Portugali ringreis

Portugali ringreis

23.08.2022 - 30.08.2022
Giid Mirjam Somelar
 Hind al 999
Broneeri
Ookeanile avatud tuhandenäoline pealinn Lissabon, varjuline Sintra, suurte maadeavastuste kuldajastu hiilgusest jäänud magus-valus igatsus, fado-laul ja grillsardiinid, mineviku ja kaasaja pühamud, kuninglikud residentsid, ookeanirannad – kõike seda pakub reis Euroopa lääneserva Portugali.

Lugege Portugali kohta lähemalt siit >
Loe meie giidide kohta lähemalt siit >

Riiki saavad siseneda (esitada tuleb üks allolevatest dokumentidest):
* täielikult vaktsineeritud isikud, kes esitavad kehtiva ELi COVID digitõendi (vaktsineerimiskuuri lõpetamisest peab olema möödas vähemalt 14 ja mitte rohkem kui 270 päeva. Vaktsineerimistõendi pikendamiseks pärast 270 päeva möödumist vaktsineerimisest, peab olema tehtud tõhustusdoos. Vaktsineerituks loetakse ka isikud, kes on koroonaviiruse läbipõdenud ja saanud ühe vaktsiinidoosi, seejuures peab olema tõendil märgitud, et vaktsineerimiskuur on lõpetatud).
* viimase 180 päeva jooksul koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes tõendavad seda kehtiva ELi COVID digitõendiga;
* isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR testi, mis peab olema tehtud 72h jooksul enne pardaleasumist või antigeeni kiirtesti negatiivse tulemuse kohta, mis peab olema tehtud 24h jooksul enne pardaleasumist. Aktsepteeritakse antigeeniteste, mis on vastavad Terviseohutuse komitee nõuetele ning mida on testitud EL liikmesriikides.
Testinõuete kontrollimise kohustuse on Portugal pannud lennufirmale ning see kehtib ka Portugalist väljumiseks.
Lapsed: alla 12-aastased lapsed ei pea esitama eespool mainitud dokumente.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-LISSABON, LISSABONI LINNAEKSKURSIOON
Kogunemine kell 08:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis puhkereiside kassas (asub infoletist vasakul), kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 10:45-11:35 (lennunumber BT 312) ja Riia-Lissabon 12:50-15:25 (lennunumber BT 675). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi! 
Oleme saabunud Portugali pealinna. Lissabon on kui Euroopa uinuv kaunitar, kes peale 100-aastast uinakut on endalt tolmu raputanud ja kiirustab nüüd taas ballile. Elegants, salapära, kontrastsus ja naudingutele keskendumine on vaid mõned märksõnad, mis seda linna iseloomustavad. 
Suundume südalinna ning võtame ette jalutuskäigu: vaatame ringi linna peaväljakutel, kogeme linna ühe peatänava, Rua Augusta melu, uitame Alfama linnaosa käänulistel ja maalilistel tänavatel. Vaatame katedraali ning imetleme vaateid linna kohal kõrguvatelt platvormidelt. Vabal ajal on igaühel võimalus sõita Lissaboni sümboliks oleva vanaaegse kollase trammiga, imetleda südalinna katuseid Santa Justa lifti vaateplatvormilt või lihtsalt jalutada eri ajastutest pärit kvartalites. 
Majutume kahel järgneval ööl Lissabonis hotellis.  Majutus hotellis Roma*** või sarnases. 
 
