Portugal - Madeira - kultuuri- ja loodusreis paradiisi

Portugal - Madeira - kultuuri- ja loodusreis paradiisi

27.04.2024 - 03.05.2024
Giid Heigo Sahk
 Hind al 1329
Ooteleht
Igavese kevade saar Madeira asub keset Atlandi ookeani Aafrika läänerannikust umbes 550 km kaugusel. Madeira on Portugali autonoomne regioon. Nagu paljud saared, nii pakub ka Madeira võrreldes näiteks Mandri-Portugaliga eelkõige saartele omapärast eluviisi ja eksootikat. Madeirale omast eluviisi leidub ohtralt vanades kalurikülades, mis on peidetud dramaatiliste kaljude vahele. Madeiral on aastaringselt ideaalne kliima, mis soodustab taimede lopsakat kasvu ja taimeliikide rohkust – siin on ideaalne kasvulava taimedele, mis on kokku toodud kõikvõimalikest maailma eri paikadest. Lisaks pakub reis Madeirale võimaluse jalutamiseks piki saarele iseloomulikke levadasid ehk veekanaleid ning päikese nautimiseks kaunis keskkonnas.

Lugege Madeira kohta lähemalt siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FRANKFURT-FUNCHAL
Kogunemine hommikul kell 04:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusletis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Frankfurt kell 06:10-07:40 ja lend Frankfurt-Funchal kell 12:30-15:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber LH885 ja LH4410).

Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise kellaaega ka vahetult enne reisi!

BEMVINDO À MADEIRA ehk tere tulemast Madeirale – igavese kevade saarele!
Majutus vastavalt valitud hotellile.
 

2. päev IDA-MADEIRA RING

Suundume saare kõige kõrgemasse piirkonda, kuhu viib meid tee, mis on ümbritsetud eukalüptidest, madeira kadakatest ja mändidest. Teeme peatuse saare kõrguselt kolmandal tipul Pico do Arieirol (1818 m). Hea ilma korral avaneb mäelt suurepärane vaade saare kõrgeimatele mägedele ja Nunnade orule.
Seejärel külastame saare keskosas all orus asuvat Ribeiro Friot, võtame veelkord ette jalutuskäigu piki levadat, mis seekord kulgeb loorberimetsas.
Edasi suundume läbi Faiali Kotkaste kalju juurde, sealt edasi aga põhjarannikul asuvasse Santana külasse. Siinsed väikesed õlgkatustega majakesed on üks tuntumatest Madeira postkaartide motiividest. Soovijatele ühine lõunasöök (lisatasu eest).
Edasi viib tee meid saare idaossa Püha Laurentsiuse poolsaarele. Jõudes tagasi lõunarannikule sõidame mööda Canicalist ja Machicost.


3. päev FUNCHAL ja QUINTA DO PALHEIRO FERREIRO
Alustame ekskursiooniga Madeiral ning suundume viiesaja aasta vanusesse pealinna. Umbes 112 000 elanikuga pealinna nimi on Funchal, sest kunagi kasvas siin palju fenkolit (funcho). Linna asukoht on äärmiselt omapärane, kuna linn tõuseb mööda mäe nõlva mere äärest üles kuni 1200 m kõrgusele. Alustame ekskursiooni kõige värvikamast vaatamisväärsusest ehk kohalikust turust – kirjud letid on täis puuvilju, juurvilju ning erinevaid maitseaineid. Võimalusel külastame Blandy veinikeldrit, kus kohaliku veini degusteerimine on turistidele pea kohustuslikuks saanud ning veinikeldris kuuleme lugusid päikeselise Madeira veini ajaloost. Vaatame ka linnakeskust: Sé katedraal, mis on ehitatud 15. ja 16. sajandi vahetusel.
Seejärel pühendume parimatele aiakunsti näidetele. Madeirale tulevad loodussõbrad tervest ilmast tihti just spetsiaalselt selleks, et vaadata Quinta do Palheiro Ferreirot, mis on siinsetest aedadest ehk kõige põnevam. Aed rajati 18. sajandil ja 19. sajandi lõpus toodi siia uued taimeliigid Aafrikast, Hiinast ja Austraaliast. Siin leidub nii rahulikke kui ka lopsaka taimestikuga nurki. Kas teate, kuidas näevad välja tärpentinipuu ja kampripuu? Aiast leiame ka 1200 kameeliat ning hästi kõrged araukaariad. 
 

