Norra - kesköine päike ja Nordkapp

Norra - kesköine päike ja Nordkapp

23.07.19 - 29.07.19
Giid Heigo Sahk
 
Eelbroneering
Kaugel–kaugel põhjas ei lähe päike suveajal horisondi taha, vaid teeb taevas ellipsi. Seda imet käivad inimesed vaatamas kõikidest maailmajagudest. Pakume Teile reisi läbi Soome ja Põhja-Norra. Siit ei leia Te küll suuri linnu, kuid see reis pakub Teile võimaluse ühineda hinges kauni ja metsiku loodusega, vaadata keskööpäikest ja puhata tsivilisatsioonist.
Reis mugava reisibussiga, tagasi otselend Tallinnasse tellimuslennuga otse Põhja-Norrast!

Lugege Norra kohta lähemalt siit Norra >

Lugege meie giidide kohta lisaks siit > 

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev LAEV TALLINN–HELSINGI, KEMI

Koguneme Tallinna reisisadamas A-terminalis kell 07:00, kus reisijuht jagab vajalikud reisidokumendid. Väljasõit Tallinnast Helsingisse Viking Line'ga kell 08:00-10:40.
Teekonda saadab metsade- ja kaljuderohke maastik ning teele jääb sadu järvi, mille kaldad on täis pikitud suvilaid ja saunu.  Möödume Põhjalahe kaldal asuvast Oulu linnast. Kunagine tõrva- ja praegune tehnoloogialinn Oulu või Põhjala valge linn - nagu Oulut samuti kutsutakse - on asutatud Rootsi kuninga käsul. Tõrvakaubanduse kuldajastu algus ja rahvusvahelise kaubavahetuse õigus pani aluse õitsengule, mis tõrvapõletusäri lõppedes püsima jäi ning praeguseks on Oulu kasvanud Soome suuruselt kuuendaks linnaks. Hilisõhtuks jõuame Kemisse. Majutume hotellis Cumulus City Kemi*** või sarnases.
 
2. päev ROVANIEMI - LAMPIVAARA - INARI - KARIGASNIEMI
Hommikusöök. Piki Botnia lahte ja Soome pikimaid jõgesid ületades sõidame edasi põhja poole. 
Saabume Rovaniemisse, mis asub polaarjoonest natuke lõuna pool. Ületamegi polaarjoone, kus on ka Jõuluvana elupaik ja kus on võimalus taadi endaga kohtuda ning käia Pajakylä postkontoris, kust kaardid ja kirjad lähevad teele spetsiaalse polaarjoone templiga.
Jätkame sõitu ja külastame Soome ainukest ametüstikaevandust, kus kõigil soovijatel avaneb suurepärane võimalus ise oma õnnekivi leida. Soome kuulsamast kullakülast Tankavaarast, kus igal aastal toimuvad meistrivõistlused kullapesus, ja Porttipahdtani paisjärvest möödudes, jätkub sõit ikka põhja poole kuni algavad juba tõelised Lapimaa tundramaastikud. Arktilise ja puhta looduse avarustes on kuulda vaid vaikuse häält. Lapimaale lisavad müstilisust virmalised- Aurora Borealis, mille soomekeelne nimi revontulet on pärit saami legendist. Saami kultuuri iseloomustab saami keel, eriline laulmisviis joik, põhjapõdrakavatus ja looduslähedane eluviis. Möödume maalilisest Inari järvest, mille keskel oleval saarel on olnud saamide pühapaik. Majutume majakestes või sarnastes Karigasniemis. 
 
3. päev KARASJOK – NORDKAPP - ALTA PIIRKOND

Hommikusöök. Karigasniemis ületame Soome – Norra piiri. Tutvume Norra saamide pealinna Karasjokiga, kus asub nii saami parlament kui Sápmi raadio ja televisioon. Karasjok jääb teede ristumiskohale ja on ühtlasi Finnmarki väravaks teel Nordkappi.
Seejärel sõidamegi läbi Finnmarki ja teeme peatuse Porsangeri fjordi ääres, kus pooletunnise jalutuskäigu kaugusel saab näha dolomiitformatsioonideks muutunud trolle. Trollholmsundi trollid, kes ei suutnud saami pärimuse järgi endale piisavalt suurt koobast uuristatud ega enne päikesetõusu fjordi ületatud, seisavad endiselt samas paigas ja vaatavad igatsedes fjordi teisele kaldale.
Jätkame sõitu ja bussiaknast võib imetleda vaateid fjordile, mille ääres seisavad saami lavvud ja gammenid ning teede ääres näeb põhjapõdrakarju. Avanevad imelised vaated nii fjordile endale kui väikestele kaluriküladele selle ääres ja taamal asuvatele mägedele. Edasi suundume merealust tunnelit läbides Magerøya saarele ja sealt edasi Euroopa põhjapoolsemasse punkti Nordkappi, mis tegelikult ei olegi see kõige põhjapoolsem. Siiski on Nordkapi kalju olnud alates 1553. aastast, mil inglise ekspeditsioon kapten Richard Chancellori juhtimisel üritas leida põhjapoolset teed Hiina, olnud oluliseks maamärgiks siit mööduvatele laevadele. Miks aga Nordkapi graniitkaljut ekslikult Euroopa kõige põhjapoolsemaks punktiks peetakse, selgub juba vaateid imetledes. Majutus hotellis Skaidi*** või sarnases.
 
