Prantsusmaa - Provence

Prantsusmaa - Provence

01.09.2024 - 08.09.2024
 
Eelbroneering
Provence on kimbuke värvidest ja lõhnadest, millele on lisatud häid maitseid ning pintsliga valgust, varju ning rohkelt päikesepaistet. Lõhnu ja maitseid on nii palju, et igaüks saab luua oma potpourri kõige imepärasematest kombinatsioonidest, mille sarnast mujal ei leidu. Küüslauguga vürtsitatud prantsuse keel või trubaduuride poolt taevani ülistatud provansaali keel, lavendliväljad, oliivisalud, melonid ja loendamatud ürdisegud ning fleur de sel, Camargue´i gardiansid ja Luberoni lambakarjused, provansaali road ja vein ning iganädalased turud. Tsikaadide siristamine ürdipõõsas, ennelõunane apéro aniisimaitselist pastis’i koos kausitäie oliividega ja õhtune austrigurmee merekaldal, on midagi sellist, mis ikka ja jälle provansaali uneilmasse tagasi toob. Provence’i kõrval hõlmab reis ka mitmeid huvitavaid Languedoci vaatamisväärsusi. Meie programmis on kõik suurepäraselt ühendatud- rannapuhkus koos kultuuriga.

Lugege giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev OTSELEND TALLINN-NIZZA, AIX EN PROVENCE
Kogunemine kell 04:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Nizza kell 07:10-09:35 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT865). Palume kontrollida väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
Sõidame kunagisse roomlaste asulasse Aquae Sextiasse, mis tekkis allikate kohale. Tänane Aix en Provence sümboliseerib Provence’i head elu - värvilised turud, purskkaevud, hubased kohvikud. Iseloomulik õhustik muudab linna ühtemoodi populaarseks elupaigaks nii Marseille’ rikastele ja kui ka üliõpilastele. 19. sajandil oli Aix elupaigaks kahele kuulsale prantslasele - Paul Cezannele ja tema kirjanikust sõbrale Emile Zolale. Jalutuskäigu jooksul näeme linna peamisi vaatamisväärsusi – raekoda, kellatorn ja katedraal.
Languedoci ja Provence’i piiril asuvas kuurortlinnas La Grande-Mottes ja sealses piirkonnas on kaunid liivarannad, rohelised pargialad, suur jahisadam ning merekarpidest, püramiididest ning provansaali stiilist inspireeritud arhitektuur. Loomulikult on siin rannapromenaad koos väikeste hubaste kohvikute ja restoranidega.
Majutus seitsmel ööl Provence’is vahemereäärses kuurortlinnas, valitud hotellis (hotellivalik reisiprogrammi lõpus).

2. päev CAMARGUE: RIISIKUNINGANNA JA SOOLANE SUUTÄIS
Prantsusmaa Metsikuks Lääneks kutsutud Camargue on Rhône’i jõe suudmeala, kus leidub nii liivaluiteid, märgalasid ja soolajärvi kui ka flamingosid, valgeid hobuseid ja musti härgi härjavõitluse tarbeks. Valgetel hobustel ratsutavad Camargue´i gardiansid, kohalikud kauboid, kes esialgu elasid õlgedest cabanes’teks kutsutud onnides, etendavad siiani olulist osa vanade tavade säilitamises. Unikaalse floora ja fauna poolest tuntud paik on ühtlasi kogu Prantsusmaa kuulsaim riisikasvatus- ja soolatootmispiirkond. Camargues, Prantsusmaa soolakeldris, kuhjatakse „mere valge kuld“ kõrgeteks säravatakse kristallküngasteks, mida kutsutakse camelles ja mis juba kaugelt silma hakkavad, olles ühtlasi ka piirkonna maamärgiks. Külastame meiegi gurmeesoola tõelist sünnipaika Salins D’Aigues Mortes´i, kus soola ekstraheerimise menetlus on aegade jooksul üsna vähe muutunud. Soolakuhjade vahel sõites ja jalutades saab selgeks, et soola teral ja maitsel on oma hierarhia ning miks soolapannide pärliks on just fleur de sel- soolalill. Seejärel teeme jalutuskäigu kõrgete müüridega ümbritsetud keskaegse linnapildi säilitanud Aigues Mortes’ linnakeses ning sõidame edasi mustlaste palverännupaigana tuntud armsasse mereäärsesse liivarandadega ümbritsetud Saintes Maries de la Mer’i, mis on oma nime saanud laevahukus randa uhutud pühade Maarjate järgi. Soovijatega läheme laevasõidule, et imetleda Camargue´i rannikut ja unikaalset märgala.

