Portugal - Madeira ja Assoori saared – paradiisisaared Atlandi ookeanis

Portugal - Madeira ja Assoori saared – paradiisisaared Atlandi ookeanis

05.05.20 - 12.05.20
 Hind al 1249
Broneeri
Reis algab Madeiral - nagu paljud saared, nii pakub ka Madeira võrreldes näiteks mandri-Portugaliga eelkõige saartele omapärast eluviisi ja eksootikat. Madeirale omast eluviisi leidub ohtralt vanades kalurikülades, mis on peidetud dramaatiliste kaljude vahele. Madeiral on aastaringselt ideaalne kliima, mis soodustab taimede lopsakat kasvu ja taimeliikide rohkust.
Assoori saared on eesti rännumeestele seni küllaltki avastamata sihtkoht. Meil on hea meel pakkuda Teile reisi keset Atlandi ookeani asuvale arhipelaagile, mis kokku koosneb üheksast vulkaanilisest saarest. Portugali maismaast eraldab Assoori saari ligikaudu 1500 km, Põhja-Ameerikast ligi 3500 km. Meie peatuspaigaks on arhipelaagi suurim saar São Miguel.

Lugege Madeira kohta lähemalt siit Madeira >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FUNCHAL, SAABUMINE MADEIRALE 
Kogunemine Tallinna Lennjaamas infoletist vasakul asuva kassa juures, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Funchal (kellaajad täpsustamisel). Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise kellaaega vahetult enne reisi!
BEMVINDO À MADEIRA ehk tere tulemast Madeirale – igavese kevade saarele! Majutus Madeiral kolmel järgneval ööl hotellis***.

2. päev FUNCHAL - MADEIRA KUULSAMAD AIAD
Hommikusöök. Alustame saarega tutvumist viiesaja aasta vanuse pealinna külastusega. Umbes 100000 elanikuga pealinna nimi on Funchal, sest kunagi kasvas siin palju fenkolit (funcho). Linna asukoht on äärmiselt omapärane, kuna linn tõuseb mööda mäe nõlva mere äärest üles kuni 1200m kõrgusele. Alustame ekskursiooni kõige värvikamast vaatamisväärsusest ehk kohalikust turust – kirjud letid on täis puuvilju, juurvilju ning erinevaid maitseaineid. Seejärel külastame Blandy veinikeldrit, kus kohaliku veini degusteerimine on turistidele pea kohustuslikuks saanud ning veinikeldris kuuleme lugusid päikeselise Madeira veini ajaloost. Vaatame ka linna keskust: Sé katedraal, mis on ehitatud 15. ja 16. sajandi vahetusel. Päeva teisel poolel suundume Madeira kuulsatesse aedadesse ning pühendume parimatele aiakunsti näidetele. Madeirale tulevad loodussõbrad tervest ilmast tihti just spetsiaalselt selleks, et vaadata Quinta do Palheiro Ferreirot, mis on siinsetest aedadest ehk kõige põnevam. Aed rajati 18. sajandil ja 19. sajandi lõpus toodi siia uued taimeliigid Aafrikast, Hiinast ja Austraaliast. Siin leidub nii rahulikke kui ka lopsaka taimestikuga nurki. Kas teate, kuidas näevad välja tärpentinipuu ja kampripuu? Aiast leiame ka 1200 kameeliat ning hästi kõrged araukaariad. Seejärel läheme Jardim Botanicosse ehk Botaanikaaeda, mis tekitab kõigis imetlust. Siia on kogutud taimed maailma erinevatest piirkondadest. Eriti pakuvad silmailu elevandijalapuud, orhideed ja draakonipuu, värviilu pakuvad asalead ja streliitsiad. Huvi pakub ka kohalik põnev taimestik (näiteks maikellukesepuu) ja söödavad taimed (näiteks kohvipuu, kiwi, mango, avokaado). 

3. päev LÄÄNE MADEIRA
Hommikusöök. Päeva jooksul külastame mitut huvitavat Madeira vaatamisväärsust. Päeva alguses sõidame läbi Camara de Lobosest, kus näeme rõdu, millel armastas joonistada Sir W. Churchill. Seejärel jõuame Cabo Girãosse. Siin asub kõrguse poolest teine merekalju maailmas (580 m). Järgmine peatus on idüllilises kalurikülas Ribeira Bravas, külastame tema turgu ja 15. sajandist pärit kirikut. Edasi tõuseme bussiga Encumeada mäekurule, kust avaneb vaade saare mõlemale rannikule. Tõuseme bussiga aina kõrgemale mäkke ja jõuame keskmäeplatoole – Paúl da Serrale. Loodus on muutunud – puud ja saarele omane lopsakus on kadunud ning see on asendunud kivise välja ning rohu ja põõsastikuga. Seejärel laskume külasse nimega Porto Moniz. Saare loodenurgas asuvast Porto Monizist leiame omapärased looduslikud mereveebasseinid, mis on moodustunud laavast miljoneid aastaid tagasi. Lõuna ajal soovitame proovida espadat ehk süsisaba. Seejärel sõidame piki maalilist põhjarannikut São Vicente külasse. Teel näeme vahvaid jugasid.

