Panama - Nicaragua - Costa Rica

Panama - Nicaragua - Costa Rica

05.12.2023 - 17.12.2023
 Hind al 4399
Broneeri
Põnev ringreis ühendab kolme riigi parimaid palasid. Kuulus Panama kanal, kaunid puutumata rannad, vihmametsad, mäed, põliselanike kultuur. Panama ja Costa Rica on tõelised loodusnautlejate paradiis.


30.01.2023 seisuga Panamasse ja Costa Ricasse reisimisel ei rakendu reisipiiranguid seoses covidiga, kuid vajalik on kollapalaviku vaktsineerimispass.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FRANKFURT, FRANKFURT-PANAMA CITY
Kogunemine kell 4:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Lend Tallinn-Frankfurt kell 06:50-08:20 ja Frankfurt-Panama City kell 11:40-17:55 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid LH 885 ja LH4394). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
Jõuame Panamasse ja suundume hotelli õhtusöögile. 
Majutume 2 järgneval ööl hotellis****  või sarnases.

2. päev PANAMA KANAL - MIRAFLORES LOCKS
Hommikusöök. Tutvume Panama linna ning siin domineeriva koloniaalarhitektuuriga. Sõidame edasi Miraflores Locksi külastuskeskusesse, et tutvuda Panama kanaliga. Panama kanal on lüüside ja tehisjärvede süsteemist koosnev laevatatav kanal, mis ühendab Vaikset ja Atlandi ookeani. Külastuskeskuse muuseumis on väljapanek erinevatest kanali ehitamisega seotud dokumentidest, piltidest jm. Näidatakse ka kokkuvõtvat filmi kanali ehitamisest ning saame heita pilgu Panama kanalile ja manööverdavatele laevadele. Ühine lõunasöök. Külastame ka Panama kanali administratiivhoonet, mille seinamaalingud jutustavad kanali ja selle ehitajate loo.
 
3. päev LEND PANAMA CITY – MANAGUA
Hommikusöök. Transfeer lennujaama, lend Panama City – Managua (kellaajad täpsustamisel). Jõuame Nicaraguasse. 
Managua on samanimelise järve kaldal asuv Nicaragua suurim linn ja ühtlasi pealinn. Kuigi linna on raputanud suured maavärinad, orkaanid ja tulekahjud, on see tänapäeval üks tähtsamaid kaubandus- ja kultuurikeskusi Kesk-Ameerikas. Linna ümbritsevad viljakad põllumaad, mis on peamiselt pühendunud maisi, puuvilla ja kohvi kasvatamisele. 
Majutus hotellis*** või sarnases.
 
4. päev MANAGUA - MASAYA VULKAAN - GRANADA
Hommikusöök. Linnatuur Managuas: jalutuskäik Tiscapa vaateplatvormil ja revolutsiooni väljakul. Pärastlõunal külastame Masaya vulkaanilist ala. Masaya vulkaan on looduskaitse all olev aktiivvulkaan, mille kraatris asub laavajärv. Vulkaan on pideva uurimise all,  kuna seal toimuvad mitmed vulkanoloogilised protsessid, mida on võimalik jäädvustada ja analüüsida, et saada vulkaani tegevusest parem ülevaade.
Edasi suundume Granada Citysse ja teeme jalutuskäigu imeilusas Granada kesklinnas. Külastame La Casa de los Tres Mundos kultuurimaja, jalutame mööda La Calazada bulvarit ning vaatame kesklinnas asuvat Granada katedraali. 
Majutus hotellis*** või sarnases.
 
5. päev LAS ISLETAS – SAN JUAN DEL SUR
Hommikusöök. Täna suundume paadireisile külastamaks väikeseid saarekesi - Las Isletas. Saarestik koosneb ligi 365 väikesest saarest, mis tekkisid vulkaanipurske tagajärjel. Loodus võtab siin lihtsalt sõnatuks suurepäraste vaadetega vulkaanidele ja Nicaragua järvele. Tavaliselt kohtab siin mitmesuguseid vahvaid ahvikesi ja eri liike linde. 
Edasi jätkame oma teekonda San Juan del Suri suunal, mis on suurepärane koht mereäärseks ja päikseliseks puhkuseks. Siin on imeilusad rannad ja sinised laguunid, mis on populaarsed ka surfarite seas.
 
