Rumeenia

Rumeenia

03.07.2022 - 10.07.2022
Giid Raivo Haab
 Hind al 855
Broneeri
2 vaba kohta
Kes mäletab lapsepõlves loetud vampiiri-lugusid, kellele meenub Nadia Comaneci graatsia, kes unistab haidukkide vabameeste elust! Rumeenia on imeline maa Euroopa südames. Maa, millel on mitu nägu! Transilvaania kaunid maastikud ja salapärased lossid ning kindluskirikud, Moldova värvilised freskokloostrid, Doonau delta looduse paradiis ja Musta mere edvistav kaunitar Constanta ning otsekui suurusehullust põdev Bukarest!
Rumeenia – on vanade legendide ja pärimuste maa, mis astub hoogsalt Euroopa ühisesse rütmi. 
Sõbralik rahvas ütleb: “Tere tulemast Rumeeniasse!“

Lugege meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–VARNA
Kogunemine kell 13:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn–Varna kell 15:30-18:15 (kohalikud kellaajad, MYX 565).  Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi.
Sõidame  Rumeenia populaarseimasse puhkusepiirkonda - Constantasse. Siinsed suuremad keskused on nimetatud antiikmaailma kangelaste ja jumalate nimedega rõhutades sellega, et rannik on meresõitjatele tuntud juba kauges minevikus. Ööbime kahel järgneval ööl hotellis Malibu**** või sarnases.

 

2. päev CONSTANTA
Hommikusöök. Vaba hommikupoolik Constanta kaunil liival rannamõnude nautimiseks. Pärastlõunal ekskursioon Constanta linna. Rumeenia suuruselt teine linn Constanta on riigi tähtsaim sadamalinn. Antiikajal rajatud kreeklaste koloonia kandis nime Tomis ja alles 4. sajandil nimetasid roomlased linna ümber keiser Konstantinuse auks. 8. sajandil sai linn korduvalt kannatada slaavlaste ja avaaride rünnakute ajal. Linna uus õitseng algas 1877. aastal, kui see määrati loodud Rumeenia riigile ning sellest sai Rumeenia ainus sadam. 20. sajandi alguseks oli see muutunud glamuurseks ja ülimoodsaks suvituslinnaks. Linna südames asub Ovidiuse väljak kuulsa poeedi kujuga. Siin kohtame ka luksuslikku Art-Nouveau stiili, mille heaks näiteks on mereäärne kasiino, ning traditsioonilist Rumeenia sakraalarhitektuuri. Orientaalset hõngu lisab Mahmudiye mošee sihvakas minarett. 3. sajandi Rooma mosaiigid ja vana linnamüüri fragmendid Võidu pargis. Jalutame promenaadil Genua tuletorni juurde ja naudime kõige ilusamaid vaateid vanalinnale.

3. päev PAADIRETK DOONAU DELTAL - GALATI
Hommikusöök. Pärast pikka teekonda läbi Euroopa suubub väärikas jõgi Musta merre. Doonau hargneb deltas kolmeks haruks - Chilia, Sulina ja Sfantu Georghe. Need moodustavad ligi 5800 ruutkilomeetrise märgala, mis on koduks 300 linnuliigile ja 160 erinevale kalaliigile. Siin kasvab kokku 1200 erinevat taimeliiki. Roostikud laiuvad 156000 hektaril ja see on üks suurimaid taolisi kooslusi maailmas. Soovijatele pakume paadiretke (koos lõunasöögiga u 4-5 tundi), kus saab tutvuda märgalaga ja jälgida siinseid linde, muuhulgas ka suuri pelikanikolooniaid. Majutume Galati piirkonnas hotellis Faleza*** või sarnases.

