Portugal - Assoorid - kultuuri- ja loodusreis Kesk-Atlandi Eedeni aeda

Portugal - Assoorid - kultuuri- ja loodusreis Kesk-Atlandi Eedeni aeda

12.05.2024 - 19.05.2024
Giid Monika Kirss
 Hind al 1249
Ooteleht
Assoori saared on Eesti rännumeestele seni küllaltki avastamata sihtkoht. Meil on hea meel pakkuda Teile reisi keset Atlandi ookeani asuvale arhipelaagile, mis kokku koosneb üheksast vulkaanilisest saarest. Portugali maismaast eraldab Assoori saari ligikaudu 1500 km, Põhja-Ameerikast ligi 3500 km.
Saared avastasid Eurooplaste jaoks kuulsad Portugali meresõitjad-maadeavastajad alles 15. sajandil. Aga ka tänapäeval on saared suurest turismist puutumata ning pakuvad suurepärase võimaluse veeta rahulik nädal kaunis, eksootilises looduses.
Olgu siinkohal üles loetletud kõik üheksa saart: São Miguel, Terceira, Pico, Faial, Santa Maria, Graciosa, São Jorge, Flores ja Corvo. Meie peatuspaigaks on arhipelaagi suurim saar São Miguel.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FRANKFURT-PONTA DELGADA
Koguneme kell 04:10 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusletis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Frankfurt kell 06:10-07:40 ja Frankfurt-Ponta Delgada kell 09:30-12:30 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid LH885 ja LH1548). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!

Bemvindo ehk tere tulemast! Oleme saabunud São Migueli saare pealinna. São Migueli peetakse saarestiku ilusaimaks saareks ning seda iseloomustavad sügavrohelise või sinise värvusega maalilised järved kustunud või magavate vulkaanide kraatrites, terapeutilised kuumaveeallikad, looduspargid ja kaunid aiad, väikesed mägikülad ja rohelised mäetipud, eksootilised taimed ja äärmiselt lopsakas looduspilt ning Ponta Delgada rikkalikult dekoreeritud baroksed fassaadid ja interjöörid.
Majutus Ponta Delgadas 7 ööl Ponta Delgadas valitud hotellis.

2. päev LAGOA DO FOGO – SETE CIDADES
Hommikusöök. Sõidame tutvuma saare ühe kauneima järve Lagoa do Fogoga ja läänerannikuga. Fogo on saare noorim ja kõrgeimal asuv kraatrijärv. Fogo tipust avaneb vaade kraatrisse ja Atlandi ookeanile. Siinne floora on justkui džunglis, teeme kerge matka ja kümbleme võimalusel rahvuspargi basseinide termaalvetes.
Ribeira Grande piirkonnas degusteerime kuulsaid Assooride likööre, mida valmistatakse näiteks granadillist (passionfruit) ja ananassist. Saare lääneosas uudistame looduslikult omapärast nähtust ehk kahte kraatrijärve. Peatume vaateplatvormil Vista do Rei, mis tõlkes tähendab kuninga vaadet. Laskume kraatrisse, et külastada Sete Cidadesi küla. Kraatrijärved on omavahel ühendatud, ometi on päikeselise ilmaga ühe järve vesi roheline (Lagoa Verde) ja teise järve vesi sinine (Lagoa Azul). São Migueli saarel kasvatatakse ka ananasse, vulkaaniline pinnas on selleks väga sobilik. Külastame üht istandust Fajã de Baixo külas.

3. päev PONTA DELGADA
Hommikusöök. Tutvume saarestiku poliitilise, kultuurilise ja religioosse keskusega, milleks on pealinn Ponta Delgada. Merele avatud linnaga tutvume jalgsiekskursiooni käigus. Rikkaliku ornamendiga São Sebastião peakirik, munakividega kaetud rahulikud tänavad ja valged majad.
Külastame värvikirevat Graça lille-, toidu- ja käsitööturgu.
Pärast ekskursiooni soovijatel võimalus külastada ka Carlos Machado etnograafiamuuseumi endises Santo Andrè kloostris.