4. päev VABA PÄEV

SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: LÄÄNE-MADEIRA (lisatasu eest)

Päeva jooksul külastame mitut huvitavat Madeira vaatamisväärsust. Päeva alguses sõidame läbi Camara de Lobosest, kus näeme rõdu, millel armastas joonistada Sir W. Churchill. Seejärel jõuame Cabo Girãosse. Siin asub kõrguse poolest teine merekalju maailmas (580 m). Järgmine peatus on idüllilises kalurikülas Ribeira Bravas, külastame tema turgu ja 15. sajandist pärit kirikut. Edasi tõuseme bussiga Encumeada mäekurule, kust avaneb vaade saare mõlemale rannikule. Tõuseme bussiga aina kõrgemale mäkke ja jõuame keskmäeplatoole – Paúl da Serrale. Loodus on muutunud – puud ja saarele omane lopsakus on kadunud ning see on asendunud kivise välja ning rohu ja põõsastikuga. Seejärel laskume külasse nimega Porto Moniz. Saare loodenurgas asuvast Porto Monizist leiame omapärased looduslikud mereveebasseinid, mis on moodustunud laavast miljoneid aastaid tagasi. Soovijatele ühine lõunasöök (lisatasu eest). Seejärel sõidame piki maalilist põhjarannikut São Vicente külasse. Teel näeme vahvaid jugasid.


5. päev VABA PÄEV 

SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: LEVADAMATK (lisatasu eest)
Soovijatele matk piki levadat (lisatasu eest). Veekanalid ehk levadad toovad vett üle mägede saare põhjaosast lõunaosasse ning jagavad seda põldudele. Levadade võrk on Madeiral tihe. Kanalid, millest mõni on ligi 400 aastat vana, on ümbritsetud lopsakast taimestikust ja kaunist maastikust. Piki levadasid kulgeb alati ka matkarada. Matkamine piki levadasid pakub tõelist naudingut aktiivse puhkuse austajale. Mitukümmend matkarada on tähistatud numbrite ja viitadega. Kitsad jalgteed, mis kohati läbivad tunneleid ja ürgmetsi, viivad koskede, mõisate või vaateplatvormide juurde. Meie levadamatk viib meid Funchalist lääne poole. Jalutame läbi eukalüptimetsade ning võimalus on üsna lähedalt jälgida kohalikke majapidamisi.
Päeva teise poole võib veeta puhates basseini ääres või uudistades Funchali vanalinnas. Samuti võib minna iseseisvalt matkama.
SOOVIJATELE DŽIIBISAFARI VÕI LAEVASÕIT MADEIRA RANNIKUL (lisatasu eest)
Džiibisafari kestab umbes 3 tundi ning safari käigus on võimalik tutvuda saare lopsaka loodusega sõites mööda selliseid kitsaid teid ja põnevaid paiku, kuhu suure bussiga ei pääse ning võimalik on näha ka lähemalt ehedat elu väiksemates külades.

Soovijad võivad ette võtta aga ka näiteks mõnusa mereretke saare rannikul (lisatasu eest). Laevasõit Madeira rannikul annab võimaluse nautida kaunist saarepanoraami ja uhkeid rannikukaljusid teisest perspektiivist. Meresõidud kestavad u 3 tundi ning tihti on võimalik retkedel jälgida ka vaalasid ning delfiine.

 

6. päev NUNNADE ORG - MONTE AIAD ja BOTAANIKAAED 

Meie ringsõidu esimene peatus on Pico dos Barcelos, kust avaneb suurepärane vaade Funchalile. Jätkame oma teed Eira do Serradosse, kust avaneb vaade juba Curral das Freirase poole. Curral das Freiras ehk Nunnade org on unikaalne, looduslikult väga kaunis uhtorg. See on ühtlasi saare kõige sügavam org. Nunnade orus asusid Funchali nunnakloostri maad. Siinsed talupojad harisid põldusid ning tasusid kloostrile renti saadud saagi näol. Piraatide rünnakute ajal varjusid siia aga ka Funchali nunnad, sest teid pidi oli org kättesaamatu isegi veel kuni 20. sajandi alguseni.

Edasi suundume Montesse, astume sisse kirikusse, mis on koduks saare kaitsepühakule – Monte Jumalaema kujule. Seejärel ootavad teid Monte aiad koos tiikide, sildade ja purskkaevudega. Just siit avaneb võimalus sõita ainulaadse transpordivahendiga – tobbogani puukelguga – umbes 2 km pikka teed mäekallakut mööda alla. Tobbogan on vahva puujalastega punutud kelk, millega vanasti jõukamate inimeste jalavaeva vähendati ning millega neid siis mugavasti mäest alla transporditi. Kelke juhivad kogenud mehed, kuid vaatamata sellele adrenaliini hulk Teie veres tõuseb.
Seejärel läheme Jardim Botanicosse ehk Botaanikaaeda, mis tekitab kõigis imetlust. Siia on kogutud taimed maailma erinevatest piirkondadest. Eriti pakuvad silmailu elevandijalapuud, orhideed ja draakonipuu, värviilu pakuvad asalead ja streliitsiad. Huvi pakub ka kohalik põnev taimestik (näiteks maikellukesepuu) ja söödavad taimed (näiteks kohvipuu, kiivi, mango, avokaado).
 

