Peruu - inkade pärandus

Peruu - inkade pärandus

18.11.2024 - 28.11.2024
Giid Ester Laansalu
 Hind al 3999
Ooteleht
Rännak muistsesse inkade impeeriumisse, Andide kõrgmägedesse.
Peruu on Lõuna-Ameerika suuruselt kolmas maa, mis on jagatud kolme regiooni - rannikuala, mägine keskmaa ja džungel. Peruu on mitmes mõttes väga eriline maa, mille kirjeldamisel peaks kasutama sageli sõnu kõige kõige... Siin on maailma kõrgeim raudtee, elab maailma suurim lendav lind kondor, kõrgeimal asuv laevatatav järv Titicaca jne. Siin on vaheldusrikas loodus, iidsete kultuuride pärand ja värvikirev rahvuskultuur.

Lugege Peruu kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Peruusse reisimisel ei ole covidiga seotud reisipiiranguid.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-AMSTERDAM-LIMA
Kogunemine kell 05:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Amsterdam kell 07:30-09:00 ja Amsterdam-Lima kell 09:55-15:25 (kohalikud kellaajad, lennud BT857 ja KL743). Palume kontrollida lennu kellaaegu vahetult enne reisi! Majutus Limas hotellis Radisson**** või sarnases.

2. päev LIMA - PARACASE RAHVUSPARK - BALLESTASE SAAR – NAZCA

Hommikusöök. Varahommikune väljasõit piki Pan Americana kiirteed Limast Paracase suunas. Sõidame mööda kuumaastikuna näivat kuiva ja künklikku Vaikse ookeani rannikut. Seejärel jõuame Paracase poolsaare rahvusparki, kus leiduvad sajad haruldased taime- ja linnuliigid. Võtame ette paadisõidu Ballestase saartele, mida nimetatakse väikeseks Galapagoseks. Saared on maailmakuulsad lindude liigirohkuselt. Sõidame mootorpaadiga ümber saarte ja naudime unustamatut pilti tuhandete merilõvidega ja lindudega palistatud rannikust.  Peatume külas, kus valmistatakse traditsioonilist piscot (Peruu viinamarjabrändit), mida saab nii maitsta kui ka kaasa osta. Sõit Ica liivakõrbesse, kus on võimalus ronida hiiglaslikel liivadüünidel. Hilisõhtuks jõuame Nazcasse. Majutus hotellis Casa Andina*** või sarnases.

3. päev NAZCA - AREQUIPA
Hommikusöök. Avastame Nazcat - maailma üht kõige salapärasemat kohta. Lendame väikelennukiga Nazca maastikujooniste kohal ja vaatame mitmesaja meetri pikkuseid loomakujutisi ning geomeetrilisi vorme, mis pärinevad rohkem kui 2000 aasta vanusest Nazca kultuuri ajastust.
Seejärel ootab meid piltilusaid vaateid pakkuv bussisõit piki Vaikse ookeani kallast Nascast Peruu teaduse- ja vaimukeskusesse Arequipasse, Lõuna-Ameerika kauneimaks peetavasse linna. Teel sinna külastame Chauchilla surnuaeda, kus saab näha 3.-9. sajandist pärinevate muumiate matmispaika. Hilisõhtuks jõuame Arequipasse ning majutume hotellis San Agustin Posada*** või sarnane.

4. päev AREQUIPA - SANTA CATALINA – PUNO
Hommikusöök. Arequipa asub ligi kahe ja poole kilomeetri kõrgusel merepinnast ja seda linna ümbritsevad kustunud vulkaanide koonusekujulised lumised mäetipud. Vaated linnast avanevatele mägedele on lihtsalt võrratud. Külastame Peruu vanimat kloostrit Santa Catalinat, mis asutati aastal 1580. aastal.
Seejärel sõidame Punosse üle kõrgmäestikuplatoo ehk altiplano, mille kõrgemad punktid küündivad enam kui nelja kilomeetrini üle merepinna ja kus võib näha jalutamas vikunjasid ja teisi loomi. Jõuame õhtuks Punosse, Aymara kultuuri linnakesse, maailma kõrgeima järve, 3812 m kõrgusel laiuva Titicaca kaldale. Majutus Punos kahel järgneval ööl hotellis Royal Inn**** või sarnases.

