Norra - kesköine päike

Norra - kesköine päike

02.07.2023 - 09.07.2023
 Hind al 859
Broneeri
Kaugel–kaugel põhjas ei lähe päike suveajal horisondi taha, vaid teeb taevas ellipsi. Seda imet käivad inimesed vaatamas kõikidest maailmajagudest. Pakume Teile reisi läbi Soome ja Põhja-Norra. Siit ei leia Te küll suuri linnu, kuid see reis pakub Teile võimaluse ühineda hinges kauni ja metsiku loodusega, vaadata keskööpäikest ja puhata tsivilisatsioonist.

Reisikava

1. päev LAEV TALLINN-HELSINGI, KEMI
Koguneme Tallinna reisisadamas, kus reisijuht jagab vajalikud reisidokumendid. Laevasõit Tallinnast Helsingisse (kellaaeg täpsustamisel).
Teekonda saadab metsade- ja kaljuderohke maastik ning teele jääb sadu järvi, mille kaldad on täis pikitud suvilaid ja saunu. Möödume Põhjalahe kaldal asuvast Oulu linnast. Kunagine tõrva- ja praegune tehnoloogialinn Oulu või Põhjala valge linn - nagu Oulut samuti kutsutakse - on asutatud Rootsi kuninga käsul. Tõrvakaubanduse kuldajastu algus ja rahvusvahelise kaubavahetuse õigus pani aluse õitsengule, mis tõrvapõletusäri lõppedes püsima jäi ning praeguseks on Oulu kasvanud Soome suuruselt kuuendaks linnaks. Hilisõhtuks jõuame Kemisse. Majutume hotellis Scandic Kemi*** või sarnases.
  
2. päev KEMI – TROMSO

Hommikusöök. Siinses kaunis looduses domineerivad fjordid ja mäed, seda ilmestavad värvilised paadimajakesed. Sõidame läbi kauni looduses ja jõuame Tromsosse. See on Skandinaavia polaaralade suurim linn, kus asub maailma kõige põhjapoolsem ülikool. Majutus hotellis Comfort Xpress*** või sarnases. 

3. päev TROMSO - LOFOODID
Kerge hommikusöök (serveeritakse tuppa). Jalutuskäik Tromsøs, kus 18.-19. sajandil ehitatud puitmajad harmoneeruvad kaasaegse arhitektuuriga.
Seejärel võtame suuna läänerannikule, et jõuda Põhja-Norra kaunimatele saartele Lofootidele. Näeme omapärast algselt eraldi saartena seisnud Vesteråleni maastikuala ning ületades mitmeid fjorde, saabumegi Lofootide saarestikule Nordlandis.
Meil on ainulaadne võimalus majutuda Lofootidele nii iseloomulikes ajaloolistes rorbudes ehk kalurimajakestes Statles Rorbusenter või sarnases. Täisvarustusega rorbud paiknevad ookeanikaldal väikeses idüllilises ja maalilises Mortsundi kalurikülas otse Lofootide südames. Kaluritele olid rorbud elulise tähtsusega, sest pakkusid peavarju ja puhkust ning vajadusel ka tormikaitset. Täna on majutusvõimalusena kasutusele võetud nii vanad renoveeritud rorbud kui ehitatud juurde uusi hubaseid kalurimajakesi. Mitmete põlvkondade jooksul on hoitud siinseid väärtusi ning see annab meile võimaluse nautida puhkust tõeliselt unikaalses keskkonnas, mida iseloomustab traditsioon, südamlikkus, rahu ja autentsus otse karge ookeani kaldal.
 
4. päev LOFOODID
Hommikusöök. Tutvume Lofootide saarestiku kaunimate paikadega, mis ei jäta külmaks ka nõudlikumat rändajat. Tee ühelt saarelt teisele kulgeb mööda kitsastest fjordidest, mida kaitsevad külmade ookeanituulte eest peaaegu kilomeetri kõrgused mäed. Kõikjal võib näha vaiadele ehitatud kalurimaju, mida kohalikud elanikud kutsuvad rorbue ja kus veel tänapäevalgi peatuvad talvel tursapüügile tulevad kalamehed. Lofoodid ongi Norra kuulaim tursapüügi piirkond, kust inimeste elu sõltub tursaparvede kudematulekust Lofootide ranniku lähistele. Olgu tegu siis redelitel kuivatatud tursaga või kaljudel küpsenud klippfiskiga - mõlemat moodi kuivatatud kala osati hinnata nii Portugalis kui Itaalias, kus Atlandi tursast valmistatud bacalhao ja stoccafisco on saanud traditsiooniks ja milleta toidulauda mõnel pool ei suudeta ettegi kujutada. Lofootidel on elanud ka viikingiülikud oma peredega ja nende elustiili heaks näiteks on algsele kohale taastatud viikingielamu Borgis (lisatasu eest). Sõidame Lofootide kaugemasse külla nimega Å, kus saab tutvuda kohaliku eluoluga ja kujutada ette elu kalurite keskel. Kindlasti kuulub Lofootide külastuse juurde ka kuivatatud tursa ära proovimine, või veelgi parem - vaalaliha, mida serveeritakse nii küpsetatult kui vinnutatult suitsumaitselisena.
Õhtul sõidame praamiga Lofootidelt tagasi mandrile. Praamisõidul avaneb veelkord ilus vaade Lofootide saarestikule, näeb „Svolværi kitse“ ja ees on ootamas uued lõputud mägised maastikud.
Jõuame Bodøsse ja majutus hotellis Comfort*** või sarnases. 

