Rumeenia

Rumeenia

07.09.19 - 14.09.19
Giid Raivo Haab
 Hind al 799
Broneeri
4 vaba kohta
Kes mäletab lapsepõlves loetud vampiiri-lugusid, kellele meenub Nadia Comaneci graatsia, kes unistab haidukkide vabameeste elust! Rumeenia on imeline maa Euroopa südames. Maa, millel on mitu nägu! Transilvaania kaunid maastikud ja salapärased lossid ning kindluskirikud, Moldova värvilised freskokloostrid, Doonau delta looduse paradiis ja Musta mere edvistav kaunitar Constanta ning otsekui suurusehullust põdev Bukarest!
Rumeenia – on vanade legendide ja pärimuste maa, mis astub hoogsalt Euroopa ühisesse rütmi. 
Sõbralik rahvas ütleb: “Tere tulemast Rumeeniasse!“

Lugege meie giididega kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–CONSTANTA, BUKAREST
Kogunemine kell 04:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn–Constanta kell 06:05-08:35 (kohalikud kellaajad, lennunumber LO8231).  Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi.
Suundume Rumeenia pealinna Bukaresti. Esmajoones külastame siinset vabaõhumuuseumi, kus on kaunis väljapanek eri piirkondade ajaloolistest elamutest ja kuulsatest Rumeenia puukirikutest. Seejärel tutvume linnaga: kolmerealised kiirustavad bulvarid, parkide rohelusse peidetud järvesilmad ja päris oma Arc de Triomphe annavad Rumeenia pealinnale tõepoolest pariisilikult edvistava mõõtme. Bukarest on suurusehullust põdev linn, mille maagia ja salapära on peidetud vanalinna tänavate labürinti ja vanade pühakodade hämarusse. Ekskursioon idamaa väravaks nimetatud Bukarestis: Võidu väljak, kuningapalee, Cismigiu park, parlamendihoone – suurimaid hooneid kogu maailmas, edvistav Champs Elysees’d meenutav 3,2 km pikkune Ühtsuse tänav, patriarhikirik. Ööbimine Bukarestis hotellis Concorde**** või sarnases.

2. päev PELISORI JA PELESI LOSSID – BRANI LOSS
Hommikusöök. 1857. aastal kuningas Carol I ajal valminud Pelesi loss on üks Rumeenia sümboleid. See arhitektuuri ja disaini šedööver meeldis nii kuninganna Elisabethile kui ka kurikuulsale Nicolae Ceaucescule. Pelesi loss oli omal ajal kõige moodsam maailmas – elekter, liftid jne. Palee 160 ruumi on erakordselt vaheldusrikkalt kujundatud: näeme mauri, türgi, veneetsia, saksa ja teisi stiile. Pillavalt on kasutatud kalleid materjale. Lossis asub ka üks maailma suurimaid relvakollektsioone, millest osa on eksponeeritud. Pelesi lossiga samasse ansamblisse kuulub ka troonipärijale mõeldud Pelisori suveloss, mille pitsilised fassaadid lummavad igaüht.
Külastame legendaarset Brani lossi, mille on maailmakuulsaks kirjutanud Bram Stoker kui krahv Dracula lossi. Tõeline muinasjutuloss kaunite maastike taustal, kus harmoneeruvad eri ajastute stiilid – gootikast barokini. Kuninganna Marie lemmikloss on tõeline käikude, saalide ja treppide labürint. Loss kuulub endiselt Rumeenia kuninglikule perekonnale. Brani lossis asub suurepärane relvade ja turviste kollektsioon (külastus lisatasu eest). Õhtuks jõuame Poiana Brasovisse, kus peatume hotellis Ana Poiana*** või sarnases.

3. päev BRASOV – SIBIU – SIGHISOARA - TARGU MURES
Hommikusöök. Sõidame funikulööiga Tampa mäele, kust saab nautida imelisi vaateid linnale. Tutvume ajaloolise linna Brasoviga. Tohutu peaväljak Piata Sfatului, mis ääristatud kaunifassaadiliste majadega ja mille keskel seisab imekaunis gooti stiilis raekoda. Brasovi uhkuseks on aga kahtlemata suursugune Biserica Neagră – must kirik – suurim gooti stiilis pühakoda Viini ja Istanbuli vahel. Oma rahvapärase nime – must kirik – sai pühakoda pärast 1689. a põlengut. Eraldi asub ajalooline rumeenlaste linnaosa kaunite kirikutega. Siin asutati 16. saj ka esimene rumeenia kool. Edasi suundume Sibiusse. Transilvaania pärliks kutsutud linn on rajatud kunagise Room asula Cibiniumi kohale ja on olnud kogu ajaloo jooksul tähtsamaid linnu Transilvaanias. Ülihästi säilinud ja nüüdseks ka pea täielikult restaureeritud vanalinn kutsub teid toredale jalutuskäigule kitsukestele tänavatele ja väljakutele. Gildide kojad ja kaitsemüüri tornid, raekoda, üla- ja alalinn, valetajate sild – kõik see meenutab vägagi ajaloolisi Saksa linnu ja eks Transilvaania ajaloos ongi sakslased kaunikesti kaalukat rolli mänginud. Õhtuks jõuame Sighisoarasse – see on peaaegu terviklikult säilinud keskaegne linn, mida ümbritseb 9 torniga kaitsemüür. Kaootiliselt kulgevad kitsukesed tänavad, mida ääristavad 16. sajandi kaupmehemajad ja aidad. Kellatorn-muuseum, kus täistundidel saab näha kellamängu. Dominikaani kloostri peakirik ja Bergkirche. Vanalinna peaväljakul asub maja, kus 1431. aastal sündis Vlad Tepes - mees, kes on olnud Dracula lugude prototüübiks, elas siin lapseeas. Kui uskuda kohalikke, siis kivipõrandad on needsamad, millel kunagi seadis oma esimesi samme Dracula ise. Majutus hotellis Privo**** või sarnases.
 