2. päev LISSABON - SINTRA - CABO DA ROCA – LISSABON
Hommikusöök. Varjuline Sintra on olnud Portugali kuningate suveresidentsiks juba 14. sajandist alates. Selles aristokraatlikus linnakeses vaatame kahte paleed: võimsat rahvuspaleed, mis üllatab erinevatest ajastutest pärit arhitektuuri, imeilusate azulejode (maalitud ja glasuuritud keraamilised plaadid), uhke luigesaaliga, toreda legendiga harakasaaliga ning vägeva köögiga, mille korstnad kõrguvad kogu linna kohal. Pena palee on armastava abikaasa kingitus 19. sajandi Euroopa kauneimaks kuningannaks peetud Maria II-le, ning tulemus on ahhetama panev - Pena paleest on inspiratsiooni saanud nii Sintras suvitamas käinud muinasjutukirjanik Hans Christian Andresen kui ka Walt Disney. Sintras soovitame kindlasti maitsta ka kohalikke kohupiimaküpsetisi queijadasid ja imetleda pika traditsiooniga käsitsi maalitud keraamikat.
Käime ära paigas, “kus lõppeb maa ja algab meri” ehk Mandri-Euroopa kõige läänepoolsemas punktis – Cabo da Rocas. Peatume 140 meetri kõrgusel kaljul asuva majaka juures ning naudime vaadet ookeanile. 
Tagasi Lissabonis, külastame Belémi linnaosa, kust algasid omaaegsed maadeavastusretked. Näeme Portugalile iseloomuliku arhitektuuristiili manuelismi pärleid - Belémi torni ja "pipramaksu" eest ehitatud võimsat Hieronümose kloostrit, kus asuvad ka kuulsa meresõitja Vasco da Gama ja portugallaste rahvuseepose "Lusiaadid" autori Luís de Camõesi hauad. Vaatame ka maadeavastajate monumenti, kuhu on raiutud portugallaste tähtsamate meresõitude võtmefiguurid.
 Õhtul läheme soovijatega fado-restorani Alfamas - piirkonnas, kus nüüdseks UNESCO suulise pärandi nimekirja kantud fado 19. sajandil alguse sai ning kus tänasel päevalgi on lugematu arv fado-majasid, mille igast avatud uksest ja aknast kostub laulu. Fado on Portugali rahvalik muusikastiil, nukker ballaaditaoline laul, mida saadetakse klassikalisel Hispaania kitarril ja 12-keelsel Portugali kitarril, vahel harvem ka viiulil. Nimetus tuleneb ladinakeelsest sõnast fatum – saatus. Laulude teemaks on tihti nostalgia, õnnetu armastus ja traagiline saatus. Kuulame meiegi neid kauneid meloodiaid elukogenud fadistade esituses ning maitseme Portugali rahvusroogi caldo verdet ja bacalhaud. 

3. päev TOMAR – COIMBRA  - PORTO PIIRKOND 
Hommikusöök. Lahkume Lissabonist ning sõidame Tomari, kus külastame templirüütlite salapärast lossi. Mäetipus asuv vägev kindlusklooster oli esmalt Portugali Templirüütlite Ordu, peale viimase laialisaatmist aga Kristuse Ordu peakorter. Eri ajastutel ehitatud-täiendatud hoone on uhke, sünge, salapärane ja sedavõrd labürintjas, et hetketi näib, et iga koridor ja trepp viib vaid järjekordse katuseterrassi või sisehoovini.  
Järgnevalt sõidame tuntud ülikoolilinna Coimbrasse, mida varjamatu uhkusega nimetatakse Portugali Oxfordiks. Kunagi Portugali pealinnaks olnud Coimbras on nii väärikat ajalugu kui ka ülikoolilinnale tüüpilist nooruslikku energiat. Kogu linn jutustab 1290. aastal asutatud Coimbra ülikooli kirjudest, väärikatest ja metsikutest traditsioonidest. Muide, kuulu põhjal sai J. K. Rowling just Coimbra tudengite vormirõivaist inspiratsiooni Sigatüüka koolivormiks. Näeme ülikooli peahoonet koos legendaarse kellatorniga, 12. sajandist pärit katedraali, käänuliste tänavatega vanalinna ning elegantset all-linna.
Majutus Porto piirkonnas Moreira da Maias hotellis Oporto**** või sarnane kahel järgneval ööl.    

