Pariis - romantika ja armastuse linn

Pariis - romantika ja armastuse linn

02.08.19 - 05.08.19
Giid Heigo Sahk
 Hind al 599
Broneeri
Pariis on linn, millel on igaühe jaoks mingi tähendus. Pariis oli esimene linn Euroopas, mis 1828 aastal hakkas oma kuulsat avenüüd Champs de Elysees’d õlilampidega valgustama ning sellest alates peetakse Pariisi Valguse linnaks. Aga Pariis on ka kultuuri ja kunsti linn, moe ja gurmee, armastuse ja romantika pealinn.
Jah, ükskõikseks ei jäta Pariis kedagi. Pariis kui armastuse ja romantika sümbol. Pariis kui üks maailma suurimaid kunstikeskusi. Pariis kui maailma moepealinn. Pariis kui Prantsuse gourmee keskus. Sellele lisaks hõrgutav crepes’ide lõhn Montmartre’il ja valgustatud Champs-Elysees. Kes ei tahaks oma silmadega vaadata Eiffeli torni? 

Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–PARIIS
Koguneme kell 14:00 Tallinna lennujaama lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid
Lend Tallinn-Pariis 16:00-17:55 (kohalikud kellaajad, lennu number BT689). Palume kontrollida väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
Majutus kolmel järgneval ööl Pariisis hotellis Ibis Paris Opéra Bastille*** või sarnases.
 
2. päev  EIFFELI TORN - SEINE
Hommikusöök hotellis. Pariisi kesklinna viivad meid Les Grands Boulevards ehk Suured bulvarid. Pariisi vana ooperiteater Opera Garnier ja Concordia väljak. Seejärel pakuvad meile huvi Cité saar ja Jumalaema kirik. 
Pariisi raekoja juurest viib tee Pompidou keskuse juurde, kus asub Moodsa Kunsti muuseum. 
Päev jätkub ekskursiooniga Ladina kvartalis: Sorbonne’i ülikool, Pantheon. Luxembourgi aed. Vaatame Dome des Invalides’i ehk Invaliidide kuppelkirikut, mille 1670. aastal lasi Louis XIV rajada sõjas haavata saanud sõduritele, et "nood ei peaks tänaval kerjama".
Eiffeli torn on kahtlemata üks maailma tuntuimaid ehitisi. Soovijatel võimalik tõusta torni tippu ja nautida hingematvat vaadet linnale. 
Pariis on jõelinn – Seine on oluline osa linnast. Kaldapealsetel asuvad Pariisi tähtsaimad paigad ning jõgi on olnud tähtis nii kaitse-eesmärkidel kui kaubaveol. Teeme õhtuse laevasõidu Seine’i jõel - meile avanevad juba hoopis teisest vaatevinklist Pariisi kuulsaimad paigad ja ehitised.
 
3. päev VERSAILLES – LA DEFENCE
Hommikusöök hotellis. Täna külastame Euroopat suurimat lossi - Versailles’d. Lossi suursugusus on olnud eeskujuks paljudele hilisematele Euroopa lossidele. Imetleme ajalugu näinud saale - nende peegleid, mööblit, maale ning lühtreid ja skulptuure. Jalutame ka lossi pargis.
Sõidame La Defence’i, Pariisi kaasaegse arhitektuuriga linnaossa. Meeleolukad vaated ja kaasaegne arhitektuur.
Jätkame tutvumist Pariisiga ekskursiooniga Montmartre’le. Montmartre’i mägi paistab Pariisis juba kaugelt silma ning ka siit avanevad vaated on avarad - Pariis justkui peopesal. Külastame uhket Sacrè-Coeuri basiilikat ja kuulsat Tertre’i väljakut. Igapäevaselt leiame siit maalikunstnikke ja elukunstnikke, uudishimulikke turiste ja külastajaid, kes ümbritsevast melust end segada ei lase ning portreemaalijatele poseerivad.

4. päeva LOUVRE - CHAMPS-ELYSEES, LEND PARIIS-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Soovijatel võimalus külastada Louvre’i muuseumi või Orsay muuseumi. Vaatame Pariisi kuulsaimat triumfikaart Charles de Gaulle’i väljakul, kust algavad 12 Pariisi tähtsaimat avenüüd. Jalutame Champs-Élysées’l, mis on Pariisi kuulsaim avenüü. Transfeer lennujaama, lend Pariis-Tallinn 18:40-22:35 (kohalikud kellaajad, lennu number BT 690).

Reisi hind

599 €*630 €
*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 31.12.18
 
Hind sisaldab:
 • Lennupilet otselendudele Tallinn-Pariis-Tallinn (Air Balticu liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussiga 
 • 3 ööd Pariisis hotellis***, (2-in toad), 3 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellis 140 €
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest
 • Tervisekindlustus al  €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustus!
Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletihinnad:
 • Versailles 20 €, kuni 26 a. tasuta (EL kodanikele, dokumendi alusel)
 • Laevasõit Seine’i jõel 9 €
 • Orsay muuseum 12 €, kuni 25 a. tasuta (EL kodanikele, dokumendi alusel)
 • Chenonceau loss 11 €
 • Chambord’i loss 11 €, kuni 25 a. tasuta (EL kodanikele, dokumendi alusel)
 • Louvre’i muuseum 15 €, kuni 25 a. tasuta (EL kodanikele, dokumendi alusel)
 • Eiffeli torn - 2. platvorm 16 € / 8 € (12-24 a.)/ 4 € (lapsed 4-11 a)
 • Eiffeli torn - 2. platvorm trepipilet 10 € / 5 € (12-24 a.) / 3 € (lapsed 4-11 a)
 • Eiffeli torn - 3. platvorm 25 € / 12,50 € (12-24 a.) / 6,30 € (lapsed 4-11 a)
 • Moulin Rouge pilet u 105 € 
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Viisa ja dokumendid

Prantsusmaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Prantsusmaa hotellides pakutakse kontinentaalset hommikusööki.
Kolmene majutus hotellis ei ole võimalik.
 
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

02.08.19 - 05.08.19
Giid Heigo Sahk
 Hind al 599
Broneeri
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  789
Pariis - London
05.08.19 - 10.08.19
Giid Tea Reinvald
Vaata lähemalt