5. päev TITICACA JÄRV

Hommikusöök. Sõidame paadiga Titicaca järvel. Näeme umbes neljakümmet ujuvat Urose saart, mille kohalikud indiaanlased pilliroost on pununud. Külastame paari suuremat saart ja vaatame, kuidas värvikirevates rahvariietes kohalikud seal oma igapäevast elu elavad, mis on meie omast küllaltki erinev. Kohalikud naised müüvad siin oma imelist käsitööd, mille peamiseks sümboliks on inkade jumalanna Pachamama.
Seejärel sõidame Taquile saarele, mis on imekaunis kaljusaar keset Titicaca järve, tuntud võrratute vaadete ja kuduvate meeste poolest. Teeme seal väikese jalutuskäigu ja sööme lõunat. Pärastlõunal pöördume paadiga tagasi Punosse.
 

6. päev PUNO - CUSCO
Hommikusöök. Bussisõit Punost Cuscosse. Peruu kõige kaunim tee viib läbi Andide ahelike ja viljakate orgude. Teel teeme mitmeid peatusi, et imetleda ürgseid pühapaiku, fantastilisi kirikuid ja näha kohaliku rahva elu. Külastame Andahuaylillase suurepäraste freskodega kirikut, mis on ilmekas näide 17.  sajandi nn Cusco arhitektuurist. Peatume lõunapausiks ajaloolises Sicuani linnas. Teekond on tõeline elamus igas mõttes - näeme, kuidas vaheldub loodus - ühelt poolt kuiv ja teiselt poolt lopsakas. Majutus Cuscos hotellis Casa Andina või sarnases. 
Soovijatel on võimalus külastada rahvusliku programmiga õhtut ketšua muusika ja tantsu saatel kohalikus restoranis (lisatasu eest).

7. päev PÜHA ORG
Hommikusöök. Tutvume Urubamba jõe tuhandete aastate vaikse voolamise tulemusel tekkinud Püha Oruga, mis on rikkaliku ajaloopärandi ja kauni loodusega piirkond. Viljakas pinnas ja soodne kliima andsid Urubamba orule olulise tähenduse juba inkade impeeriumi ajal ja nii on see ka tänapäeval.  Käime Pisaqi turul, mis on kõige tuntum ja suurem indiaani turg Pühas orus ning pakub rikkalikku valikut kohalikust käsitööst. Ühine lõunasöök. Pärastlõunal külastame Ollantaytambot, mis on üks paremini säilinud linnu Inkade impeeriumi kõrgajastust. Sõidame rongiga Machu Picchule. Majutus hotellis Casa Andina*** või sarnases.

8. päev MACHU PICCHU – CUSCO
Hommikusöök. Ekskursioon maailmakuulsasse Machu Picchusse - iidsesse inka preestrite linna, mis on säilinud puutumatuna keset vihmametsa ja mida Hispaania vallutajad ei suutnud avastada. Tänapäevani on säilinud pea kõik linna ehitised, millest enamuse moodustavad templid ja rituaalide läbiviimise paigad. Ekskursioon Machu Picchus - pühamud, kuninglik kvartal, surnuaiad, observatooriumid jne. Ühine lõunasöök Machu Picchus. Õhtupoolikul sõidame rongiga tagasi ning suundume Cuscosse piki Urubamba jõe lopsaka loodusega orgu. Majutus kahel järgneval ööl Cuscos hotellis Casa Andina või sarnases.
 

9. päev CUSCO 

Hommikusöök. Tutvume Cuscoga, Inkade impeeriumi kunagise pealinnaga, mis asub 3350 m kõrgusel üle merepinna. Vaatame millimeetri täpsusega tahutud linnamüüride ja templite säilmeid linnas ning hispaanlaste välja ehitatud peaväljakut ja katedraali. Külastame iidseid indiaani kultusepaiku, mis asuvad linnast pisut väljas.
 

10. päev CUSCO-LIMA, LIMA EKSKURSIOON, LEND LIMA–AMSTERDAM

Hommikusöök. Hommikune lend Cusco-Lima. Saabudes tutvustav ekskursioon Limas. Imetleme Miraflorese elitaarset linnaosa ja naudime võrratuid vaateid Vaiksele ookeanile. Lima vanalinnas imetleme koloniaalstiilis nooblit peaväljakut, kohtuhoonet ja San Martini väljakut. Transfeer lennujaama ja tagasilend Limast kell 17:30 -12:50 (kohalikud kellaajad, KL744).


