Poola - suur ringreis

Poola - suur ringreis

20.08.2024 - 28.08.2024
Giid Ervin Org
 Hind al 855
Broneeri
Ülipõnev ringreis Poolas pakub nii silmailu kui tõeliselt emotsionaalseid hetki. Euroopa ristteedel asuv Poola on suursuguse vaimu, rikka kultuuripärandi ja kaunite inimeste maa. Poola erinevate piirkondade maastikud, ajaloolised linnad ja traditsioonid jutustavad meile kaunist ja kangelaslikku lugu kestma jäämisest, hoolimata aegadest ja oludest.

Reisikava

1. päev SÕIT LÄBI LÄTI JA LEEDU, KETRZYN 
Varajane väljasõit Tallinnast kell 06:00 Estonia teatri vastas asuvast parklast.
Väljasõit Pärnust kell 08:30 hotell Pärnu eest.
Sõit läbi Läti ja Leedu. Pikem peatus ja lõunapaus Leedus. Teel jutustame lugusid  läbitavate maade ja rahvaste kohta. Pärastlõunal saabumine Poola järvedemaale Warmia–Masuuria piirkonda.  See on imekauni loodusega ajalooline piirkond, mis on olnud koduks preisi hõimudele, sakslastele ja poolakatele.
Majutus: Ketrzynis hotellis Agros*** või sarnases  

2. päev KETRZYN - SWIETA LIPKA - MALBORK - GDYNIA
Tutvumine Masuuriaga. Ketrzyni linna lähedal Gierlotzis asub II maailmasõja aegne kurikuulus „hundikoobas“ – Hitleri ja tema käsilaste punkrid, mida kasutati aastail 1941 – 1944. Tuhanded põhiliselt sõjavangidest töölised rajasid siia tõelise kindluslinna, kus võimsates betoonpunkrites redutasid natsimaailma vägevad. II maailmasõja lõpus enne natside tagamist  kogu kompleks õhiti ja jäeti maha. Metsavaikusles lömitavad  betoonvaremed on muljetavaldavad ja otsekui jutustavad meile hirmust, mida sõja valla päästnud inimesed tundsid. Edasi sõit Swieta Lipka külla, kus asub Poolamaa üks olulisemaid pühakodasid. Paiga olulisus kristlaste jaoks saab alguse 14. sajandil, mil siia tuuakse jumalaema kujuke, millele usuti olevat tervendav mõju. 18. sajandi alguses valminud Jumalaemale pühendatud kloostrikirik on imekaunis näide barokkarhitektuurist ja toretsevatest interjööridest. Tõeline meistriteos on kirikus asuv orel, mille  on loonud meister Johann Josua Mosengel. Orelit kaunistavad skulptuurid ja dekoratsioonielemendid on seotud vilede süsteemiga ja orelimängu ajal hakkavad need liikuma ning loovad unikaalse vaatemängu. Malbork on võimsaim keskaegne ordulinnus Euroopas (UNESCO) ja ühtlasi suurimaid tellisehitisi kogu maailmas. Kolmest omavahel ühendatud osast koosnevat linnust ehitati ühtekokku ligi 230 aastat ja selleks olevat kulunud üle miljoni tellise. See oli kogu orduriigi tähtsamaid poliitilisi ja ka kaubanduslikke keskusi. Alates 14. sajandist asus siin ordu peakorter ja nii on Malbork olnud ka Eesti alade pealinnaks keskajal. Pärast II maailmasõda põhjalikult restaureeritud kindlus on avatud muuseumina. Jätkame bussiteekonda Läänemere rannikule.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Gdynias hotellis Nadmorski**** või sarnases 


3. päev GDYNIA - GDANSK
Kuulsusrikas Gdansk, mille ajalaugu ulatub tagasi 10.sajandisse. Läbi aegade on see olnud ülioluline keskus Läänemere kaubanduses. Jalutuskäik Kuningateel ja vanalinna põnevatel kõrvaltänavatel. Vana ja uus  raekoda ning sadam, turuväljak, idüllilised kaupmehemajad vanalinnas ja Motlawa kaldapealse vanad kaubaaidad.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Gdynias hotellis Nadmorski****või sarnases