4. päev LEND FUNCHAL-PONTA DELGADA, PONTA DELGADA
Hommikusöök. Suundume lennujaama. Lend Funchal-Ponta Delgada kell 12:50-13:55 (kohalikud kellaajad, Assooridel on kellaaeg 1 h taga võrreldes Madeiraga).
Pärastlõunal tutvume saarestiku poliitilise, kultuurilise ja religioosse keskusega, milleks on pealinn Ponta Delgada. Külastame värvikirevat Graça lille-, toidu- ja käsitööturgu. Merele avatud linnaga tutvume jalgsiekskursiooni käigus. Rikkaliku ornamendiga São Sebastião peakirik, munakividega kaetud rahulikud tänavad ja valged majad. Soovijatel võimalus külastada ka Carlos Machado etnograafiamuuseumi endises Santo Andrè kloostris. Majutume kolmel järgneval ööl Ponta Delgada hotellis PDL*** või sarnases.
 
5. päev LAGOA DO FOGO – SETE CIDADES
Hommikusöök. Sõidame tutvuma saare ühe kauneima järve Lagoa do Fogoga ja läänerannikuga. Fogo on saare noorim ja kõrgeimal asuv kraatrijärv. Fogo tipust avaneb vaade kraatrisse ja Atlandi ookeanile. Siinne floora on justkui džunglis, teeme kerge matka. Ribeira Grande piirkonnas degusteerime kuulsaid Assooride likööre, mida valmistatakse näiteks granadillist (passionfruit) ja ananassist. Saare lääneosas uudistame looduslikult omapärast nähtust ehk kahte kraatrijärve. Peatume vaateplatvormil Vista do Rei, mis tõlkes tähendab kuninga vaadet. Laskume kraatrisse, et külastada Sete Cidadesi küla. Kraatrijärved on omavahel ühendatud, ometi on päikeselise ilmaga ühe järve vesi roheline (Lagoa Verde) ja teise järve vesi sinine (Lagoa Azul). São Migueli saarel kasvatatakse ka ananasse, vulkaaniline pinnas on selleks väga sobilik. Külastame üht istandust Fajã de Baixo külas.

6. päev FURNASE ORG
Hommikusöök. Furnase oru piirkonnas on 22 termaalveeallikat. Külastame Terra Nostra botaanikaparki, kus kasvavad eksootilised taimed kogu maailmast ning mis võlub oma rohkete toonidega rohelisest värvist. Vulkaanilisest pinnasest annab märku jällegi kergelt mulksuva veega tiik. Terve Furnase oru maapinna omapära on hästi osanud ära kasutada kohalikud perenaised, küpsetades maasoojuse abil tüüpilisi potiroogasid ehk Cozido das Furnas. Võimalus kümmelda 40 kraadises suure rauasisaldusega kuumaveeallikas, mida kohalikud nimetavad ka terviseallikaks või igavese nooruse allikaks. Külastame Plantações de Chá Gorreana teeistandust ja tehast, mis siin toimib juba 1883 aastast.
 
7. päev LEND PONTA DELGADA-FUNCHAL, NUNNADE ORG - MONTE, RAHVUSÕHTU
Hommikusöök. Suundume lennujaama. Lend Ponta Delgada-Funchal kell 09:05-12:10 (kohalikud kellaajad).
Ekskursioonipäeva esimene peatus on Pico dos Barcelos, kust avaneb suurepärane vaade Funchalile. Jätkame oma teed Eira do Serradosse, kust avaneb vaade juba Curral das Freirase poole. Curral das Freiras ehk Nunnade org on unikaalne, looduslikult väga kaunis uhtorg. See on ühtlasi saare kõige sügavam org. Nunnade orus asusid Funchali nunnakloostri maad. Siinsed talupojad harisid põldusid ning tasusid kloostrile renti saadud saagi näol. Piraatide rünnakute ajal varjusid siia aga ka Funchali nunnad, sest teid pidi oli org kättesaamatu isegi veel kuni 20. sajandi alguseni. Edasi suundume Montesse, astume sisse kirikusse, mis on koduks saare kaitsepühakule – Monte Jumalaema kujule. Seejärel ootavad teid Monte aiad koos tiikide, sildade ja purskkaevudega. Just siit avaneb võimalus sõita ainulaadse transpordivahendiga – tobbogani puukelguga – umbes 2 km pikka teed mäekallakut mööda alla. Tobbogan on vahva puujalastega punutud kelk, millega vanasti jõukamate inimeste jalavaeva vähendati ning millega neid siis mugavasti mäest alla transporditi. Kelke juhivad kogenud mehed, kuid vaatamata sellele adrenaliini hulk Teie veres tõuseb.
Majutus Funchalis hotellis***.
Tänase õhtu soovitame veeta reisikaaslaste seltskonnas tüüpilises kohalikus Funchali restoranis koos rahvustantsudega ja lauludega (lisatasu eest). Õhtusöögiks saab nautida espetadat ehk Madeirale iseloomulikult vardas küpsetatud värsket liha koos küpsetatud küüslaauguleivaga ning palju muud madeiralikku.