 
3. päev IMPRESSIOON: KULDKOLLANE OLIIVÕLI, LILLA LAVENDEL JA OOKRIKARVA ROUSSILLON
Postkaartidelt tuttavad kindluskülad villes pèrches on Provence´i mägisem pool. Eemal künkal kõrguv kivikatuste kogum, päikesest pleekunud heledad paekivist müürid ja taevapoole kõrguv kirikutorn ümbritsetud viinamarjaistanduste vaibast, selline ongi rustikaalne Provence. Üks taolisi mägikülasid Gordes on järjekordne romantiline Provence’i kindluslinn, mis on kuulsust kogunud Peter Mayle´i romaani järgi tehtud filmi Hea Aasta tõttu. Külastame oliivõli pressikoda, et degusteerida kohaliku istanduse kuldkollast oliivõli ja tapenade’i ehk provansaali „musta võid“ ning uurida viljade teekonda oliivist õliks. Piirkonnale iseloomulikke oliivikarva maastikke ilmestavad, olenevalt muidugi aastaajast, erklillad lavendlipõllud. Ilma lavendli ja lavandiinita oleks tänapäeva parfüümitööstust raske ette kujutada ning neid imepäraseid taimi kasutatakse alates seepides kuni jäätiseni. Külastame lavendli muuseumit, et tutvuda lavendlitööstuse köögipoolega ja hingata sisse sõõm ehedat kontsentraati, mis pea selgeks lööb ega lase reisimälestusi unustustehõlma vajuda. Seejärel sõidame Luberoni mägedesse, kust avanevad kaunid vaateid ookrikarva kaljudele, mille legendi kohaselt olevat punaseks värvinud võitluses langenud sõnakuulmatute inglite veri. Roussillon ongi kõige tuntum ja külastatuim ookri leiukoht, kust siiani saadakse pigmenti kunstitarvete ja isegi kosmeetikatööstuse tarbeks.
  
4. päev VABA PÄEV VÕI
TEMA EKSTSELLENTSID: AVIGNON - CHATEAUNEUF DU PAPE - LES BAUX 
Vaba päev rannas. Soovijatele päevane ekskursioon (lisatasu eest). Sõidame kindlusmüüridega ümbritsetud Avignoni linna, mis on olnud seitsme paavsti ja kahe vastupaavsti residentsiks. Avignoni vangipõlveks nimetatud perioodil ehitati tagasihoidlik piiskopiresidents ümber suurejooneliseks paleeks. Vaatamegi linnapildis domineerivat Palais des Papes’i ehk paavstilossi, mis oma kümne torniga jätab siiani vallutamatu kindluse mulje. Kunagises paavsti hiilguse ja intriigide linnas on muudki huvitavat nagu näiteks laulusõnadest tuntud Avignoni kivisild ja rohkelt kunstigaleriisid, kohvikuid ning poode. Paavstid jõudsid lisaks Avignoni paleele oma siinoleku ajal ehitada lähikonda suveresidentsi, mis kandis nime Chateauneuf. Tänapäeval seisab see varemetes, kuid sellele vaatamata toodetakse siinses piirkonnas tänini Côte du Rhône’i parimaid veine. Paavstide liigset veiniarmastust ei jätnud omal ajal mainimata ka Avignoni õukonda külastanud luuletaja Petrarca, kuid see ei kahanda tänapäeval selles kaunis maalilises kantsis toodetud veinide väärtust. Degusteerime meiegi kohaliku piirkonna veini, et lisaks tavapäraselt pakutavale suvisele roséle oma maitseelamusi rikastada. Seejärel sõidame Les Baux de Provence’i kindluslinna, mis asub kõrgel kaljul ja linna nimi Li Bais, tähendabki provansaali keeles kaljut. Õukondlikku kantsi ülistati ka rändavate trubaduuride luules ja siinsed valitsejad pidasid end Jeesuse sündi kuulutanud tarkade järeltulijateks. Hiljem paavstidele ja kuningale vastuhakanud protestantide varjupaik hävitati küll ususõdades, kuid kindlusmüürid, kivist kabelid ja munakivisillutistega tänavad on siiani säilinud. 
  
