Pariis - London

Pariis - London

01.07.2024 - 06.07.2024
Giid Tea Reinvald
 Hind al 1299
Ooteleht
Pariis on linn, millel on igaühe jaoks mingi tähendus. Pariis oli esimene linn Euroopas, mis 1828. aastal hakkas oma kuulsat avenüüd Champs de Elysees’d õlilampidega valgustama ning sellest alates peetakse Pariisi Valguse linnaks. Aga Pariis on ka kultuuri ja kunsti linn, moe ja gurmee, armastuse ja romantika pealinn.

Lisaks imeline London kuningliku ajaloo ja vaatamisväärsustega: Big Ben, parlamendihoone, Westminster Abbey ning Buckinghami palee. 
 

 

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN–PARIIS
Kogunemine kell 15:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusletis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Pariis kell 17:00-19:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT861). Palume kontrollida väljalennu aega ka vahetult enne reisi! Majutus kolmel järgneval ööl Pariisis hotellis Lorette*** või sarnases.

2. päev SUURED BULVARID - MONTMARTRE
Hommikusöök hotellis. Alustame tutvumist Pariisiga. Pariisi kesklinna viivad meid Les Grands Boulevards ehk Suured bulvarid. Pariisi vana ooperiteater Opera Garnier ja Concordia väljak. Seejärel pakuvad meile huvi Cité saar ja Jumalaema kirik. Pariisi raekoja juurest viib tee Pompidou keskuse juurde, kus asub Moodsa Kunsti muuseum.
Suundume õhtusele Montmartre’ile - mägi paistab Pariisis juba kaugelt silma ning ka siit avanevad vaated on avarad - Pariis justkui peopesal. Vaatame uhket Sacrè-Coeuri basiilikat ja kuulsat Tertre’i väljakut. Igapäevaselt leiame siit maalikunstnikke ja elukunstnikke, uudishimulikke turiste ja külastajaid, kes ümbritsevast melust end segada ei lase ning portreemaalijatele poseerivad.

3. päev EIFFELI TORN  - LADINA KVARTAL -  SEINE

Hommikusöök hotellis. Ekskursioon viib meid Eiffeli torni juurde, mis on kahtlemata üks maailma tuntuimaid ehitisi. Soovijatel on võimalik tõusta torni tippu ja nautida hingematvat vaadet linnale. Siirdume Louvre'i muuseumi juurde ning sealt edasi Ladina kvartalisse: Sorbonne’i ülikool, Pantheon. Luxembourgi aed. Jalutame Luxembourgi aias. Vaatame Pariisi kuulsaimat triumfikaart Charles de Gaulle’i väljakul, kust algavad 12 Pariisi tähtsaimat avenüüd. Jalutame Champs-Élysées’l, mis on Pariisi kuulsaim avenüü.

Teel Ladina kvartali vaatame üle Invaliidide kompleksi, mille Loius XIV lasi rajada oma sõdurite jaoks. Pariis on jõelinn – Seine on oluline osa linnast. Kaldapealsetel asuvad Pariisi tähtsaimad paigad ning jõgi on olnud tähtis nii kaitse-eesmärkidel kui kaubaveol. Teeme õhtuse laevasõidu Seine’i jõel - meile avanevad juba hoopis teisest vaatevinklist Pariisi kuulsaimad paigad ja ehitised.


4. päev RONG PRANTSUSMAALT INGLISMAALE- ÕHTUNE LONDON
Hommikusöök hotellis. Hommikul lahkume Pariisist ja sõidame rongiga Inglismaale. Saabume Londonisse St Pancrase raudteejaama. Transfeer hotelli. Vaba aeg lõunatamiseks  Covent Gardeni turu ümbruses. Järgneb ühine jalutuskäik:  Covent Garden, restoranide ja teatrite kvartal Soho,  idamaise hõnguga Chinatown, meelelahutuskeskus Leicesteri väljak, viie peatänava kohtumispaik Piccadilly Circus, Londoni peaväljak Trafalgar. Väljakult leiame rahvuskangelase Admiral Nelsoni samba ning Inglismaa kuulsaima muuseumide kompleksi National Gallery.    Järgneb tutvus Londoniga läbi bussiakna: Piccadilly tänav, Mayfairi linnaosa, Marble Archi kaar Hyde pargi nurgal, Oxfordi poetänav, Regendi park.
Majutus kahel järgneval ööl hotellis Plaza*** või sarnases. 

5. päeva LONDONI LINNAEKSKURSIOON 
Hommikusöök hotellis. Alustame hommikut sõiduga Londoni sümboli – ülestõstetava gooti stiilis Toweri silla juurde, järgneb Toweri kindluse külastamine. Kindluse rajas William Vallutaja 11. sajandil. Läbi pika ajaloo on siin olnud nii kindlus, monarhide residents, rahapada, kuninglikud arhiivid, kuninglik loomaaed kui ka vangla. Siin elavad legendaarsed kaarnad, kelle hea käekäik peaks tagama kuningriigi püsimise ning saab näha Toweri valvureid beefeatereid, kes juba rohkem kui 700 aastat igal õhtul pidulikult Toweri lukku on keeranud. Järgneb Püha Pauluse katedraali külastus ning lõunapaus Covent Gardenis.
Siit suundume Londoni ühe kuulsaima sümboli, Big Beni ja White Hallis asuva parlamendihoone juurde. Möödudes Westminster Abbey`st ja Suurbritannia peaministri residentsist aadressil Downing Street 10 viib jalutuskäik meid läbi St James`i pargi Buckinghami palee juurde. Järgneb ekskursioon bussiga - Albert Hall, Hyde Park, Harrodsi kaubamaja. 