4. päev TORUN - LODZ
Lahkume rannikult ja sõidame Koperniku sünnilinna  Torunisse. 
Torun on poolakate endi arvates kõige ilusam linn nende kodumaal ja arvatud ka Poola seitsme ime hulka. Tutvumine Visla jõe kaldal asuva kompaktse vanalinnaga. Torun on vana ülikoolilinn ja muidugi teavad paljud, et see on astronoom Mikolaj Koperniku sünnilinn. Raekoja väljak imekauni raekojaga ja Koperniku sünnimaja. Kaunid vaated Visla jõele. Raekoda ja selle torn on avatud ka külastamiseks huvilistele. Soovijail võimalus külastada mõnda linna arvukatest muuseumitest või hoopis kohalikku planetaariumi. Vanalinna tänavatel jalutades tasub aga sisse astuda mõnda traditsioonilisse söögikohta ja lõunasöögiks proovida kartulipannkooke või hoopis ülimaitsvaid lihapirukaid.   
Lahkumine Torunist ja sõit Lodzi. Õhtune jalutuskäik Lodzis Piotrkowska tänaval. Mõnus meeleolu, toredad kohvikud ja galeriid. 
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Lodzis hotellis Ibis Lodz Centrum** või sarnases 


5. päev LODZ - CHESTOCHOWA - ZAKOPANE
Pärast hommikusööki alustame teekonda Väike-Poola aladele (Malopolska). Czestochowa linn on rajatud juba 11. sajandil ja 14. sajandil asutasid pauliinid siia kloostri, mis on kujunenud Poola olulisemaks palverännakute sihtkohaks. Jasna Gora kloostris hoitakse ka Poola olulisemat reliikviat Musta Madonna ikooni. Jätkame sõitu Podhale piirkonda Tatrate jalamil. Podhale on ajaloolis-kultuuriline piirkond Lõuna-Poolas Tatra eelmäestikus. Maastikud on siin mägised ja reljeefi lõhestavad mitmete suurte jõgede sügavad orud.  Saabume Poola kõige lõunapoolsemasse ja ilmselt ka kõige kõrgemal asuvasse linna Zakopanesse. See maaliliste mägede embuses asuv linnake on ka Poola kuulsaim talikuurort. Zakopane linnake asub Gubalowka mäemassiivi jalamil ja juba 1938. aastal rajati linnast 1123 meetri kõrgusele kulgev funikulöör. Podhale on väga rikka kultuuripärandiga piirkond. Goralite laulud, kohalik keelepruuk ja traditsiooniline elulaad on osa siinsete inimeste igapäevaelust. Seda pärandit püütakse hoolikalt kaitsta ja siia saabunud külalistele tutvustada. Õhtul soovijatele ehtne Podhale pidusööming koos goralite lauludega (lisatasu eest). 
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Zakopanes hotellis Antalowka Termy & Med*** või sarnases


6. päev ZAKOPANE - KRAKOW
Tutvumine Zakopane vaatamisväärsustega. Kaunis ning pitsiline puitarhitektuur on siinsetel piirkonnale iseloomulik. Jalutame Zakopane meeleolukal peatänaval Krupowkil, kus on lugematul hulgal kohvikuid, kauplusi ja suveniiripoekesi ja vaatame põnevaid hauatähiseid vanal kalmistul. Tõuseme Gubalowka nõlvadele ja imetleme vaateid kõrgematele mägedele ja all orus paiknevale linnale. Sametiselt voogavad mägikarjamaad, kus hea õnne korral võib isegi toredaid lambakarju näha. Pärastlõunal lahkume Zakopanest ja sõidame kuninglikku Krakowisse. Krakow on põline linn, mille algus ulatub tagasi müütide hämarasse aega – siia Visla jõe kõrgendikule olla asunud legendaarne valitseja Krak pärast seda, kui alistas siin pesitsenud draakoni. Tänapäeva arheoloogia kinnitab, et Waweli kõrgendik oli asustatud juba 20 tuhat aastast tagasi ja aja jooksul kujunes sellest paigast mitte üksnes piirkonna, vaid ka kogu Poola keskus. 10. – 16. sajandini valitseti Poola alasid just nimelt Krakowist ning seda linna võib pidada Poola kuningriigi esimeseks tõeliseks pealinnaks. Õhtune jalutuskäik vanalinnas: turuplats, mille keskel seisab alati  tuvidest ümbritsetud poeet Mickiewicz  ja kunagine kalevikaupmeeste maja Sukiennice, kahetorniline Maria kirik kuulsa skulptuurse altariga, vanad linnakindlustused ja Floriani värav. Krakovis asub ka Euroopa üks vanimaid ülikoole - Jagiello ülikool. Krakow on mõnusalt boheemlaslik ja samas suursugune linn.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Krakowis hotellis Best Western Plus Krakow Old Town*** või sarnases 
 