5. päev LE PETIT MARSEILLAIS, KRAHV MONTE CRISTO JA PAAVSTI NINASARVIK
Sõidame Prantsusmaa ühte vanimasse ja ühtlasi ka suurimasse sadamalinna, multikultuursesse Marseille’sse. Vaatame Marseille´i linnapanoraami Jumalaema kiriku juurest. Jalutame vana sadama piirkonnas, kuhu kunagi Massilia asutanud kreeklased randusid ja kus tänapäevalgi on jahi- ja mootorpaadisadam ning tegutseb igahommikune vilgas kalaturg. Marseille´s avaneb võimalus proovida hautiselaadset, ja ehk kuulsaimat kalasuppi, bouillabaisse’i, või külastada La maison de Pastis’, et teada saada, kuidas maitsevad sirop de menthe, perroquet ja tomate. Soovijatega võtame ette laevasõidu Ifi kindlusesaarele, mis asub sadamast paari kilomeetri kaugusel ja kus Alexander Dumas’ romaanikangelane krahv Monte Cristo vangistuses viibis ning kuningas François I paavstile kingituseks mõeldud ninasarvikut kohtas. Peale laevasõitu sõidame Cassis’ väikelinna, mis näeb välja kui piltpostkaart ja pole kaotanud oma algupärast kaluriküla võlu, inspireerides sellega ka mitmeid maalikunstnikke nagu Signac ja Dufy. Cassis’ piirkond on tuntud ka oma kuivade valgete veinide poolest, mida kaldapealsetes kohvikutes ja söögikohtades mereandide kõrvale pakutakse.
  
6. päev ARLES - VAN GOGH JA PÄEVALILLED - NÎMES - PONT DU GARD
Arles on kuulus oma Rooma aegsete mälestiste poolest, kuid veelgi kuulsamad on tõelised provanslased ja arlitarid, kellest oma „Veskikirjades“ on kirjutanud Alphonse Daudet ja Georges Bizet komponeerinud samanimelise muusikalise draama. Paljude jaoks ongi just Arles il vrai Provence ja isegi Caesar pidas seda Rooma Gallia linnadest tähtsamaiks. Näeme väga hästi säilinud amfiteatrit ning rohkelt detaile ja varemeid, mis viitavad kunagisele seotusele Vana Roomaga. Linnaga seostub kahtlemata ka postimpressionist Vincent Van Gogh, kes tuli siia „erilist valgust” otsima ja just see periood kujunes kunstniku jaoks kõige viljakamaks. Kuigi maja, kus ta elas, ei ole enam alles, on siiski mitmeid paiku, mida kunstnik maalinud on, ja olgu siis oliivipuudega kaetud väljad, päevalillepõllud või Tarasconi viiv tee, kõikjalt peegelduvad vastu just Van Goghi maalidelt tuttavad värvide- ja valgusemängud, mida Provence´i eriline lummav valgus tekitab.  Külastame Nîmes’i, kus on kaunilt ühendatud roomlaste aegsed ehitised kaasaegse arhitektuuriga. Ekskursiooni käigus näeme hästi säilinud Rooma areeni ja templit. Tagasiteel vaatame kuulsat paarituhande aasta vanust akvedukti nimega Pont du Gard, mis annab suurepärase ettekujutuse roomlaste ehituskunstist ning mida peetakse üheks kõige paremini säilinud Roomaaegseks ehitiseks kogu Gallias.
 
7. päev AUSTRID JA VEIN - PRANTSUSEPÄRANE GURMEEUNELM
Hommikupoolikul puhkus rannas. Pealelõunal külastame 12. sajandist pärinevat Valmagne kloostri varemeid, mis on ümbritsetud taastatud kaunist keskaegsest aiast. Soovijatele veini degusteerimine. Seejärel sõidame Languedoci piirkonnas asuvale Sète’i maakitsusele, mida sageli nimetatakse Languedoci Veneetsiaks. Sadamalinnas Sète’is on palju kanaleid ning erinevatel tasanditel asuvad linnaosad Quartier bas ja Quartier haut. Sète on tuntud austri- ja rannakarbi kasvatuspiirkond ja pakub ka nõudlikumale toidunautlejale väga head valikut erinevatest mereandidest, mida kroonivad loomulikult austrid, mida tasuks kindlasti ära proovida. Tõeline gurmeeõhtusöök mereandidest koos kohaliku veiniga Sète’i kanalite kaldal (lisatasu eest).

8. päev OTSELEND NIZZA-TALLINN
Aeg suunduda lennujaama.
Lend Nizza-Tallinn kell 10:15-14:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT866).

Majutus ja hinnad

819
/
862
Apartmentmaja Residence Residéal 

Majutus kaheses stuudios toitlustuseta
Eelbroneering
Toitlustuseta
Ühese majutuse lisamaks
200€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Le Grande Motte, majutus hommikusöökideta
Apartmentmaja Residéal asub mereäärses Le Grande Motte linnas, 200 m kaugusel liivarannast, jalutskäigu kaugusel keskväljakust ja kohvikutega ääristatud rannapromenaadist. Residentsil on oma välibassein ja päevitusala, laste mänguväljak, pood, toidu tuppa tellimise võimalus, pesupesemisruum. Majutus ühetoalises rõduga stuudio-korteris suurusega 22 m², kus on olemas kööginurk kõige vajalikuga (pliit, külmik, mikrolaineahi, nõud), lahtikäiv diivanvoodi ja soovi korral avatav lisavoodi, WC/vanniga vannituba, telefon. Lisatasu eest: WiFi 5 €, TV 25 €, retseptsioonis seif 10 €/ nädal (makstakse kohapeal).
www.resideal.com

