpsustamisel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on pass, mis kehtib vähemalt kuus kuud pärast reisi ning kus on kaks tühja ja kõrvuti asetsevat lehekülge. Nepali viisa vormistatakse piiril ning viisa vormistamise tasu 25 USD makstakse kohapeal (kaasa võtta täpne raha). Kindlasti on vaja kaasa võtta 3 värvilist passifotot.
Viisa tasu võib muutuda eelneva etteteatamiseta. Reisile broneeringu tegemisel palume Germalo Reiside kontorisse tuua, saata faksi või e-mailiga passi koopia.
30.10.2020 - 08.11.2020
Giid Ervin Org
 Hind al 2199
Broneeri
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Nepal - kultuuri- ja loodusreis maailma katusel

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  3299
Birma - maagiliste templite ja kaunite randade maa
02.12.2020 - 15.12.2020
Giid Martti Kalda
Vaata lähemalt
Hind al  2699
Kambodža - Laos - Vietnam
11.11.2020 - 26.11.2020
Giid Argo Kasela
9 vaba kohta
Vaata lähemalt

Kliendid meist

K
Kaja
Suur tänu väga huvitava Islandi reisi eest! Suured tänud veel kord Triinu Borgale ja Askur Alasele! Jään ootama jälle uusi reisi pakkumisi! Kõige paremat!
T
Tiia ja Ants
Tere Germalo rahvas! Täname hästi tehtud reisi eest Ahvenamaale 25-28. juuni 2020.