7. päev KRAKOW - WIELICZKA - KRAKOW
Wawel ja suursugune katedraal - Poola kuningate kroonimiskirik. Jalutame kuninglikel õuedel. Kuningate hauakamber, kus marmorsarkofaagides puhkavad kunagised valitsejad. Waweli mäelt avanevad imelised vaated vanalinnale ja rahulikult voolavale Visla jõele. Wieliczka soolakaevanduse külastus Krakowi lähistel. Looduslikud soolaleiukohad olid omal ajal väga tähtsad ja piirkonna rikkuse aluseks on olnud rikkalikud maapõues peituvad soola ladestused. Sajandite jooksul rajati siia maa-alused tunnelid ja saalid, kust saadi väga hinnatud soola. Rännak vanas soolakaevanduses viib meid sügavale maapõue, kus saame näha uhkeid saale, kus seinad, laed, põrandad ja isegi altarid ning kroonlühtrid on soolast. Tagasi Krakowisse. Õhtused meeleolud kuninglikus linnas. 
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Krakowis hotellis Best Western Plus Krakow Old Town*** või sarnases


8. päev KRAKOW - RADOM - VARSSAVI
Pärast hommikusööki alustame teekonda Varssavisse. Teel teeme mõnusa vahepeatuse Radomi väikelinna vabaõhumuuseumis. Siin saab näha kuidas elati Masoovias vanasti. Vanad talutared ja ülipõnevad näitused.  Sõit Varssavisse. Linna saabumisel bussiekskursioon ja jalutuskäik vanalinnas. Vanalinna meeleolukad tänavad ja väljakud, Barbakan ja linnakindlustused. Ööbimine Varssavis hotellis: 
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Varssavis hotellis Ibis Stare Miasto*** või sarnases


9. päev KOJUSÕIT: POOLA - LEEDU - LÄTI - EESTI
Algab tagasisõit koju. Teel peatused sirutuseks ja pikem lõunapaus Leedus. Saabumine Tallinnasse hilisõhtul. TERE TULEMAST TAGASI KOJU!
Söögikorrad: hommikusöök

Reisi hind

855€* / 899 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • Sõit kõigi mugavustega bussis;
 • Majutus  vastavalt programmile hotellides (2-in. toad), hommikusöögid;
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi teenused.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides lisatasu eest 350 €.  
 • Tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-69a, 70-79a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta);
 • Goralite õhtusöök Zakopanes 35 €.
Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele:
 • Malbork Ordulinnus 35 PLN, sooduspilet 25 PLN 
 • Toruni raekoda ja selle torn 25 PLN, sooduspilet 20 PLN
 • Furnikulöör Gubalowka nõlvadele (edasi-tagasi) 39 PLN, sooduspilet 32 PLN
 • Wawel katedraal 23 PLN, sooduspilet 16 PLN
 • Wieliczka soolakaevandus 34 EUR, sooduspilet 29 EUR (Ettetellimisel ja tasumisel Eestis ette) 
 • Radomi vabaõhumuuseum 20 PLN, sooduspilet 12 PLN

Piletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Poola reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Lisainfo

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
20.08.2024 - 28.08.2024
Giid Ervin Org
 Hind al 855
Broneeri
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 27 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Poola - suur ringreis

Kliendid meist

L
Lüüli
Tagasiside on aus ja tuleb südamest, seega võib seda ka kõigile teistele teada anda. Mul jäigi vaevama, et Heigot ei saanud reisi lõpus kohe tänatud. Parimaga Lüüli Junti
J
Jaanus
Väga huvitav, silmaringi laiendav ja elamusterohke reis oli. Olen väga rahul Teiepoolse pakutud reisi korraldamisega, väga põhjaliku giidide tööga ja Teie reisisaatja hoolivusega. Kindlasti kohtume uutel rännakutel! Jaapan, 2018.