4. päev VABA PÄEV PONTA DELGADAS, SOOVIJATELE SUPLUS DELFIINIDEGA
Hommikusöök. Tänase päeva saab veeta Ponta Delgadas või minna iseseisvalt mõnele huvipakkuvale väljasõidule või loodusmatkale.
Soovijatega sõidame ookeanile, et lähemalt uurida delfiinide toimetamisi ning soovijatel on võimalus koos delfiinidega supelda (lisatasu eest). Delfiinid tunnevad end siinsetes vetes koduselt ning haruldased ei ole isegi kuni sajast isendist koosnevad parved. See ei ole veelõbustuspark ega delfinaarium, vaid suplus koos delfiinidega toimub nende looduslikus elukeskkonnas ehk siis ookeani avavetes ning see kogemus ei ole võrreldav millegagi senikogetust!

5. päev EEDENI AED – NORDESTE JA POVOAÇÃO
Hommikusöök. Teeme ringsõidu tutvumaks saare idaosaga, mida oma eristatuse pärast aeg-ajalt ka Assooride „kümnendaks saareks“ nimetatakse. Peatume justkui poolikusse kraatrisse ehitatud Povoação külakeses, see on ühtlasi ka paik, kuhu saabusid 15. sajandil saare esimesed maadeavastajad. Ponta do Sossego ja Madrugada vaateplatvormidelt avaneb kaunis vaade järskudele kraatrinõlvadele, mis otse merre laskuvad. Peatume võluvas Nordeste külas. Meie teekond jätkub Ribeira dos Caldeirõesesse, näeme vesiveskeid ja sooja veega koske. Tutvume saarele tüüpilise keraamika valmistamisega. Kohalikud käsitöölised on osavad keraamika valmistajad, samuti meisterdatakse laavakivimist ja basaldist skulptuurikesi ja ehteid, heegeldatakse delikaatset pitsi ning kuulsad on assoori tikandid ja viigipuust korvpunutised.

6. päev FURNASE ORG
Hommikusöök. Furnase oru piirkonnas on 22 termaalveeallikat. Külastame Terra Nostra botaanikaparki, kus kasvad eksootilised taimed kogu maailmast ning mis võlub oma rohkete toonidega rohelisest värvist. Vulkaanilisest pinnasest annab märku jällegi kergelt mulksuva veega tiik. Terve Furnase oru maapinna omapära on hästi osanud ära kasutada kohalikud perenaised, küpsetades maasoojuse abil tüüpilisi potiroogasid ehk Cozido das Furnas. Võimalus kümmelda 40 kraadises suure rauasisaldusega kuumaveeallikas, mida kohalikud nimetavad ka terviseallikaks või igavese nooruse allikaks. Külastame Plantações de Chá Gorreana teeistandust ja tehast, mis siin toimib juba 1883 aastast.

7. päev VABA PÄEV, SOOVIJATELE VAALAVAATLUS
Hommikusöök. Vaba päev. Võimalus veeta päev rannas või Ponta Delgada linnas.
Assooridel on erinevate saarte vahel üsnagi tihe siselennuliiklus. Lennugraafiku sobivuse korral võimalik iseseisvalt külastada mõnda teist arhipelaagi üheksast saarest (lisatasu eest). Eriti populaarsed on väljasõidud Terceira või Faiali saarele.
Soovijatega veedame esimese poole päevast ookeanivetel (lisatasu eest). Siinsetes vetes elutseb koguni 25 erinevat liiki vaalasid ning piirkonda peetakse vaalavaatluse seisukohalt suisa Euroopa parimaks.

8. päev SAABUMINE TALLINNASSE
Hommikusöök. Suundume lennujaama.
Lend Ponta Delgada-Frankfurt kell 13:25-20:05 ja lend Frankfurt-Tallinn kell 21:40-01:00 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid LH1549 ja LH884). Kuupäevaliselt saabub reis Tallinnasse 20 mail.

