Pariis - London

Pariis - London

25.08.20 - 30.08.20
 
Eelbroneering
Pariis on linn, millel on igaühe jaoks mingi tähendus. Pariis oli esimene linn Euroopas, mis 1828. aastal hakkas oma kuulsat avenüüd Champs de Elysees’d õlilampidega valgustama ning sellest alates peetakse Pariisi Valguse linnaks. Aga Pariis on ka kultuuri ja kunsti linn, moe ja gurmee, armastuse ja romantika pealinn.

Lisaks imeline London kuningliku ajaloo ja vaatamisväärsustega: Big Ben, parlamendihoone, Westminster Abbey ning Buckinghami palee. 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–LONDON, ÕHTUNE LONDON
Kogunemine kell 14:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Pariis 16:05-17:OO (kohalikud kellaajad, lennu number BT649). Palume kontrollida väljalennu aega ka vahetult enne reisi!  Majutus hotellis kolmel järgneval ööl. Õhtul imetleme Londoni panoraami Euroopa kõrgeimalt vaaterattalt London Eye.


2. päev LONDONI LINNAEKSKURSIOON
Hommikusöök hotellis.  Suundume Londoni ühe kuulsaima sümboli, Big Beni juurde. Edasi viib meid jalutuskäik  parlamendihoone juurde, sealt Westminster Abbeyist White Halli mööda läbi St. James’I pargi Buckinghami palee juurde. Võimalusel näeme vahtkonnavahetused sh ratsaväe oma! Veidi aega lõunatamiseks Trafalgari väljaku piirkonnas, kus näeme kuulsat Admiral Nelsoni sammast ning Inglismaa kuulsaimat muuseumide kompleksi. Järgneb Püha Pauluse katedraal. Peale lõuna Londoni sümbol – ülestõstetavat gooti stiilis Toweri silla juurde, järgneb Toweri kindluse külastamine. Kindluse rajas William Vallutaja 11. sajandil. Läbi pika ajaloo on siin olnud nii kindlus, monarhide residents, rahapada, kuninglikud arhiivid, kuninglik loomaaed kui ka vangla. Siin elavad legendaarsed kaarnad, kelle hea käekäik peaks tagama kuningriigi püsimise ning saab näha Toweri valvureid beefeatereid, kes juba rohkem kui 700 aastat igal õhtul pidulikult Toweri lukku on keeranud. Järgneb ekskursioon bussiga Londonis - Albert Hall, Hyde Park, Harrodsi kaubamaja.

3. päev WINDSOR
Hommikusöök hotellis. Täna hommikul sõidame Londonist mõnekümne kilomeetri kaugusel asuvasse hubasesse ning lilledega kaunistatud Windsori linnakesse. Siin külastame kõige vanemat, kõige suuremat, kõige väärikamat lossi maailmas, mis siiani tegutseva kuningliku residentsina oma elu elab - kuninganna Elizabeth II lemmikut Windsori. Guinnessi rekordite raamat, muide, teab väita, et siin, Windsoris, on Inglismaa kõige lühem tänav – Queen Charlotte Street ( 51 jalga ja 10 tolli). Peale lossikompleksi külastust jääb veidi vaba aega, et süüa lõunat ning jalutada mööda tillukest Windsori linnakest ja teha sisseoste. Siit leiab nii kuulsat “English Rose” (Inglise Roos) parfüüme kui ka vahvaid väikesi nipsasjakesi, suveniir taldrikutest värvikirevate küpsisekarpideni. Õhtu sisustame ühise jalutuskäiguga: viie peatänava kohtumispaik Piccadilly Circus, meelelahutuskeskus Leicesteri väljak, idamaise hõnguga Chinatown, restoranide ja teatrite kvartal Soho ning endine turuväljak Covent Garden. 