4. päev TARGU MURES – MOLDOVITA KLOOSTER – VORONETSI KLOOSTER
Hommikusöök. Tutvume Targu Muresega. Linn on rajatud 1322. aastal ja läbi ajaloo on see olnud kogu piirkonna kultuuriliseks ja ka hariduselu keskuseks. Linnaelanike kangelaslikkus pandi proovile 1658. aastal kui Türgi väed vallutasid linna ja 3000 inimest viidi siit Istanbuli ning müüdi orjadeks. Kommunistliku režiimi aegadel oli Targu Mures suletud linn, kuhu võisid elama asuda ainult rumeenlased. Lühitutvus linnaga: tsitadell ja vürstide residents. Kindluse võimsad müürid ja kuus kaitsetorni annavad veel praegugi tunnistust linna tähtsusest. 1911. aastal ehitatud vürstiresidentsist ehitatud kultuuripalee, mis lummab detailirohkuse ja värviküllusega. Teel möödume paljudest Draculaga seotud kohtadest.
Edasi sõidame Bukoviinasse, kus teeme tutvust siinsete kloostritega. Need on loodud ajal, mil Põhja-Moldovat ähvardas Türgi invasioon. Kaitsvate müüride vahel valmistusid sõjamehed uuteks lahinguteks, lapsed ja naised olid siia varju otsima tulnud. Et hoida üleval vastupanu vaimu, tutvustada õigeusu kiriku liturgiat, on kiriku seinad kirjatud stseenidega pühakirjast. Need värvikirkad freskod on otsekui omalaadsed koomiksid, mis jutustavad lihtsas ja arusaadavas pildikeeles piiblilugu. Mõlemad kloostrid kuuluvad ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. Moldavita klooster asub väikese külakese südames. Võimsad müürid ja kaitsetornid pidid kaitsma pühakoda ja inimesi uskmatute rünnakute eest. Müüride vahel asub kirik, mille freskode värvigammas domineerivad helged kollased värvid. Kloostris on ka pisike muuseum. Edasi suundume Voronetsi kloostrisse. Selle piirkonna ühe vanimaid kloostreid lasi ehitada Stefan suur. Kloostris domineerivad kaunid sinised toonid. Majutus piirkonnas hotellis Best Western Bucovina*** või sarnases.
 
5. päev PIATRA NEAMT – BICAZ
Hommikusöök. Piatra Neamt (Saksa kalju) on kaunis mägedest ümbritsetud väikelinn, mis oli 15. sajandil kuningas Stefan cel Mare (Stefan Suur) residentsiks. Tutvume vanalinnaga kauni Stefan cel Mare väljakuga, siin on ka vürsti residents, mille uhkuseks on 10 meetri kõrgune kellatorn ja Johannese kirik. Sõit Bicazi linna, mis on kuulus eelkõige samanimelise järve poolest. Ümbruses asuvad ajaloolised ungarlaste külad ning kuulda võib ka ungari keelt. Linna lähistel asub võimas ligi 5 kilomeetri pikkune kitsas mäekuristik, mille seinte kõrgus on kohati kuni 300 meetrit. Kuristik on olnud üks ajaloolisi ühendusteid Moldova ja Transilvaania vahel. Gatul Iadului – põrgu kael - pakub vapustavaid vaateid dramaatilistele kaljuseintele. Majutus Galati piirkonnas hotellis Faleza*** või sarnases.

6. päev TULCEA - PAADIRETK DOONAU DELTAL - CONSTANTA
Hommikusöök. Sõidame Tulceasse - linna, mis on väravaks Doonau delta aladele. Pärast pikka teekonda läbi Euroopa suubub väärikas jõgi Ukraina ja Rumeenia piiri lähistel Musta merre. Doonau hargneb deltas kolmeks haruks - Chilia, Sulina ja Sfantu Georghe. Need moodustavad ligi 5800 ruutkilomeetrise märgala, mis on koduks 300 linnuliigile ja 160 erinevale kalaliigile. Siin kasvab kokku 1200 erinevat taimeliiki. Roostikud laiuvad 156000 hektaril ja see on üks suurimaid taolisi kooslusi maailmas. Soovijatele pakume paadiretke, kus saab tutvuda märgalaga ja jälgida siinseid linde, muuhulgas ka suuri pelikanikolooniaid (lisatasu eest). Õhtuks jõuame Constantasse, kus ööbime kahel järgneval ööl hotellis Malibu*** või sarnases.