Majutus ja reisi hind

1259
/
1325
Hotell do Colegio 

Majutus kahekohalises comfort või superior kategooria toas koos hommikusöögiga
Ooteleht
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Majutus ühekohalises hotellitoas lisatasu eest
Majutus superior kategooria toas lisatasu eest / hind inimese kohta toas
90€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Hotell do Colégio**** on butiikhotell, mis paikneb Ponta Delgada ja Inglismaa vahelise apelsinikaubanduse kuldajal,  19. sajandil, ehitatud mõisahoones. Läbi mitmete tulevate põlvkondade oli edasi juba 20. sajandil tegemist hoonega, kus paiknes erakool ja seejärel ka muusikakool.
Hotell on tõeliselt privilegeeritud asukohaga, paiknedes otse ajaloolises kesklinnas. 
Hoone on täielikult renoveeritud ning kaasajastatud. Hoone ajalugu peegeldub nüüd ruumide sisekujunduses, mis meenutab kooli ja muusikakonservatooriumi mõlemas hotelli tiivas.
Hotellil on 55 tuba. Tubades on konditsioneer, telefon, seif ja minibaar.
Standardtoad asuvad "Colégio" tiivas, mis kujutab endast hoone uusimat osa, kus varem asus erakool "Colmeia".
Superior toad asuvad hotelli vanimas osas, kus varem tegutses Ponta Delgada piirkondlik muusikakonservatoorium. "Muusika" teema ei peegeldu mitte ainult dekoratsioonis, vaid ka ruumi nimedes. Igaüks neist on oma nime saanud Assooride laulu järgi. Toad on ruumikamad, laed kõrged.
Kõikides tubades on konditsioneer, TV, minibaar, tasuta isiklikud hügieenitooted, igapäevane toateenindus, föön, telefon, WiFi.
Lisaks on hotellis on bassein, baar ja restoran, mis keskendub traditsioonilisele Jaapani köögile.
www.hoteldocolegio.pt

1299
/
1367
Hotell Ponta Delgada 

Majutus kahekohalises comfort või superior kategooria toas koos hommikusöögiga
Ooteleht
0.1 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Saun
Majutus superior kategooria toas lisatasu eest / hind inimese kohta toas
50€
Majutus ühekohalises hotellitoas lisatasu eest
189€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Keskse asukohaga hotellis Ponta Delgada on perekondlik õhkkond ja mugav sisustus.
Kõik konditsioneeriga toad avanevad privaatsele rõdule ja neil on topeltklaasidega aknad. Kõigis tubades on televiisor, kaabeltelevisioon ja privaatne vannituba koos dušikabiini või vanniga. Tasuta WiFi-ühendus on saadaval kogu hotellis.
Hotelli restoran Baco pakub autentseid Assooride roogasid. Hotellis on ka baar, kus külastajad saavad nautida värskendavaid jooke või kokteile.
Hotellis on ka aurusaun ja soome saun, samuti sisebassein.

1499
/
1578
Grand Hotel Açores Atlântico 

Majutus linnavaatega kahekohalises toas koos hommikusöögiga
Müüdud
0.1 km merest
0.1 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Ühekohalise majutuse lisatasu
449€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Grand Hotel Açores Atlântico on Ponta Delgada üks kõige sümboolsemaid hotelle, mis on tuntud oma suurepärase asukoha poolest ajaloolise keskuse lähedal, vaatega jahisadamale ja ühtlasi erakordse vaatega Atlandi ookeanile.
Hotelli sisekujundus on inspireeritud klassikalistest joontest, mis on tihedalt seotud Portugali ühe olulisema laevafirma Empresa Insulana sajaaastase ajalooga ning kahtluseta võib väita, et hotell vastab kõigile selle kaliibriga hotellilt oodatavatele kvaliteedi- ja teenindustaseme standarditele.
Hotellis Grand Hotel Açores Atlântico saate kogeda parimat klassi ja mugavust.
Ookeanivaatega tubade keskmine suurus on 25 m2 . Ookeanivaatega tubadel on privaatne rõdu ja toad mahutavad kuni 2 külalist. Lisavoodi ei ole võimalik. Tubades on WIFI, seif, TV, föön, minibaar, hommikumantel.
Hotellis on eraldi ülihea köögiga restoran ja baar-lounge. Hommikuti pakutakse rikkalikku hommikusööki. Hotellis on ka jõusaal ja sisebassein.
https://www.bensaudehotels.com/en/grandhotelacoresatlantico