4. päev ALTA – TROMSO

Hommikusöök. Finnmarki suurimas linnas Altas vaatame 2500- 6500 aasta vanuseid kaljujooniseid, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Kivisse uuristatud põdrad ja rebased ning inimesed oma igapäevatoimetusi tegemas on justkui omapärane kunstinäitus. Kuigi Altas asuvad Norra lõherikkamad jõed ja läbi aegade on tegeldud kalapüügiga, on siin ka muud huvitavat. Lisaks kaljujoonistele asuvad Alta lähistel vanad vasekaevandused ja Alta strateegilist tähtsust rõhutab ka asjaolu, et piirkonna suuremates fjordides on seisnud sakslaste sõjalaevad Tirpitz ja Scharnhorst. Saami aktivistide kokkupõrked kohalike võimudega oma põlisalasid kaitstes, Alta kanjoni sulgemine ja hüdroelektrijaama ehitamine on kohalikel veel hästi meeles.
Jätkame sõitu läbi Põhja- Norra vahelduvate maastike, avanevad vaated lumega kaetud Lyngeni Alpidele.  Jõuame Tromsosse, majutus hotellis Comfort Xpress*** või sarnases. 

5. päev TROMSO - LOFOODID
Hommikusöök.  Jalutuskäik Tromsos, kus  18-19. sajandil ehitatud puitmajad harmoneeruvad kaasaegse arhitektuuriga. Seejärel võtame suuna läänerannikule, et jõuda Põhja- Norra kaunimatele saartele Lofootidele. Näeme omapärast algselt eraldi saartena seisnud Vesteråleni maastikuala ning ületades mitmeid fjorde, saabumegi Lofootide saarestikule Nordlandis. Majutus külalistemajas või sarnases Lofootidel.
 
6. päev LOFOODID
Hommikusöök. Tutvume Lofootide saarestiku kaunimate paikadega, mis ei jäta külmaks ka nõudlikumat rändajat. Tee ühelt saarelt teisele kulgeb mööda kitsastest fjordidest, mida kaitsevad külmade ookeanituulte eest peaaegu kilomeetri kõrgused mäed. Kõikjal võib näha vaiadele ehitatud kalurimaju, mida kohalikud elanikud kutsuvad rorbue ja kus veel tänapäevalgi peatuvad talvel tursapüügile tulevad kalamehed. Lofoodid ongi Norra kuulaim tursapüügi piirkond, kust inimeste elu sõltub tursaparvede kudematulekust Lofootide ranniku lähistele. Olgu tegu siis redelitel kuivatatud tursaga või kaljudel küpsenud klippfiskiga- mõlemat moodi kuivatatud kala osati hinnata nii Portugalis kui Itaalias, kus Atlandi tursast valmistatud bacalao ja stoccafisco on saanud traditsiooniks ja milleta toidulauda mõnel pool ei suudeta ettegi kujutada.
Lofootidel on elanud ka viikingiülikud oma peredega ja nende elustiili heaks näiteks on algsele kohale taastatud viikingielamu Borgis. Sõidame Lofootide kaugemasse külla nimega Å, kus saab tutvuda kohaliku eluoluga ja kujutada ette elu kalurite keskel. Kindlasti kuulub Lofootide külastuse juurde ka kuivatatud tursa ära proovimine, või veelgi parem - vaalaliha, mida serveeritakse nii küpsetatult kui vinnutatult suitsumaitselisena.
Pärastlõunal  sõidame praamiga Lofootidelt tagasi mandrile. Praamisõidul avaneb veelkord ilus vaade Lofootide saarestikule, näeb „Svolværi kitse“ ja ees on ootamas uued lõputud mägised maastikud. Majutus Bodo piirkonnas hotellis Skagen või sarnases. 

7. päev LEND BODO-TALLINN
Suundume Bodo lennujaama. Otselend Bodo-Tallinn (kellaajad täpsustamisel).

Reisi hind

Reisi hind täpsustamisel.
2018. a reisi hind al 799 €


Hind sisaldab:
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • Laevapilet Tallinn-Helsingi (tekikohad), lennupilet Bodo-Tallinn 
 • 1 öö Kemi kesklinnas hotellis*** (2-ne majutus), 1 hommikusöök
 • 1 öö Karigasniemis majakestes, 1 hommikusöök (ühine dušš/WC mitme toa peale) 
 • 1 öö Tromsos (2-ne majutus), 1 hommikusöök
 • 1 öö Lofootidel (2-ne majutus), 1 hommikusöök (ühine dušš/WC mitme toa peale) 
 • 1 öö Bodos (2-in majutus)
 • Eestikeelsed ekskursioonid, giidi/reisisaatja teenused 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides (hind täpsustamisel)
 • Tervisekindlustus al 5,58 € (kuni 65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel
 • Hommikusöök laeval suunal Tallinn-Helsingi (palume tellida hiljemalt kuu enne reisi) täiskasvanu 11 €; laps (12-17a) 7,50 €; laps (6-11a) 4 €
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Tasuliste objektide piletihinnad (/lastele):
 • Kaevandus 18 € (grupipilet)
 • Nordkapi pilet 270 NOK, 180 NOK (üliõpilased), 95 NOK (lapsed -15a)
 • Alta muuseum 110 NOK, 100 NOK (seeniorid), 90 NOK üliõpilased, 35 NOK (lapsed -16a) 
 • Lofootide akvaarium 100 NOK (grupipilet)
 • Borgi viikingimuuseum 150 NOK (grupipilet)
 • Ühised lõunasöögid
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Norrasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

 • Olenevalt isiklikest tarbimisharjumustest soovitame raha vahetada ~1000 NOK (alati mida rohkem, seda parem).
 • Soovitame kaasa võtta mugavad sportlikud jalanõud ja vihmamantel.
Lennuinfo Nordica tellimuslennul Bodo-Tallinn
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

23.07.19 - 29.07.19
Giid Heigo Sahk
 
Eelbroneering
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte