Norra - kesköine päike ja Nordkapp

Norra - kesköine päike ja Nordkapp

07.07.2022 - 15.07.2022
 Hind al 855
Ooteleht
Kaugel–kaugel põhjas ei lähe päike suveajal horisondi taha, vaid teeb taevas ellipsi. Seda imet käivad inimesed vaatamas kõikidest maailmajagudest. Pakume Teile reisi läbi Soome ja Põhja-Norra. Siit ei leia Te küll suuri linnu, kuid see reis pakub Teile võimaluse ühineda hinges kauni ja metsiku loodusega, vaadata keskööpäikest ja puhata tsivilisatsioonist.Lugege Norra kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit > 

18.03 seisuga kehtivad reisitingimused: 
Norrasse sisenemisel ei kehti  reisipiirangud ning ei nõuta EL COVID digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testitõend) olemasolu.

 

Reisikava

1. päev LAEV TALLINN–HELSINGI, KEMI
Koguneme Tallinna reisisadamas A terminalis kell 07:15, kus reisijuht jagab vajalikud reisidokumendid. Väljasõit Tallinnast Helsingisse 08:00-10:30 (Viking Line ). Laevagraafik muutunud 23. märtsil. 
Teekonda saadab metsade- ja kaljuderohke maastik ning teele jääb sadu järvi, mille kaldad on täis pikitud suvilaid ja saunu.  Möödume Põhjalahe kaldal asuvast Oulu linnast. Kunagine tõrva- ja praegune tehnoloogialinn Oulu või Põhjala valge linn - nagu Oulut samuti kutsutakse - on asutatud Rootsi kuninga käsul. Tõrvakaubanduse kuldajastu algus ja rahvusvahelise kaubavahetuse õigus pani aluse õitsengule, mis tõrvapõletusäri lõppedes püsima jäi ning praeguseks on Oulu kasvanud Soome suuruselt kuuendaks linnaks. Hilisõhtuks jõuame Kemisse. Majutume hotellis Scandic Kemi*** või sarnases.
 
2. päev ROVANIEMI - TANKAVAARA - INARI 
Hommikusöök. Piki Botnia lahte ja Soome pikimaid jõgesid ületades sõidame edasi põhja poole. Saabume Rovaniemisse, mis asub polaarjoonest natuke lõuna pool. Ületamegi polaarjoone, kus on ka Jõuluvana elupaik ja kus on võimalus taadi endaga kohtuda ning käia Pajakylä postkontoris, kust kaardid ja kirjad lähevad teele spetsiaalse polaarjoone templiga. Külastame Tankavaara kullaküla, kus igal aastal toimuvad meistrivõistlused kullapesus, ja Porttipahdtani paisjärvest. Teekond  jätkub ikka põhja poole kuni algavad juba tõelised Lapimaa tundramaastikud. Arktilise ja puhta looduse avarustes on kuulda vaid vaikuse häält. Lapimaale lisavad müstilisust virmalised- Aurora Borealis, mille soomekeelne nimi revontulet on pärit saami legendist. Saami kultuuri iseloomustab saami keel, eriline laulmisviis joik, põhjapõdrakavatus ja looduslähedane eluviis. Möödume maalilisest Inari järvest, mille keskel oleval saarel on olnud saamide pühapaik.  Majutume Inaris hotellis või sarnane.
 
3. päev KARASJOK – NORDKAPP - ALTA PIIRKOND

Hommikusöök. Ületame Soome-Norra piiri. Tutvume Norra saamide pealinna Karasjokiga, kus asub nii saami parlament kui Sápmi raadio ja televisioon. Karasjok jääb teede ristumiskohale ja on ühtlasi Finnmarki väravaks teel Nordkappi. Seejärel sõidamegi läbi Finnmarki ja teeme peatuse Porsangeri fjordi ääres, kus pooletunnise jalutuskäigu kaugusel saab näha dolomiitformatsioonideks muutunud trolle. Trollholmsundi trollid, kes ei suutnud saami pärimuse järgi endale piisavalt suurt koobast uuristada ega enne päikesetõusu fjordi ületada, seisavad endiselt samas paigas ja vaatavad igatsedes fjordi teisele kaldale.
Jätkame sõitu ja bussiaknast võib imetleda vaateid fjordile, mille ääres seisavad saami lavvud ja gammenid ning teede ääres näeb põhjapõdrakarju. Avanevad imelised vaated nii fjordile endale kui väikestele kaluriküladele selle ääres ja taamal asuvatele mägedele. Edasi suundume merealust tunnelit läbides Magerøya saarele ja sealt edasi Euroopa põhjapoolsemasse punkti Nordkappi, mis tegelikult ei olegi see kõige põhjapoolsem. Siiski on Nordkapi kalju olnud alates 1553. aastast, mil inglise ekspeditsioon kapten Richard Chancellori juhtimisel üritas leida põhjapoolset teed Hiina, olnud oluliseks maamärgiks siit mööduvatele laevadele. Miks aga Nordkapi graniitkaljut ekslikult Mandri-Euroopa kõige põhjapoolsemaks punktiks peetakse, selgub juba vaateid imetledes. Majutus hotellis Scandic*** või sarnane.
 