4. päev LAEV INGLISMAALT PRANTSUSMAALE, ÕHTUNE PARIIS - SUURED BULVARID -  MONTMARTRE
Hommikusöök hotellis. Hommikul lahkume Londonist ja sõidame laevaga Prantsusmaal.e. Saabume Londonisse.  Majutus kahel järgneval ööl Pariisis hotellis Ibis Paris Opéra Bastille***. Seejärel suundume õhtusele ekskursioonile. Pariisi kesklinna viivad meid Les Grands Boulevards ehk Suured bulvarid. Pariisi vana ooperiteater Opera Garnier. Suundume õhtusele Montmartre’ile - mägi paistab Pariisis juba kaugelt silma ning ka siit avanevad vaated on avarad - Pariis justkui peopesal. Vaatame uhket Sacrè-Coeuri basiilikat ja kuulsat Tertre’i väljakut. Igapäevaselt leiame siit maalikunstnikke ja elukunstnikke, uudishimulikke turiste ja külastajaid, kes ümbritsevast melust end segada ei lase ning portreemaalijatele poseerivad.

5. päev  LADINA KVARTAL - EIFFELI TORN
Hommikusöök hotellis. Seejärel pakuvad meile huvi Cité saar ja Jumalaema kirik. Edasi Ladina kvartalisse: Sorbonne’i ülikool, Pantheon. Luxembourgi aed. Jalutame Luxemburgi aias. Ekskursioon viib meid Eiffeli torni juurde, mis  on kahtlemata üks maailma tuntuimaid ehitisi. Teel torni juurde vaatame üle Invaliidide kompleksi, mille Loius XIV lasi rajada oma sõdurite jaoks.  Soovijatel võimalik tõusta Eiffeli torni tippu ja nautida hingematvat vaadet linnale.  Pariis on jõelinn – Seine on oluline osa linnast. Kaldapealsetel asuvad Pariisi tähtsaimad paigad ning jõgi on olnud tähtis nii kaitse-eesmärkidel kui kaubaveol. Teeme õhtuse laevasõidu Seine’i jõel - meile avanevad juba hoopis teisest vaatevinklist Pariisi kuulsaimad paigad ja ehitised.

6. päev TRIUMFIKAAR JA CHAMP'S ELYSEES, PARIIS-TALLINN LEND

Hommikusöök hotellis. Jätkame tutvumist Pariisiga. Edasi siirdume Louvre’i juurde, näeme Concorde'i väljakut. Vaatame Pariisi kuulsaimat triumfikaart Charles de Gaulle’i väljakul, kust algavad 12 Pariisi tähtsaimat avenüüd. Jalutame Champs-Élysées’l, mis on Pariisi kuulsaim avenüü. Pariisi raekoja juurest viib tee Pompidou keskuse juurde, kus asub Moodsa Kunsti muuseum. Lend Pariis-Tallinn 18:40-22:25.

Reisi hind

2020. aasta hind täpsustamisel

Reisi hind aastal 2019 
789 €*
 / 831 
*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 15.oktoober 
Hind sisaldab:
 • Lennupilet otselendudele Tallinn-London ja Pariis-Tallinn (Air Balticu liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussiga 
 • 3 ööd Londoni hotellis***, (2-in toad), 3 hommikusööki
 • 2 ööd Pariisi hotellis, (2-in toad), 2 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellis 210 €
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest
 • Tervisekindlustus al 7,86 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustus!
Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletihinnad:
 • Laevasõit Seine’i jõel 15 €
 • Eiffeli torn - 2. platvorm 16,30 € / 8,10 € (12-24 a.)/ 4,10 € (lapsed 4-11 a)
 • Toweri kindlus £ 27,50 / £ 21,50 (al 60 a) 
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Lisainfo

Prantsusmaa hotellides pakutakse kontinentaalset hommikusööki.
Kolmene majutus hotellis ei ole võimalik.
 
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Prantsusmaale ja Suurbritanniasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Kaart:

25.08.20 - 30.08.20
 
Eelbroneering

Vaata reisimarsruuti

 • Pariis - London