4. päev GALATI-BRASOV-POIANA BRASOV
Hommikusöök. Võtame suuna ajaloolisele Brasovile. Tohutu peaväljak Piata Sfatului, mis ääristatud kaunifassaadiliste majadega ja mille keskel seisab imekaunis gooti stiilis raekoda. Brasovi uhkuseks on aga kahtlemata suursugune Biserica Neagră – must kirik – suurim gooti stiilis pühakoda Viini ja Istanbuli vahel. Oma rahvapärase nime – must kirik – sai pühakoda pärast 1689. a põlengut. Eraldi asub ajalooline rumeenlaste linnaosa kaunite kirikutega. Siin asutati 16. saj ka esimene rumeenia kool. Õhtuks jõuame mägisesse Poiana Brasovisse, kus peatume kahel järgneval ööl hotellis Bradul Poiana Brasov**** või sarnases.

 

5.päev PELESI JA BRANI LOSS

Hommikusöök. 1857. aastal kuningas Carol I ajal valminud Pelesi loss on üks Rumeenia sümboleid. See arhitektuuri ja disaini šedööver meeldis nii kuninganna Elisabethile kui ka kurikuulsale Nicolae Ceaucescule. Pelesi loss oli omal ajal kõige moodsam maailmas – elekter, liftid jne. Palee 160 ruumi on erakordselt vaheldusrikkalt kujundatud: näeme mauri, türgi, veneetsia, saksa ja teisi stiile. Pillavalt on kasutatud kalleid materjale. Lossis asub ka üks maailma suurimaid relvakollektsioone, millest osa on eksponeeritud. Pelesi lossiga samasse ansamblisse kuulub ka troonipärijale mõeldud Pelisori suveloss, mille pitsilised fassaadid lummavad igaüht.
Külastame legendaarset Brani lossi, mille on maailmakuulsaks kirjutanud Bram Stoker kui krahv Dracula lossi. Tõeline muinasjutuloss kaunite maastike taustal, kus harmoneeruvad eri ajastute stiilid – gootikast barokini. Kuninganna Marie lemmikloss on tõeline käikude, saalide ja treppide labürint. Loss kuulub endiselt Rumeenia kuninglikule perekonnale. 

6. päev POIANA RASOV – SIGHISOARA - SIBIU
Hommikusöök. Suundume Sighisoarasse, mis on peaaegu terviklikult säilinud keskaegne linn, mida ümbritseb 9 torniga kaitsemüür. Kaootiliselt kulgevad kitsukesed tänavad, mida ääristavad 16. sajandi kaupmehemajad ja aidad. Kellatorn-muuseum, kus täistundidel saab näha kellamängu. Dominikaani kloostri peakirik ja Bergkirche. Vanalinna peaväljakul asub maja, kus 1431. aastal sündis Vlad Tepes - mees, kes on olnud Dracula lugude prototüübiks, elas siin lapseeas. Kui uskuda kohalikke, siis kivipõrandad on needsamad, millel kunagi seadis oma esimesi samme Dracula ise. Edasi suundume Sibiusse. Transilvaania pärliks kutsutud linn on rajatud kunagise Rooma asula Cibiniumi kohale ja on olnud kogu ajaloo jooksul tähtsamaid linnu Transilvaanias. Ülihästi säilinud ja nüüdseks ka pea täielikult restaureeritud vanalinn kutsub teid toredale jalutuskäigule kitsukestele tänavatele ja väljakutele. Gildide kojad ja kaitsemüüri tornid, raekoda, üla- ja alalinn, valetajate sild – kõik see meenutab vägagi ajaloolisi Saksa linnu ja eks Transilvaania ajaloos ongi sakslased kaunikesti kaalukat rolli mänginud. Ööbime Sibiu kesklinna hotellis Continental Forum Sibiu**** või sarnases. 