8. päev IDA MADEIRA RING, LEND FUNCHAL-TALLINN
Hommikusöök. Tänane ekskursioon Madeiral annab hea ülevaate saare idapoolsest osast ning selle tüüpilistest asulatest. Esimese peatuse teeme Püha Laurentiuse poolsaarel. Jätkame teekonda mööda maalilist teed, suundume läbi Faiali Kotkaste kalju juurde, sealt edasi jõuame põhjarannikul asuvasse Santana külasse. Siinsed väikesed õlgkatustega majakesed on üks tuntumatest Madeira postkaartide motiividest. Soovijatele ühine lõunasöök. Seejärel külastame Ribeiro Friot, kus saame jalutada loorberimetsas, mis oma ainulaadsuses on võetud ka UNESCO kaitse alla. Seejärel viib tee, mis on ümbritsetud eukalüptidest, madeira kadakatest ja mändidest, saare kõrguselt kolmandale tipule Pico do Arieirole (1818 m). Hea ilma korral avaneb mäelt suurepärane vaade saare kõrgeimatele mägedele ja Nunnade orule.
Aeg suunduda lennujaama. Lend Funchal-Tallinn (kellaajad täpsustamisel). Tere tulemast koju!

Reisi hind

1249 €* / 1315 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 15.september.

Hind sisaldab
 • Lennupiletid otselendudele Tallinn-Funchal-Tallinn (Smartlynx Eesti tellimuslennud);
 • lennupiletid lendudele Funchal-Ponta Delgada-Funchal;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • majutus 4 ööd Funchalis hotellis*** (2-in. toad), 4 hommikusööki;
 • majutus 3 ööd Ponta Delgadas hotellis*** (2-in. toad), 3 hommikusööki;
 • eestikeelne reisiteenindus kogu reisi vältel, giidi/grupijuhi teenused.
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 209 €
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustus!
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel   
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Rahvuslik õhtu Madeiral koos õhtusöögi ja veiniga 42 € (tellitakse ja tasutakse kohapeal)
 • Quinta do Palheiro Ferreiro aed 11 €,  lapsed 15-17 a 5 €
 • Monte aed 12,50 €, alla 15 a tasuta
 • Jardim Botanico aed 6 €
 • Tobbogani puukelguga sõit 15 €
 • Veini degusteerimine Blandy veinikeldris 3,50 €
 • Ponta Delgada muuseum 2 €, 15-25a., al 65a. 1 €, alla 14 aastased tasuta.
 • Terra Nostra aed 8 €
 • Ujumine termaalveeallikates 5 €
 • Madeiral ekskursioonide ajal on võimalik süüa ühiselt 3-käigulist lõunat hinnaga al 15 € (hind koos veini, vee ja kohviga, tasumine kohapeal).
 • Assooridel ühine lõunasöök al 16 €
Ekskursioonide ja sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Lisainfo

Soovitame kaasa võtta mugavad kinnised jalanõud ja tuulejaki. Kliima on Assooridel aastaringselt mõõdukalt soe ning reisi perioodil on tavapärane keskmine päevane temperatuuriga 23-24 C ja seega populaarne külastusaeg. Külalised peavad siiski arvestame sellega, et saartel on pea aastaringselt üsna tuuline ning ilm on vahelduv. Merevesi on u 23 C.

Kombeks on jätta jootraha kohalikule giidile ja bussijuhile, samuti hotellide toateenindajale. Palume jootrahadeks arvestada 10-15 €. Restorani- ja taksoarvetele on kombeks lisada 10% jootraha.

Ärasõidupäeval vabastatakse hotellitoad hommikul kell 11:00. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.

Lennuinfo SmartLynx’i tellimuslennul:
Äraantav pagas:
Reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. 
Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent kontrollitud pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas:
Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm.
Toitlustus lennul:
Toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibasid ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda tõenäoliselt kõigile reisijatele.  Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida kuni hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehe kaudu siin >. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta. Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 
MEELDEJÄÄVAT REISI!

viisa ja dokumendid

Assooridele ja Madeirale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Kaart:

05.05.20 - 12.05.20
 Hind al 1249
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Portugal - Madeira ja Assoori saared – paradiisisaared Atlandi ookeanis

Vaata reisist pilte