Prantsuse Riviera - Taevasinine rannik

Prantsuse Riviera - Taevasinine rannik

26.08.20 - 02.09.20
 
Eelbroneering
Côte d’Azur ehk Taevasinine rannik – Prantsuse Riviera on maailma kõige külastatavama regiooni süda. Siin on aastas üle kolmesaja päeva päikest, korraga kohtad ajalugu ja tänapäeva, Prantsusmaad ja Itaaliat, merd ja mägesid, Vahemere värve ja varje, kultuurisündmusi ja linnamelu.
Sõnad Cannes ja Monaco viivad mõtted filmitähtedele ja miljonäridele, kuid tegevust leidub siin kõigile vaatamata reisikassa suurusele. Nizza keskne asukoht annab võimaluse tutvuda kogu piirkonna erinevate külgedega - kunsti, kokakunsti, looduse ja kultuuriüritustega. Nizza lausa õhkab elurõõmu, värve, lõhnasid ja maitseid. Teil on võimalus välja valida parim pakutavast ja ühendada päikesenautimine, kultuur, sisseostud, gastronoomia, veinid ja lõõgastumine. 

reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!
 

1. päev LEND TALLINN-NIZZA
Kogunemine kell 16:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Nizza kell 18:35-21:00 (kohalikud kellaajad, lennugraafik täpsustamisel). Palun kontrollige väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
Tere tulemast Côte d’Azuri ehk Taevasinise ranniku pealinna Nizzasse – valguse ja lillede linna. Majutus seitsmel järgneval ööl hotellis (hotellivalik reisiprogrammi lõpus).
 
2. päev NIZZA LINNAEKSKURSIOON
Hommikusöök hotellis. Teeme esmatutvuse Nizzaga. Meie tee linna viib meid mööda legendaarset Inglaste promenaadi, mida palistavad palmid ja kaunid vaated Inglite lahele. Näeme kuulsat Negresco hotelli, kaunist Nizza Ajaloo- ja Kunstimuuseumi paleed. Põikame sisse turuplatsile cours saleya’le. Jalutame linna peaväljakul ja armsas vanalinnas, tõuseme lossimäele, kust avaneb kaunis vaade Inglaste promenaadile, sadamale ja vanalinnale. Sõidame kesklinnast veidi eemale Cimiez` mäele, teeme jalutuskäigu oliivipuude salus kus näeme vana-rooma aegseid varemeid, imetleme frantsiskaanlaste kloostri iluaeda, astume korraks sisse ka kirikusse. Soovijatel võimalus külastada Mark Chagalli muuseumi, kus eksponeeritakse töid, mis ta pärandas Prantsusmaale – oma teisele kodumaale. Vaba aeg Nizza vanalinnas. Tegevust jätkub siin igale maitsele ja soovile, näiteks võimalus külastada tuntud Prantsuse kunstnike muuseume, kaunite kunstide muuseumi või kaasaegse kunsti muuseumi.
 
3. päev VABA PÄEV VÕI EKSKURSIOON EZE – MONACO (lisatasu eest)
Hommikusöök hotellis. Ekskursioon parfüümide linna Eze’i. Parfümeeriast on saanud tänaseks piirkonna üks tähtsamaid majandusharusid. Siin on ka paljude parfümeeriafirmade külastuskeskusi. Külastame huvitavat parfüümimuuseumi ning siin on võimalus lõhnasid ka kaasa osta. Päeva teise poole veedame kuulsas Monacos, kus umbes 30000 elanikku elavad kahel ruutkilomeetril. Kogu riik ise elatub aga pangandusest, kasiinost ja turismist. Vaatame Printsipaleed ja külastame Okeanograafia muuseumi. Õhtul on igaühel võimalik õnne proovida maailmakuulsas Monte Carlo kasiinos. Soovijad võivad nautida Monaco luksuslikku miljööd ka kohvikus Cafè de Paris.
 