4. päev PORTO 
Hommikusöök. Ajalooline Porto on andnud Portugalile esimese poole riigi nimest. Aga mitte ainult. Portugalis on käibel ütlus: Lissabon uhkustab, Coimbra laulab, Braga palvetab ja Porto töötab. Porto on tõepoolest töökas, energiline, jõuline ja äärmiselt uhke oma traditsioonide üle. Porto linnapildis näeb nii keskaegseid jumalakodasid, möödunud sajandivahetusest pärit art decod kui ka kaasaegse arhitektuuri pärle. Siin on kunsti ja muusikat, religioossust ja ärivaistu, boheemlust ja jõukust. Alustame oma päeva jõekruiisiga vanal purjekal, millega kunagi transporditi suuri veinivaate. Vaated, mis avanevad Douro jõelt viiele Porto sillale ning kaldapealsetele, on võrratud. Sandemani veinikeldris õpime, kuidas valmistatakse kuulsat portveini. Võimalus degusteerida ja soovi korral ka kaasa osta. Külastame Börsihoonet, mille muljetavaldav sisekujundus on äripartnereid portolaste jõukuses veennud juba 19. sajandi lõpust alates. Vaatame barokset, rohke kullaga kaunistatud Franciscuse kirikut.Vabal ajal soovitame ringi uudistada elust kihaval Duoro jõe kaldapealsel Ribeiral ning uhkete azulejodega kaunistatud vanas raudteejaamas.

5. päev  QUINTA DA AVELEDA - DOURO JÕE ORG - AVEIRO - PENICHE
Hommikusöök.  Külastame maalilist veinimõisa Quinta da Aveledat. Siin, viinamarjaväljade keskel, saab kogeda tõelist rahu. Esmalt imetleme mõisa parki, kus on nii õiteilu kui salapärast lokkavat metsikust. Näeme korgitammesid ning mitmesaja-aastaseid eukalüpte. Siin-seal on purskkaevud, tiigikesed, romantilised aiamajad. Seejärel degusteerime mõisas valmistatavaid veine, nende seas ka vinho verdet, kerget, kihisevat ja noort “rohelist veini”, mille kõrvale pakutakse ka kohalikke juuste.
Teel ookeani äärde läbime Douro jõe oru ja imetleme vaateid sellele majesteetlikule jõele.
Külastame kanalite kallastel asuvat maalilist Aveiro, mis on senini üheks Portugali soolatootmise keskuseks. Siit leiab elegantseid värviliste azulejodega kaetud maju ja kirjuks värvitud lamedapõhjalisi kanalipaate. Teeme kohvipausi kanaliäärses kohvikus, kus maitseme Aveiro kuulsaid munakollasetäidisega küpsiseid – Ovos Moleseid.  Aveirost sõidame Costa Nova suvituspiirkonda, et imetleme vahvaid triibulisi suvitusmajasid, mis on inspireeritud kunagistest kalurihüttidest.
Õhtul jõuame mereäärsesse kuurortlinna Peniche. Majutus hotellis kolmel järgneval ööl Peniches hotellis Star Inn*** või sarnane.

6. päev   ALCOBAÇA – OBIDOS -PENICHE
Hommikusöök. Vaba hommikupoolik rannas.
Pärastlõunal külastame võimsat Jumalaema kloostrit Alcobaças, kus hiilgeaegadel elas 999 munka ning jumalateenistused toimusid ööpäevaringselt. Kloostrisse on maetud ka Portugali tuntuima armastusloo kangelased kuningas Pedro I ja tema julmalt tapetud armastatu Inês de Castro.
Sõidame Portugali kõige maalilisemaks väikelinnaks peetud Óbidosse, mille keskaegne linnamüür peidab kitsaid tänavaid, varjulisi väljakuid ja erakordse atmosfääriga pisikesi kohvikuid. Imetleme linna ja jalutame mööda valgekslubjatud majadega ääristatud tänavakesi. Miks mitte just siin – hurmavas keskaegses linnakeses, mille 13. sajandil sai kuninganna Isabel endale ekstravagantse pulmakingitusena – proovida kuulsat kirsilikööri ginjat? Kõige paremini maitseb see šokolaadist valmistatud pitsist rüübatuna.
puhkepaigaks ka Avizi dünastia rajanud kuningas João I-le, tema inglasest naisele Philippale ning nende viiele pojale, kellest kuulsaim on kindlasti Henri Meresõitja.