7. päev CONSTANTA
Hommikusöök. Hommikupoolikul on aega nautida Rumeenia populaarseimat puhkusepiirkonda. Siinsed suuremad keskused on nimetatud antiikmaailma kangelaste ja jumalate nimedega rõhutades sellega, et rannik on meresõitjatele tuntud juba kauges minevikus. 

Pärastlõunal ekskursioon Constanta linna. Rumeenia suuruselt teine linn Constanta on riigi tähtsaim sadamalinn. Antiikajal rajatud kreeklaste koloonia kandis nime Tomis ja alles 4. sajandil nimetasid roomlased linna ümber keiser Konstantinuse auks. 8. sajandil sai linn korduvalt kannatada slaavlaste ja avaaride rünnakute ajal. Linna uus õitseng algas 1877. aastal, kui see määrati loodud Rumeenia riigile ning sellest sai Rumeenia ainus sadam. 20. sajandi alguseks oli see muutunud glamuurseks ja ülimoodsaks suvituslinnaks. Linna südames asub Ovidiuse väljak kuulsa poeedi kujuga. Siin kohtame ka luksuslikku Art-Nouveau stiili, mille heaks näiteks on mereäärne kasiino, ning traditsioonilist Rumeenia sakraalarhitektuuri. Orientaalset hõngu lisab Mahmudiye mošee sihvakas minarett. 3. sajandi Rooma mosaiigid ja vana linnamüüri fragmendid Võidu pargis. Jalutame promenaadil Genua tuletorni juurde ja naudime kõige ilusamaid vaateid vanalinnale.
 
8. päev CONSTANTA-TALLINN

Varahommikul suundume lennujaama. Otselend Constanta–Tallinn kell 09:10-11:45 (kohalikud kellaajad).

Reisi hind

799 €* / 841 €
Soodushinnad kehtivad korduvreisijatele 

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid Tallinn-Constanta-Tallinn (Nordica-Lot liinilend) 
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • Majutus seitsmel ööl vastavalt programmile (2-in toad), 6 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused
Lisakulud:
 • Ühene majutus hotellides 179 €
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustus!
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest.
 • ​Brani loss (fotode tegemine hinna sees) 40 RON / seeniorid 30 RON / tudengid 25 RON / õpilased 10 RON (ETTETELLIMISEL, tasumine koha peal)
 • Paadiretk 25 € (ETTETELLIMISEL ja tasumisel)
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Bukaresti vabaõhumuuseum 15 RON / 8 RON õpilane
 • Pelesi loss 60 RON / seeniorid 65+ 30 RON / õpilane 15 RON
 • Pelisori loss 20 RON / seeniorid 65+ 10 RON / õpilane 5 RON
 • Fotode tegemine Pelisori/Pelesi lossis 40 RON; video tegemine Pelisori/Pelesi lossis 60 RON
 • Brani loss 40 RON / seeniorid 65+ 30 RON / õpilased 25 RON
 • Funikulöör Brasovist 17 RON (edasi-tagasi), 10 RON (üks ots)
 • Biserica Neagră kirik 10 RON,  üliõpilased 6 RON, õpilased 3 RON
 • Moldovita klooster 5 RON; filmimispilet (vaid väljas) 10 RON
 • Voronetsi klooster 5 RON; filmimispilet (vaid väljas) 10 RON
 • Doonau delta laevaekskursioon 25 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanikule on Rumeeniasse reisimine viisavaba, riiki võib siseneda kehtiva passi või isikutunnistusega.

Lisainfo

Lennuinfo Nordica liinilendudel
Äraantav pagas
: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel. 
Soovi korral on võimalus ka toidud enne reisi ette tellida lennukompanii Nordica kaudu internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 36 tundi enne väljalendu Nordica kodulehelt telli siin->. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta. 

Rumeenias kehtib Rumeenia leu.  Raha soovitame vahetada Eestis. Rumeenias eurosid vahetades on vaja passi. 1 RON ~ 0,21 €. Samuti soovitame võtta kaasa eurosid.
Keskmine söögikord restoranis u. 80 RON ja pudel vett poes u. 2-3 RON

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

07.09.19 - 14.09.19
Giid Raivo Haab
 Hind al 799
Broneeri
4 vaba kohta
Giid
Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Rumeenia

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  839
Makedoonia - Albaania - Kosovo
30.08.19 - 07.09.19
Giid Raivo Haab
2 vaba kohta
Vaata lähemalt