4. päev ALTA – TROMSO

Hommikusöök. Finnmarki suurimas linnas Altas vaatame 2500-6500 aasta vanuseid kaljujooniseid, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja (lisatasu eest). Kivisse uuristatud põdrad ja rebased ning inimesed oma igapäevatoimetusi tegemas on justkui omapärane kunstinäitus. Kuigi Altas asuvad Norra lõherikkamad jõed ja läbi aegade on tegeldud kalapüügiga, on siin ka muud huvitavat. Lisaks kaljujoonistele asuvad Alta lähistel vanad vasekaevandused ja Alta strateegilist tähtsust rõhutab ka asjaolu, et piirkonna suuremates fjordides on seisnud sakslaste sõjalaevad Tirpitz ja Scharnhorst. Saami aktivistide kokkupõrked kohalike võimudega oma põlisalasid kaitstes, Alta kanjoni sulgemine ja hüdroelektrijaama ehitamine on kohalikel veel hästi meeles.
Astume korraks sisse Alta virmaliste katedraali, mis on Norra üks kauneimaid kaasaegseid sakraalehitisi (lisatasu eest). Jätkame sõitu läbi Põhja-Norra vahelduvate maastike, avanevad vaated lumega kaetud Lyngeni Alpidele. Jõuame Tromsøsse, majutus hotellis Comfort Xpress*** või sarnases. 

5. päev TROMSO - LOFOODID
Kerge hommikusöök (serveeritakse tuppa). Jalutuskäik TromsøT, kus  18.-19. sajandil ehitatud puitmajad harmoneeruvad kaasaegse arhitektuuriga. Seejärel võtame suuna läänerannikule, et jõuda Põhja-Norra kaunimatele saartele Lofootidele. Näeme omapärast algselt eraldi saartena seisnud Vesteråleni maastikuala ning ületades mitmeid fjorde, saabumegi Lofootide saarestikule Nordlandis. Majutus külalistemajas või sarnases Lofootidel kahel järgneval ööl .
 
6. päev LOFOODID
Hommikusöök. Tutvume Lofootide saarestiku kaunimate paikadega, mis ei jäta külmaks ka nõudlikumat rändajat. Tee ühelt saarelt teisele kulgeb mööda kitsastest fjordidest, mida kaitsevad külmade ookeanituulte eest peaaegu kilomeetri kõrgused mäed. Kõikjal võib näha vaiadele ehitatud kalurimaju, mida kohalikud elanikud kutsuvad rorbue ja kus veel tänapäevalgi peatuvad talvel tursapüügile tulevad kalamehed. Lofoodid ongi Norra kuulaim tursapüügi piirkond, kust inimeste elu sõltub tursaparvede kudematulekust Lofootide ranniku lähistele. Olgu tegu siis redelitel kuivatatud tursaga või kaljudel küpsenud klippfiskiga - mõlemat moodi kuivatatud kala osati hinnata nii Portugalis kui Itaalias, kus Atlandi tursast valmistatud bacalao ja stoccafisco on saanud traditsiooniks ja milleta toidulauda mõnel pool ei suudeta ettegi kujutada. Lofootidel on elanud ka viikingiülikud oma peredega ja nende elustiili heaks näiteks on algsele kohale taastatud viikingielamu Borgis (lisatasu eest). Sõidame Lofootide kaugemasse külla nimega Å, kus saab tutvuda kohaliku eluoluga ja kujutada ette elu kalurite keskel. Kindlasti kuulub Lofootide külastuse juurde ka kuivatatud tursa ära proovimine, või veelgi parem - vaalaliha, mida serveeritakse nii küpsetatult kui vinnutatult suitsumaitselisena. 