4. päev CANNES – VALLAURIS – ANTIBES
Hommikusöök hotellis. Täna teeme väljasõidu kuulsasse festivalilinna Cannes’i, mille tähelend sai alguse 1950ndate lõpus kui ühel filmifestivalil kohtusid prints Rainier III ja Grace Kelly. Uudis armuloost oli ennekuulmatu ning ülemaailmsest tähelepanust oskas kasu lõigata nii paik, kus armulugu alguse oli saanud kui ka filmifestival. Jalutame luksusjahtide sadamas ja aktiivsel Croisette’i bulvaril. Festivalide- ja Kongressidepalee juures on igaühel võimalus võrrelda maailmakuulsate staaride käejälgi enda omadega. Puhkame Cannes’i rannas. Külastame ka Picassoga seotud linnasid, sest peale teist maailmasõda otsustas Picasso end just sellel rannikul ankrusse seada. Vallauris’ on mõnus jalutada väikestel romantilistel tänavatel ning miks mitte ka keraamikaturul või peatänaval Clemenceau avenüül, kus leidub enneolematu arv keraamikapoode. Tegemist on ju piirkonnaga, kus valmistati keraamikat juba Rooma ajastul. Teine Picassoga seotud linn on juba 4. sajandil eKr asutatud Antibes. Kunagi Grimaldidele kuulunud kindluses ning hiljem Picasso stuudios asub täna suurepärane Picasso muuseum, kus lisaks tema töödele leiab ka Jean Cocteau, Joan Miro ja Max Ernsti teoseid. Samuti on siin armas vanalinn, kaunis jahisadam ning palju häid restorane.  
 
5. päev SAINT TROPEZ – GASSIN
Hommikusöök hotellis. Tänase ekskursioonipäeva alustuseks külastame veinimõisa, kus degusteerime Provence’i veine ja tutvume siinse veinitootmise eripäradega. 
Seejärel külastame juba müüdiks kujunenud Saint Tropez linna, kus täna keerleb elu põhiliselt küll promenaadidel ümber jahisadama. Teeme väikese jalutuskäigu vanalinnas, soovijad saavad külastada siinseid kunstigaleriisid, sh. ka endises kabelis tegutsevat Le musée de l’Annonciade’i, mis on saanud hinnangu kui "parim väikestest muuseumitest Prantsusmaal" ja kus eksponeeritud Saint-Tropez’ga seotud olnud impressionistide tõid, Pierre Bonnard, Henri Matisse, Paul Signac jt. Just kunstnike eestvedamisel sai vaiksest väiksest kalurikülast avangardlike loomeinimeste meelispaik. Linnale üleilmalise kuulsuse tõi aga film „Ja Jumal lõi naise“, mis filmiti siin 1956. aastal Brigitte Bardot’ga peaosas, kes ise siia peagi ka elama kolis. Vaba aeg puhkuseks siinsel väikesel liivarannal, lõunatamiseks või hoopis istumiseks jahisadama äärde terrassile, et ise kohvi nautides takseerida promeneerivaid inimesi - sellest on saanud tänaste linnakülastajate põhitegevus. Sõidame poolsaare keskosas veidi kõrgemal asuvasse Gassini külakesse, kust saame imetleda kauneid vaateid ümbritsevale ning nautida siinset rahulikku õhkkonda. Gassin kuulub Prantsusmaa kaunimate külade nimistusse, pakkudes oma kitsaste eritasandiliste tänavate, väikeste väravate ja terrassidega mineviku hõngu. Paar käsitööpoodi, kunstigalerii, mõned kohvikud ja restoranid on sulandunud kenasti siinsesse keskaegsesse miljöösse.
 
6.  päev VABA PÄEV NIZZAS
Hommikusöök hotellis.  Vaba päev puhkuseks Nizzas.