7. päev LEND FUNCHAL-FRANKFURT-TALLINN

Vaba hommikupoolik, hea võimalus teha veel jalutuskäik ookeaniäärsel promenaadil või osta viimaseid reisimeeneid koju lähedastele.
Transfeer lennujaama. Lend Funchal-Frankfurt kell 15:30-20:35 ja lend Frankfurt-Tallinn kell 21:40-01:00 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid LH4411 ja LH884). Tere tulemast koju!

Majutus

1329
/
1399
Hotell Vila Baleira Funchal 

Majutus kahekohalises toas koos hommikusöökidega
Ooteleht
1.9 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Ühekohalise majutuse lisatasu
290€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Hotell Funchali kesklinnas peatänava ääres, mille ümbruses on palju restorane ja poekesi. Rannaäärsele kõnnipromenaadile on 300 m, seal asub ka merevee-basseinidega ujumiskompleks Lido (tasuline sissepääs). Linna ajaloolise keskuseni 2 km, bussipeatus on hotelli kõrval. Hotellil on merevaatega katuseterrass, kus asuvad päevitusala, välibassein, baar kus pakutakse ka väiksemaid eineid ning mis on samuti õhtuti meeleolukas ajaveetmiskoht. Katuseterrassil asub ka klaasseinaga väike jõusaal. Aatriumis asub kohvik-baar. Hotell pakub head ja mitmekesist hommikusööki. Hotellil on oma õhtusöögi restoran, kuid soovitame pigem nautida erinevate kohalike restoranide toite, sest neid on läheduses palju. Modernse ja värske sisustusega parkettpõrandaga tubades on konditsioneer, minibaar (lisatasu eest), seif, TV, telefon, WC/vannituba, vannitoatarbed, föön. Tasuta WiFi kogu hotellis.
www.vilabaleira.com

1399
/
1472
Hotell Enotel Magnòlia 

Majutus kahekohalises toas koos hommikusöökidega
Müüdud
0.8 km merest
2 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Saun
Õhtusöögid hotellis
105€
Merevaate ja rõduga toa lisatasu / hind toa kohta
120€
Ühekohalise majutuse lisatasu
250€
Soodustus lapsele 2-6 aastat (majutudes koos 2 vanemaga)
350€
Soodustus lapsele 7-12 aastat (majutudes koos 2 vanemaga)
200€
Soodustus kolmandale inimesele lisavoodil
100€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Väga hea asukohaga, värskelt renoveeritud, hotell Funchali kesklinnas peatänava vahetus läheduses, ent samas vaikses piirkonnas. Hotell asub kauni Quinta Magnólia pargi kõrval. Hotelli ümbruses on palju restorane ja poekesi ning ka ajaloolisesse keskusesse on vaid 1,4 km. Rannaäärsele kõnnipromenaadile on samuti 1,4 km (teises suunas), seal asub ka merevee-basseinidega ujumiskompleks Lido (tasuline sissepääs). Hotellil on päevitusalaga välibassein, mida ümbritseb efektne palmidega roheala. Selle kõrval asub spa-ala, kus on soojendusega sisebassein, eraldi privaatsem päevitusala, saunad ja jacuzzi (tasuta) ning tellida saab erinevaid spa-hoolitsusi (lisatasu eest). Hotellis on väike jõusaal. Hotell pakub väga head ja mitmekesist hommikusööki, hotellis on õhtusööki pakkuv restoran ning basseiniäärne baar Alma, mis pakub kogu päeva jooksul väiksemaid eineid, ning õhtuti on programm erinevate esinejatega. Klassikalise sisustusega standard klassi aiavaatega tubades on konditsioneer, minibaar, seif, TV, telefon, WC/vannituba, föön. Aiavaatega tubadel ei ole rõdu. Tasuta WiFi kogu hotellis.
www.enotel.pt

