Norra ringreis

Norra ringreis

21.07.2024 - 27.07.2024
 
Eelbroneering
Norra karged ja erakordselt selgevärvilised maastikud tunduvad esmakohtumisel lausa ebareaalsed. Niivõrd palju leiab siit vorme ja varjundeid ning värvitoone ja pooltoone. Otsekui oleks looja siia koondanud kogu oma fantaasia. Suur norralane Henrik Ibsen on öelnud – kes soovivad aru saada norralastest, peavad eelkõige mõistma Norra imekaunist, kuid karmi keskkonda.

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!1. päev OTSELEND TALLINN-OSLO
Kogunemine kell 17:15 Tallinna lennujaama Germalo Reiside teenindusleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Oslo kell 19:15-19:50 (kohalikud ajad, lennunumber BT815).  Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
Majutus Oslos hotellis Bondeheim*** või sarnanekahel järgneval ööl .

2. päev OSLO 
Hommikusöök. Tutvumine Norra pealinna Osloga. Võimalusel külastame valikuliselt Frami, Kon-Tiki, Ra. Näeme jalgsiekskursiooni käigus Oslo raekoda, kuningalossi, toomkirikut, Åkershusi kindlust. Oslo võib uhke olla oma mitmepalgelisele laevade kollektsioonile, kuhu kuuluvad alused, mis on valmistatud papüürusest või käinud suisa Lõunapoolusel. Pealinna raekoda, mida kaunistavad parimad Norra kunstnike tööd, on avatud igapäevaselt linnakodanikele ja külalistele(tasuline). Külastame Vigelandi kujude parki. Norra suurim kujur Vigeland sõlmis lepingu Oslo linnaga ja pärandas kogu oma loomingu linnarahvale. Täna on Vigelandi park üks armastatumaid ajaveetmise paiku Oslos.

3. päev HAMAR - LILLEHAMMER – ANDALSNES
Hommikusöök. Sõit Lillehammerisse. Tutvumine Lillehammeri olümpiarajatistega.   Sõit Lillehammerist Åndalsnessi. Peatus Dombåsis, kuhu trollid on oma “ametliku kodu“ rajanud ja Trollveggenil, et alt üles vaadata Euroopa kõrgeimale püstloodis kaljuseinale. Kaljusein on paelunud aastaid langevarjureid ja mägironijaid. Ööbimine Andalsnesis või hotellis Grand*** või sarnane.

4. päev TROLLIDE TEE - GEIRANGER - STRYN
Hommikusöök. Sõit 11 serpentiiniga Trollide teel. Trollide tee on üks atraktiivsemaid ning põnevamaid mägiteid terves Norras ja viib vaataja 847 m kõrgusele Trollideriiki, kus suvel võib kohata aga teisigi ‘liike’. Nordalsfjordi ületamine praamiga. Geirangeri linna ja vaateplatvormi külastamine. Geirangeri fjordi peetakse Norra kauneimaks. 600 m kõrgused püstloodis kaljuseinad, mille kõrgustesse on end peitnud mitusada aastat vanad talud. Seitsme Õe kosk, milles käis kosjas Pisarakosk, ähvardav Kuradilõhe ning kaljuservalt allalaskuv Kotkatee. Hea ilma korral tõuseme Dalsnibba vaateplatformile, kus avaneb suurepärane fjordide panoraam. Ööbimine Strynis hotellis*** või sarnane.

5. päev BRIKSDAL - SOGNEFJORD - MYRKEDALEN - VIKAFJELL - ULVIK  
Hommikusöök. Jalutuskäik Briksdali liustiku äärde. Noorimat jääaega meelde tuletav poole kilomeetri paksune jäämürakas annab endast märku veel tänagi, laskudes alla Oldedaleni orgu ja lükates enda ees kõrget moreenivalli. Vertikaalsed, imeliselt päikeses sillerdavad helesinised jäälõhed, näivad hingematvalt romantilised ja fantaasiarohked. Teed, mis viib üles liustiku äärde, kaunistavad mitmed mühisevad kosed ja üle valkja vetevoo viivad sillad. 
Bussisõit läbi Sognefjordi äärsete orgude Hellasse. Sognefjordi ületamine praamiga. Näeme Hopperstadi puukirikut. Muistsetel aegadel võis Norra uhkustada ligi 1200 ainulaadse ilma naelteta ehitatud puukirikuga, mille räästaid kaunistasid draakonid. Täna on neid järel vaid 24. Laskume mööda Vikafjelli mägiteed Myrkedaleni orgu. Tee kulgeb läbi vanade saami kogukondade, kus isegi juunis võivad olla järved jääs ja lumi ulatuda põlvini. Peatume Tvinde joa juures, mis on mitmeastmeline kogukõrgusega 152m. Ööbimine hotellis Brakanes või sarnane.