7. päev VILLEFRANCHE SUR MER – FERRAT POOLSAAR – MENTON
Hommikusöök hotellis.  Uudistame Villefranche-sur-Meri linna. Sõidame Ferrat’ väikesele poolsaarele, kus vaatame Ephrussi de Rotschild’i villat ja parki. Seda peetakse üheks kauneimaks Prantsuse Riviera palazzoks ning Villefranche’i lahele avanevast kauni vaatega aiast leiame nii muusikalised purskkaevud, väikesed tiigid kui ka eksootilised taimed. Seejärel aga suundume ühte lummavasse, suurepärase rannaga Provence linnakesse nimega Menton. Menton on oma sooja mikrokliimaga sidrunikasvatuse piirkonna südameks ning sidrun on ka linna sümboliks.
 
8. päev GRASSE – GOURDON – ST PAUL DU VENCE, LEND NIZZA-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Külastame parfüümide linna Grasse’i, mis juba roomlaste ajal sai kuulsaks pargitud nahkade ja õli poolest. Esmalt selleks, et nahka ja nahast tooteid lõhnastada ning hiljem selleks, et aristokraat ennast lõhnastada saaks, hakkas siin arenema ka kuulus Prantsuse parfümeeriatööstus. Edasi sõidame Gourdoni mägikülla, kus on võimalik heita pilk linnulennult kogu rannikule. Siin, 758 m kõrgusel, on mõne kvartali jagu maju kinni hoidmas kaljunukist Hundikuristiku, Gorges du Loup, sügava kanjoni kohal.  Sõidame müüriga ümbritsetud St. Paul du Vence’i linnakesse. Jalutame vanalinnas, kus võite leida suisa 64 kunstipoodi ja -galeriid. Siin elas ja töötas Marc Chagall, legendaarses restoranis „Kuldtuvi“ pidas oma pulmad Yves Montand. Külastame Matisse’i poolt kaunistatud kabelit. 
Transfeer lennujaama. Lend Nizza-Tallinn kell 21:40-01:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT698). Kuupäevaliselt saabub lend Tallinnasse 03. septembril!

Majutus

Reisi hind

2020. aasta hind täpsustamisel

Hind sisaldab
 • Lennupiletid lendudele Tallinn-Nizza-Tallinn (Nordica liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Majutus seitsmel ööl vastavalt valitud hotellile (2-in. toad), 7 hommikusööki
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused
 
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ekskursioon Eze-Monaco 59 € (ettetellimisel ja tasumisel)
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Chagalli muuseum (Nizza) 8 € (individuaalhind), 6,50 € (grupihind, al 10 in), alla 26 a tasuta (+2 € näituse tasu)
 • Ephrussi de Rotschild’ villa 12 € (grupipilet)
 • Chapelle de Rosiere 6 € (grupihind)
 • Picasso muuseum Antibes 8 € / 6 € (tudengid ja üle 65a)
 • Monaco Printsi palee 8 € (individuaalhind), 6 € (grupihind) / 4 € (tudengid ja 8-14a)
 • Okeanograafia muuseum 16 €, lapsed 13-18a 12 €, 4-12a 8 €
 • Monte Carlo kasiino 10 €
 • Veini degusteerimine 12 €
 • Nizza Mamac muuseum 10  €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

viisa ja dokumendid

Prantsusmaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

lisainfo

Oluline teada
Prantsusmaal pakutakse kontinentaalset hommikusööki, st kohv/tee, mahl, saiake, moos.
Monte Carlo kasiinos kehtivad piirangud vanusele ja riietusele!
Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele kuni kl 11:00. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
 
Äraantav pagas ja käsipagas lendudel:
Lennukis on lubatud äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg, mille kolm mõõdet ei ületa 158 cm. Lennuki salongi tohib kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille kaal ei tohi ületada 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus ei tohi ületada mõõtmeid 55x40x23 cm. 
Toitlustus lennul:
Lisatasu eest pardamenüü alusel. Tasuta pakutakse vett, kohvi ja teed.
Soovi korral on võimalus ka toidud enne reisi ette tellida lennukompanii Nordica kaudu internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 36 tundi enne väljalendu Nordica kodulehelt telli siin->. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Palume Teil  voucher välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

26.08.20 - 02.09.20
 
Eelbroneering

Vaata reisimarsruuti

 • Prantsuse Riviera - Taevasinine rannik

Vaata reisist pilte