5. päev SVARTISENI RAHVUSPARK 
Hommikusöök. Sõidame taas lõuna poole ja ületame uuesti polaarjoone. Edasi sõidame Norra suuruselt teise liustiku Svartiseni jäämassi poolt tekitatud liustikujärve kaldale, mis ulatub Hollandi fjordini. Majutume hotellis Scandic*** või sarnane Moi Ranas. 
  
6. päev ROOTSIMAA KAUNID MAASTIKUD 
Hommikusöök. Reis jätkub mööda Rootsimaad. Nämforseni lähistel külastame petrogflüüfide parki, mis on Põhja Euroopa suurim. Vanimad nendest joonistest on juba 6000 aasta vanused. Majutus Rootsis Sundsvalis hotellis Clarion**** või sarnane. 

7. päev SÕIT PIKI ROOTSIMAAD - LAEV STOCKHOLM-TALLINN
Hommikusöök. Sõidame läbi Rootsimaa ning õhtupoolikul väljume Stockholmist laevaga Tallinnasse kell 17:30-10:15.
 
8. päev SAABUMINE TALLINNASSE
Hommikul saabume Tallinnasse kell 10:15.

Reisi hind

859 €*
899 € / 946 €

Messipakkumise erihind kehtib kõikidele uutele tellimustele, broneerides reisi perioodil 6.-13.2 otse Germalo Reisidest. Soodushindadega kohtade arv võib olla piiratud ning hinnale ei lisandu teisi soodustusi.
Broneeringu võib vormistada kodulehe kaudu, e-maili teel või otse messil Tourest 2023.


Hind sisaldab:
 • sõit kõigi mugavustega bussis vastavalt programmile:
 • laevapilet Tallinn-Helsingi (tekikohad);
 • kajutikohad Stockholm-Tallinn (4-kohaline kajut hinna sees). KAJUTITE KOHTA PALUN KÜSIDA TÄPSEMAT INFOT BÜROOST;
 • majutus vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöökidega
 • eestikeelsed ekskursioonid, giidi/reisisaatja teenused.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 260 
 • Tervisekindlustus (kuni 69a, 70-79a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Õhtusöök laevas liinil Stockholm-Tallinn (hinnad täpsustamisel, laevasöögid palume tellida hiljemalt 2 nädalat enne reisi).
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Tasuliste objektide piletihinnad (/lastele):
 • Borgi viikingimuuseum 160 NOK (grupipilet)
 • Petroglüüfide park (tasutakse SEK)
 • Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Olenevalt isiklikest tarbimisharjumustest soovitame raha vahetada ~1000 NOK (alati mida rohkem, seda parem) ning SEK umbes 30-50 eur ulatuses. 
 • Soovitame kaasa võtta mugavad sportlikud jalanõud ja vihmamantel.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Norrasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
02.07.2023 - 09.07.2023
 Hind al 859
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Norra - kesköine päike

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

T
Tiina ja Olavi
Tere! Saabunud äsja Madeiralt, tahame tänada Germalot tõelise puhkuse eest paradiisis. Eriline tänu Mirjamile, meie muljetavaldavate teadmiste, hea huumorisoone ja suurepärase jutustamisoskusega giidile. Aitäh ja uute kohtumisteni!
M
Merle
Loen teie reisiprogramme alati, kui meel on kurb ja vajadus unistamiseks! Minu esimene reis teiega oli hr. Heigoga ja mäletan teda siiamaani ülivõrdes! Enne kevadet ilmselt ei ole võimalik teiega liituda, võib-olla mõni lühireis, isiklikel põhjustel! Aga lootus on! Elage hästi ja tõusvas joones! Kohtume! Merle