6. päev PEÑAS BLANCAS – JÕESAFARI
Hommikusöök. Täna sõidame edasi Costa Ricasse ning peatume kahe riigi piiril - Peñas Blancas. Edasi viib tee Guanacaste provintsi Corobici jõe äärde, kus võtame ette jõesafari. Sõit kulgeb rahulikult mööda jõge ning pakub palju silmailu looduse- ja loomaarmastajatele. Troopiline mets on täis eri liike linde ja loomi (iguaane, ahve ja ninakarusid), keda vaiksel veesõidul jälgida. Ühine lõunasöök koos grupiga. Edasi sõidame ööbimiskohta ja majutume järgneval kahel ööl hotellis*** või sarnases. 
 
7. päev ARENALI VULKAANI RAHVUSPARK
Hommikusöök. Täna külastame Arenali vulkaani rahvusparki, mis asub Cordillera de Tilarani mäestiku jalami ja San Carlose lagendike vahel. Rahvuspargis on palju matkaradu ümbritseva looduse imetlemiseks ja siin on, mida imetleda - vihmamets, mis peidab endas kustunud laavajugasid ning maalilised vaated rahvuspargile, vulkaanile ja Arenali järvele. Lisaks on see piirkond koduks erinevatele looma- ja linnuliikidele. Näiteks võime siin kohata jaaguare, ninakarusid, ahve, laiskloomi ja erinevaid roomajaid.
 
8. päev LA PAZI KOSKEDE AIAD - SAN JOSÉ
Hommikusöök. Täna külastame La Pazi aedu ja koski. Siin asub viis kuulsat koske. Nende vaatlemiseks on loodud vaateplatvormid ja sillutatud matkarajad, mida mööda kaitsealal liikuda saab. Saame uurida erinevaid linde ja loomi Costa Rica suurimas loomade kaitsealas: koolibride aias elab ligi 26 eri liiki koolibrisid, liblikate aias saavad külastajad jälgida imeilusaid värvikirevaid liblikaid. Siin on ka 30 liiki kõige ilusamaid ja mürgisemaid madusid, hulgaliselt värvilisi konni ja metsikute kaslaste ala. 
Ühine lõunasöök. Majutus pealinnas San Jose’s hotellis*** või sarnases.

9. päev SAN JOSÉ - MANUEL ANTONIO
Hommikusöök. Suundume ekskursioonile Costa Rica pealinna San Josésse, kus tutvume linna ajaloo ja tänapäevaga. Linnas on suursugune euroopalik arhitektuur - palju teatreid, muuseume, hotelle ja parke. 
Edasi sõidame Manuel Antonio suunas, mis on suurepärane koht rannapuhkuseks.
Majutume kolmel järgneval ööl rannahotellis*** või sarnases.

10. päev VABA PÄEV RANNAPUHKUSEKS või MANUEL ANTONIO RAHVUSPARK (pilet lisatasu eest)
Hommikusöök. Vaba päev, et nautida rannamõnusid Costa Rica kõige ilusamates randades.
Soovijatega tutvume Manuel Antonio mitmekesise ja liigirikka rahvuspargiga. Rahvuspark on tuntud oma ilusate valgete liivarandade ja metsiku looduse poolest. Siin on kaputsiinahve, laiskloomi, pesukarusid ja palju teisigi eksootilisi loomi.

11. päev  VABA PÄEV RANNAPUHKUSEKS 
Hommikusöök. Täna on aega nautida puhkust rannas või avastada ümbritsevat metsikut loodust. Kujutlege vaid troopilist metsaala, mis ääristab valget liivaranda! See on vaatepilt, mis jääb veel kauaks Costa Ricat meenutama. Kristallselgelt sillerdav vesi sobib nii kergeks supluseks kui ka snorgeldamiseks.

12. päev  TARCOLESE JÕE SILD - VIHMAMETS ÜLEVALT, LEND SAN JOSÉ-FRANKFURT
Hommikusöök. Hommikupoolikul on meil võimalus nautida rannamõnusid. Seejärel läheme üheskoos kuulsale Tarcolese jõe sillale, et vaadelda krokodille oma tavapärases keskkonnas. Ühine lõunasöök. Järgneb transfeer lennujaama, lend San José – Frankfurt kell 20:50-15:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber LH519).
 