7. päev   FATIMA – BATALHA - NAZARE  
Hommikusöök.  
Sõidame Fátimasse, mis on katoliikliku maailma üks tähtsaimaid palverännakute sihtpunkte - usutakse, et just siin oli Jumalaema viimane suur ilmutus, kui ta 1917. aastal ilmutas end kuue järjestikuse kuu 13. kuupäeval, esmalt vaid kolmele karjuslapsele, viimaks, 13. oktoobril, aga juba 70 000 inimesele.
Sõidame imetlema suursugust Batalha kloostrit, mis püstitati mälestamaks võitu kastiillaste üle 1385. aasta Aljubarrota lahingus. Kloostri püstitajate soov midagi enneolematult võimast luua oli sedavõrd suur, et seninägematult kõrgeid võlve saadeti kokkuvarisemise hirmus ehitama eluaegset karistust kandvad vangid. Gootikat, manuelismi ja renessanssi kombineeriv klooster on viimaseks
Pärastlõunal pakub tõelise naudingu jalutuskäik Nazaré rannakuurordi promenaadil vaadates kirevaid paate ja värvikaid kalurinaisi oma vahvate ülestikku kantavate seelikutega. Võimalus nautida rannamõnusid Nazaré rannas ja nautida kohalikke mereande.   

8. päev LISSABON, LEND LISSABON-RIIA-TALLINN
Hommikusöök. Sõidame Lissaboni ja tutvume Tejo jõe kaldal piirkonnaga, mis sai uue elu 1998. aastal toimunud EXPO tarvis. Praegu Rahvuste Pargi (Parque das Nações) nime kandev ala on kohalike seas populaarne vaba aja veetmise piirkond – siin asuvad näiteks Euroopa suurim okeanaarium, teaduskeskus, rohkelt moodsat arhitektuuri, võluvad pargikesed ja restoranid, hiiglaslik kaubanduskeskus. Just siin peeti ka 2018. aasta Eurovisioon.
Suundume lennujaama. Lend Lissabon-Riia-Tallinn kell 16:10-22:30 ja 23:15-00:05 (lennunumbrid BT 676  ja 361). 

Reisi hind

999 €* / 1051 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
 

Hind sisaldab:
 • Lennupilet liinilendudele Tallinn-Riia-Lissabon-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud, lennugraafik seisuga 18.05.22 )
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Majutus vastavalt programmile hotellides***/**** koos hommikusöökidega
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus 250 €
 • Tervisekindlustus  €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Palacio Nacional Sintras 10 €; 8 € al. 65 a ja alla 18 a, alla 6 a tasuta
 • Palacio Pena Sintras 14 €; 12,50 € 6-17 a, 12,50 €, alla 6 a tasuta 
 • Sintra kohalik buss 6,90 € 
 • Fado õhtu koos õhtusöögiga 37 €
 • Templiordu rüütlite klooster Tomaris 6 €, 3 € al. 65 a
 • Batalha klooster 6 €, 3 € al. 65 a
 • Alcobaca klooster 6 €, 3 € al. 65 a
 • Püha Frantsiskuse kirik Portos 4 €
 • Börsihoone külastus 8 €/ 6 €
 • Sandemani veinikelder 10 €
 • Laevasõit Douro jõel  10 €
 • Quinta da Aveleda külastus ja degustatsioon 8 €
 • Püha Frantsiskuse kirik Portos 6 €/5 € al 65 a 
Piletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Lennuinfo Air Baltic liinilendudel
Äraantav pagas:
Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas:
Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul:
Lisatasu eest pardamenüü alusel

Portugalis pakutakse enamasti kontinentaalset hommikusööki, st kohv/tee, mahl, saiake, juust, moos.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Portugali reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Riiki võib siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
23.08.2022 - 30.08.2022
Giid Mirjam Somelar
 Hind al 999
Broneeri
Giid
Mirjam Somelar
Mirjami lemmiksihtpunktideks Euroopas on kaks Atlandi-äärset maad: müstiline Island oma lummavate maastike ja unikaalse kultuuripärandiga ning Portugal oma keerdkäikuderohke ajaloo ja kiirelt areneva tänapäevaga...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

P
Pilvi
Oleme Teile väga tänulikud kõikide unustamatute reisielamuste eest ja soovime jätkata ka järgmisel aastal. Olen Teie bürooga reisinud alates 2000. aastast ja reisin kuni tervist jätkub. Loodan, et elame üle need rasked ajad ja huvitavad reisid seisavad jälle ees.
K
Kaja
Suur tänu väga huvitava Islandi reisi eest! Suured tänud veel kord Triinu Borgale ja Askur Alasele! Jään ootama jälle uusi reisi pakkumisi! Kõige paremat!