7. päev SVARTISENI RAHVUSPARK 
Hommikusöök. Hommikul  sõidame praamiga Lofootidelt tagasi mandrile. Praamisõidul avaneb veelkord ilus vaade Lofootide saarestikule, näeb „Svolværi kitse“ ja ees on ootamas uued lõputud mägised maastikud. Jõuame Bodøsse.Sõidame taas lõuna poole ja ületame uuesti polaarjoone. Edasi sõidame Norra suuruselt teise liustiku Svartiseni jäämassi poolt tekitatud liustikujärve kaldale, mis ulatub Hollandi fjordini. Lahkume Norrast ja ööbime Rootsis Wilhelmina linna piirkonnas hotellis või sarnases.
  
8. päev ROOTSIMAA KAUNID MAASTIKUD, LAEV STOCKHOLM-TALLINN
Hommikusöök. Reis jätkub mööda Rootsimaad, sõidame väikeste peatustega Stockholmi. Väljume Stockholmist laevaga Tallinnasse kell 17:30-10:15.
 
9. päev SAABUMINE TALLINNASSE
Hommikul saabume Tallinnasse.

Reisi hind

855 €* / 899 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • Sõit kõigi mugavustega bussis vastavalt programmile
 • Laevapilet Tallinn-Helsingi (tekikohad, Viking)
 • Kajutikohad Stockholm-Tallinn (4-kohaline kajut hinna sees). KAJUTITE KOHTA PALUN KÜSIDA TÄPSEMAT INFOT BÜROOST!
 • 1 öö Kemi kesklinnas hotellis*** (2-ne majutus), 1 hommikusöök
 • 1 öö Karasjoki hotellis***, 1 hommikusöök 
 • 1 öö Altal hotellis*** (2-ne majutus), 1 hommikusöök
 • 1 öö Tromsos (2-ne majutus), 1 kerge hommikusöök
 • 1 öö Lofootidel (2-ne majutus), 1 hommikusöök . Soodustus 35€/inimene  mugavusteta toa eest,  ühine dušš/WC mitme toa peale).
 • 1 öö Rognani piirkonnas hotellis***(2-ne majutus), 1 hommikusöök
 • 1 öö Wilhelmina piirkonnas hotellis (2-ne majutus), 1 hommikusöök
 • Eestikeelsed ekskursioonid, giidi/reisisaatja teenused 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 260 
 • Tervisekindlustus al 7,82 € (kuni 65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Õhtusöök laevas liinil  Stockholm-Tallinn (hinnad toodud ühe suuna kohta, ettetellimisel): täiskasvanu 38 €; hommikusöök 15 
 • Laevasöögid palume tellida hiljemalt 2 nädalat enne reisi.   
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Tasuliste objektide piletihinnad (/lastele):
 • Kullaküla 20 € (grupipilet), lõunasöök 13 
 • Nordkapi pilet 285 NOK
 • Alta muuseum 110 NOK, 100 NOK (seeniorid), 90 NOK üliõpilased, 35 NOK (lapsed -16a) 
 • Alta kirik 50 NOK
 • Borgi viikingimuuseum koos supilõunaga 330 NOK (grupipilet)
 • Paadisõit järvel ca 170 NOK(hea ilma korral)
 • Ühised lõunasöögid (al 13 € / inimene/kord)
 • Õhtusöök Wilhelminas 245 SEK (2-käiguline)
 • Lõunasöök Soomes 10 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Norrasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

 • Olenevalt isiklikest tarbimisharjumustest soovitame raha vahetada ~1000 NOK (alati mida rohkem, seda parem).
 • Soovitame kaasa võtta mugavad sportlikud jalanõud ja vihmamantel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
07.07.2022 - 15.07.2022
 Hind al 855
Ooteleht

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

R
Reet
Jaapani reis oli super, üks paremaid. Sujuv, hästi korraldatud ja täiega lahe. Hotellid olid head ja mõnusad. Meie reisigrupp oli ka tore, mõistlik ja sõbralik (seda ei juhtu alati). Reisimise huvi järjest suureneb. Soovin teile mõnusaid reise ja kõike head. Tore oleks veel kohtuda.
M
Merle ja Meelis
Suur tänu väga toreda reisi korraldamise eest (Egiptus Niiluse kruiis 20.-27.03.2021)!