6. päev BERGEN 
Hommikusöök. Bergen - üks vanemaid ja kaunimaid Norra linnu: kuulus kalaturg, käsitööliste kvartal Brüggen, akvaarium. Bergenis sadavat aastas kolmesajal päeval vihma, aga selle eest rohetab muru aastaringi. Bergeni kuulsal kalaturul saab imestada mereandide rohkuse üle, proovida ehtsat vaalaliha ja osta kaasa elava krabi. Bergenis on oma parimad loomeaastad veetnud helilooja  Edvard Grieg ja viiuldaja Ole Bull. Võimalus sõita äärde. funikulööriga 342 m kõrgusele vaateplatvormile. Külastatakse Steinsdalsfosseni juga, mille alt on võimalik läbi kõndida.  Majutus hotellis Fjord või sarnane.
 
7. päev PREIKESTOLENI MATK
Hommikusöök. Tänase päeva veedame nautides kaunist Norra loodust. Lõunapaiku jõuame Preikistoleni juurde. Preikestolen (Kantsli kalju) kõrgub 604 meetri kõrgusel Lysefjordi kohal ja siinne matk on üks Norra kuulsamaid mägimatkasid. Matk Preikestolenisse on kokku kaheksa kilomeetrit ja edasi-tagasi kestab orienteeruvalt neli tundi. Tõus on umbes 500 meetrit ja mõned lõigud on järsud, matk on hinnatud keskmise raskusastmega. Loomulikult on võimalik matka kaasa teha osalise distantsiga ning oma elamuse saavad matka pikkusest sõltumata kõik osalejad. Jätkame teekonda, möödume Stavangerist ja ööbime hotellis  Thon*** või sarnane.

8. päev OSLO - LEND TALLINNASSE
Hommikusöök. Sõit Oslosse.   Sõit üle Hardangervidda, Euroopa kõrgeima mägiplatoo, mille muudavad eriti lummavaks erinevad kivikülvid ja mägede vahelt piiluvad liustikud.  Aeg suunduda lennujaama. Lend Oslo -Tallinn kell 20:30-22:55 (lend BT816).

Reisi hind

2024. aasta programm ja hind täpsustamisel

2023. aasta hind:

1099 €* / 1155 €

Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
  • lennupiletid otselendudele Tallinn-Oslo-Tallinn (Air Balticu liinilennud, lennugraafik seisuga 04.02.22);
  • käibemaks;
  • sõit kõigi mugavustega bussis;
  • majutus vastavalt programmile, 2-in toad,  hommikusöögid hotellides;
  • eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid.

Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
  • ühene majutus hotellides 270 €;
  • tervisekindlustus €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69a, 70-79a kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Külastuste eest tasumine toimub sularahas kohalikus vääringus.

Muuseumipiletite ja muude tasuliste objektide hinnad:
Fram muuseum 140 NOK/ seenior 100 NOK
Kon Tiki muuseum 140 NOK/ seenior 100 NOK
Bergen akvaarium 345 NOK/ seenior 250 NOK
Bergen Fløibanen 120 NOK/ seenior 60 NOK
Geirangeri fjordi laevasõit  550 NOK
Dalsnibba 130 NOK

Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

  • Norrasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
  • Soovitame kaasa võtta vihmavari või vihmakindlad riided, praamisõidu ajaks tuulekindlad riided.
  •  
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!
21.07.2024 - 27.07.2024
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Marju
Tänan Germalot suurepärase reisikorralduse eest Santorinile. Suur tänu sõbralikule ja abivalmile giid Ester Laansalule, kes oma võrratuid teadmisi ja infot saare kohta meile jagas. Mulle meeldis, et kõigil meil oli ise võimalus valida, kuidas saarel oma vaba aega veeta: käia giidiga väljasõitudel (see oli ka minu eelistus), ise matkata, rendiautoga ringi sõita või nautida rannamõnusid. Oia linnakese päikeseloojang, hingematvad vaated sügavsinisele merele ning sini-valgetele hoonekuplitele võlusid hinge. Jah, Santorini kuulub maailma 10 kaunima saare hulka! Suur aitäh Ester, oli väga meeldiv reis!! Kohtumisteni!
J
Janina
Külastasime Kreekat. Reis oli väga hästi korraldatud. Suured tänud Ervinile, ta on suurepärane, väga kompetentne giid. Tema ekskursioonid annavad imelise võimaluse antiikajaga rohkem tutvuda ja hea ettekujutuse kaasaegsest Kreekast saada. Reisi ajal valitses soe ja sõbralik õhkkond. Tänan suurepärase reisi eest!