13. päev  LEND FRANKFURT-TALLINN
Saabumine Frankfurti. Lend Frankfurt-Tallinn kell 20:35-23:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber LH884). Tere tulemast koju!

 

Reisi hind

4399 € * /4630 €
*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele 

Hind sisaldab:
 • Tallinn - Frankfurt - Panama City ja San José - Frankfurt - Tallinn lend (Lufthansa liinilennud), lennujaamamaksud
 • Lend Panama City - Managua, lennujaamamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • Majutus 11 ööd vastavalt programmile (2-in toad) hotellides***/ ****, 11 hommikusööki, 2 lõunasööki
 • Programmis märgitud sissepääsud hinnas
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi ja reisisaatja teenus
Lisatasu eest:
 • Ühene majutus 700 €
 • Nicaraguasse sisenemise ja sealt lahkumise tasu ca 20 USD (hind võib muutuda)
 • Costa Ricasse sisenemise tasu ca 10 USD (hind võib muutuda)
 • Panamasse sisenemise ja sealt lahkumise tasu ca 10 USD (hind võib muutuda)
 • Tervisekindlustus al €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse.
 • Manuel Antonio rahvuspargi pilet (ettetellimisel, tasumisel kohapeal)

Lisainfo

 • Reisil osalemiseks on vajalik kehtiv kollapalaviku vaktsineerimispass 
 • Palume meile saata hiljemalt 2 kuud enne reisi oma passikoopia
 • Reisil on kohustuslik anda jootraha. Palume arvestada kohalikule personalile jootrahadeks umbes 40 USD inimese kohta.
Lennuinfo Lufthansa lendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). 
Toitlustus lennul:  Pikal lennul - hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Siselendudel ei sisaldu toitlustus.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 

Viisa ja dokumendid

Lennupiletite vormistamiseks palume meile teada anda oma passiandmed hiljemalt 2 kuud enne reisi. 
Panamasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba.  Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi. 
Nicaraguasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi. 
Costa Ricasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba.  Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi. 

Sellel reisil on kohustus teha kollapalaviku vaktsiin ning võtta kaasa vastav tõend. Seda nõutakse kõigilt Panamast Nicaraguasse sisenemisel. Kui Teil pole vastav vaktsiin tehtud, palume haiglaga kohe ühendust võtta ja endale aeg broneerida, kuna järjekorrad võivad olla pikad. Kollapalaviku vaktsiin peab olema tehtud hiljemalt 10 päeva enne Nicaraguasse sisenemist 
Vaktsiiniga on seotud erand, mis kehtib 60aastastele ja vanematele inimestele. Nimelt pole nende puhul vaktsiin kohustuslik, kuid kohustuslik on esitada arsti allkirjastatud dokument selle kohta, et inimene on üle 60aasta vana ega saa selle pärast vaktsiini. Seetõttu on vaktsiinikabinetis nõustamisel käimine siiski oluline.
Vaktsineerimise ja reisimeditsiinilise nõustamise aja saate broneerida endale sobiva haigla registratuuris:
https://www.terviseamet.ee/et/nakkushaigused/reisimeditsiiniline-noustamine
05.12.2023 - 17.12.2023
 Hind al 4399
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Panama - Nicaragua - Costa Rica

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

Ülli Kont
Saan öelda ainult kiidusõnu Heleni kohta. Suurepärane giid, äärmiselt hooliv inimeste suhtes, Põhjalikult uurinud kohalugusid ja diplomaatiline oma seletustes. Väga kenasti kokkupandud reisisihid. Tempo oli just niimoodi valitud, et vanematele inimestele sobis, aga ei muutunud igavaks ka noorematele. Kindlasti soovitan! Ülli
H
Hiie ja Koit
Unustamatu reisielamus Sitsiiliast koos viirust trotsiva väikese vapra reisiseltskonnaga. Suurepärane reisikorraldus ja reisiprogramm Germalolt ning muidugi võrratu Mae giidina. Kohtumiseni uutel reisidel! Oktoober 2020.