11. päev SAABUMINE AMSTERDAMI, LEND AMSTERDAM-RIIA-TALLINN

Saabume Amsterdami. Lend Amsterdam-Riia kell 19:10-22:20 ja Riia-Tallinn kell 23:25-00:15(kohalikud kellaajad, lennud BT620 ja BT361).

Reisi hind


3999 €* / 4210 €

*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid Air Baltic ja KLM liinilendudele Tallinna-Amsterdam-Lima ja Lima-Amsterdam-Tallinn
 • Lennujaamamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • Käibemaks
 • Siselend Cusco-Lima 
 • Majutus hotellides*** (2-in toad) hommikusöögid ning programmis märgitud muu toitlustamine (5 lõunasööki)
 • Giidi teenused, eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel 
 • Kõik programmis märgitud sissepääsupiletid 
 • Rongipilet Macchu Picchule
 • Lend Nasca jooniste kohal 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus 12 päevaks € (kuni 69a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ühene majutus hotellides 350 
 • Rahvusliku programmiga õhtu Cuscos u 30 USD (tellitakse ja makstakse kohapeal, joogid lisatasu eest, tasutakse USD või samas vääringus SOL )
 • Õhtusöök teel Arequipasse 60 SOL
 • Nasca lennul turismimaks u 15 USD (tasutakse kohapeal USD või samas vääringus SOL)
 • Cusco katedraal u 10 USD (tasutakse kohapeal samas vääringus SOL)

Lisainfo

 
 • Tegemist on merepinnast suhteliselt kõrgel asuva riigiga, mistõttu võib loodusoludega kohanemine (aklimatiseerumine) aega võtta. Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo https://www.keskhaigla.ee/kliinikud/nakkuskliinik/reisimeditsiiniline-noustamine/
 • Soovitame osa rahast kaasa võtta sularahana väikestes hea väljanägemisega USA dollari kupüürides. Maksekaardid jms. kehtivad suuremates linnades.
 • Peruus moodustab suure osa teenindajate sissetulekust jootraha, on selle andmine nii pakikandjale, ettekandjale, kelnerile, taksojuhile kui teistele teenindajatele kohustuslik. Palume jootrahadeks arvestada 50 USD. Raha soovitame kaasa võtta USD, neid saab kohapeal vahetada SOLideks. Samuti on Peruus võimalik sularaha välja võtta krediitkaardiga.
Lennuinfo KLM liinilendudel Amsterdam-Lima ja Lima-Amsterdam:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x35x25 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat või vihmavari). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 12 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.

Peruu kohta saab lugeda Sulev Nurme reisikirjast 

Lendudel Air Baltic lendudel Tallinn-Amsterdam ja Amsterdam-Riia-Tallinn:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel. 
KLM lendudel on toitlustus hinnas, Air Balticu lendude lisatasu eest.  

Siselennul reeglid erinevad rahvusvaheliste lendude omadest, lubatud pagas 20 kg.
Reisi tutvustava videoga saate tutvuda siit >

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on pass! Palume meile enne reisi teada anda passi number ja kehtivuse aeg! Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi.
Peruu on Eesti kodanikele viisavaba. Soovitav on teha oma reisidokumentidest (pass, lennukipiletid jms.) koopiad ja hoida neid eraldi originaalidest.
​Antud nõuded kehtivad ainult Eesti Vabariigi passile (Eesti kodakondsus). Kõigi teiste passidega seoses palume eraldi täpsustada reisitingimusi Germalo Reiside kontorist.
18.11.2024 - 28.11.2024
Giid Ester Laansalu
 Hind al 3999
Ooteleht
Giid
Ester Laansalu
Ester on tegelenud giiditööga üle 23 aasta, mille jooksul on maailmale tiir peale tehtud alates Norrast lõpetades Kuuba, Peruu, Mehhiko, Vietnami või Uus-Meremaaga...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Peruu - inkade pärandus

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

L
Lea Jõesaar
Käisin Madeira reisil, giidiks oli Mirjam. Reis oli vapustav ning eriline tänu Mirjamile! Suur suur tänu Germalole, et korraldate nii toredaid reise.
K
Kaja
Suur tänu väga huvitava Islandi reisi eest! Suured tänud veel kord Triinu Borgale ja Askur Alasele! Jään ootama jälle uusi reisi pakkumisi! Kõige paremat!