1069
/
1125
Hotell Le Quetzal 

Majutus kahese toas hommikusöökidega
Eelbroneering
0.8 km merest
0.1 km keskusest
Bassein
Hommikusöök hinnas
Ühese toa lisatasu
419€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Le Grande Motte, majutus koos hommikusöökidega
Hotell Le Quetzal*** asub mereäärses Le Grande Motte linnas. Hotelli terrassi või rõduga toad on väga mugavalt ja maitsekalt sisutatud. Tubades on Wc ja dušš, telefon, Sat-Tv, seif, konditsioneer. Rikkalikku buffet-hommikusööki pakutakse basseiniäärsel terrassil. Hotellis on olemas wifi internet. Lõõgastuda saab hotelli soojendusega basseinis ja katuseterrassil asuvas mullibasseinis ning Le Grande Motte liivarannas.
www.hotel-quetzal.com

Lisainfo

 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad kell 10:00. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
Lennuinfo
Äraantav pagas: 
reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis kuni 100 ml pakendites ning mis on pakendatud ühte läbipaistvasse korduvsuletavasse kuni üheliitrilise mahutavusega plastkotti.
Toitlustus lennul: Lisatasu eest pardamenüü alusel. 

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Reisi hind

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid lendudele Tallinn-Nizza-Tallinn (Air Balticu liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Majutus ja toitlustus vastavalt tellimusele
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused
Lisakulud:
 • Ühene majutus
 • Tervisekindlustus €, maksumus sõltuvalt vanusest (-69a, 70-79a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ekskursioon AVIGNON-CHATEAUNEUF DU PAPE-LES BAUX 49 € (ettetellimisel ja tasumisel, sissepääsud lisatasu eest)
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Rongisõit soolabasseinide vahel 9 €, lapsed 5-13 a. 6,50 €
 • Laevasõit Camargues 12 €
 • Aigues Mortes’ linnamüür ja muuseum 8 €, kuni 26 a tasuta (pildiga dokument vajalik)
 • Lavendli muuseum 6 €
 • Oliiviõli muuseum 5 €
 • Roussilloni matkarada 2,50 € üksikpilet, 1,50 € grupipilet (15 in), lapsed alla 10 a tasuta
 • Paavstide palee 12 €, koos sillaga 14,50 €, audiogiid 2 €
 • veini degusteerimine Chateauneuf du Pape’is 10€
 • If’i saare laev 10 € (grupipilet), muuseum 5 € (individuaalne)
 • Cassisi rong 8 €
 • Pont du Gard 9,50 € (individuaalhind)
 • Valmagne klooster ja veini degusteerimine 8 €
 • Sete´i menüü sõltub valikust, u 30 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Prantsusmaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
01.09.2024 - 08.09.2024
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

E
Eneli
Augusti lõpus õnnestus registreeruda Portugali ringreisile ja teekond pakkus palju põnevat avastamist just tänu reisijuht Mirjami mitmekülgsetele teadmistele nii Portugali ajaloost, poliitilisest hetkeseisust kui praktilisest igapäevaelust. Reisi tegi sujuvaks täpne korraldus ja olukordadega paindlik kohanemine, mis moodustasid eriliselt toimiva sümbioosi. Mirjam jagas lahkelt oma isiklikke kogemuste varasalve, edastades pikantseid ja rabavaid lugusi delikaatselt ja taktitundeliselt. Reis õnnestus suurepäraselt tänu heale planeerimisele, turvalisusele ja sõbralikkusele. Kõik reisi jooksul tekkinud küsimused Portugali kohta said külluslikult, põhjalikult ja kuhjaga täidetud. Tänudega ja uute lugudeni!
M
Maire
Imelised valged majad, kuum päike, soe merevesi, hea toit, Oia päikeseloojang, erinevat värvi rannad, kosutav laevasõit koos vulkaanilise Nea Kameni saare külastamise ja ujumisega väävlirikkas vees jne. Seda nimekirja võib jätkata, kuid oma silm on kuningas. Santorinist räägitakse kui imelisest saarest ja tegelikkuses see nii ongi. Tänusõnad meie giidile Ester Laansalule, kes kõik need päevad andis väga hea ülevaate saare ajaloost ja tänu kellele saime hulgaliselt informatsiooni kogu Santorini elust ja olust. Lisapunktid minu poolt tema pakutud kohalike toiduretseptide eest, mis ärgitavad neid kodustes tingimustes järele proovima.