7.päev SIBIU-BUKAREST
Hommikusöök. Sõidame Rumeenia pealinna Bukaresti, mille kolmerealised kiirustavad bulvarid, parkide rohelusse peidetud järvesilmad ja päris oma Arc de Triomphe annavad linnale tõepoolest pariisilikult edvistava mõõtme. Bukarest on suurusehullust põdev linn, mille maagia ja salapära on peidetud vanalinna tänavate labürinti ja vanade pühakodade hämarusse. Ekskursioon idamaa väravaks nimetatud Bukarestis: Võidu väljak, kuningapalee, Cismigiu park, parlamendihoone – suurimaid hooneid kogu maailmas, toretsev Champs Elysees’d meenutav 3,2 km pikkune Ühtsuse tänav, patriarhikirik. Ööbimine Bukaresti kesklinna hotellis Concorde**** või sarnases.

8. päev BUKARESTI VABAÕHUMUUSEUM, LEND VARNA-TALLINN
Hommikusöök. Külastame Bukaresti vabaõhumuuseumi, kus on kaunis väljapanek eri piirkondade ajaloolistest elamutest ja kuulsatest Rumeenia puukirikutest. Seejärel võtame suuna Varna lennujaama, lend Varna–Tallinn 19:15-22:00 (kohalikud kellaajad, MYX 566).

Reisi hind

855 €* / 899 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

 

Hind sisaldab:

 • lennupiletid Tallinn-Varna-Tallinn (Smartlynxi tellimuslend, lennugraafik täpsustamisel);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • majutus seitsmel ööl vastavalt programmile (2-in toad), 7 hommikusööki;
 • ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused.
Lisakulud:
 • Ühene majutus hotellides 199 €
 • Tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustus!
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest.
 • ​Brani loss (fotode tegemine hinna sees) 40 RON / seeniorid 30 RON / tudengid 25 RON / õpilased 10 RON (ETTETELLIMISEL, tasumine kohapeal)
 • Doonau delta paadiekskursioon 35 € (ETTETELLIMISEL ja tasumisel), lõunasöök soovi korral lisatasu eest (u 50 RON ehk 12 €, tellimine ja maksmine kohapeal).
 • Rumeenias on kombeks bussijuhile jootraha jätta. Sobilik summa on u 1 €/päev, kogu nädala peale võiks arvestada 8 € inimese kohta.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Bukaresti vabaõhumuuseum 15 RON / seenior 65+ 8 RON/ õpilane 4 RON
 • Pelesi loss 60 RON / seenior 65+ 30 RON / õpilane 15 RON
 • Fotode tegemine Pelesi lossis 40 RON; video tegemine Pelesi lossis 60 RON
 • Brani loss 40 RON / seenior 65+ 30 RON / õpilane 25 RON
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Lennuinfo
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.

Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehelt telli>. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.

Rumeenias kehtib Rumeenia leu.  Raha soovitame vahetada Eestis. Rumeenias eurosid vahetades on vaja passi. 1 RON ~ 0,21 €. Samuti soovitame võtta kaasa eurosid.
Keskmine söögikord restoranis u. 80 RON ja pudel vett poes u. 2-3 RON

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanikule on Rumeeniasse reisimine viisavaba, riiki võib siseneda kehtiva passi või isikutunnistusega.
03.07.2022 - 10.07.2022
Giid Raivo Haab
 Hind al 855
Broneeri
2 vaba kohta
Giid
Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Rumeenia

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

R
Ranno
Tere! Suur tänu vastutulelikkuse eest ning kindlasti kaalume Germalot ema reisile kunagi tulevikus, kui olukord on paranenud. Tänud ka proaktiivse suhtluse eest. Väga meeldiv kogemus on olnud Germaloga asju ajada.
R
Reet
Jaapani reis oli super, üks paremaid. Sujuv, hästi korraldatud ja täiega lahe. Hotellid olid head ja mõnusad. Meie reisigrupp oli ka tore, mõistlik ja sõbralik (seda ei juhtu alati). Reisimise huvi järjest suureneb. Soovin teile mõnusaid reise ja kõike head. Tore oleks veel kohtuda.