Reisi hind

Hind sisaldab:
 • lennupiletid Tallinn-Frankfurt-Funchal ja Funchal-Frankfurt-Tallinn (Lufthansa liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • majutus 6 ööd Funchalis valitud hotellis (2-in. toad); toitlustus vastavalt tellimusele;
 • eestikeelne reisiteenindus kogu reisi vältel, giidi/grupijuhi teenused.
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustus;
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel;
 • mereretk (kestvus 3h, kell 15:00-18:00) kas katamaraaniga 35 € (laps 5-12 a 17,50 €) või Santa Maria laevaga Madeira rannikul 40 € (laps 4-12 a 20 €)(väljasõit ilma reisisaatjata, tellitakse ja tasutakse reisi alguses grupijuhile);
 • džiibisafari 40 € (väljasõit ilma reisisaatjata, tellitakse ja tasutakse reisi alguses grupijuhile);
 • ekskursioon Levadamatk 29 € (ettetellimisel ja tasumisel);
 • ekskursioon Lääne ring 49 € (ettetellimisel ja tasumisel);
 • 3-käiguline lõunasöök Ida-Madiera ring eksursioonil 20 € (tellitakse ja tasutakse kohapeal);
 • 3-käiguline lõunasöök Lääne-Madeira ring ekskursioonil 20 € (tellitakse ja tasutakse kohapeal);
 • Kerge eine Quita Do Palheiro Ferreiro aias teemajas 22 € (tellitakse ja tasutakse kohapeal grupijuhile).
Reisi hind ei sisalda tasulisi sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • Quinta do Palheiro Ferreiro aed 10 €,  lapsed 15-17 a 6 €
 • Monte aed 15 €, alla 15 a tasuta
 • Jardim Botanico aed 7,50 €, lapsed 6-12 a 3 €
 • Veini degusteerimine Blandy veinikeldris 7 € (võimalusel)
 • Cabo Girão Skywalk vaateplatvormil 2 €
 • Tobogani puukelgusõit Montel 17,50 € (kahekesi kelgul, tasumine kelgusõidu alguses)
Ekskursioonide ja sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Viisa ja dokumendid

Madeirale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Lennuinfo Lufthansa liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 30x50x78 cm.  Kahepeale registreerides tohib kohver kaaluda kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml. 
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
 • Kui soovite Madeiral kaasa teha planeeritud levada matka või käia mõnel päeval iseseisvalt matkamas, siis soovitame kaasa võtta mugavad kinnised jalanõud ja tuulejaki!
 • Madeiral on kombeks jätta jootraha kohalikule giidile ja bussijuhile, samuti hotellide toateenindajale. Palume jootrahadeks arvestada 10-15 €. Restorani- ja taksoarvetele on kombeks lisada 10% jootraha.
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
  Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.

Oluline info

Pealinn: Funchal
Keel: Portugali keel. Madeiralastel on hea inglise keele tase.
Rahaühik: Euro
Jootraha: Teenindajatele jäetakse tavapäraselt 5%. Bussijuhtidele on kombeks jätta 1€ päeva eest.
Ilm: Ilm on Madeiral aastaringselt mõnusalt soe. Keskmine õhutemperatuur aprillis on umbes 19 kraadi ning ka vesi on tavapäraselt 18 kraadi. Kuna tegemist on saarega keset ookeani, mida tuntakse veel ka „igavese kevade“ saarena võib juhtuda, et sajab ka vihma.
Söök ja jook: Portugali köögist leiab kõike, alates salatitest ja suppidest kuni mereandide ja lihani välja! Kindlasti ei jää Teil Madeiral puhates maitsmata kuulus Caldo Verde supp, eriskummaline Espada kala ning imemaitsev Espetada liharoog. Uute maitsete otsijad saavad proovida grillitud sardiine, mis kindlasti on üks Portugali spetsialiteetidest. Elamusi jagub igale maitsele!
Tööpäev: Poed avatakse tavaliselt kell 9-10 hommikul ning suletakse kell 19 õhtul. Suuremad poed on avatud ka nädalavahetuseti.
Ajavahe: Madeira on Eestist kaks tundi taga.
Elekter: Portugalis kasutatakse meile tavapäraseid pistikuid, pinge 230V.
Vaktsineerimised: Kohustuslikke vaktsiine ei ole, kuid täpsema informatsiooni saamiseks palume pöörduda Merimetsa nakkushaigla reisimeditsiinikabinetti (tel 6598594) või perearsti poole.

Rahvusvaheline telefonikood: +351

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
27.04.2024 - 03.05.2024
Giid Heigo Sahk
 Hind al 1329
Ooteleht
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Portugal - Madeira - kultuuri- ja loodusreis paradiisi

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Kristin
Käisime Sardiinia Korsika reisil.Reis oli tore.Eraldi kiidaksin giid Triinu Borgat.Uskumatu-endiselt hea,lihtsalt parim.!!!Olen temaga mitmeid reise teinud,soovitan teda kōigile.Kristin
M
Mary ja Mart
Olime imetoredal Tai reisil 08.11- 20.11. Täname giid Mirjam Somelari vahvate seikluste ja suurepäraste teadmiste eest sellest imelisest maast. Soovime Mirjamile ja Germalo reisibüroole kõike head. Mary ja Mart