Lisainfo

Kui soovite käia mõnel päeval ka iseseisvalt matkamas, siis soovitame kaasa võtta mugavad kinnised jalanõud ja tuulejaki! Kliima on Assooridel aastaringselt mõõdukalt soe, mai on keskmise päevase temperatuuriga 20-24 C . Külalised peavad siiski arvestame sellega, et saartel on pea aastaringselt üsna tuuline ning ilm on vahelduv. Merevesi on u. 23 C. Soovitame kaasa pakkida ja kilejaki juhuks kui võib hooti hoovihmasid esineda.
Saartevaheliste siselendude hindade ja lennugraafikute kohta saab lisainformatsiooni Assoori saarte lennukompanii kodulehel www.sata.pt. Lisainfo meie reisikonsultantidelt!

São Migueli saare lõunarannikul on mitmeid kauni vulkaanilise liivaga randasid. Pealinnale lähim liivarand asub 4 km kaugusel.
Saarel pakutakse palju erinevaid aktiivse puhkuse veetmise võimalusi, nende hulgas populaarsemad on kalastamine (sh. süvaveekalastus), sõit kanuudega kraatrijärvedel, surfamine ja golf.

Lennuinfo
​Äraantav pagas
:  reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). 
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü järgi.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Hind sisaldab

Hind sisaldab:
 • lennupiletid Tallinn-Frankfurt-Ponta Delgada ja Ponta Delgada-Frankfurt-Tallinn (Lufthansa liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • majutus 7 ööd Ponta Delgadas hotellis (2-in. toad) koos hommikusöökidega;
 • ekskursioonid vastavalt programmile;
 • eestikeelne reisiteenindus kogu reisi vältel, giidi/grupijuhi teenused.
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a., vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustus;
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel;
 • suplemine koos delfiinidega 85 € (väljasõit ilma reisisaatjata, hind oleneb valitud paketist, tellitakse ja tasutakse reisi alguses grupijuhile);
 • vaalavaatlus Ponta Delgada rannikul 60 € (tellitakse ja tasutakse reisi alguses grupijuhile).
Reisi hind ei sisalda tasulisi sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele:
 • Furnase loodusmaks 3 €
 • Cozido das Furnas lõunasöök 25 €
 • Ujumine termaalveeallikates Caldeira Velha 10 € täiskasvanu / 5 € senior 65+
 • Ponta Delgada muuseum 5 €
 • Terra Nostra park ja termaalbassein 10 € täiskasvanu
Ekskursioonide ja sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Viisa ja reisidokumendid

Assooridele reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
12.05.2024 - 19.05.2024
Giid Monika Kirss
 Hind al 1249
Ooteleht
Giid
Monika Kirss
Monika on tõeline frankofiil, sügava prantsuse ajaloo- ja kultuurihuviga. Germalo Reisides on Monika töötanud juba 2002 aasta suvest, olles giidiks erinevates Euroopa maades, põhiliselt Prantsusmaal ja Madeiral...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Portugal - Assoorid - kultuuri- ja loodusreis Kesk-Atlandi Eedeni aeda

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Merle ja Meelis
Täname Piretit ja Germalot vaimustava ning uskumatult põneva Peruu reisi (mai 2022) eest. Pireti hea huumorisoon aitas alati ka kõige raskematel hetkedel, eriti kõrgmäestikus. Eriline reis erilisel maal. Piretiga võiksime minna kasvõi maailma lõppu! Kohtumiseni!
M
Maret ja Peeter
Täname Germalot suurepärase reisikorralduse eest Jordaaniasse. Eriline tänu meie reisijuhile Siretile, kes selle reisi väga huvitavaks ja põnevaks muutis. Siret, Sa oled võrratu! Tahame kindlasti koos Sinuga veel reisida.