6. päev WINDSOR - OTSELEND LONDON-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Täna hommikul sõidame Londonist mõnekümne kilomeetri kaugusel asuvasse hubasesse ning lilledega kaunistatud Windsori linnakesse. Siin külastame kõige vanemat, kõige suuremat, kõige väärikamat lossi maailmas, mis siiani tegutseva kuningliku residentsina oma elu elab - kuninganna Elizabeth II lemmikut Windsori. Guinnessi rekordite raamat, muide, teab väita, et siin, Windsoris, on Inglismaa kõige lühem tänav – Queen Charlotte Street (51 jalga ja 10 tolli). Peale lossikompleksi külastust jääb veidi vaba aega, et süüa lõunat ning jalutada mööda tillukest Windsori linnakest ja teha sisseoste. Siit leiab nii kuulsat “English Rose” (Inglise Roos) parfüüme kui ka vahvaid väikesi nipsasjakesi, suveniir taldrikutest värvikirevate küpsisekarpideni. Seejärel on aeg suunduda lennujaama. Lend London-Tallinn kell 17:45-22:30 (kohalik kellaaeg, lennunumber BT872).

Reisi hind

1299 €* / 1367 

Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
 • Lennupilet lendudele Tallinn-Pariis ja London-Tallinn (Air Balticu liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussiga 
 • Rongipilet Pariis-London
 • 3 ööd Pariisis hotellis*** (2-in toad), 3 hommikusööki
 • 2 ööd Londonis hotellis**** (2-in toad), 2 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellis 390 €
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest
 • Tervisekindlustus  €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustus!
Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletihinnad seisuga :
 • Laevasõit Seine’i jõel 16 € / 9 €  (4-11 a)
 • ​Toweri kindlus 41 € / 33 € (al 65a) /alla 15a 22 € (ettetasumisel eurodes) Ettetellimisel hiljemalt kaks kuud enne reisi (tasumisel ette). Hilisemal tellimisel ei saa piletit garanteerida.
 • Windsori loss 35 € / 5-17 a 21 €/ 18-24a 24 € (ettetasumisel eurodes) Ettetellimisel hiljemalt kaks kuud enne reisi (tasumisel ette). Hilisemal tellimisel ei saa piletit garanteerida.
 • Püha Pauli katedraal 22,50 £, 9 £ (lapsed 6-17 a), 20 £ (65+) (tasumisel kohapeal)
 • Eiffeli torn - 2. platvorm 22,60 € / 11,30 € (12-24 a.)/ 5,70 € (lapsed 4-11 a). Kohapeal tasumisel
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Viisa ja dokumendid

Prantsusmaale ja Suurbritanniasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba.
Pariis-London reisil osalemiseks on vajalik kehtiv pass. 
Reisides Suurbritanniasse on ID-kaardi asemel kohustuslik kaasa võtta kehtiv EV pass. 

Lisainfo

 • Tuleb arvestada, et alates 1. jaanuarist 2021 võivad UKs mobiilteenustele kehtestuda senist suuremad rändlustasud.
 • Alates 01.01.2021 ELi ravikindlustuskaart enam Suurbritannias ei kehti.
 • Prantsusmaa hotellides pakutakse kontinentaalset hommikusööki.
 • Kolmene majutus hotellis ei ole võimalik.
 
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 
MEELDEJÄÄVAT REISI!
01.07.2024 - 06.07.2024
Giid Tea Reinvald
 Hind al 1299
Ooteleht
Giid
Tea Reinvald
Tea Reinvald on giidina olnud tegev nii kodu- kui välismaal juba 1990-ndate aastate algusest. Tartu Ülikoolist on pärit tema suur armastus inglise keele ja Briti kultuuriloo vastu, aga huvi maailma erinevate kultuuride vastu on ta viinud lähemasse kontakti kultuurihälli Kreekaga ning juba Aafrika mandrile jäävate Tuneesia ning Marokogagi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Pariis - London

Kliendid meist

R
Ruth & Hannes
Täname Germalo't huvitava reisiprogrammi ja korralike hotellide eest Kreeka klassikalisel ringreisil 2023 aprillis! Reisi hea õnnestumise tagas giid Ervin Org, kes oli lisaks oma laialdastele teadmistele ka erakordselt abivalmis reisiliste kõikvõimalike suuremate ja väiksemate murede lahendamisel!
H
Heidi
Osalesin 10.-17. septembril Portugali ringreisil. Reisi kava oli väga hästi läbi mõeldud ja planeeritud. Meie giid Mirjam Somelar oli lihtsalt suurepärane. Aitäh Mirjamile ja Germalole. Obrigado!